Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Soho24 είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Ναι είναι μια χαρά για 1η χοριακή 🤗 Εύχομαι καλό διπλασιασμό. Πότε θα επαναλάβεις? 

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Την Κυριακή ξανά και μου είπε ο γιατρός ότι είναι λίγο χαμηλό το νούμερο,όμως αυτό που μας ενδιαφέρει είναι να ανέβει αρκετά 

Σπερματέγχυση και χοριακή που δεν διπλασιάζεται


Alekk

Recommended Posts

Προσπαθώ να μην σκέφτομαι αρνητικά αλλά συγκριτικά με την πρώτη εγκυμοσύνη διαφέρει τόσο πολύ. Στην πρώτη είχα χοριακη 4120. Πολύ μεγάλη. Βέβαια κάθε εγκυμοσύνη διαφέρει! Έχω κουραστείτε να δίνω συνέχεια αίμα και να μου λέει πάλι πρέπει να κάνω χοριακη. Κ αν αύριο ανέβει αλλά πάλι δεν είναι αρκετό? Δεν ξέρω αλλά φοβάμαι! Πόσο έπρεπε να ανέβει στην δική σου περίπτωση για να είναι καλά? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοιτα, νομίζω πως στη δική σου περίπτωση το ποσοστό πολλαπλασιασμού της χοριακής ειναι καλυτερο, οπότε και οι πιθανότητες θα είναι καλύτερες. Μην σκέφτεσαι την προηγούμενη εγκυμοσύνη σου, κι εγώ στον μικρό είχα 60 στην πρώτη χοριακή (χωρίς ποτέ να κάνω δεύτερη) και ο κούκλος γεννήθηκε και είναι μια χαρά. Εμένα μου ειπε ότι όσο κι αν ανέβει πρεπει να με δει, δεν ξέρω τι πρεπει να εύχομαι, να πέσει η χοριακή να τελειώνουμε ή να ανέβει για να δούμε σάκο;; Τα'χω παίξει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Sgouria86 απλά υπέροχα;;; Φανταστικά!!! Στο λέω, όλα θα πάνε καλά! Παίρνω κι εγώ θάρρος με τα δικά σου νούμερα... Εμένα το μικροβιολογικό θέλει όλη μέρα για να βγάλει τα αποτελέσματα... Τέλοσπάντων, να πάνε όλα καλά με τον υπέρηχό σου αύριο! Μπράβο παιδί μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Update: Μόλις γυρίσα από το γιατρό, τα πράγματα δεν είναι τόσο μελανά όσο την προηγούμενη φορά. Ικανοποιημένος από την αύξηση της χοριακής (980) και δεν είδε κάποια αλλαγή σε αυτό που εντόπισε την προηγούμενη φορά δίπλα στη σάλπιγγα, εχω την εντύπωση ότι κάτι πρεπει να ψιλοείδε στη μήτρα. Θα πάω πάλι την Τρίτη με δώρο άλλη μια χοριακή... Αν βεβαια μέχρι τότε δεν δω κάτι ασυνήθιστο, όπως μου είπε. Συγκρατημένα αισιόδοξο τον είδα. Μάλλον έτσι πρεπει να ειμαι κι εγώ. Η αλήθεια είναι ότι ηρέμησα αρκετά... Η βλακεία είναι ότι κόψαμε τις Innohep γιατί υπάρχει περίπτωση χειρουργείου, οπότε έχω ένα επιπλέον άγχος και γι'αυτό... Αυτά... Η ελπίδα υπάρχει ακόμα!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι πάρα πολύ για σένα!!!! Τίποτα δεν χάθηκε. Υπομονή, δύναμη και πίστη όπως σου είπα!  Όλα θα πάνε καλά! Να το πιστέψεις και να προσέχεις. Εγώ το απόγευμα θα πάω στον γιατρό μου. Να δούμε τι θα μας πει. Έχω μεγάλη αγωνία!

