Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

@Daphne259 διαβάζω αυτά που λες για το διαβήτη κύησης κι έχω προβληματιστεί. Το ζάχαρο του μπαμπά σου δεν ξέρω σν έχει σχέση, αυτό με την εξωσωματική το ακούω πρώτη φορά και σίγουρα το βασικό θέμα ναι είναι η ηλικία. Ομως εγώ που είμαι μεγαλύτερη και δε με έχουν περιορίσει έτσι. Εγώ στην εξέταση που έκανα είχα 89 και το βρήκαν σούπερ. Επίσης μου είπαν να προσέχω γενικά καλή διατροφή κλπ αλλά δε μου είπαν κάτι για υδατάνθρακες και μόνο γλυκά με μέτρο. Εγώ από φόβο με δική μου πρωτοβουλία το έχω ρίξει στη στέβια οπότε μήπως σου εξήγησε γιατί θα μπορούσε να κάνει κακό στην εγκυμοσύνη;

Αν τα καταφέρνεις βέβαια με τόσο αυστηρό διαιτολόγιο μπράβο αλλά νομίζω λίγο ότι σε περιόρισαν για να είναι σίγουροι ότι δε θα προκύψει κάτι κι όχι γιατι πραγματικά έχεις θέμα.

Καλημέρα σε όλες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

17 hours ago, Κρισταλενια said:

Καλημερα και απο μενα ωρα αμερικης 11.30 ευχομαι ολες οι ομορφες κοριτσαρες να ειναι καλα και να ειχατε μια ομορφη μερα

Mishka μου ειμαι σε φαση για δανεικα βρηκαμε κια κλινικη αλλα η διαδικασια λογω το οτι ειμαστε αμερικη με τον συζυγο θα ξεκινησει το ομορφο ταξιδι τον σεπτεμβριο λογω αδειας απο την πλευρα του αντρα μου δεν πειραζει θα εχω καταφερει να χασω και τα τελευταια κιλα που με βασανιζουν χαχαχαχαχαχ

φιλια πολλα κοριτσαρα

 

να μαι και εγω παλιιιιιι χαχαχαχα, σημερα με καλυτερη διαθεση δοξα τω θεο

λοιπον τα δικα μου νεα ειναι τα εξης κοριτσαρες

ο συζυγος τελικα θα παρει αδεια σεπτεμβριο εκκρεμουν και καποιες αλλες λεπτομερειες που πρεπει να διευθετησουμε 

επομενως αντι να γινει το ιουλιο η ολη διαδικασια θα γινει σεπτεμβριο 

μετα το πασχα θα μιλησω με την κλινικη να δωσω οτι πληροφοριες χρειαζεται για να μπουμε στην λιστα για μπεμπε χαχαχχαχα ουτως η αλλως με ενημερωσαν οτι τον αυγουστο ειναι κλειστα και τσουπ σεπτεμβριο ανεβαινουμε με τον συζυγο για την ολη διαδικασια 

σας διαβαζω ανελλιπως κοριτσαρες μου 

αγωνια μεγαλη μεχρι να ερθει η πολυποθητη στιγμη για μενα 

φιλουθκια σε ολες !!!!!!!

καλως μας ηρθες frida μου, 

ολες εδω καταθετουμε τις ιστοριες μας, καλα εκανες και εγραψες οτι νιωθεις οτι θελεις να πεις να το λες 

εχει απιστευτα καλα κοριτσια εδω στο ομορφο φορουμ

φιλια πολλα κοριτσαρα μου γλυκια!!!!

Γεια σου Κρισταλένια και με το καλό η προσπάθειά σου το Σεπτέμβριο!! Έχω μια γνωστή που ζει στον Καναδά και πήγε σε μια κλινική στην Ουάσινγκτον όπου είχε επιτυχία. Αν θέλεις να τη ρωτήσω λεπτομέρειες!

