Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 36 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Ούτε εμένα μου έχει έρθει και γεννησα 12/10.

Ελπίζω να μην μου έρθει κοντα στις βαπτίσεις. Πρωτομαγιά θα βαφτίσουμε τον δικο μας με θεμα το ταξιδι και 4/5 γινόμαστε νονοι με θεμα το καραβάκι!

Κι εγώ σκέφτομαι καραβάκι! Μ αρέσει πάρα πολύ! Όπως κ ζωάκια του δάσους, που αρέσουν και του μικρού!

Καλή ιδέα έχεις όμως για ταξίδι! Καρτποσταλ για προσκλητήρια, αεροπλανακια, χάρτες! Πολύ ωραιο μου φαίνεται, ίσως το κοιτάξω κι αυτό!

Εγώ από πριν κάνω παιδί ήθελα μικρό πρίγκιπα, αλλά το βλέπω πολύ τώρα πια κ έχει σταματήσει να μου αρέσει σαν θέμα βάπτισης.

Έχω καιρό να αποφασίσω, λέω να τη κάνω Σεπτέμβρη , όπως είχα κάνει κ το γάμο μου!

πρίν από 3 λεπτά , lenoutso είπε:

Εγω γεννησα 12/9 κι ακομα δεν μου χει ρθει!πρηξιμο φουλ!!

Πρήξιμο, όπως πριν τη περίοδο ε?? Ο γιατρός τι λέει?


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 9 λεπτά , Anastasia05 είπε:

Κι εγώ σκέφτομαι καραβάκι! Μ αρέσει πάρα πολύ! Όπως κ ζωάκια του δάσους, που αρέσουν και του μικρού!

Καλή ιδέα έχεις όμως για ταξίδι! Καρτποσταλ για προσκλητήρια, αεροπλανακια, χάρτες! Πολύ ωραιο μου φαίνεται, ίσως το κοιτάξω κι αυτό!

Εγώ από πριν κάνω παιδί ήθελα μικρό πρίγκιπα, αλλά το βλέπω πολύ τώρα πια κ έχει σταματήσει να μου αρέσει σαν θέμα βάπτισης.

Έχω καιρό να αποφασίσω, λέω να τη κάνω Σεπτέμβρη , όπως είχα κάνει κ το γάμο μου!

Κι εμένα μου αρέσει ο μικρός πρίγκιπας αλλά δεν αρέσει στον άντρα μου. Σκεφτήκαμε και το αερόστατο αλλά τελικά το γενικευσαμε σε ταξίδι το θεμα. Εν τω μεταξύ εχω βρει μπαλες, αυτες τις μαλακες τις ελαφριές της θαλασσας με σχεδιο την υδρογειο και σκέφτομαι να παρω μερικες τις οποίες θα παίρνουν τα παιδάκια φεύγοντας. Είναι βλακεία λετε;


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Κι εμένα μου αρέσει ο μικρός πρίγκιπας αλλά δεν αρέσει στον άντρα μου. Σκεφτήκαμε και το αερόστατο αλλά τελικά το γενικευσαμε σε ταξίδι το θεμα. Εν τω μεταξύ εχω βρει μπαλες, αυτες τις μαλακες τις ελαφριές της θαλασσας με σχεδιο την υδρογειο και σκέφτομαι να παρω μερικες τις οποίες θα παίρνουν τα παιδάκια φεύγοντας. Είναι βλακεία λετε;

Εμένα Μ αρέσει, θα πλησιάζει κ καλοκαίρι! Πρωτότυπη ιδέα!

  • Ευχαριστώ 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Anastasia05 είπε:

Κι εγώ σκέφτομαι καραβάκι! Μ αρέσει πάρα πολύ! Όπως κ ζωάκια του δάσους, που αρέσουν και του μικρού!

Καλή ιδέα έχεις όμως για ταξίδι! Καρτποσταλ για προσκλητήρια, αεροπλανακια, χάρτες! Πολύ ωραιο μου φαίνεται, ίσως το κοιτάξω κι αυτό!

Εγώ από πριν κάνω παιδί ήθελα μικρό πρίγκιπα, αλλά το βλέπω πολύ τώρα πια κ έχει σταματήσει να μου αρέσει σαν θέμα βάπτισης.

Έχω καιρό να αποφασίσω, λέω να τη κάνω Σεπτέμβρη , όπως είχα κάνει κ το γάμο μου!

Πρήξιμο, όπως πριν τη περίοδο ε?? Ο γιατρός τι λέει?

