Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Μια χαρά είναι η μπέμπα,μεγάλωσε πολύ,18μηνων τώρα πια❤️ Να χαίρεσαι και εσύ το παιδάκι σου❤️

      Ο άντρας μου έχει ολιγοσπερμια και ο γιατρός μας είπε πως οι βιταμίνες θα βοηθήσουν,απλα έχω τρομάξει με τις τιμές,είναι πανάκριβες..Δεν το γλιτώνουμε το 200€

      Θυμάμαι ότι τα παιδάκια μας γεννήθηκαν την ίδια μέρα!!!!Σε λιγες μερες 19 μηνών❤️!!!!

      Εμείς είδαμε διαφορά αλλά πρέπει ν τις παίρνει συνεχόμενα, μας είχαν πει ότι δεν πρέπει να τις σταματήσει μέχρι να συλλάβουμε!!Δεν πειράζει είναι για καλό σκοπό, για να αποκτήσει αδερφάκι η μπεμπούλα❤️!!!!

      Παρεμπιπτόντως χαρά στο κουράγιο σου!!Εγώ τώρα λίγο σιγά σιγά έχω αρχίσει και βρίσκω τα πατήματα μου που μεγάλωσε κάπως ο μικρός!!!

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

7 ώρες πρίν, kassiani48 είπε:

Κορίτσια έχει κάποια εμπειρία από εξωσωματική με δανεικό ωάριο στα 48 της?

Εγώ είμαι λίγο μικρότερή σου, και είμαι στις εξαιρέσεις με αποτυχίες στα δανεικά ωάρια, γιατί ο  κανόνας είναι οι θετικές χοριακές . Θα σου πω καλή επιτυχία και φιλική συμβουλή , ψάξου καλά πριν ξεκινήσεις με αιματολόγους, υστεροσκοπήσεις κλπ  για να μην έχεις απογοητεύσεις μετά. Γιατί στην περίπτωση των δανεικών οι γιατροί το χουν ευκολάκι, επαναπαύονται με την καλή ποιότητα των νεαρών ωαρίων κ δε σε ξεψαχνίζουν τόσο.

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Mary H είπε:

Καλησπέρα κι από μένα .Κάποιες από σας με ξέρουν από το καφέ της εξωσωματικής κι έχω πεταχτεί και σφήνα στο φόρουμ με τα δανεικά για να κάνω like σε κάποια σχόλια ή για να βοηθήσω κάποιες κοπέλες. Να σας πω την ιστορία μου στα γρήγορα κ θα ήθελα τη γνώμη σας. Είμαι 47 χρ. κ έκανα πέρσι 1η προσπάθεια με ξένα ωάρια , θετική χοριακή αλλά στην 8 εβδομάδα βλέπουμε εξωμήτριο στην αριστερή σάλπιγγα, οπότε χειρουργική αφαίρεσή της. 2η προσπάθεια πριν 1,5 μήνα χοριακή κοντά στο 4. Τώρα ηρεμώ κ σκέφτομαι για διαγνωστική υστεροσκόπηση. Υπάρχει κάποια από σας με αρνητικό στα δανεικά ωάρια και γιατί; Θα ήθελα τη γνώμη σας για το τι μπορεί να φταίει. Στο παλιό φόρουμ των δανεικών υπήρχαν κάποια κορίτσια εδώ ευτυχώς το φόρουμ είναι γουρλίδικο, όποια πάει με δανεικά κάνει κ παιδάκι. Μπας κ κολλήσω κ εγώ λίγη τύχη γιατί δε βλέπω να γίνομαι μάνα ούτε έτσι. Εύχομαι σε όλες να έχετε την καλή τύχη του φόρουμ

Mary καλημέρα. Κάνε αυτό που σκέφτεσαι, υστεροσκόπηση και βιοψία ενδομητρίου (μια διαδικασία είναι).  Αυτή θα δείξει τυχόν φλεγμονή κλπ. Αν έχεις τσεκάρει αιματολογικά, ανοσολογικά κλπ. δεν χρειάζεται κάτι άλλο.  'Εχεις κατεψυγμένα εμβρυάκια?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Δάφνη. Έχω 2 εμβρυάκια κατάψυξη Α ποιότητας ,τα τελευταία κ μετά τέλος. Αιματολογικά , θα πάω να δω αλλά έπαιρνα προληπτικά ινοχέπ οπότε για θρομβοφιλία είμαι καλυμμένη, για τα άλλα δεν ξέρω . Είναι και πολλά τα λεφτά σε ένα χρόνο έχουμε δώσει 10000 , θα ζητήσω από αιματολόγο μόνο κάποιες βασικές εξετάσεις. Και για ΝΚ θέλω να δω δεν ξέρω πόσο στοιχίζει η εξέταση, αλλά θα ζητήσω στην άλλη ετ ινρταλιπίντς. Να ζητήσω κ κορτιζόνη, για ποιο λόγο τη δίνουν? Εμένα το ενδομήτριο σε πάχος είναι πολύ καλό φτάνει πάνω από 12mm. Εσύ είσαι εγκυούλα απ ότι θυμάμαι?


