Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

Just now, nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριτσια!! Εμεις εχουμε γκρινια σημερα οποτε δεν μας βλεπω να πηγαινουμε πουθενα προς το παρον. 

@Nicol_ εγω μολις τον πιασει, αρχιζω το σπριντ χαχαχα. Αλλα αμα με βλεπουν περιεργα μιλαω στο παιδι και του λεω ταχα μου "αγαπη μου γιατι κλαις?? Πρωτη φορα κλαις σε βολτα, παμε σπιτακι μας? "

Και καλα οτι το παιδι μου δεν κλαιει ποτε και ετυχε κ τον επιασε μονο εκεινη τη στιγμη χαχαχα 

 

Καλημερουδια! 

Εντωμεταξύ τωρα συνειδητοποιήσα ότι το εβαλα εδω το ερωτημα..γιαυτο και το ασχετο με το μαλλι στην αρχη..πήγαινε σε αλλη συζήτηση χαχαχα

Με καλυψατε ομως! :)

  • Χαχα 2

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nicol_ είπε:

Καλημερουδια! 

Εντωμεταξύ τωρα συνειδητοποιήσα ότι το εβαλα εδω το ερωτημα..γιαυτο και το ασχετο με το μαλλι στην αρχη..πήγαινε σε αλλη συζήτηση χαχαχα

Με καλυψατε ομως! :)

Δε βαριεσαι μια οικογενεια ειμαστε ολες χαχαχα. Οσο για το μαλλι και το δικο μου θελει φρεσκαρισμα. Αλλα δεν μπορω να τον αφησω. Περιμενω να χαλαρωσει λιγο ο αντρας να ψωνισω εναλλακτικους τροπους ταισματος. Γιατι μπιμπερο δεν δεχεται για κανεναν λογο ο σκατιαρης

  • Χαχα 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μ η μικρη καθεται στον κανανε κ παιζει με τα παιχνιδακια της υπο το βλεμμα του μπαμπα της εγω μπηκα πηρα το μπανακι μ ηρεμα τωρα παταω 2τοστακια να φαω! γενικα αυτες τις μερες ειναι πολυ ηρεμη κ περνανε ομορφα οι ωρες να φανταστειτε εχει στον καναπε κ παιζει με τα παιχνιδια της τουλαχιστον 1μιση ωρα! Θα φαω θα την ταισω και θα κανει νανι! Το απογευμα θα κανουμε την βολτουλα μας εμεις κ θα παμε κ στην μαμα μ για καφε!

Ευχομαι να ειστε ολες καλα!

Οταν τυχαινει κ κλαιει για την ακριβεια γκρινιαζει στην βολτα με το καροτσι της μιλαμε και σε κανα 15λεπτο σταματαει κ κανει νανι! Δεν με ενδιαφερει αν με κοιτανε καπως!

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Δε βαριεσαι μια οικογενεια ειμαστε ολες χαχαχα. Οσο για το μαλλι και το δικο μου θελει φρεσκαρισμα. Αλλα δεν μπορω να τον αφησω. Περιμενω να χαλαρωσει λιγο ο αντρας να ψωνισω εναλλακτικους τροπους ταισματος. Γιατι μπιμπερο δεν δεχεται για κανεναν λογο ο σκατιαρης

Aχ αστα.. Αμφιβαλλω αν μπορεσω κ εγω να παβ πριν γινει 6 μηνων ο μπομπιρας! :-P

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλημερα κοριτσια μ η μικρη καθεται στον κανανε κ παιζει με τα παιχνιδακια της υπο το βλεμμα του μπαμπα της εγω μπηκα πηρα το μπανακι μ ηρεμα τωρα παταω 2τοστακια να φαω! γενικα αυτες τις μερες ειναι πολυ ηρεμη κ περνανε ομορφα οι ωρες να φανταστειτε εχει στον καναπε κ παιζει με τα παιχνιδια της τουλαχιστον 1μιση ωρα! Θα φαω θα την ταισω και θα κανει νανι! Το απογευμα θα κανουμε την βολτουλα μας εμεις κ θα παμε κ στην μαμα μ για καφε!

Ευχομαι να ειστε ολες καλα!

Οταν τυχαινει κ κλαιει για την ακριβεια γκρινιαζει στην βολτα με το καροτσι της μιλαμε και σε κανα 15λεπτο σταματαει κ κανει νανι! Δεν με ενδιαφερει αν με κοιτανε καπως!