Συμφωνώ και γω ότι μέσα σ' αυτό το φόρουμ υπάρχει αληθινή υποστήριξη, άπειρη καλοσύνη και ευγένεια, πολύ βασικά όλα!!

Φιλιά!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mishka είπε:

@Daphne259 διαβάζω αυτά που λες για το διαβήτη κύησης κι έχω προβληματιστεί. Το ζάχαρο του μπαμπά σου δεν ξέρω σν έχει σχέση, αυτό με την εξωσωματική το ακούω πρώτη φορά και σίγουρα το βασικό θέμα ναι είναι η ηλικία. Ομως εγώ που είμαι μεγαλύτερη και δε με έχουν περιορίσει έτσι. Εγώ στην εξέταση που έκανα είχα 89 και το βρήκαν σούπερ. Επίσης μου είπαν να προσέχω γενικά καλή διατροφή κλπ αλλά δε μου είπαν κάτι για υδατάνθρακες και μόνο γλυκά με μέτρο. Εγώ από φόβο με δική μου πρωτοβουλία το έχω ρίξει στη στέβια οπότε μήπως σου εξήγησε γιατί θα μπορούσε να κάνει κακό στην εγκυμοσύνη;

Αν τα καταφέρνεις βέβαια με τόσο αυστηρό διαιτολόγιο μπράβο αλλά νομίζω λίγο ότι σε περιόρισαν για να είναι σίγουροι ότι δε θα προκύψει κάτι κι όχι γιατι πραγματικά έχεις θέμα.

Καλημέρα σε όλες

Mishka μου δε θέλω να τρομάξω κανένα κορίτσι.  Κι εγώ  - όπως είπε και η Αλίνα - πιστεύω ότι είναι πολύ αυστηρός ο συγκεκριμένος γιατρός.  Αυτό με την εξωσωματική, υποστήριξε ότι το ενισχύουν τελευταίες μελέτες (δηλαδή τίποτα τσεκαρισμένο επίσημα) και για την στέβια είπε ότι δεν έχει αποδειχθεί η επίπτωσή της στην εγκυμοσύνη... Τι να σου πω....

Εγώ τελευταία άρχισα να προσέχω αλλά ομολογουμένως δεν είναι ιδιαίτερα εύκολο.  Η γυναικολόγος μου είπε οκ για την στέβια. Θα κάνω τώρα πάλι εξετάσεις και ανάλογα με το αποτέλεσμα θα δω πως θα πορευθώ. Μη σε τρομοκρατώ κι εσένα αφού δε σου είπαν κάτι!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Daphne259 said:

Καλημέρα κορίτσι.  Δηλαδή εσύ μετριέσαι κάθε μέρα? Αν ναι, για ποιο λόγο από τώρα? Υπήρχε θέμα? Εμένα μου είπε ότι θα φτάσω εκεί αν ανέβει πάνω από το όριο.

Κι εγώ έτσι τρέφομαι απλά προσέχω σε ψωμιά, πατάτες, ρύζι κλπ (μικρές μερίδες).  Γλυκό τίποτα μια βδομάδα γιατι έχω φοβηθεί όπως είπα αλλα έτσι όπως ανοίγει ο καιρός θα είναι δύσκολο να μην τρώω παγωτάκια! Και δε με αφήνει ούτε με στέβια!!!

Η εικόνα που κουνάει χεράκια, ποδαράκια είναι συγκλονιστική!

Σας φιλώ όλες, καλημέρα!!

Καλημέρα!!!

Η ενδοκρινολόγος με παρακολουθούσε πριν την εγκυμοσύνη λόγω του υποθυρεοειδισμού που έχω. Είχε προσέξει ότι πριν την εγκυμοσύνη το ζάχαρο νηστείας μου ήταν 96-98. Μέσα στα όρια, αλλά την προβλημάτιζε που ήταν τόσο. Μου έδωσε μηχανάκι και το μέτραγα πριν την εγκυμοσύνη μία στο τόσο και ήταν μια χαρά. Μου είχε πει να το μετράω και όταν ξεκίνησα κορτιζόνη λίγο πριν την εμβρυομεταφορά γιατί πολλές φορές αυξάνει το ζάχαρο και ήταν πάλι μια χαρά. Από την 6η εβδομάδα και μετά που το ξαναμετράω είναι υψηλό.

