Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 minute ago, Blue Velvet said:

      Σας ευχαριστώ πολύ ❤️ Δεν ξέρω αν πρέπει να χαρώ η όχι,γιατί και ο γιατρός μου είπε ότι είναι λίγο χαμηλή..Ελπίζω να διπλασιαστεί...

      Συγχαρητήρια! Στην προηγούμενη σου εγκυμοσύνη πόση χοριακή είχες.?

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

Just now, Nicol_ είπε:

Αχ ετσι πρέπει να τον μαθω και εγω αλλα αρχιζει τις γκρίνιες κ τα κλάματα και τον παιρνω αγκαλια..

Φαγανη ειναι η μικρουλα σου Βαλεντινα μου μπραβο! Ανυπομονώ κ έγω να περασει ο καιρος κ να μπουμε σε στερες τροφές :)

Πλεον οταν ξερω οτι γκρινιαζει χωρις λογο γτ την καταλαβαινω ποτε γκρινιαζει κ γιατι παω κοντα της και της λεω:κοπελα μου η μαμα δεν μπορει να σε παρει αγγαλια γιατι εχει δουλειες ή ειναι κουρασμενη κατσε εσυ παιξε με τα παιχνιδακια σου και θα ερθει σε λιγο να σε παρει! Ψευτογκρινιαζει κανα 10-15λεπτο συνεχιζω της μιλαω οτι κ να κανω και καποια στιγμη πιανει τα παιχνιδια της κ παιζει! Καπως ετσι μαθαμε το οχι πολυ αγγαλια αλλιωςςςς.........

Ναι ειναι φαγανη δοξα τω Θεω το πουλακι μ! Σε οτι αφορα το κουταλι!!!!Θα περασει ο καιρος κ θα ξεκινησετε κ εσεις! Αντε να παμε την δευτερα για εμβολιο να δουμε πως παμε απο βαρος και να ξεκινησουμε κ το φαγητο πατατα-καροτο-κολοκυθακι για αρχη και σιγα σιγα ολα τα αλλα!!! 


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Πλεον οταν ξερω οτι γκρινιαζει χωρις λογο γτ την καταλαβαινω ποτε γκρινιαζει κ γιατι παω κοντα της και της λεω:κοπελα μου η μαμα δεν μπορει να σε παρει αγγαλια γιατι εχει δουλειες ή ειναι κουρασμενη κατσε εσυ παιξε με τα παιχνιδακια σου και θα ερθει σε λιγο να σε παρει! Ψευτογκρινιαζει κανα 10-15λεπτο συνεχιζω της μιλαω οτι κ να κανω και καποια στιγμη πιανει τα παιχνιδια της κ παιζει! Καπως ετσι μαθαμε το οχι πολυ αγγαλια αλλιωςςςς.........

Ναι ειναι φαγανη δοξα τω Θεω το πουλακι μ! Σε οτι αφορα το κουταλι!!!!Θα περασει ο καιρος κ θα ξεκινησετε κ εσεις! Αντε να παμε την δευτερα για εμβολιο να δουμε πως παμε απο βαρος και να ξεκινησουμε κ το φαγητο πατατα-καροτο-κολοκυθακι για αρχη και σιγα σιγα ολα τα αλλα!!! 

Εχεις δικιο κ ο αντρας μου δεν τον σηκωνει αμέσως οταν γκρινιάζει κ πολλες φορες σταματάει. Αλλα αν δεν θελει να κατσει στο κρεβατι με τιποτα και δεν τον σηκώσω θα μας ακουσει η γειτονια :-P αφου σκεφτομαι πρέπει ναντο διορθώσω συντομα γιατί οταν μπουμε στερεα και πρέπει να του ετοιμάζω φαγητα πως θα τα προλαβαίνω?  Εδω τωρα δεν προλαβαίνω να φαω..

 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Εχεις δικιο κ ο αντρας μου δεν τον σηκωνει αμέσως οταν γκρινιάζει κ πολλες φορες σταματάει. Αλλα αν δεν θελει να κατσει στο κρεβατι με τιποτα και δεν τον σηκώσω θα μας ακουσει η γειτονια :-P αφου σκεφτομαι πρέπει ναντο διορθώσω συντομα γιατί οταν μπουμε στερεα και πρέπει να του ετοιμάζω φαγητα πως θα τα προλαβαίνω?  Εδω τωρα δεν προλαβαίνω να φαω..