Δεν την εχω ρωτησει..στις 40μέρες που την ειχα δει μου ειπε οτι θα αργησω να  αδιαθετησω γτ ηταν αρκετα λεπτο.το.ενδομήτριο  ...σε κανα τριμηνο το εκοβε..Δεν.ανησυχώ καθως θηλαζω..


hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, lenoutso είπε:

Δεν την εχω ρωτησει..στις 40μέρες που την ειχα δει μου ειπε οτι θα αργησω να  αδιαθετησω γτ ηταν αρκετα λεπτο.το.ενδομήτριο  ...σε κανα τριμηνο το εκοβε..Δεν.ανησυχώ καθως θηλαζω..

Τα ίδια μου είπε κι εμένα! :) έκανες τεστ Παπ?  Εγώ δεν έχω κάνει, σκοπεύω όμως να κανω σύντομα.


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

19 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

Εμενα παντως που μ ηρθε τωρα για για δευτερη φορα κ εγω ειχα πολυ με της τενα την εβγαλα. Απο αυτρς που μ ειχαν μεινει απο νοσοκομειο συν οτι ποναγα πολυ τις 3πρωτες μερες. Κ εκει που μ κραταγε πριν 5 μερες το πολυ τωρ ειμαι σρην 7η μερΑ κ απο οτι βλεπω αυριο καθαριζω. 

 ΕΓω να σου πω την αληθεια εχω τρομαξει λιγακι .. γτ με τοσο αιμα που χανω , θα κατεβει πολυ κ ο αιματοκριτης μου . ειχα παντα χαμηλο .. τωρα σαν να μιεωθηκε λιγακι η ροη . αντε να δουμε

19 ώρες πρίν, bella32 είπε:

εμένα πάλι στο άλλο άκρο, 2 φορές μου έχει έρθει κ έχω λ7γο αίμα και πολλές ημέρες.. προσπαθεί κ αυτή να επανέλθει ως φαίνεται..

κ μένα μου χει κάνει πρασινωπα κακα.  μήπως είναι καθόλου αρρωστουλικο; η κάνατε πρόσφατα εμβόλιο; Επίσης και η υπερπαραγωγή μπορεί να το προκαλέσει, όπως κ η έντονη ροή.  εμένα από αυτό την έπαθε.  το γάλα φεύγει σαν πίδακας και τον πνιγεί...αδειαζω πριν τον ταΐσω!

αυτο το ειχα τον προηγουμενο μηνα , λιγο αιμα κ πολλες μερες. αυτον τον μηνα ειναι αστα να πανε.

οσο για το μωρο , ναι εχω αρκετο γαλα αφου αν το βγαλει καταλαθος απο το στομα , τον πιτσιλαω παντου στο προσωπο .. αρχισε να μου κανει κ μερα παρα μερα κακα πλεον .

17 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Κορίτσι μου κσληνερα. Εμένα κ τις 2 φορές που μου ήρθε περίοδος ειχα απίστευτη ροή τρόμαξα στην αρχη.. Χρειαζόμουν σερβιέτες λοχειας... Κάθε δέκα λεπτά αλλάζα τς πρώτες 3 μέρες.. 

Όσο για τα κακά απ όσο ξέρω μπορεί να οφείλονται κ στην υπερπαραγωγή.. Ο μικρός πως είναι με αυτό δεν τον ενοχλεί??? 

Καταλαβα , στις περισσοτερες ερχεται με πολυ ροη τελικα. 

το μωρο πινει πολυ γρηγορα πλεον κ χορταινει μαλλον γτ το βγαζει απο το στομα το στηθος. κ καποιες φορες κανει σαν να πνιγεται απο το πολυ γαλα..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , ada32 είπε:

 ΕΓω να σου πω την αληθεια εχω τρομαξει λιγακι .. γτ με τοσο αιμα που χανω , θα κατεβει πολυ κ ο αιματοκριτης μου . ειχα παντα χαμηλο .. τωρα σαν να μιεωθηκε λιγακι η ροη . αντε να δουμε

αυτο το ειχα τον προηγουμενο μηνα , λιγο αιμα κ πολλες μερες. αυτον τον μηνα ειναι αστα να πανε.

οσο για το μωρο , ναι εχω αρκετο γαλα αφου αν το βγαλει καταλαθος απο το στομα , τον πιτσιλαω παντου στο προσωπο .. αρχισε να μου κανει κ μερα παρα μερα κακα πλεον .

Καταλαβα , στις περισσοτερες ερχεται με πολυ ροη τελικα. 

το μωρο πινει πολυ γρηγορα πλεον κ χορταινει μαλλον γτ το βγαζει απο το στομα το στηθος. κ καποιες φορες κανει σαν να πνιγεται απο το πολυ γαλα..

