Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Γλυκά για βάπτιση


Dust pink

Recommended Posts


Διαφημίσεις

Καλημέρα! Με το καλό η βάπτιση!

Εμείς κάναμε και τις δύο βαπτίσεις καλοκαίρι και είχαμε σπιτικά μπισκότα με ζαχαρόπαστα (στο θέμα της βάπτισης) κλεισμένα σε διάφανο σακουλάκι με κορδέλα!


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Για τα παιδάκια θα έχουμε την επιλογή μπισκότο,κέικ ,ζαχαρωτά σε σακουλάκι και γυάλα με αναψυκτικά.Ηταν στην προσφορά του στολισμού που μας συνέφερε απιστευτα γιατί βγήκε πολύ οικονομικα,δεν άξιζε τον κόπο να τα κάνω μόνη μου.Για παγωτατζιδικο σκεφτόμουν αρχικά αλλά όσες περισσότερες ιδέες τόσο καλύτερα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , Dust pink είπε:

Και γλυκό κουταλιού επίσης που δεν έχει εποχή.Εκτος από τα αναψυκτικά για τους μεγάλους θα βάλω κέρασμα λικερ

Διάλεξε λικέρ "δροσιστικό" Ωραίο θα είναι!Για τα παιδάκια επίσης μπορείς να κανείς "σουβλάκια" με μαρσμελοους.

Link to comment
Share on other sites

Μαζί με τον στολισμό  τα θέματα που επέλεξα μου έκαναν μια προσφορά με αναψυκτικά πορτοκαλάδα λεμονάδα σε γυάλα,και για τα παιδιά σακουλάκι με κεκακι μπισκότο ζαχαρωτό καραμέλες στα 150€. Δεν το σκέφτηκα και πολύ.Το κόστος μόνο να τα πάρω μόνη μου + το στολισμό.Το λικέρ και το γλυκό θα είναι δικά μου.+ Κάποιο δωράκι για τα παιδάκια στο τραπέζι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Dust pink είπε:

Μαζί με τον στολισμό  τα θέματα που επέλεξα μου έκαναν μια προσφορά με αναψυκτικά πορτοκαλάδα λεμονάδα σε γυάλα,και για τα παιδιά σακουλάκι με κεκακι μπισκότο ζαχαρωτό καραμέλες στα 150€. Δεν το σκέφτηκα και πολύ.Το κόστος μόνο να τα πάρω μόνη μου + το στολισμό.Το λικέρ και το γλυκό θα είναι δικά μου.+ Κάποιο δωράκι για τα παιδάκια στο τραπέζι.

Ρίξε μια ματιά για λικέρ εδώ..μόλις το βρήκα

http://www.athinorama.gr/umami/spirits/articles/?id=2004982

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!! Υπάρχουν και κάποιες ιδέες για  diy  γλυκό λιχουδιές όπως τσιζκεικ ατομικά

Ατομικά πλαστικά σφηνοποτηρα

Μπισκότα digestive

Κρέμα για τσιζκεικ

Μαρμελάδα φράουλα ,κεράσι ,βύσσινο.

Μαλλί της γριας

Μηχανιμα για μαλλι γριάς από Σκρουτζ αρκετά οικονομικό και μένει και για μετά...σε παιδικό πάρτυ πχ.

Ζάχαρη

Ξυλάκια

Και για μικρούς φίλους χωνάκια παγωτού με κορδέλα διακοσμημένα και μέσα σμαρτις καραμελακια

 

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 1 χρόνο μετά...

Γειά σας κορίτσια...Θέλω την βοήθεια σας...Τέλος Ιούλη θα κάνω την βάπτιση του μικρού μου..θα την κάνω την ημέρα των γενεθλίων του οικογενειακά και σκέφτομαι να κάνω τραπέζι σπίτι μου..Έχω πολύ μεγάλη αυλή...Είναι ότι πρέπει...Αυτό που με αγχώνει είναι τα φαγητά και τα γλυκά...σκέφτομαι να το κάνω σε στυλ πάρτυ και να έχω μπουφέ...λέω τώρα...πείτε μου καμία ιδέα τι να φτιάξω...