Τώρα το μετράω πάντα το πρωί νηστική και άλλες δύο μέσα στη μέρα, μία νηστική (συνήθως πριν το μεσημεριανό) και μία μεταγευματικά. Δηλαδή 2 ώρες μετά την έναρξη του φαγητού. Το οποίο είναι περίεργο γιατί μερικές φορές το μετα το φαγητό είναι πιο χαμηλό από το νηστείας...

Έχω ξεκινήσει με την πολύ αυστηρή διατροφή από προχθές και ήδη βλέπω διαφορά. Ακόμα δεν είμαι στα όρια αλλά βλέπω πτωτική τάση και με κάνει να συνεχίζω... Για να συνεχίσουν τα χεράκια και τα ποδαράκια να μεγαλώνουν και να κουνιούνται όπως τα είδα χθες!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Frida_ said:

Γεια σου Κρισταλένια και με το καλό η προσπάθειά σου το Σεπτέμβριο!! Έχω μια γνωστή που ζει στον Καναδά και πήγε σε μια κλινική στην Ουάσινγκτον όπου είχε επιτυχία. Αν θέλεις να τη ρωτήσω λεπτομέρειες!

Συμφωνώ και γω ότι μέσα σ' αυτό το φόρουμ υπάρχει αληθινή υποστήριξη, άπειρη καλοσύνη και ευγένεια, πολύ βασικά όλα!!

Φιλιά!!!

καλημερα κοριτσαρα, μολις ειδα το μνμ σου 

αληθεια??? εδω που μενουμε εμεις με τον συζυγο κονεκτικατ με την ασφαλεια του συζυγου μας εδιναν 6 ευκαιριες για εξωσωματικη με δικα μου ωαρια αλλα μας απεριψαν λογω ηλικιας οι πιθανοτητες λενε εξωσωματικης στην ηλικια μου 45 με δικα μου ωαρια μου ειπανε ειναι 1.6% 

για δοτρια ειναι πανακριβα εδω θελει τουλαχιστον 15.000 δολαρια δεν υπαρχουν αυτα τα χρηματα ασφαλως αν θελεις ρωτησε την και στειλε μου μνμ σε παρακαλω να δουμε τι ακριβως γινεται 

σε ευχαριστω πολυ και παλι περιμενω νεα σου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όμορφη καλημέρα! Καλημέρα κι από τα σκυλιά μου και το γάτο μου το χοντρούλι. Κάθε φορά που βγαίνω στην αυλή, το κονσέρτο των 3 ούρων που συντονίζονται είναι χαλαρωτικό... Οι γλωσιτσες, τα χάδια, οι αναστεναγμοί, αλλά και οι ζήλιες μεταξύ τους... Πόσο κοινή είναι η ψυχοσύνθεσή μας με τα ζώα!

