Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια! 

Έχω γράψει και γω παλιότερα στο φόρουμ και συχνά διαβάζω τις αναρτήσεις σας και παίρνω κουράγιο διότι, καλώς ή κακώς, είναι εμψυχωτικό να μη νιώθεις μόνη σ' όλη αυτή την δύσκολη ιστορία.. Εγώ έχω 2 ivf, 3 εμβρυομεταφορές, οι 2 μηδενικές, η τρίτη βιοχημική. Πρόσφατα είχα την απέραντη χαρά να δω χοριακή με φυσικό τρόπο, ήταν απίστευτο πραγματικά, αλλά παλινδρόμησε δυστυχώς. Μετά χρειάστηκε να κάνω λαπαροσκόπηση για ένα ινομύωμα που είχα. Τώρα περιμένω να περάσει το απαραίτητο διάστημα και ή θα προσπαθήσω πάλι ivf ή θα πάω με δανεικά. Είμαι 43, με καλές ανταποκρίσεις στις διεγέρσεις αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Γράφω ξανά μόνο και μόνο γιατί, όπως είπα και πριν και μένα με βοηθάει πολύ να νιώθω ότι δεν είμαι μόνη στον αγώνα. Εύχομαι σε όλες, μέσα από την καρδιά μου, με όποιο τρόπο επιλέξει η καθεμία να έχετε μόνο επιτυχία!! Στις κοπέλες που τα κατάφεραν ένα μεγάλο ευχαριστώ για την ελπίδα που μας δίνουν και να μεγαλώσουν ευτυχισμένες τα παιδάκια τους!! Φιλιά!!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Καλημέρα κορίτσια,

Καλώς ήρθατε οι καινούργιες!

@Rallia δεν έκανες ακόμη χοριακή σωστά; Μην προκαταβάλλεις τίποτα μέχρι τότε θα πρότεινα ποτέ δεν ξέρεις. Μετά αν τελικά δεν είναι η τυχερή σχεδιάζεις το επόμενο βήμα!

@Κρισταλενια εσύ σε τι φάση είσαι συγγνώμη μάλλον το έχασα :)

@alina80 πότε είναι η ημερομηνία σου; Μου φαίνεται απίστευτο πως πέρασε ο καιρός σα να διάβαζα χθες που έκανες την εμβρυομεταφορά!!!!

Καλή συνέχεια σε όλες ας ευχηθούμε να φύγει όλη αυτή η γύρη σύντομα ή να βρέξει να καθαρίσει γιατί ταλαιπωρούμαι απίστευτα με τις αλλεργίες.

Φιλιά πολλά

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες τις θαρραλέες κυρίες κι ένα καλωσόρισμα σε όσες μας κάνετε την τιμή να γράψετε κι εσείς κάτι από την δυνατή σας ιστορία. Σας διαβάζω αλλά δεν είμαι σε θέση να γράψω ιδιαίτερα, συγχωρέστε με, θα επάνέλθω με διάθεση.

Πολλά φιλιά και δύναμη.

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mishka είπε:

πότε είναι η ημερομηνία σου; Μου φαίνεται απίστευτο πως πέρασε ο καιρός σα να διάβαζα χθες που έκανες την εμβρυομεταφορά!!!

Άστα να πάνε. Και εγώ έτσι νιώθω, σα να ήταν χτες, και σε λίγες μέρες μπαίνω στον 7ο.

10 Ιουλίου έχω ΠΗΤ, αλλά θα γεννήσω με προγραμματισμένη καισαρική στα τέλη του Ιουνίου. 

Just now, lennio είπε:

Καλημέρα σε όλες τις θαρραλέες κυρίες κι ένα καλωσόρισμα σε όσες μας κάνετε την τιμή να γράψετε κι εσείς κάτι από την δυνατή σας ιστορία. Σας διαβάζω αλλά δεν είμαι σε θέση να γράψω ιδιαίτερα, συγχωρέστε με, θα επάνέλθω με διάθεση.

Πολλά φιλιά και δύναμη.