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Καλημέρα Δάφνη. Έχω 2 εμβρυάκια κατάψυξη Α ποιότητας ,τα τελευταία κ μετά τέλος. Αιματολογικά , θα πάω να δω αλλά έπαιρνα προληπτικά ινοχέπ οπότε για θρομβοφιλία είμαι καλυμμένη, για τα άλλα δεν ξέρω . Είναι και πολλά τα λεφτά σε ένα χρόνο έχουμε δώσει 10000 , θα ζητήσω από αιματολόγο μόνο κάποιες βασικές εξετάσεις. Και για ΝΚ θέλω να δω δεν ξέρω πόσο στοιχίζει η εξέταση, αλλά θα ζητήσω στην άλλη ετ ινρταλιπίντς. Να ζητήσω κ κορτιζόνη, για ποιο λόγο τη δίνουν? Εμένα το ενδομήτριο σε πάχος είναι πολύ καλό φτάνει πάνω από 12mm. Εσύ είσαι εγκυούλα απ ότι θυμάμαι?

Επειδή πήρε το μάτι μου ότι είσαι κι εσύ Σαλονικιά, γιατί δεν κλείνεις ραντεβού στην Λευκού? Θα σε ξεψαχνίσει και θα σου βγάλει και πρωτόκολλο πριν την εμβρυομεταφορά. Η κορτιζόνη είναι για αυτοάνοσα νομίζω και λένε ότι βοηθάει και στην εμφύτευση. Εγώ έπαιρνα. Η υστεροσκόπηση είναι βασική κι ένας πλήρης έλεγχος. Δεν χρειάστηκε να κάνω κάτι άλλο πέρα από αυτά και είμαι 4,5 μηνών!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Daphne259 είπε:

Επειδή πήρε το μάτι μου ότι είσαι κι εσύ Σαλονικιά, γιατί δεν κλείνεις ραντεβού στην Λευκού? Θα σε ξεψαχνίσει και θα σου βγάλει και πρωτόκολλο πριν την εμβρυομεταφορά. Η κορτιζόνη είναι για αυτοάνοσα νομίζω και λένε ότι βοηθάει και στην εμφύτευση. Εγώ έπαιρνα. Η υστεροσκόπηση είναι βασική κι ένας πλήρης έλεγχος. Δεν χρειάστηκε να κάνω κάτι άλλο πέρα από αυτά και είμαι 4,5 μηνών!

Ναι στη λευκού θα πάω. Με την πρώτη με δανεικά, έτσι? Καλή κ τελειόμηνη εγκυμοσύνη να έχεις! Να σε ρωτήσω κάτι αν ξέρεις. Η χοριακή μου ήταν περίπου 4 κ όχι 0,5 που έβγαινε συνήθως. Ο γιατρός μου είπε ότι πιθανόν ξεκίνησε κάτι ανέβηκε κ μετά η χοριακή ήταν σε πτώση γι αυτό το 4. Τι λες γι αυτό?


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Καλημέρα Δάφνη. Έχω 2 εμβρυάκια κατάψυξη Α ποιότητας ,τα τελευταία κ μετά τέλος. Αιματολογικά , θα πάω να δω αλλά έπαιρνα προληπτικά ινοχέπ οπότε για θρομβοφιλία είμαι καλυμμένη, για τα άλλα δεν ξέρω . Είναι και πολλά τα λεφτά σε ένα χρόνο έχουμε δώσει 10000 , θα ζητήσω από αιματολόγο μόνο κάποιες βασικές εξετάσεις. Και για ΝΚ θέλω να δω δεν ξέρω πόσο στοιχίζει η εξέταση, αλλά θα ζητήσω στην άλλη ετ ινρταλιπίντς. Να ζητήσω κ κορτιζόνη, για ποιο λόγο τη δίνουν? Εμένα το ενδομήτριο σε πάχος είναι πολύ καλό φτάνει πάνω από 12mm. Εσύ είσαι εγκυούλα απ ότι θυμάμαι?

Καλημέρα κι από μένα κοριτσια μου, τι είναι το ΝΚ??? Και κάτι άλλο... Στον αιματολογο οι εξετάσεις δεν γραφονται???


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Καλημέρα κι από μένα κοριτσια μου, τι είναι το ΝΚ??? Και κάτι άλλο... Στον αιματολογο οι εξετάσεις δεν γραφονται???