@Κρισταλενια ξενιτεμένο μου κορίτσι, πατάς το @ κι αμέσως γράφεις το όνομα!! Συμφωνώ με όσα είπες στη @Rallia κι επαυξάνω. Αγαπητή μου Rallia, υπάρχουν στατιστικές που λένε τα ποσοστά επιτυχίας για εξωσωματική με δικά σου ωάρια ανάλογα με την ηλικία. Αλλά δεν αποτελούν και νόμους της φύσης... Η δωρεά που αυξάνει τις πιθανότητες, δε είναι κι εγγύηση. Πόσες απογοητεύσεις από εξωσωματική με δωρεά ωαρίων! Είναι πιο πολύπλοκο το θέμα πιστεύω, και δεν υπάρχουν κανόνες. Αν νιώθεις, με ό,τι σου λένε οι γιατροί σου για τη δική σου περίπτωση, ότι έχεις κάποιες πιθανότητες με δικά σου ωάρια να πετύχεις, κάντο ξανά. Εγώ ξέρω γυναίκες που είχαν πετυχημένη εγκυμοσύνη στα 42 και 46 τους με φυσική σύλληψη. Μπορεί να έχεις καλά ωάρια, αλλά είναι τόσες παράμετροι στην εξωσωματική που δεν ξέρεις... Γι' αυτό το κέντρο που πας, τα πρωτόκολλα που ακολουθούν έχουν μεγάλη σημασία. Επίσης είναι και οι αντοχές σου. Το όριο των 50 ετών για την εμβρυομεταφορά... Εγώ που φτάνω τα 48, σκέφτηκα τη δωρεά ως μονόδρομο, αλλά την προσπάθεια με δικά μου την έκανα 1 χρόνο πριν. Η διαδικασία για να καταλήξεις σε μια τέτοια απόφαση είναι πολύ προσωπική γιατί πρέπει να σκεφτείς όσα αφορούν εσένα, το ιστορικό σου, τους δείκτες σου, την απόσταση από τα 50 (το δικό μου βάσανο...). Οι γιατροί μπορεί να είναι και τσόγλανοι σαν το δικό σου που σε αποκαρδιωνε την ώρα της εμβρυομεταφοράς, ή όχι τόσο ψαγμένοι. Υπάρχουν ένα σωρό άλλοι παράγοντες που μπορεί να επηρεάσουν αρνητικά μια εγκυμοσύνη, ανεξαρτήτως της ηλικίας. Θρομβοφιλια, αυτοάνοσα, κι ένα σωρό... Διαβάζω εδώ για τεστ Νικα, ερα τεστ, για παράθυρα εμφύτευσης... Ένα σωρό. Αυτό με την ηλικία έχει καταντήσει αηδία... Αν με είχαν καθοδηγήσει σωστά οι γιατροί πριν 6 και 4 χρόνια, ίσως και να είχα παιδί  ή παιδιά τώρα με τον κλασσικό τρόπο... Αλλά μπορεί και όχι. Δεν μπορώ να ξέρω. Όπως πιο νέες γυναίκες έχουν χάλια ωάρια, έτσι και μεγαλύτερες γυναίκες έχουν πολύ καλά. Σου εύχομαι καλά αποτελέσματα κι αν μπορείς εστίασε και πίστεψε στην τωρινή σου προσπάθεια! 

Εγώ περιμένω τον επόμενο υπέρηχο σε 2 εβδομάδες. Μακάρι ο σάκος που είδα να έχει μεγαλώσει, να έχει γεμίσει, και να χτυπάει η καρδιά. Μέχρι τότε τρυπιεμαι στην κοιλιά, χαπακωνομαι, κι έχω με το στομάχι μου κάτι περίεργα... Αν βλέπατε την ξυνισμενη φάτσα μου, θα καταλαβαίνατε... Σας είπα ότι πάω Madrugada, ε; :-D

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dream_on είπε:

Μακάρι ο σάκος που είδα να έχει μεγαλώσει, να έχει γεμίσει, και να χτυπάει η καρδιά. Μέχρι τότε τρυπιεμαι στην κοιλιά, χαπακωνομαι, κι έχω με το στομάχι μου κάτι περίεργα... Αν βλέπατε την ξυνισμενη φάτσα μου, θα καταλαβαίνατε... Σας είπα ότι πάω Madrugada, ε; 

Υπομονή δύο βδομάδες. Τα τρυπήματα θα τα συνηθίσεις -το λέω εγώ που στην αρχή μετρούσα τις ενέσεις και κοιτούσα στο ημερολόγιο πόσες μου μένουν. 