 

Εμενα αν γκρινιαζει ακομα κ αν κλαιει οσο ετοιμαζω γτ θελει κ καποια προετοιμασια κ πριν κ μετα το φαγητο πλυσιματα κλπ την αφηνω να κλαιει δεν γινεται! Αααα η γειτονια δεν εχει θεμα εχουμε ηδη 2 κοριτσια 2χρονων π γκρινιαζουν συχνα εναν μπεμπη 8μηνων π κλαιει σχεδον ολη μερα κ η δικη μ αρα ειναι μαθημενοι ολοι χαχα!!!!

  • Χαχα 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα πως ειστε.. καιρο εχω να γραψω!!! Μεγαλωνουν τα παιδακια μας... εμεις σε δυο μερες γινομαστε 5 μηνων και ο παιδιατρος μας ειπε γυρω στους 5μιση θα αρχισουμε τις στερεες.. την θηλαζω αποκλειστικα και πριν απο 10 μερες ηταν 7 κιλα και 70 εκατοστα.. απο μπρουμυτα ανασκελα δεν μου γυρναει.. ουτε το αντιθετο... αυτο που κανει συνεχεια εδω και πολυ καιρο ειναι να σηκωνει το κεφαλακι της να προσπαθεο να σηκωθει..κοιλιακους εχει κανει.. επισης τις τελευταιες μερες κανει ενα βογκητο σαν να μουγκριζει δεν ξερω γιατι!!! Κατα τα αλλα ολο γελια και ναζια και μας ξετρελαινει!!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Αχαχχαχαχχα!!!!! Μηπως του ποναει γιαυτο το τραβαει;;;; εγω εχθες ετρωγα μια μπανανα κ αυτην καθοταν διπλα μ και την ακουω κανει μιαπ μιαπ μιαπ πως οταν τρωνε-ρουφανε και της λεω τι θες;; μπανανα;;; και της την παω κοντα ανοιγει την στοματαρα της και δαγκωνει με τα ουλα της μιση-μιση την φαγαμε εν τελει! Μωρε βγηκε φαφανη στο φαι αλλα το γαλα με το ζορι το πινουμε πλεον! Αντε να παρω την δευτερα το εκπ.ποτηρακι μπας και φτιαξει η κατασταση....αν της το δωσω με το κουταλι θα το πιει αλλα αυτη η δουλεια δεν γινεται....αλλιως ξερεις τι θελει;;;; με το ενα χερι να κραταω αυτην με το αλλο το μπουκαλι και να κανουμε βολτα μεσα στο σπιτι για να το πιει...ερχεται η ωρα για γαλα κ κουραζομαι πριν καν ξεκινησω με πονανε τα χεριααααα! Την μονη ωρα π πινει το γαλα με την μια χωρις πολλα πολλα ειναι την ωρα π ξυπναει μετα τον βραδυνο υπνο επειδη εχουν περασει ωρες κ πειναει! Το ειπα στην παιδιατρο κ μ ειπε επειδη οι κρεμες και τα φρουτα ειναι χορταστικα δεν εχει πεινασει ακομα οταν ερχεται η ωρα του γαλατος γιαυτο μ κανει νουμερα αλλα δεν μπορω να την αφησω πιο πολυ γιατι δεν μ βγαινουν οι ωρες για το βραδυνο!!! Ουφφφφφ ξεκαρφωτα αλλα τα πα και ξελαφρωσαααα!!!

Οχι καλε, δεν τον ποναει, απλα το τραβαει. Οταν πχ εκνευριζεται τραβαει το αυτι του, οταν νυσταζει τριβει ματια κ τραβαει αυτι επισης. Γενικα το αυτι του αποτελει τροπο εκφρασης χαχαχαχα

Γαλα ρε συ κανονικα δεν πρεπει μονο πρωι κ βραδυ να δινεις? Η κανω λαθος?

  • Χαχα 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, nanoula90 είπε:

Οχι καλε, δεν τον ποναει, απλα το τραβαει. Οταν πχ εκνευριζεται τραβαει το αυτι του, οταν νυσταζει τριβει ματια κ τραβαει αυτι επισης. Γενικα το αυτι του αποτελει τροπο εκφρασης χαχαχαχα

Γαλα ρε συ κανονικα δεν πρεπει μονο πρωι κ βραδυ να δινεις? Η κανω λαθος?

