Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Βοήθεια για επιλογή καροτσιού


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Papaki6 είπε:

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!!!

Αν επιτρέπεται, θα μπορούσατε να μου δώσετε και συγκεκριμένα links για τα καροτσια που εχετε και είστε ευχαριστημένες;

http://www.maclaren.us/Techno-XLR_14?color=12&lang=en_US

Αυτο εχω αλλα το προηγουμενο μοντελο που ηταν πιο οικονομικο.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Δεν θα πρότεινα να πάρει κάποια 3 σε 1 γτ πολύ απλά.ειναι άχρηστο...το Πορτ μπεμπέ αν χρησιμοποιηθεί κ μετά θα πιάνει κ χώρο κ δεν θα ξέρετε τι να το κάνετε...επίσης είναι μπελάς τα καροτσια που κλείνουν βιβλίο....πιάνουν πολύ χώρο κ είναι βαριά...εγώ είχα πάρει αρχικά ένα τέτοιο κ μετά το έδωσα κ πηρα ένα ΜακΛάρεν που δεν το αλλάζω με κανένα...είναι από νεογέννητο κ πολύ ανθεκτικό....όλες μας θελοε να πάρουμε.αρχικα το καλύτερο αλλά.με τον καιρό βλέπουμε κ τι είναι πρακτικό...για μένα ήταν η καλύτερη αγορά καροτσιου αν κ έχει τα.ιδια χρατα με καροτσια 3 σε 1. 

  • Μου αρέσει 1

fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια οσες εχετε maclaren καροτσι ειστε ικανοποιημενες??? Ποιο μοντελο εχετε επιλεξει? 

Εχω αποκλεισει τα 3 σε 1 ως υπερτιμημενα και λεω να παρω ενα απλο καροτσι και να επενδυσω σε καθισμα αυτοκινήτου που θα το έχουμε για πολλα χρονια... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Κορίτσια οσες εχετε maclaren καροτσι ειστε ικανοποιημενες??? Ποιο μοντελο εχετε επιλεξει? 

Εχω αποκλεισει τα 3 σε 1 ως υπερτιμημενα και λεω να παρω ενα απλο καροτσι και να επενδυσω σε καθισμα αυτοκινήτου που θα το έχουμε για πολλα χρονια... 

Εμεις εχουμε το maclaren xlr. Ειναι πολυ ευχρηστο, ελαφρυ και ευκολο στην οδηγηση. Το μονο μειονεκτημα ειναι πως οταν το κλεινεις χωραει πολυ οριακα στο πορτ μπσγκαζ οποτε πριν το αγορασεις βεβαιωσου οτι χωραει στο αυτοκινητο σας!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , CMES είπε:

Εμεις εχουμε το maclaren xlr. Ειναι πολυ ευχρηστο, ελαφρυ και ευκολο στην οδηγηση. Το μονο μειονεκτημα ειναι πως οταν το κλεινεις χωραει πολυ οριακα στο πορτ μπσγκαζ οποτε πριν το αγορασεις βεβαιωσου οτι χωραει στο αυτοκινητο σας!

Το διαβασα και αλλου αυτο οτι ειναι μακρυ πολυ και με προβληματισε... Τι αμαξι έχετε? Εμενα ειναι opel corsa,  δςν το λες και μικρο το πορτ παγκαζ... 

Γενικα εχω ακουσει και διαβασει πως ειναι αθανατα σαν καροτσια... 

Να σε ρωτησω και κατι αλλο, γιατι ειδα πως γενικα εισαι πολυ ψαγμενη... Καθισμα αυτοκινήτου ποιο εχεις παρει? Τα britax γενικα ειναι καλα?? 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, anemoni1989 είπε:

Το διαβασα και αλλου αυτο οτι ειναι μακρυ πολυ και με προβληματισε... Τι αμαξι έχετε? Εμενα ειναι opel corsa,  δςν το λες και μικρο το πορτ παγκαζ... 

Γενικα εχω ακουσει και διαβασει πως ειναι αθανατα σαν καροτσια... 

Να σε ρωτησω και κατι αλλο, γιατι ειδα πως γενικα εισαι πολυ ψαγμενη... Καθισμα αυτοκινήτου ποιο εχεις παρει? Τα britax γενικα ειναι καλα?? 

Εχω volvo v40 και γενικα δεν εχει μεγαλους χωρους, ειναι στριμωχτο αυτοκινητο. Για καθισμα αυτοκινητου britax δαγκωτο. Εμεις εχουμε ενα britax 0-18kg που δενει isofix και γυριζει και πισω και μπροστα οποτε χρησιμοποιειται απο νεογεννητο αναποδα και οταν μεγαλωσει αρκετα το παιδι το γυριζεις να κοιταει μπροστα. Τωρα θα βαλουμε σε αυτο τον μπεμπη και θα παρουμε ενα μεγαλυτερο για την κορη μου (britax advansafix 9-36kg)


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Επανέρχομαι.....