Καλημέρα Τουτουνάκι. Τα ΝΚ είναι κύτταρα που υπάρχουν στη μήτρα κ επιτίθενται σε εχθρούς όπως μικρόβια, καρκινικά κύτταρα κλπ. Όταν αντιληφθούν το έμβρυο πολλές φορές το βλέπουν σαν εχθρικό οργανισμό κ το" σκοτώνουν". Αυτά πρέπει να είναι χαμηλά πριν την ετ

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Καλημέρα Τουτουνάκι. Τα ΝΚ είναι κύτταρα που υπάρχουν στη μήτρα κ επιτίθενται σε εχθρούς όπως μικρόβια, καρκινικά κύτταρα κλπ. Όταν αντιληφθούν το έμβρυο πολλές φορές το βλέπουν σαν εχθρικό οργανισμό κ το" σκοτώνουν". Αυτά πρέπει να είναι χαμηλά πριν την ετ

Και αυτή την εξέταση στη δίνει αιματολογος??? Δηλαδή αν μια φορά βγει καλή θα είναι για πάντα καλή???


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mary H είπε:

Αυτό δεν το ξέρω, μπορεί ο ανοσολόγος. Νομίζω ότι η τιμή της ΝΚ παίζει δεν είναι πάντα η ίδια

Δεν γράφεται δηλαδή... Ένας αιματολογικός ελεγχος, πόσο περίπου μπορεί να κάνει?


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Δεν γράφεται δηλαδή... Ένας αιματολογικός ελεγχος, πόσο περίπου μπορεί να κάνει?

Αναλόγως τι ψάχνεις. Για θρομβοφιλίες κλπ έχω ακούσει ότι ένας πλήρης έλεγχος μπορεί να φτάσει κ τα 500 ευρώ

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mary H είπε:

Ναι στη λευκού θα πάω. Με την πρώτη με δανεικά, έτσι? Καλή κ τελειόμηνη εγκυμοσύνη να έχεις! Να σε ρωτήσω κάτι αν ξέρεις. Η χοριακή μου ήταν περίπου 4 κ όχι 0,5 που έβγαινε συνήθως. Ο γιατρός μου είπε ότι πιθανόν ξεκίνησε κάτι ανέβηκε κ μετά η χοριακή ήταν σε πτώση γι αυτό το 4. Τι λες γι αυτό?

Ναι δανεικά με την πρώτη. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!! Δεν ξέρω για την χοριακή αλλά πιθανόν είναι αυτό που σου είπε ο γιατρός σου. Κάτι πήγε να γίνει δηλαδή.

πρίν από 43 λεπτά , Τουτουνι είπε:

Δεν γράφεται δηλαδή... Ένας αιματολογικός ελεγχος, πόσο περίπου μπορεί να κάνει?

Τουτουνάκι εγώ θυμάμαι είχα δώσει γύρω στα 250€ μάξιμουμ, ίσως λίγο λιγότερα. Είχε πολλές εξετάσεις που τις έγραφε αλλά και άλλες που δεν γράφονται. Πλήρης έλεγχος. ΝΚ δεν έκανα ποτέ, 2 γιατροί και αιματολόγος δεν τα ζήτησαν/έκαναν ποτέ. Ο 1ος γιατρός μου όταν τον ρώτησα είπε ότι δεν χρειάζεται (προφανώς δεν πιστεύει σε αυτά) και ο 2ος βλέποντας ενδελεχώς όλες τις εξετάσεις που είχα κάνει δε τα ζήτησε, μας έγραψε μόνο για κυστική ίνωση θυμάμαι.  Επίσης καρυότυπος γράφεται! Και των 2! Φιλιά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Daphne259 είπε:

Ναι δανεικά με την πρώτη. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!! Δεν ξέρω για την χοριακή αλλά πιθανόν είναι αυτό που σου είπε ο γιατρός σου. Κάτι πήγε να γίνει δηλαδή.

Τουτουνάκι εγώ θυμάμαι είχα δώσει γύρω στα 250€ μάξιμουμ, ίσως λίγο λιγότερα. Είχε πολλές εξετάσεις που τις έγραφε αλλά και άλλες που δεν γράφονται. Πλήρης έλεγχος. ΝΚ δεν έκανα ποτέ, 2 γιατροί και αιματολόγος δεν τα ζήτησαν/έκαναν ποτέ. Ο 1ος γιατρός μου όταν τον ρώτησα είπε ότι δεν χρειάζεται (προφανώς δεν πιστεύει σε αυτά) και ο 2ος βλέποντας ενδελεχώς όλες τις εξετάσεις που είχα κάνει δε τα ζήτησε, μας έγραψε μόνο για κυστική ίνωση θυμάμαι.  Επίσης καρυότυπος γράφεται! Και των 2! Φιλιά!

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου Δάφνη μου!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

@Rallia λυπάμαι πολύ όμως μην το βάζεις κάτω και μη φοβάσαι στο τέλος θα τα καταφέρεις. Ισα ισα με τα δανεικά οι πιθανότητες είναι με το μέρος σου!

@Mira εγώ είμαι στον Τσιριγώτη όπως και πολλές άλλες κοπέλες από εδώ. Αν ανατρέξεις θα δεις ότι έχουμε να πούμε μόνο τα καλύτερα. Νομίζω είναι εκπληκτικός γιατρός και άνθρωπος και ειλικρινής και τον συστήνω ανεπιφύλακτα. Εύχομαι καλή επιτυχία.

Φιλιά πολλά σε όλες

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...