Πρωι βραδυ οταν ξεκινησει κ το μεσημερι φαγητο προς το παρον πρωι μεσημερι βραδυ δινω!!! Η παιδιατρος ειπε θελουμε 5γευματα μαζι με στερεες προς το παρον δινω δεκατιανο κ απογευματινο στερεες κ πρωι μεσημερι βραδυ γαλα για 5μερες ακομα μετα πρωι βραδυ γιατι θα μπει το μεσημεριανο!

Ααα καταλαβα εκει ξεσπαει χαχαχα


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Πρωι βραδυ οταν ξεκινησει κ το μεσημερι φαγητο προς το παρον πρωι μεσημερι βραδυ δινω!!! Η παιδιατρος ειπε θελουμε 5γευματα μαζι με στερεες προς το παρον δινω δεκατιανο κ απογευματινο στερεες κ πρωι μεσημερι βραδυ γαλα για 5μερες ακομα μετα πρωι βραδυ γιατι θα μπει το μεσημεριανο!

Αααα, αντε ωραια. Οποτε τοτε θα στε καλυτερα απο θεμα προγραμματος! 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Αααα, αντε ωραια. Οποτε τοτε θα στε καλυτερα απο θεμα προγραμματος! 

Μωρε το προγραμμα μας ειναι καλο απλα ιδανικα θα ηθελε το γαλα της 5ωρες σχεδον  μακρυα απο την στερεεη για να εχει πεινασει αλλα ετσι δεν βγαινουν οι ωρες κ πεφτει πολυυυυυυ αργα το βραδυνο π μεχρι εκεινη την ωρα εχει νυσταξει κ θελει νανι αρα το τρωει στο 4ωρο κ λιγο παραπανω με ζορι! Ασταα


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Το 38 δεν ειναι πολυ για μωρακι. Φαντασου οτι μεχρι 37 και 4 θεωρειται φυσιολογικη θερμοκρασια κ οχι δεκατα. Ετσι μου χε πει ο γιατρος. 

Ναι ναι ταισμα ειχα και ξανα τωρα. Ελπιζω να εχετε κοιμηθει κ να ειναι καλυτερα η μπουμπου σου

Ξημερωματα κοιμηθηκε τελικα κ τωρα μου ξανακανε λιγο 37,5....ειναι ομως σε θολουρα το μικρουλι μ φαινεραι οτι κατι την ενοχλει...

8 ώρες πρίν, Anastasia_paris είπε:

Κι εγώ εδώ κορίτσια μου, κάθομαι πάνω απ το κραβατακι σαν το ζόμπι, ταισα την μικρή και ξύπνησε και ο κύριος κουτσομπόλης δίπλα, τραγούδησε λίγο και τώρα δείχνει ότι κοιμάται... Ακούω τον μεγάλο μέσα στριφογυρναει... Βάζω στοίχημα σε λιγότερο από μισή ώρα θα φωνάζει μαμάαααα!!! Τέρμα ο ύπνος για σήμερα! 

Αχ μωρε κοριτσαρα μ εσυ πως αντεχεις?!!! Να τρως καλα κ καμια βιταμινη να παιρνεις ε μη πεσεις κατω εχεις κ δουλεια τωρα,εγω εδω κ λιγο καιρο πθνω μια κουταλια πετιμεζι καθε πρωι κ νιωθω πιο δυνατη

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Μωρε το προγραμμα μας ειναι καλο απλα ιδανικα θα ηθελε το γαλα της 5ωρες σχεδον  μακρυα απο την στερεεη για να εχει πεινασει αλλα ετσι δεν βγαινουν οι ωρες κ πεφτει πολυυυυυυ αργα το βραδυνο π μεχρι εκεινη την ωρα εχει νυσταξει κ θελει νανι αρα το τρωει στο 4ωρο κ λιγο παραπανω με ζορι! Ασταα

Εσυ εχεις μπει για τα καλα σε προγραμμα φαγητου αααχ θελω κ γω αλλα η παιδιατρος μ ειναι καθετη δε μ αφηνει με τιποτα πριν τους 6 μηνες επειδη θηλαζω αποκλειστικα ειναι ανοριμο λεει ακομη το πεπτικο συστημα κ θα πεσει βαρυα η τροφη! Εχθες τη παρακαλαγα μα της λεω λιγο μπανανα να γλειψει η καροτο αφου αναγλυφετε το παιδι οταν τρωμε...οοοοοχι λυσαξε να μη βιαζομαι λεει ειμαστε μια χαρα απο βαρος πηγε 7 κιλα κ 69 ποντους μονο με μητρικο αρα δε βιαζωμαστε....αλλα σκεφτομαι αν ξεκινησω 18  ιουνιου εισαγωγη σιγα σιγα δε θα αργησει πολυ να φτασει να φαει ενα κανονικο φαι με λαχανικα δηλαδη καλο Αυγουστο η δεν παει τοσο αργα η εισαγωγη?