 

Κορίτσια έχω δει αυτό https://www.e-jumbo.gr/vrefika-eidi/eidi-metaforas-morou/kathismata-aftokinitou/kathismata-0-18-kilon/paidiko-kathisma-aftokinitou-cosmosp-plus_74461/ αλλα επειδή είναι απο το jumbo θα είναι καλό ποιοτικά ή να το πάρω απο μαγαζί με βρεφικά; Γιατί είναι και σοβαρό θέμα το κάθισμα αυτοκινήτου....  και φοβάμαι για την ασφάλεια του... οπότε ποια είναι η γνώμη σας; Είναι όμορφο, οικονομικό, αναφέρει καταλληλότητα CE και είναι για 0-18 κιλών αλλα ξέρω εγώ; Το έχει πάρει κάποια; Έχει μείνει ευχαριστημένη;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα  , εγω εχω αυτο , ειμαι ευχαριστημενη , 3 ροδες χωραει παντου και εχει τα παντα! το "αυγο" που μπαίνει στο καρότσι και δεν χρειαζεται να βγαζω το παιδι συνεχεία απο το καρεκλακι στο αμαξι , τους ποδοσακους , κουνουπιερες , ναιλον για την βροχη τσαντα τα παντα! το μονο κακο ειναι οτι δεν εχει παράθυρο για να βλεπω το παιδι απο την κουκουλα , κατα τα αλλα ελαφρύ και σε λογικη τιμη , εμεις το εχουμε τσακίσει στις βολτες γιατι ειναι στενο μπροστα και χωραει παντου !!!! 
https://www.koudounistra.gr/en/cangaroo-sarah-2-in-1-reversible-stroller-with-carry-cot-beige.html

ΥΓ εμεις το ειχαμε βρει προσφορα με το κάθισμα  αυτοκίνητου 0-18 το "αυγο" οπως το λενε το οποιο οπως εξηγώ μπαίνει στο σκελετό του καροτσιού και βολεύει πολυ ,  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 24/6/2018 at 1:33 ΜΜ, Papaki6 είπε:

Επανέρχομαι.....

 

Κορίτσια έχω δει αυτό https://www.e-jumbo.gr/vrefika-eidi/eidi-metaforas-morou/kathismata-aftokinitou/kathismata-0-18-kilon/paidiko-kathisma-aftokinitou-cosmosp-plus_74461/ αλλα επειδή είναι απο το jumbo θα είναι καλό ποιοτικά ή να το πάρω απο μαγαζί με βρεφικά; Γιατί είναι και σοβαρό θέμα το κάθισμα αυτοκινήτου....  και φοβάμαι για την ασφάλεια του... οπότε ποια είναι η γνώμη σας; Είναι όμορφο, οικονομικό, αναφέρει καταλληλότητα CE και είναι για 0-18 κιλών αλλα ξέρω εγώ; Το έχει πάρει κάποια; Έχει μείνει ευχαριστημένη;

Λοιπον το ιδιο πηρε η ξαδερφη μ στην δικια της κ της βγηκε καταπληκτικο να σου πω οτι το εχει ακομα κ ειναι φοβερο το μωρο ειναι 18μηνων...το καταευχαριστηθηκε!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

παπακι εχει πολυ δελεαστικη τιμη,αλλα για καρεκλακι αυτοκινητου θα προτιμουσα καποια αλλη μαρκα

εμεις εχουμε joei,αλλα κ τα britax ειναι ππλυ καλα,η αδερφη μου πηραν chicco

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα σου προτεινα να παρεις καθισμα για το αυτοκινητο απο τα jumbo! Καλυτερα να παρεις πιο οικονομικα καροτσι, κουνια κλπ και να επενδυσεις στο καθισμα αυτοκινητου που αφορα την ασφαλεια. Και προτιμησε καθισμα που δενει στο αυτοκινητο με isofix και οχι με τις ζωνες.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ωραία... Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια!!!!

On 28/6/2018 at 12:18 ΜΜ, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Λοιπον το ιδιο πηρε η ξαδερφη μ στην δικια της κ της βγηκε καταπληκτικο να σου πω οτι το εχει ακομα κ ειναι φοβερο το μωρο ειναι 18μηνων...το καταευχαριστηθηκε!

Βαλεντίνα το Installments που λεει απο κάτω τί είναι;

Επίσης γι αυτό εδώ τί λέτε; https://irokids.gr/joie-κάθισμα-αυτοκινήτου-steadi-0-18kg-moonlight

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...