Κόρες είχα και εγώ υπέρηχο χτες. Ο μικρός είναι καλά, σχεδόν ένα κιλό. Ο πλακούντας όμως δεν μας έκανε τη χάρη να ανέβει και τώρα πια μου είπε ο γιατρός ότι δεν πρόκειται να ανέβει. Και θέλει προσοχή, ξεκούραση, να μην σκύβω και τέτοια... Εγώ είμαι αισιόδοξη βέβαια. Είδα φατσούλα χτες κορίτσια μου τρισδιάστατη. Συγκλονιστικά, σοκαριστικά όλα μαζί! 

Καλημέρα σε όλες -Παρασκευουλα σήμερα και όλα είναι πάντα λίγο πιο ωραία την Παρασκευή. 

  • Μου αρέσει 13
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια :) Παρακολουτω το τεμα γιατί και εγώ περιμένω  το άλλο μινα να ξεκινήσω με δανεικά.εχω τεμα με την ποιότητα και δεν έχω άλλη λύση.Ελπιζο αυτή τη φορά να έχω βρει το γιατρό.ανησυχω για όλα.εχι κανει καμια απο σασ εξωοσοματικι με δορεα ωαρια στο Άμεσο ? Από ποια προσπάθεια καταφέρατε ? Τέλω την βοήθεια σας 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Dream_on said:

Όμορφη καλημέρα! Καλημέρα κι από τα σκυλιά μου και το γάτο μου το χοντρούλι. Κάθε φορά που βγαίνω στην αυλή, το κονσέρτο των 3 ούρων που συντονίζονται είναι χαλαρωτικό... Οι γλωσιτσες, τα χάδια, οι αναστεναγμοί, αλλά και οι ζήλιες μεταξύ τους... Πόσο κοινή είναι η ψυχοσύνθεσή μας με τα ζώα!

@Κρισταλενια ξενιτεμένο μου κορίτσι, πατάς το @ κι αμέσως γράφεις το όνομα!! Συμφωνώ με όσα είπες στη @Rallia κι επαυξάνω. Αγαπητή μου Rallia, υπάρχουν στατιστικές που λένε τα ποσοστά επιτυχίας για εξωσωματική με δικά σου ωάρια ανάλογα με την ηλικία. Αλλά δεν αποτελούν και νόμους της φύσης... Η δωρεά που αυξάνει τις πιθανότητες, δε είναι κι εγγύηση. Πόσες απογοητεύσεις από εξωσωματική με δωρεά ωαρίων! Είναι πιο πολύπλοκο το θέμα πιστεύω, και δεν υπάρχουν κανόνες. Αν νιώθεις, με ό,τι σου λένε οι γιατροί σου για τη δική σου περίπτωση, ότι έχεις κάποιες πιθανότητες με δικά σου ωάρια να πετύχεις, κάντο ξανά. Εγώ ξέρω γυναίκες που είχαν πετυχημένη εγκυμοσύνη στα 42 και 46 τους με φυσική σύλληψη. Μπορεί να έχεις καλά ωάρια, αλλά είναι τόσες παράμετροι στην εξωσωματική που δεν ξέρεις... Γι' αυτό το κέντρο που πας, τα πρωτόκολλα που ακολουθούν έχουν μεγάλη σημασία. Επίσης είναι και οι αντοχές σου. Το όριο των 50 ετών για την εμβρυομεταφορά... Εγώ που φτάνω τα 48, σκέφτηκα τη δωρεά ως μονόδρομο, αλλά την προσπάθεια με δικά μου την έκανα 1 χρόνο πριν. Η διαδικασία για να καταλήξεις σε μια τέτοια απόφαση είναι πολύ προσωπική γιατί πρέπει να σκεφτείς όσα αφορούν εσένα, το ιστορικό σου, τους δείκτες σου, την απόσταση από τα 50 (το δικό μου βάσανο...). Οι γιατροί μπορεί να είναι και τσόγλανοι σαν το δικό σου που σε αποκαρδιωνε την ώρα της εμβρυομεταφοράς, ή όχι τόσο ψαγμένοι. Υπάρχουν ένα σωρό άλλοι παράγοντες που μπορεί να επηρεάσουν αρνητικά μια εγκυμοσύνη, ανεξαρτήτως της ηλικίας. Θρομβοφιλια, αυτοάνοσα, κι ένα σωρό... Διαβάζω εδώ για τεστ Νικα, ερα τεστ, για παράθυρα εμφύτευσης... Ένα σωρό. Αυτό με την ηλικία έχει καταντήσει αηδία... Αν με είχαν καθοδηγήσει σωστά οι γιατροί πριν 6 και 4 χρόνια, ίσως και να είχα παιδί  ή παιδιά τώρα με τον κλασσικό τρόπο... Αλλά μπορεί και όχι. Δεν μπορώ να ξέρω. Όπως πιο νέες γυναίκες έχουν χάλια ωάρια, έτσι και μεγαλύτερες γυναίκες έχουν πολύ καλά. Σου εύχομαι καλά αποτελέσματα κι αν μπορείς εστίασε και πίστεψε στην τωρινή σου προσπάθεια! 