  • Μου αρέσει 2

7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra K είπε:

Ξημερωματα κοιμηθηκε τελικα κ τωρα μου ξανακανε λιγο 37,5....ειναι ομως σε θολουρα το μικρουλι μ φαινεραι οτι κατι την ενοχλει...

Αχ μωρε κοριτσαρα μ εσυ πως αντεχεις?!!! Να τρως καλα κ καμια βιταμινη να παιρνεις ε μη πεσεις κατω εχεις κ δουλεια τωρα,εγω εδω κ λιγο καιρο πθνω μια κουταλια πετιμεζι καθε πρωι κ νιωθω πιο δυνατη

Εσυ εχεις μπει για τα καλα σε προγραμμα φαγητου αααχ θελω κ γω αλλα η παιδιατρος μ ειναι καθετη δε μ αφηνει με τιποτα πριν τους 6 μηνες επειδη θηλαζω αποκλειστικα ειναι ανοριμο λεει ακομη το πεπτικο συστημα κ θα πεσει βαρυα η τροφη! Εχθες τη παρακαλαγα μα της λεω λιγο μπανανα να γλειψει η καροτο αφου αναγλυφετε το παιδι οταν τρωμε...οοοοοχι λυσαξε να μη βιαζομαι λεει ειμαστε μια χαρα απο βαρος πηγε 7 κιλα κ 69 ποντους μονο με μητρικο αρα δε βιαζωμαστε....αλλα σκεφτομαι αν ξεκινησω 18  ιουνιου εισαγωγη σιγα σιγα δε θα αργησει πολυ να φτασει να φαει ενα κανονικο φαι με λαχανικα δηλαδη καλο Αυγουστο η δεν παει τοσο αργα η εισαγωγη?

εχει σημασια με τι θα ξεκινησετε τις στερεες εαν ξεκινησετε με φρουτα θελει απο 9-12μερες να εισαχθουν 3φρουτα! Μετα να φαει 10μερες περιπου φρουτοκρεμα να συνηθισει αρα πας στις 20κατι ημερες! Μετα με τι θα συνεχισετε με κρεμα ετοιμη; ή κατευθειαν φαγητο λογικα φαγητο σκεψου στην αρχη πατατα-καροτο καμια 5μερες δεν θα παει δοκιμαστικα πριν αρχισουν να μπαινουν σιγα σιγα κ τα υπολοιπα κολοκυθι κρεατακι κλπ;;;; εεε πιστευω αρχες αυγουστου θα τρωει κανονικα πλεον φαγητο κ φρουτα! Δεν ξερω αν κανω λαθος αλλα ετσι νομιζω!!!! Με μητρικο μονο μια χαρα ειναι η μπεμπα!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Dimitra K είπε:

Ξημερωματα κοιμηθηκε τελικα κ τωρα μου ξανακανε λιγο 37,5....ειναι ομως σε θολουρα το μικρουλι μ φαινεραι οτι κατι την ενοχλει...

Αχ μωρε κοριτσαρα μ εσυ πως αντεχεις?!!! Να τρως καλα κ καμια βιταμινη να παιρνεις ε μη πεσεις κατω εχεις κ δουλεια τωρα,εγω εδω κ λιγο καιρο πθνω μια κουταλια πετιμεζι καθε πρωι κ νιωθω πιο δυνατη

