Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σε ολες! 'Οποια θελει μπορει να μου στειλει προσωπικό μηνυμα για γιατρους που ασχολουντε αρκετα με εξωσωματικές με δότριες (εχουν μικρες αναμονες και "καλες" επιλογές σε δότριες). Ψαχνουμε και στην Ισπανια εδω και 1.5 μήνα αλλα χωρί αποτέλεσμα προς το παρόν και θέλουμε να εχουμε και αλλες εναλλακτικές. Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! 

Γλυκά για βάπτιση


Dust pink

Recommended Posts

Just now, Τονι@ είπε:

Καταλαβα.  Πάντως αν δεις ότι δεν σου βγαίνει κοίτα μήπως βρεις καμία οικονομική ταβερνουλα. Είναι κρίμα να είσαι ερείπιο εκείνη την ημέρα. Θα σε χρειάζεται και το μωρό σου ήρεμη και όσο γίνεται ξεκούραστη. 

Για να σου δώσω μια εικόνα εδώ που μένω σε ένα χωριό της Κρήτης έχουν το συνήθειο να κάνουν ανοιχτές καλέσεις και κέντρα...στον πρώτο μου γιο είχαμε πάει σε κέντρο με 270 άτομα καλεσμένα...Πολύ άγχος, πολλά νεύρα και παρά πολλά έξοδα...Δεν το ευχαριστηθηκαμε καθόλου...στον δεύτερο αποφασίσαμε να το κάνουμε εντελώς διαφορετικά μόνο η οικογένεια και στο σπίτι γιατί η αυλή μου βοηθάει πολύ είναι περίπου 80τ.μ ανετοτετη...και διάλεξα την ημέρα των γενεθλίων του επίτηδες για να το κάνω σε στυλ πάρτυ...εδώ τα βασικά φαγητά τους είναι βραστό αρνί  με πιλάφι....ψητό με πατάτες και σαλάτα...άντε και κανένα καφεδάκι,ντολμαδάκια,και συκώτι για ποικιλία...Εγώ δεν τα θέλω άλλο αυτά...σκεφτόμουν σε ένα τραπέζι που θα έχω στολίσει να έχω μπόμπες,τυροπιτάκια,λουκανοπιτακια,κοτόπουλο αλά κρεμ, σουφλέ, σαλάτες , τυριά και από νέες μπριζόλες καλαμάκια και τέτοια...Από γλυκό να υπάρχουν ζαχαρωτά, κουφέτα, κεκακια και η τούρτα τι λες;;;;πως θα τα κάνω όλα αυτά μην Ρωτάς...ούτε τη ξέρω...σκέφτομαι όσα μπορώ να τα παραγγείλω.. ππππφφφφ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 22/2/2018 at 12:40 ΠΜ, Dust pink είπε:

Καλησπέρα! Αρχές καλοκαιριού σκοπεύουμε να κάνουμε την βάπτιση της μικρής και ψάχνω ιδέες για γλυκά που θα μπορούσαμε να δωσουμε

Cheesecake  .Μπορεις να κάνεις μισά π.χ.cheececake κ μισά κάτι άλλο όπως εκμέκ καταιφι σε πλαστικά 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Νένα 27 είπε:

Για να σου δώσω μια εικόνα εδώ που μένω σε ένα χωριό της Κρήτης έχουν το συνήθειο να κάνουν ανοιχτές καλέσεις και κέντρα...στον πρώτο μου γιο είχαμε πάει σε κέντρο με 270 άτομα καλεσμένα...Πολύ άγχος, πολλά νεύρα και παρά πολλά έξοδα...Δεν το ευχαριστηθηκαμε καθόλου...στον δεύτερο αποφασίσαμε να το κάνουμε εντελώς διαφορετικά μόνο η οικογένεια και στο σπίτι γιατί η αυλή μου βοηθάει πολύ είναι περίπου 80τ.μ ανετοτετη...και διάλεξα την ημέρα των γενεθλίων του επίτηδες για να το κάνω σε στυλ πάρτυ...εδώ τα βασικά φαγητά τους είναι βραστό αρνί  με πιλάφι....ψητό με πατάτες και σαλάτα...άντε και κανένα καφεδάκι,ντολμαδάκια,και συκώτι για ποικιλία...Εγώ δεν τα θέλω άλλο αυτά...σκεφτόμουν σε ένα τραπέζι που θα έχω στολίσει να έχω μπόμπες,τυροπιτάκια,λουκανοπιτακια,κοτόπουλο αλά κρεμ, σουφλέ, σαλάτες , τυριά και από νέες μπριζόλες καλαμάκια και τέτοια...Από γλυκό να υπάρχουν ζαχαρωτά, κουφέτα, κεκακια και η τούρτα τι λες;;;;πως θα τα κάνω όλα αυτά μην Ρωτάς...ούτε τη ξέρω...σκέφτομαι όσα μπορώ να τα παραγγείλω.. ππππφφφφ

Εντάξει πολλά από αυτα τα γλυκά και τα αλμύρα μπορείς να τα παραγγείλεις απο φούρνο - ζαχαροπλαστειο. 

  • Ευχαριστώ 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Νένα 27 είπε:

Ναι και αλμυρά και γλυκά...Πολύ καλές οι ιδέες σου...σ'ευχαριστώ!

Το έψαξα και δεν με συμφέρει...μενω στην πολύ μακριά και είναι πρόβλημα...αναγκάστηκα τα μισά θα τα παραγγείλω και τα υπόλοιπα θα τα φτιάξω...μιλάμε για περίπου 55 άτομα...και δεν είναι μόνο τα φαγητά είναι και το σερβίρισμα και το μάζεμα μετά...γι'αυτό κοίταγε να έκανα κάτι σε μπουφέ και απλά να μου ψήσει κάποιος στα κάρβουνα...Δεν ξέρω έχω αγχωθεί...

Αν θες κ κτ αλλο ρωτα

Πιστευω αυτα που ειπες στα τελευταια μηνυματα ειναι μια χαρα

Φυσικα οτι μπορεις παρηγγειλε το

Επισης μπορεις να κανεις πραγματα απο πριν κ να τα εχεις καταψυξη, σφολιατοειδη, σουφλε. Τα ατομα δ ειναι πολλα, φυσικα μπουφε για να σερβιριστουν μονοι. Ισως κ πλαστικα καλης ποιοτητας για να γλιτωσεις πλυσιμο; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Ilios είπε:

Cheesecake  .Μπορεις να κάνεις μισά π.χ.cheececake κ μισά κάτι άλλο όπως εκμέκ καταιφι σε πλαστικά 

Το εκμεκ μου φαίνεται πιο δύσκολο το cheesecake ωραία ιδέα ευχαριστώ..

πρίν από 21 λεπτά , vikib είπε:

Αν θες κ κτ αλλο ρωτα

Πιστευω αυτα που ειπες στα τελευταια μηνυματα ειναι μια χαρα

Φυσικα οτι μπορεις παρηγγειλε το

Επισης μπορεις να κανεις πραγματα απο πριν κ να τα εχεις καταψυξη, σφολιατοειδη, σουφλε. Τα ατομα δ ειναι πολλα, φυσικα μπουφε για να σερβιριστουν μονοι. Ισως κ πλαστικα καλης ποιοτητας για να γλιτωσεις πλυσιμο; 

Εννοείτε πλαστικά...Παναγία μου φανταζεσαι;;;δεν έχω πλυντήριο πιάτων....Ναι αυτό θα κάνω ότι μπορώ να παραγγείλω θα το παραγγείλω...να ρωτήσω κάτι άλλο...σε δύο τραπέζια θα τα βάλω...Ένα τα φαγητά και σε άλλο τα γλυκά ε;;;;Έτσι δεν παει;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...