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλα θα πάνε, μην αγχώνεσαι! Είπαμε: πίστη!! Να'σαι καλά για τα καλά σου λόγια, έχω ηρεμήσει αρκετά. Όλο σκέφτομαι πως με βάση και την πρώτη εγκυμοσύνη μου, μάλλον δεν κάνω μεγάλες χοριακές και τσάμπα αγχώνομαι, ασε που κάπου διάβασα ότι τα αγοράκια συνήθως κάνουν χαμηλότερες χοριακές :-P ... Τι να πω; Θα δείξει! Υπομονή μέχρι την Τρίτη. Αναμένω νέα σου! Είθε το site να αποδειχθεί γουρλίδικο και για τις δύο!

Link to comment
Share on other sites

Χθες πήγα στον γιαυτό μου. Κολπικά είδαμε σάκο με ένα μικρό φασολακι. Υπάρχει δόξα τον θεό ενδομητρια εγκυμοσύνη. Τρελάθηκα από αγωνία μέχρι να μου πει. Σε 2 εβδομάδες θα πάμε να ακούσουμε καρδούλα. Είμαι πάρα πολύ ευτυχισμένη!!! Κ για σένα όλα θα πάνε καλά! Ήρεμη όπως είπες κ όποτε μπορείς να ξεκουραζεσαι!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπραβο sgouria! Ημουν σιγουρη οτι ολα θα πηγαιναν καλα! Με το καλο να ακουσετε καρδουλα! Ναι, ηρεμια και ξεκουραση το ΣΚ. Ασε, εχω και μια νυστα.... Κουτουλαωωωω... Ευτυχως δεν εχω καθολου πονους που οπως μου ειπε ο γιατρος ειναι ενδειξη εξωμητριου... Ελπιζω λοιπον κι εγω σε καλα νεα την Τριτη! Για να δουμε....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Τι κάνεις? Είχαμε κάποιο νεότερο? Όταν μάθεις κάτι να μου πεις. Με εμένα τα ίδια, δεν έχει αλλάξει κάτι, ανυπομονώ να πάω την επόμενη βδομάδα στον γιατρό μου να ακούσουμε καρδούλα. 

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε γινει μαρτυρες ενος μεγαλου θαυματος! Χοριακη 3744 απο 979 σε εξι μερες, ετσι κι ετσι δλδ.. Αλλά ειδαμε σακο και σπορακι και παλμους! Η χαρα μας δεν περιγραφεται! Το μικρουλι αναπτυσσεται σωστα μεχρι στιγμης αν κ ο γιατρος μας ειπε οτι πλεον υπαρχουν δυο πιθανοτητες: ειτε ο οργανισμος μου κανει χαμηλες χοριακες κι ολα θα πανε καλα ειτε το εμβρυο ειναι ‘κακης ´ ποιότητας και ο οργανισμος μου ετοιμαζεται να το αποβαλλει. Ωστοσο πλεον ειμαι αισιοδοξη οτι θα τα καταφερει! Την αλλη Πεμπτη θα ξαναπαμε για υπερηχο!  Η Παναγιτσα εκανε το θαυμα της! Sgouria ποτε πας παλι;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Τι λες τώρα? Υπέροχα νέα!!!! Είδες που όλα πήγαν καλά. Τα μωράκια μας αν κ φασολάκια θέλουν να μεγαλώσουν κ να γεννηθούν. Όλα θα πάνε καλά, να το θυμηθείς!!! Εγώ θα πάω την άλλη Πέμπτη. Ανυπομονώ όπως σου είπα!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Να'σαι καλά Sgouria! Με το καλό τα φασολάκια μας να γίνουν θηρία!!! Κι εγώ την Πέμπτη θα πάω πάλι! Τι τέλεια! Έχω και φωτό από τον υπέρηχο και την κοιτάω από το πρωί και γελάω μόνη μου σαν τη χαζή! Από το βούρκο , στον Παράδεισο!!! Να'ναι καλά η Παναγίτσα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...