Εγώ περιμένω τον επόμενο υπέρηχο σε 2 εβδομάδες. Μακάρι ο σάκος που είδα να έχει μεγαλώσει, να έχει γεμίσει, και να χτυπάει η καρδιά. Μέχρι τότε τρυπιεμαι στην κοιλιά, χαπακωνομαι, κι έχω με το στομάχι μου κάτι περίεργα... Αν βλέπατε την ξυνισμενη φάτσα μου, θα καταλαβαίνατε... Σας είπα ότι πάω Madrugada, ε; :-D

Εύχομαι να περάσει γρήγορα ο καιρός και να είναι όλα τέλεια!!!

Με το Strange color Blue μου σηκώνεται η τρίχα! Πότε είναι?

4 hours ago, alina80 said:

Υπομονή δύο βδομάδες. Τα τρυπήματα θα τα συνηθίσεις -το λέω εγώ που στην αρχή μετρούσα τις ενέσεις και κοιτούσα στο ημερολόγιο πόσες μου μένουν. 

Κόρες είχα και εγώ υπέρηχο χτες. Ο μικρός είναι καλά, σχεδόν ένα κιλό. Ο πλακούντας όμως δεν μας έκανε τη χάρη να ανέβει και τώρα πια μου είπε ο γιατρός ότι δεν πρόκειται να ανέβει. Και θέλει προσοχή, ξεκούραση, να μην σκύβω και τέτοια... Εγώ είμαι αισιόδοξη βέβαια. Είδα φατσούλα χτες κορίτσια μου τρισδιάστατη. Συγκλονιστικά, σοκαριστικά όλα μαζί! 

Καλημέρα σε όλες -Παρασκευουλα σήμερα και όλα είναι πάντα λίγο πιο ωραία την Παρασκευή. 

Τι καλά!!! Σε τι υπέρηχο το είδες τρισδιάστατο?

  • Μου αρέσει 2

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Εύχομαι να περάσει γρήγορα ο καιρός και να είναι όλα τέλεια!!!

Με το Strange color Blue μου σηκώνεται η τρίχα! Πότε είναι?

Τι καλά!!! Σε τι υπέρηχο το είδες τρισδιάστατο?

Σήμερα!!! Σαλονίκη... Μετά κατεβαίνουν Αθήνα!

4 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Υπομονή δύο βδομάδες. Τα τρυπήματα θα τα συνηθίσεις -το λέω εγώ που στην αρχή μετρούσα τις ενέσεις και κοιτούσα στο ημερολόγιο πόσες μου μένουν. 