Κ εγω παντα χαμηλο εχω 32-33 λογο στιγμα αναιμιας... Δν περνει καποιο σιδηρο;


...:-D

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, ada32 είπε:

 ΕΓω να σου πω την αληθεια εχω τρομαξει λιγακι .. γτ με τοσο αιμα που χανω , θα κατεβει πολυ κ ο αιματοκριτης μου . ειχα παντα χαμηλο .. τωρα σαν να μιεωθηκε λιγακι η ροη . αντε να δουμε

αυτο το ειχα τον προηγουμενο μηνα , λιγο αιμα κ πολλες μερες. αυτον τον μηνα ειναι αστα να πανε.

οσο για το μωρο , ναι εχω αρκετο γαλα αφου αν το βγαλει καταλαθος απο το στομα , τον πιτσιλαω παντου στο προσωπο .. αρχισε να μου κανει κ μερα παρα μερα κακα πλεον .

Καταλαβα , στις περισσοτερες ερχεται με πολυ ροη τελικα. 

το μωρο πινει πολυ γρηγορα πλεον κ χορταινει μαλλον γτ το βγαζει απο το στομα το στηθος. κ καποιες φορες κανει σαν να πνιγεται απο το πολυ γαλα..

Εγώ όταν αντιμετώπιζα θελα υπερπαραγωγής είχα πρόβλημα με την μικρή.. Πνίγοταν συνέχεια με αποτέλεσμα να μην θέλει να την βάλω στ στήθος γτ μάλλον φοβόταν η δεν της άρεσε η τόσο έντονη ροή.. Ήθελε να την βάζω μόνο στ αριστερό που δεν γέμιζε τόσο πολύ όσο το δεξί που την επνίγε άμα την έβαζα στ άλλο κλάμα και όσος φορές έτρωγε και έβγαινε την πιτσιλουσε το γάλα στ πρόσωπο.. Και τώρα το ίδιο πρόβλημα έχω.. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Marimarv είπε:

Εγώ όταν αντιμετώπιζα θελα υπερπαραγωγής είχα πρόβλημα με την μικρή.. Πνίγοταν συνέχεια με αποτέλεσμα να μην θέλει να την βάλω στ στήθος γτ μάλλον φοβόταν η δεν της άρεσε η τόσο έντονη ροή.. Ήθελε να την βάζω μόνο στ αριστερό που δεν γέμιζε τόσο πολύ όσο το δεξί που την επνίγε άμα την έβαζα στ άλλο κλάμα και όσος φορές έτρωγε και έβγαινε την πιτσιλουσε το γάλα στ πρόσωπο.. Και τώρα το ίδιο πρόβλημα έχω.. 

αχ κοπέλα μου κγω μια απο τα ίδια..βγάζω με το χέρι κ πετάγεται το γάλα..πνίγεται..από τη μια ψάχνει στήθος,  από την άλλη μέσα σε μισό λεπτό κλαίει και το πετάει..και πιτσιλαει στο πρόσωπο..στα μαλλιά.. παντού.  σκέφτομαι μήπως βγάλω με θήλαστρο αλλά από την αλλη φοβάμαι μήπως ειναι φαύλος κύκλος, δλδ δίνεται σήμα στο στήθος ότι το μωρό πεινάει κ παράγει συνέχεια γάλα..μου είπαν καλύτερα αμελξη με το χέρι κοπέλες που θήλαζαν..αλλά έτσι πετιέται γάλα!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , bella32 είπε:

αχ κοπέλα μου κγω μια απο τα ίδια..βγάζω με το χέρι κ πετάγεται το γάλα..πνίγεται..από τη μια ψάχνει στήθος,  από την άλλη μέσα σε μισό λεπτό κλαίει και το πετάει..και πιτσιλαει στο πρόσωπο..στα μαλλιά.. παντού.  σκέφτομαι μήπως βγάλω με θήλαστρο αλλά από την αλλη φοβάμαι μήπως ειναι φαύλος κύκλος, δλδ δίνεται σήμα στο στήθος ότι το μωρό πεινάει κ παράγει συνέχεια γάλα..μου είπαν καλύτερα αμελξη με το χέρι κοπέλες που θήλαζαν..αλλά έτσι πετιέται γάλα!