1.5 ώρα παιζει στον καναπε?? Πως σε ζηλεύω. .κανα 2 φορες απο 10λεπτα μου εκανε τη χαρη και κάθισε σημερα στην κουνια,εγώ εβαλα νεφτι και μεσα στα 2 αυτα 10 λεπτα εφαγα εβαλα πλυντηριο στεγνωτηριο,έστρωσα κρεβατοκάμαρα και άδειασα πλυντηριο πιατων.. (Εμοτικον που πεφρει ξερο) :-P

  • Χαχα 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Aχ αστα.. Αμφιβαλλω αν μπορεσω κ εγω να παβ πριν γινει 6 μηνων ο μπομπιρας! :-P

1.5 ώρα παιζει στον καναπε?? Πως σε ζηλεύω. .κανα 2 φορες απο 10λεπτα μου εκανε τη χαρη και κάθισε σημερα στην κουνια,εγώ εβαλα νεφτι και μεσα στα 2 αυτα 10 λεπτα εφαγα εβαλα πλυντηριο στεγνωτηριο,έστρωσα κρεβατοκάμαρα και άδειασα πλυντηριο πιατων.. (Εμοτικον που πεφρει ξερο) :-P

Χαχαχαχα γελαω ρε κοριτσι οπως τα λες αλλα κ εγω στην ηλικια του δικου σου ετσι εκανα τοσο δεν ετρεχα ουτε την ωρα της γυμναστικης στο σχολειο αλλα τωρα ειμαστε καλα βεβαια οταν πιανουν τα δοντια δεν θελει τπτ! Αλλα τι να κανουμε

Ξεχασα να σας πω... ηθελα να δω αν θα το κρατησει αλλα εχει δεκα μερες π θελει ανα 2με 2μιση ωρες να κοιμαται ενα 30-40λεπτο να ξεκουραζεται 2λεπτα αγγαλιτσα φτανει για να την παρει ο υπνος την βαζω στο κρεβατακι της κ ξεκουραζομαι κ εγω βεβαια δεν ξερω ποσο θα το κρατησει.... κ το βραδυ δεν την πιεζω οποτε μ διξει οτι νυσταζει την κοιμηζω οταν δηλ τριβει ματακια κ ξεκιναει η ασκοπη γκρινιτσα την κοιμηζω συνηθως απο 10κ μιση εως τις 11μιση εχει κοιμηθει για βραδυ! 


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nicol_ είπε:

Ναι πρεπει μα το.προσπαθήσω γιατι το μαλλο μου ειναι ανεκδιήγητο! 

Κορίτσια τι κανετε εσεις αν βγειτε βόλτα με το καροτσι κ αρχιζειτο κλαμα το μωρο? ? Εγω νιώθω ασχημα νομιζω ολοι με κοιτανε με μισο ματι..

Εγώ ή αλήθεια είναι ότι ντρεπόμουν στην αρχή όταν έκλαιγε, γιατί θέλοντας και μη σε κοιτάνε όλοι. Όχι ότι δεν σε κοιτάνε οταν δεν κλαίει. Αλλά εγώ του έβαζα σκούπα (έχω μια τέλεια εφαρμογή στο κινητό) και πάντα με την σκούπα ηρεμεί.. Τώρα που τον βάζω όμως στο καθιστό καθισμα, του αρέσει τόσο πολύ και όλη την ώρα κοιτάει τα πάντα, και θα τον πάρει ο ύπνος μόνο εάν κουραστεί πολύ. Δεν θέλει να κοιμάται στην βόλτα, μην τυχόν και χάσει την θέα.. Παντως έχω γίνει πολύ αναίσθητη γιατί να σου πω κάτι;; τι να κάνουμε;;; μωρό είναι! Πραγματικα! Δεν μπορεί να είναι πάντα ήσυχο.. Ρε κορίτσια τώρα θυμήθηκα που όταν ήμουν έγκυος κ δούλευα, ήρθε ένας κύριος και μου λέει πωπω πως καταντάει η γυναίκα.. (εννοώντας ότι είχα τεράστια κοιλιά κ για εκείνον προφανώς ήταν αντιαισθητικο). Και το μόνο που μπορεσα να απαντήσω, γιατί έμεινα λίγο, κ επίσης δεν μπορούσα να πω κάτι πάρα πάνω λόγω δουλειάς, ήταν "μωρό έχω κύριε, πως θέλετε να είμαι"??? 