Κόρες είχα και εγώ υπέρηχο χτες. Ο μικρός είναι καλά, σχεδόν ένα κιλό. Ο πλακούντας όμως δεν μας έκανε τη χάρη να ανέβει και τώρα πια μου είπε ο γιατρός ότι δεν πρόκειται να ανέβει. Και θέλει προσοχή, ξεκούραση, να μην σκύβω και τέτοια... Εγώ είμαι αισιόδοξη βέβαια. Είδα φατσούλα χτες κορίτσια μου τρισδιάστατη. Συγκλονιστικά, σοκαριστικά όλα μαζί! 

Καλημέρα σε όλες -Παρασκευουλα σήμερα και όλα είναι πάντα λίγο πιο ωραία την Παρασκευή. 

Αχ... Για κάτι τέτοια ζούμε!!! Τι ευτυχία!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Clue είπε:

Τι καλά!!! Σε τι υπέρηχο το είδες τρισδιάστατο?

Ναι, αυτό ήταν το συγκλονιστικό. Δεν το περίμενα κιόλας... Είναι κανονικά σχηματισμένο. Μας άφησε λιγάκι και μετα έβαλε το χεράκι του και κρύφτηκε. Νομίζω τώρα κατάλαβα ότι έχω μέσα μου έναν άνθρωπο. 

Just now, Mira είπε:

Καλησπέρα κορίτσια :) Παρακολουτω το τεμα γιατί και εγώ περιμένω  το άλλο μινα να ξεκινήσω με δανεικά.εχω τεμα με την ποιότητα και δεν έχω άλλη λύση.Ελπιζο αυτή τη φορά να έχω βρει το γιατρό.ανησυχω για όλα.εχι κανει καμια απο σασ εξωοσοματικι με δορεα ωαρια στο Άμεσο ? Από ποια προσπάθεια καταφέρατε ? Τέλω την βοήθεια σας 

Μίρα δεν το ξέρω το κέντρο. Καλή επιτυχία σου εύχομαι. Αν το πρόβλημα ήταν μόνο τα ωαρια, οι πιθανότητες σου είναι καλές. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

@alina80 στον κανονικό υπέρηχο που έχει ο γιατρός σου το είδατε ή έκανες κάποιον πιο εξειδικευμένο υπέρηχο?

Στον υπέρηχο του γιατρού μου. 

Just now, Rallia είπε:

Ούτε χοριακή δεν πρόλαβα να κάνω..Μου ήρθε περίοδος..3 μέρες νωρίτερα..

Λυπάμαι πολύ κοριτσι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα .Κάποιες από σας με ξέρουν από το καφέ της εξωσωματικής κι έχω πεταχτεί και σφήνα στο φόρουμ με τα δανεικά για να κάνω like σε κάποια σχόλια ή για να βοηθήσω κάποιες κοπέλες. Να σας πω την ιστορία μου στα γρήγορα κ θα ήθελα τη γνώμη σας. Είμαι 47 χρ. κ έκανα πέρσι 1η προσπάθεια με ξένα ωάρια , θετική χοριακή αλλά στην 8 εβδομάδα βλέπουμε εξωμήτριο στην αριστερή σάλπιγγα, οπότε χειρουργική αφαίρεσή της. 2η προσπάθεια πριν 1,5 μήνα χοριακή κοντά στο 4. Τώρα ηρεμώ κ σκέφτομαι για διαγνωστική υστεροσκόπηση. Υπάρχει κάποια από σας με αρνητικό στα δανεικά ωάρια και γιατί; Θα ήθελα τη γνώμη σας για το τι μπορεί να φταίει. Στο παλιό φόρουμ των δανεικών υπήρχαν κάποια κορίτσια εδώ ευτυχώς το φόρουμ είναι γουρλίδικο, όποια πάει με δανεικά κάνει κ παιδάκι. Μπας κ κολλήσω κ εγώ λίγη τύχη γιατί δε βλέπω να γίνομαι μάνα ούτε έτσι. Εύχομαι σε όλες να έχετε την καλή τύχη του φόρουμ

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...