Ναι ναι κ μένα ακριβώς το ίδιο κάνει βγάζει το στήθος κλαίει μετά το ξανά ψάχνει το πιάνει με μανία το ξανά αφήνει κλαιει δράμα.. Εγώ κάνω περισσότερους θηλασμους από το αριστερό στήθος αυτό δεν την ενοχλεί το δέχεται πιο καλά μπορεί 3 φορές να την θηλάζω απο το αριστερό μετά στον 4ο θηλασμο θα της δώσω το ξένο αλλά πρώτα θα έχω βγάλει αρκετό με το θήλαστρο γτ τόσες ώρες έχει μαζέψει πολύ γάλα και μετά την βάζω εκεί.. Και πάλι μου γκρινιάζει και κλαίει βέβαια και που το βγάζω αλλά έτσι διάβασα σε ένα άρθρο για ην υπέρ παραγωγή.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, bella32 είπε:

αχ κοπέλα μου κγω μια απο τα ίδια..βγάζω με το χέρι κ πετάγεται το γάλα..πνίγεται..από τη μια ψάχνει στήθος,  από την άλλη μέσα σε μισό λεπτό κλαίει και το πετάει..και πιτσιλαει στο πρόσωπο..στα μαλλιά.. παντού.  σκέφτομαι μήπως βγάλω με θήλαστρο αλλά από την αλλη φοβάμαι μήπως ειναι φαύλος κύκλος, δλδ δίνεται σήμα στο στήθος ότι το μωρό πεινάει κ παράγει συνέχεια γάλα..μου είπαν καλύτερα αμελξη με το χέρι κοπέλες που θήλαζαν..αλλά έτσι πετιέται γάλα!

Προσπάθησε να αλλάξεις θέση όταν έχεις υπερπαραγωγή. Μπορεί σε άλλη θέση να βολεύεται καλύτερα! 

9 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Ναι ναι κ μένα ακριβώς το ίδιο κάνει βγάζει το στήθος κλαίει μετά το ξανά ψάχνει το πιάνει με μανία το ξανά αφήνει κλαιει δράμα.. Εγώ κάνω περισσότερους θηλασμους από το αριστερό στήθος αυτό δεν την ενοχλεί το δέχεται πιο καλά μπορεί 3 φορές να την θηλάζω απο το αριστερό μετά στον 4ο θηλασμο θα της δώσω το ξένο αλλά πρώτα θα έχω βγάλει αρκετό με το θήλαστρο γτ τόσες ώρες έχει μαζέψει πολύ γάλα και μετά την βάζω εκεί.. Και πάλι μου γκρινιάζει και κλαίει βέβαια και που το βγάζω αλλά έτσι διάβασα σε ένα άρθρο για ην υπέρ παραγωγή.. 

Μπιμπερο δίνεις? Μήπως έχει πάθει σύγχυση θηλών?


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Anastasia05 είπε:

Προσπάθησε να αλλάξεις θέση όταν έχεις υπερπαραγωγή. Μπορεί σε άλλη θέση να βολεύεται καλύτερα! 

Μπιμπερο δίνεις? Μήπως έχει πάθει σύγχυση θηλών?

Όχι όχι καθολου μπιμπερό δεν θέλει εδώ προσπάθησα το δικό μου γάλα να της δώσω με μπιμπερό και ούτε αυτό δεν μου έπινε με την πλαστική θηλή.. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marimarv είπε:

Όχι όχι καθολου μπιμπερό δεν θέλει εδώ προσπάθησα το δικό μου γάλα να της δώσω με μπιμπερό και ούτε αυτό δεν μου έπινε με την πλαστική θηλή.. 

Είδα ότι δίνεις συμπλήρωμα φόρμουλα, πως τη δίνεις?


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Anastasia05 είπε:

Είδα ότι δίνεις συμπλήρωμα φόρμουλα, πως τη δίνεις?

Εγώ??? δεν θέλει καθόλου ξενο ούτε καν το δικό μου σε μπιμπερο δεν θέλει εύκολα ... Αχ ναι ρε συ τωρα το είδα όχι δεξί ηθελσ να γράψω και το τ9 του κινητού μου έβγαλε ξένο δεν το είδα.. Δίνω δεξί αφού έχω βγάλει με θήλαστρο εννοούσα.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Marimarv είπε:

Εγώ??? δεν θέλει καθόλου ξενο ούτε καν το δικό μου σε μπιμπερο δεν θέλει εύκολα ... Αχ ναι ρε συ τωρα το είδα όχι δεξί ηθελσ να γράψω και το τ9 του κινητού μου έβγαλε ξένο δεν το είδα.. Δίνω δεξί αφού έχω βγάλει με θήλαστρο εννοούσα.. 

Με το θηλαστρο βγάζεις επειδή έχεις πολύ?? Κ το πετάς?? Το αποθηκεύεις?? Μπερδεύτηκα!! 

Κι εγώ μια φορά δοκίμασα μπιμπερο αλλά δεν ήθελε καθολου


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...