  • Μπερδεμένη/-ος 1

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anneliz είπε:

Εγώ ή αλήθεια είναι ότι ντρεπόμουν στην αρχή όταν έκλαιγε, γιατί θέλοντας και μη σε κοιτάνε όλοι. Όχι ότι δεν σε κοιτάνε οταν δεν κλαίει. Αλλά εγώ του έβαζα σκούπα (έχω μια τέλεια εφαρμογή στο κινητό) και πάντα με την σκούπα ηρεμεί.. Τώρα που τον βάζω όμως στο καθιστό καθισμα, του αρέσει τόσο πολύ και όλη την ώρα κοιτάει τα πάντα, και θα τον πάρει ο ύπνος μόνο εάν κουραστεί πολύ. Δεν θέλει να κοιμάται στην βόλτα, μην τυχόν και χάσει την θέα.. Παντως έχω γίνει πολύ αναίσθητη γιατί να σου πω κάτι;; τι να κάνουμε;;; μωρό είναι! Πραγματικα! Δεν μπορεί να είναι πάντα ήσυχο.. Ρε κορίτσια τώρα θυμήθηκα που όταν ήμουν έγκυος κ δούλευα, ήρθε ένας κύριος και μου λέει πωπω πως καταντάει η γυναίκα.. (εννοώντας ότι είχα τεράστια κοιλιά κ για εκείνον προφανώς ήταν αντιαισθητικο). Και το μόνο που μπορεσα να απαντήσω, γιατί έμεινα λίγο, κ επίσης δεν μπορούσα να πω κάτι πάρα πάνω λόγω δουλειάς, ήταν "μωρό έχω κύριε, πως θέλετε να είμαι"??? 

Καλα ποσο τραγικός? ? Κατάντια ειναι η δικη του.. Πω πω απιστευτο ποσο απαραδεκτοι ειναι μερικοί! !

Πες μου αν μπορείς ποια εφαρμογή ειχες μπας κ πιασει


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Καλα ποσο τραγικός? ? Κατάντια ειναι η δικη του.. Πω πω απιστευτο ποσο απαραδεκτοι ειναι μερικοί! !

Πες μου αν μπορείς ποια εφαρμογή ειχες μπας κ πιασει

Baby sleep! Έχει μέσα διάφορους ήχους, αλλά εμείς μόνο με σκούπα ηρεμουμε.. Έχει πολύ πλάκα, γιατί και να έχει πλανταξει στο κλάμα, με το που βάζω σκούπα σταματαει απότομα.. 


aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anneliz είπε:

Baby sleep! Έχει μέσα διάφορους ήχους, αλλά εμείς μόνο με σκούπα ηρεμουμε.. Έχει πολύ πλάκα, γιατί και να έχει πλανταξει στο κλάμα, με το που βάζω σκούπα σταματαει απότομα.. 

Έτσι κανει εμενα με το σεσουαρ! :-P Ευχαριστώ! 

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anneliz είπε:

Εγώ ή αλήθεια είναι ότι ντρεπόμουν στην αρχή όταν έκλαιγε, γιατί θέλοντας και μη σε κοιτάνε όλοι. Όχι ότι δεν σε κοιτάνε οταν δεν κλαίει. Αλλά εγώ του έβαζα σκούπα (έχω μια τέλεια εφαρμογή στο κινητό) και πάντα με την σκούπα ηρεμεί.. Τώρα που τον βάζω όμως στο καθιστό καθισμα, του αρέσει τόσο πολύ και όλη την ώρα κοιτάει τα πάντα, και θα τον πάρει ο ύπνος μόνο εάν κουραστεί πολύ. Δεν θέλει να κοιμάται στην βόλτα, μην τυχόν και χάσει την θέα.. Παντως έχω γίνει πολύ αναίσθητη γιατί να σου πω κάτι;; τι να κάνουμε;;; μωρό είναι! Πραγματικα! Δεν μπορεί να είναι πάντα ήσυχο.. Ρε κορίτσια τώρα θυμήθηκα που όταν ήμουν έγκυος κ δούλευα, ήρθε ένας κύριος και μου λέει πωπω πως καταντάει η γυναίκα.. (εννοώντας ότι είχα τεράστια κοιλιά κ για εκείνον προφανώς ήταν αντιαισθητικο). Και το μόνο που μπορεσα να απαντήσω, γιατί έμεινα λίγο, κ επίσης δεν μπορούσα να πω κάτι πάρα πάνω λόγω δουλειάς, ήταν "μωρό έχω κύριε, πως θέλετε να είμαι"??? 