Εσυ εχεις μπει για τα καλα σε προγραμμα φαγητου αααχ θελω κ γω αλλα η παιδιατρος μ ειναι καθετη δε μ αφηνει με τιποτα πριν τους 6 μηνες επειδη θηλαζω αποκλειστικα ειναι ανοριμο λεει ακομη το πεπτικο συστημα κ θα πεσει βαρυα η τροφη! Εχθες τη παρακαλαγα μα της λεω λιγο μπανανα να γλειψει η καροτο αφου αναγλυφετε το παιδι οταν τρωμε...οοοοοχι λυσαξε να μη βιαζομαι λεει ειμαστε μια χαρα απο βαρος πηγε 7 κιλα κ 69 ποντους μονο με μητρικο αρα δε βιαζωμαστε....αλλα σκεφτομαι αν ξεκινησω 18  ιουνιου εισαγωγη σιγα σιγα δε θα αργησει πολυ να φτασει να φαει ενα κανονικο φαι με λαχανικα δηλαδη καλο Αυγουστο η δεν παει τοσο αργα η εισαγωγη?

Ωω μωρε η μικρουλα σου.. ταλαιπωρηθηκατε λιγακι, αλλα απο αυριο θα ναι μια χαρα. Μην ανησυχεις. 

Για τις στερεες μην τρελαινεσαι βρε. Μια ζωη θα τρωνε χαχαχα. Το γαλατακι εξαλλου που δινεις ειναι το ιδανικοτερο. Δεν υπαρχει λογος βιασυνης. Θα αργησουν να τρωνε κανονικα, σιγουρα θα μας παρει μεχρι αυγουστο. Αλλα δεν υπαρχει κ λογος βιασυνης. Το γαλα και μονο επαρκει για το πρωτο εξαμηνο εξαλλου. Κ γω δεν θα βιαστω. Με το πασο μας. Ασε που δεν τον βλεπω ετοιμο ακομα. Εμενα δεν ξερογλειφεται πχ οταν τρωω κατι, ουτε τον βλεπω να δειχνει ενδιαφερον. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, nanoula90 είπε:

Οχι καλε, δεν τον ποναει, απλα το τραβαει. Οταν πχ εκνευριζεται τραβαει το αυτι του, οταν νυσταζει τριβει ματια κ τραβαει αυτι επισης. Γενικα το αυτι του αποτελει τροπο εκφρασης χαχαχαχα

Γαλα ρε συ κανονικα δεν πρεπει μονο πρωι κ βραδυ να δινεις? Η κανω λαθος?

Αυτό ισχύει και γι'αυτες που θηλάζουν;;;;  :-o :-o :-o μόνο πρωί βράδυ όταν μπουν οι στερεές;;;;; 

Just now, Dimitra K είπε:

Ξημερωματα κοιμηθηκε τελικα κ τωρα μου ξανακανε λιγο 37,5....ειναι ομως σε θολουρα το μικρουλι μ φαινεραι οτι κατι την ενοχλει...

Αχ μωρε κοριτσαρα μ εσυ πως αντεχεις?!!! Να τρως καλα κ καμια βιταμινη να παιρνεις ε μη πεσεις κατω εχεις κ δουλεια τωρα,εγω εδω κ λιγο καιρο πθνω μια κουταλια πετιμεζι καθε πρωι κ νιωθω πιο δυνατη

Εσυ εχεις μπει για τα καλα σε προγραμμα φαγητου αααχ θελω κ γω αλλα η παιδιατρος μ ειναι καθετη δε μ αφηνει με τιποτα πριν τους 6 μηνες επειδη θηλαζω αποκλειστικα ειναι ανοριμο λεει ακομη το πεπτικο συστημα κ θα πεσει βαρυα η τροφη! Εχθες τη παρακαλαγα μα της λεω λιγο μπανανα να γλειψει η καροτο αφου αναγλυφετε το παιδι οταν τρωμε...οοοοοχι λυσαξε να μη βιαζομαι λεει ειμαστε μια χαρα απο βαρος πηγε 7 κιλα κ 69 ποντους μονο με μητρικο αρα δε βιαζωμαστε....αλλα σκεφτομαι αν ξεκινησω 18  ιουνιου εισαγωγη σιγα σιγα δε θα αργησει πολυ να φτασει να φαει ενα κανονικο φαι με λαχανικα δηλαδη καλο Αυγουστο η δεν παει τοσο αργα η εισαγωγη?