Link to comment
Share on other sites

Θελεις κ αλμυρες κ γλυκες ιδεες; 

Για τα γλυκα παρε ποσοτητες κουφετα, ζαχαρωτα κ μαρεγκες(μππρεις να τις κανεις κ μονη), κ η να βαζουν σε χωνακια η να τα εχεις ετοιμα κ σαν μπομπονιερα

Μπισκοτα με ζαχαροπαστα, κεκακια, κεικ ποπς, μπισκοτολουκουμα, γλυκα του κουταλιου, η κ καποιο γλυκακι που θα κανεις εσυ σε πλαστικα κυπελακια, κτ σαν τσιζκεικ πχ

Στα αλμυρα κεφτεδακια, κτ σε σουφλε με πατατα η κ μακαρονια, σουβλακια απο διαφορα κρεατα η με λαχανικα, πιτσα, πιτες πχ με τυρι, κοτοπουλο

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, vikib είπε:

Θελεις κ αλμυρες κ γλυκες ιδεες; 

Για τα γλυκα παρε ποσοτητες κουφετα, ζαχαρωτα κ μαρεγκες(μππρεις να τις κανεις κ μονη), κ η να βαζουν σε χωνακια η να τα εχεις ετοιμα κ σαν μπομπονιερα

Μπισκοτα με ζαχαροπαστα, κεκακια, κεικ ποπς, μπισκοτολουκουμα, γλυκα του κουταλιου, η κ καποιο γλυκακι που θα κανεις εσυ σε πλαστικα κυπελακια, κτ σαν τσιζκεικ πχ

Στα αλμυρα κεφτεδακια, κτ σε σουφλε με πατατα η κ μακαρονια, σουβλακια απο διαφορα κρεατα η με λαχανικα, πιτσα, πιτες πχ με τυρι, κοτοπουλο

Ναι και αλμυρά και γλυκά...Πολύ καλές οι ιδέες σου...σ'ευχαριστώ!

16 ώρες πρίν, Τονι@ είπε:

Επίσης ψαξε λίγο μήπως σε συμφέρει ν σου τα ετοιμάσει κάποιο catering. Έτσι κι εσυ θα είσαι πολύ πιο ξεκούραστη 

Το έψαξα και δεν με συμφέρει...μενω στην πολύ μακριά και είναι πρόβλημα...αναγκάστηκα τα μισά θα τα παραγγείλω και τα υπόλοιπα θα τα φτιάξω...μιλάμε για περίπου 55 άτομα...και δεν είναι μόνο τα φαγητά είναι και το σερβίρισμα και το μάζεμα μετά...γι'αυτό κοίταγε να έκανα κάτι σε μπουφέ και απλά να μου ψήσει κάποιος στα κάρβουνα...Δεν ξέρω έχω αγχωθεί...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Νένα 27 είπε:

Ναι και αλμυρά και γλυκά...Πολύ καλές οι ιδέες σου...σ'ευχαριστώ!

Το έψαξα και δεν με συμφέρει...μενω στην πολύ μακριά και είναι πρόβλημα...αναγκάστηκα τα μισά θα τα παραγγείλω και τα υπόλοιπα θα τα φτιάξω...μιλάμε για περίπου 55 άτομα...και δεν είναι μόνο τα φαγητά είναι και το σερβίρισμα και το μάζεμα μετά...γι'αυτό κοίταγε να έκανα κάτι σε μπουφέ και απλά να μου ψήσει κάποιος στα κάρβουνα...Δεν ξέρω έχω αγχωθεί...

Καταλαβα.  Πάντως αν δεις ότι δεν σου βγαίνει κοίτα μήπως βρεις καμία οικονομική ταβερνουλα. Είναι κρίμα να είσαι ερείπιο εκείνη την ημέρα. Θα σε χρειάζεται και το μωρό σου ήρεμη και όσο γίνεται ξεκούραστη. 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...