Πλακα κανεις! Αν ειναι δυνατον!! Τι γαιδουρι παναγια μου. Θα του ριχνα κουτουλια ευχαριστως. Ελεος με το βοδι

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια εμένα μου λέγανε καλά δίδυμα έχεις γιατί είχα κάνει τεράστια κοιλιά. Είναι τραγικοί και δε ντρέπονται και καθόλου. Επίσης όταν ήμουν στον 4ο μηνα μου λέγανε πως είμαι 7 8 μηνών και τέτοια. Ε τους λέει και ο άντρας μου τώρα γένναμε. Αι στα τσακιδια ελεος πια. 

  • Μου αρέσει 1

 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριτσια!! Εμεις εχουμε γκρινια σημερα οποτε δεν μας βλεπω να πηγαινουμε πουθενα προς το παρον. 

@Nicol_ εγω μολις τον πιασει, αρχιζω το σπριντ χαχαχα. Αλλα αμα με βλεπουν περιεργα μιλαω στο παιδι και του λεω ταχα μου "αγαπη μου γιατι κλαις?? Πρωτη φορα κλαις σε βολτα, παμε σπιτακι μας? "

Και καλα οτι το παιδι μου δεν κλαιει ποτε και ετυχε κ τον επιασε μονο εκεινη τη στιγμη χαχαχα 

 

Α ρε @nanoula90 ελιωσα με το σχολιο ακομη γελαω γιατι λεω κ γω κατι  τετοια λεω οταν κλαιει χαχαχαχαχα εχουμε πολυ πλακα,γιατι σκςφτομαι θα λενε που το παει το δολιο αφου κλαιει δε καθεται σπιτι της τι τους θελει τους καφεδες!!!? Με εχουν πλησιασει καποιες φορες κ γιαγιαδες κ μ λενε μηπως πειναει παρτο αγκαλια νταξει γιαγιαδες ειναι δε τις παρεξηγω αλλα τους λεω κ γω δε ξερω πρωτη φορα κλαιει σε βολτα χαχαχα

  • Χαχα 2

7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra K είπε:

Α ρε @nanoula90 ελιωσα με το σχολιο ακομη γελαω γιατι λεω κ γω κατι  τετοια λεω οταν κλαιει χαχαχαχαχα εχουμε πολυ πλακα,γιατι σκςφτομαι θα λενε που το παει το δολιο αφου κλαιει δε καθεται σπιτι της τι τους θελει τους καφεδες!!!? Με εχουν πλησιασει καποιες φορες κ γιαγιαδες κ μ λενε μηπως πειναει παρτο αγκαλια νταξει γιαγιαδες ειναι δε τις παρεξηγω αλλα τους λεω κ γω δε ξερω πρωτη φορα κλαιει σε βολτα χαχαχα

Αχαχαχαχα φιλη μου!!!  Η το κλασσικο, κανεις οτι μιλας στο κινητο και λες δεν ξερω ρε μαμα τι επαθε. Αρχισε να κλαιει στα ξαφνικα. Ναι ναι, φυσικα κ εχει φαει το παιδι, δεν ξερω γιατι κλαιει. Ναι ναι παμε σπιτι τωρα, θα σε παρω μετα. Και ολο αυτο μονολογος οπως καταλαβες. Το εχω κανει κ αυτο χαχαχαχα ειμαστε θεομουρλες 

  • Χαχα 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , kathyv25 είπε:

Κορίτσια εμένα μου λέγανε καλά δίδυμα έχεις γιατί είχα κάνει τεράστια κοιλιά. Είναι τραγικοί και δε ντρέπονται και καθόλου. Επίσης όταν ήμουν στον 4ο μηνα μου λέγανε πως είμαι 7 8 μηνών και τέτοια. Ε τους λέει και ο άντρας μου τώρα γένναμε. Αι στα τσακιδια ελεος πια. 