Ααα μας βλέπω την ίδια περίοδο εμείς θα δίνουμε στερεές. Εμένα 18 γίνεται 6 μηνών και 19 έχω γενέθλια!!! Τα καλύτερα θα είναι!! 


aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anneliz είπε:

Αυτό ισχύει και γι'αυτες που θηλάζουν;;;;  :-o :-o :-o μόνο πρωί βράδυ όταν μπουν οι στερεές;;;;; 

Εξαρταται. Αν θες να αποθηλασεις τοτε ναι. Κ πολλοι παιδιατροι αυτο προτεινουν, πρωι βραδυ.Αλλα αυτο θα οδηγησει σε αποθηλασμο σταδιακα. Αν θες να συνεχισεις τον θηλασμο ομως, τοτε προσφερεις κανονικα πριν κ μετα τα γευματα για να μην μειωθει η παραγωγη σου και θα πιει οσο θελει. 

Εγω να φανταστεις ελεγα στην αρχη θα θηλασω μεχρι 6 μηνες. Τωρα ομως οσο πλησιαζει ο καιρος, σαν να μου κακοφαινεται η ιδεα του αποθηλασμου κ δεν ξερω, ισως συνεχισω μεχρι να τρωει ικανοποιητικα 3 γευματα.

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Εξαρταται. Αν θες να αποθηλασεις τοτε ναι. Κ πολλοι παιδιατροι αυτο προτεινουν, πρωι βραδυ.Αλλα αυτο θα οδηγησει σε αποθηλασμο σταδιακα. Αν θες να συνεχισεις τον θηλασμο ομως, τοτε προσφερεις κανονικα πριν κ μετα τα γευματα για να μην μειωθει η παραγωγη σου και θα πιει οσο θελει. 

Εγω να φανταστεις ελεγα στην αρχη θα θηλασω μεχρι 6 μηνες. Τωρα ομως οσο πλησιαζει ο καιρος, σαν να μου κακοφαινεται η ιδεα του αποθηλασμου κ δεν ξερω, ισως συνεχισω μεχρι να τρωει ικανοποιητικα 3 γευματα.

Εγώ χάρηκα επειδή αντλώ. Και έχω κουραστεί απίστευτα, αλλά βέβαια βγάζω ότι ώρες θέλω και μπορώ, αλλα πλέον βγάζω κάθε 4-5 ώρες και από τα δύο στήθη. Ναι έχεις δίκιο άμα βγάζω μόνο 2 φορές θα οδηγηθω σε αποθηλασμο. Η αλήθεια είναι πως έχω σκεφτεί κι εγώ αυτό που λες. Ποτε δεν πίστευα πως μόνο με άντληση θα έφτανα μέχρι εδώ, και αυτό μου δίνει δύναμη να προχωρήσω, αλλά από την άλλη νομίζω θα παίξουν τα νευρα μου.  Οπότε μάλλον θα σταματήσω..


aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anneliz είπε:

Εγώ χάρηκα επειδή αντλώ. Και έχω κουραστεί απίστευτα, αλλά βέβαια βγάζω ότι ώρες θέλω και μπορώ, αλλα πλέον βγάζω κάθε 4-5 ώρες και από τα δύο στήθη. Ναι έχεις δίκιο άμα βγάζω μόνο 2 φορές θα οδηγηθω σε αποθηλασμο. Η αλήθεια είναι πως έχω σκεφτεί κι εγώ αυτό που λες. Ποτε δεν πίστευα πως μόνο με άντληση θα έφτανα μέχρι εδώ, και αυτό μου δίνει δύναμη να προχωρήσω, αλλά από την άλλη νομίζω θα παίξουν τα νευρα μου.  Οπότε μάλλον θα σταματήσω..

Πωπω κορίτσι μου μπράβο σου γιατί με τις αντλήσεις είναι πολύ κουραστικό....  Συμφωνώ με τη @nanoula90 αν θες να αποθηλασεις είναι μόνο πρωί βράδυ διαφορετικά δίνεις πριν και μετά από κάθε γεύμα.

Εγώ το σαββατοκύριακο θα κάτσω να δω πιο αναλυτικά το πλάνο του παπαβεντση. Πωπω πέρασε ο καιρός εμάς μας μένουν καμία 20αρια μέρες μέχρι τον έκτο! 

Κατά τα άλλα πήγαμε βολτίτσα θάλασσα, μετά leroy merlin φάγαμε στη μαμά μου και τώρα σπίτι. Θα τον κάνω μπανακι σιγά σιγά να ετοιμαστεί για βράδυ. 

Εσείς τι κάνετε; @Dimitra K περαστικά στο κοριτσάκι σου!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2

 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...