Καλα εγώ μόλις μπήκα στον 5ο είχα πρωτα απ'ολους τον πεθερό μου. Δεν θα το ξεχάσω που φορούσα μια ολόσωμη στενή φόρμα για να φαίνεται η κοιλιά μ, (επειδή εμενα μου άρεσε εννοείται), κ ηθελε η πεθερά μου να μου δώσει κουραμπιέ που είχε φτιάξει, φυσικά και ήθελα, τρώω έναν κι έπειτα με ρώτησε η πεθερά μου εαν ήθελα 2ο. Δεν πρόλαβα να απαντήσω και είχε απαντήσει ήδη ο πεθερός μου "μην επιμένεις, δεν χρειάζεται να την πιέζεις".. 

Just now, Anneliz είπε:

Καλα εγώ μόλις μπήκα στον 5ο είχα πρωτα απ'ολους τον πεθερό μου. Δεν θα το ξεχάσω που φορούσα μια ολόσωμη στενή φόρμα για να φαίνεται η κοιλιά μ, (επειδή εμενα μου άρεσε εννοείται), κ ηθελε η πεθερά μου να μου δώσει κουραμπιέ που είχε φτιάξει, φυσικά και ήθελα, τρώω έναν κι έπειτα με ρώτησε η πεθερά μου εαν ήθελα 2ο. Δεν πρόλαβα να απαντήσω και είχε απαντήσει ήδη ο πεθερός μου "μην επιμένεις, δεν χρειάζεται να την πιέζεις".. 

:mad: θέλω τον 2ο κουραμπιέ μου :twisted:

  • Χαχα 5

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααα ομαδαρα!!!! Τι κανετε??? Πως ειστε??? 

Εγω μολις εβαλα ενα πλυντηριο κ το φαγητο να γινεται. Ειχα βαλει τον μικρο στο καροτσι οσο μαγειρευα και ξαφνικα γυρναω και τσουπ! Τον ειχε παρει ο υπνος. Ετσι απλα. Χωρις κουνημα χωρις τιποτα. Δεν πρεπει να πηγαινει κ πολυ στα καλα του φαινεται χαχαχαχα

Κατα τ αλλα ισως βγουμε κ βολτα σημερα πιο αργα. Ανυπομονω επισης να παμε μεσα στη βδομαδα να του ψωνισουμε καρεκλακι, μπολακια, ποτηρακια, σκατακια και ολα αυτα τα ωραια. 

Νομιζω παντως πως σε αυτο το γκρουπ εχω το πιο ζορικο παιδι. Το βραδυ ξυπνησε 4 φορες αν θυμαμαι καλα. Κ επειδη με τρελαινει με τα σηκωματα, τον παιρνω στο κρεβατι κατα τις 6-7 το πρωι μπας κ κοιμηθουμε λιγο παραπανω. Και κανει κατι που με λιωνει. Γυρναει παντα απο τη μερια που ειμαι εγω, κολλαει τη μουσουδα του στη δικη μου και με τα χερια του μου χαιδευει το προσωπο. Ατσαλα βεβαια γιατι εχει κοντεψει να μου βγαλει και ματι ενιοτε χαχαχαχα, αλλα πεθαινω μιλαμε!! Λιωνω!!! 

14 ώρες πρίν, Anneliz είπε:

Καλα εγώ μόλις μπήκα στον 5ο είχα πρωτα απ'ολους τον πεθερό μου. Δεν θα το ξεχάσω που φορούσα μια ολόσωμη στενή φόρμα για να φαίνεται η κοιλιά μ, (επειδή εμενα μου άρεσε εννοείται), κ ηθελε η πεθερά μου να μου δώσει κουραμπιέ που είχε φτιάξει, φυσικά και ήθελα, τρώω έναν κι έπειτα με ρώτησε η πεθερά μου εαν ήθελα 2ο. Δεν πρόλαβα να απαντήσω και είχε απαντήσει ήδη ο πεθερός μου "μην επιμένεις, δεν χρειάζεται να την πιέζεις".. 

:mad: θέλω τον 2ο κουραμπιέ μου :twisted:

Σε προσεχε καλε ο πεθερουλης. Για να διατηρησεις τη σιλουετα σου χαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...