Δύναμη Λενιώ. Εδώ είμαστε!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Markella72 είπε:

Καλημέρα και καλώς ήρθες.. και εγώ νεά είμαι στο forum και διαβάζω κι εγώ τα posts των κοριτσιών εδώ με μεγάλη ελπίδα πως και εγώ τα καταφέρω..εύχομαι σε ότι αποφασίσεις να πάνε όλα καλά. ξέρω πως είναι αυτές οι απογοητεύσεις όπως οι περισσότερες εδω μέσα...έχουμε όμως ακόμα μια ευκαιρία με τα δανεικά κι εγώ στην φάση αυτή είμαι...κοίτα μπροστά και προχώρα!!!! φιλιά :)

Σ'ευχαριστώ Markella! Ναι, αυτή η παρέα εδώ δίνει πολλή ελπίδα και κουράγιο!! Σε φιλώ :)

1 ώρα πρίν, Mishka είπε:

Καλημέρα κορίτσια,

Καλώς ήρθατε οι καινούργιες!

@Rallia δεν έκανες ακόμη χοριακή σωστά; Μην προκαταβάλλεις τίποτα μέχρι τότε θα πρότεινα ποτέ δεν ξέρεις. Μετά αν τελικά δεν είναι η τυχερή σχεδιάζεις το επόμενο βήμα!

@Κρισταλενια εσύ σε τι φάση είσαι συγγνώμη μάλλον το έχασα :)

@alina80 πότε είναι η ημερομηνία σου; Μου φαίνεται απίστευτο πως πέρασε ο καιρός σα να διάβαζα χθες που έκανες την εμβρυομεταφορά!!!!

Καλή συνέχεια σε όλες ας ευχηθούμε να φύγει όλη αυτή η γύρη σύντομα ή να βρέξει να καθαρίσει γιατί ταλαιπωρούμαι απίστευτα με τις αλλεργίες.

Φιλιά πολλά

Δευτέρα είναι η χοριακή μου..Αλλά σε αντίθεση με την πρώτη φορά που είχε πιάσει (άσχετα με το οτι πήγε και φυτευτηκε εκτός) και που ήμουν φουλ συμπτώματα και στήθος μπειγουοτς τώρα δε νιώθω τιποτα. Απολύτως όμως τίποτα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα και απο μενα ωρα αμερικης 11.30 ευχομαι ολες οι ομορφες κοριτσαρες να ειναι καλα και να ειχατε μια ομορφη μερα

Mishka μου ειμαι σε φαση για δανεικα βρηκαμε κια κλινικη αλλα η διαδικασια λογω το οτι ειμαστε αμερικη με τον συζυγο θα ξεκινησει το ομορφο ταξιδι τον σεπτεμβριο λογω αδειας απο την πλευρα του αντρα μου δεν πειραζει θα εχω καταφερει να χασω και τα τελευταια κιλα που με βασανιζουν χαχαχαχαχαχ

φιλια πολλα κοριτσαρα

4 hours ago, Mishka said:

Καλημέρα κορίτσια,

Καλώς ήρθατε οι καινούργιες!

@Rallia δεν έκανες ακόμη χοριακή σωστά; Μην προκαταβάλλεις τίποτα μέχρι τότε θα πρότεινα ποτέ δεν ξέρεις. Μετά αν τελικά δεν είναι η τυχερή σχεδιάζεις το επόμενο βήμα!

@Κρισταλενια εσύ σε τι φάση είσαι συγγνώμη μάλλον το έχασα :)

@alina80 πότε είναι η ημερομηνία σου; Μου φαίνεται απίστευτο πως πέρασε ο καιρός σα να διάβαζα χθες που έκανες την εμβρυομεταφορά!!!!

Καλή συνέχεια σε όλες ας ευχηθούμε να φύγει όλη αυτή η γύρη σύντομα ή να βρέξει να καθαρίσει γιατί ταλαιπωρούμαι απίστευτα με τις αλλεργίες.

Φιλιά πολλά

 

να μαι και εγω παλιιιιιι χαχαχαχα, σημερα με καλυτερη διαθεση δοξα τω θεο

λοιπον τα δικα μου νεα ειναι τα εξης κοριτσαρες

ο συζυγος τελικα θα παρει αδεια σεπτεμβριο εκκρεμουν και καποιες αλλες λεπτομερειες που πρεπει να διευθετησουμε 

επομενως αντι να γινει το ιουλιο η ολη διαδικασια θα γινει σεπτεμβριο 

μετα το πασχα θα μιλησω με την κλινικη να δωσω οτι πληροφοριες χρειαζεται για να μπουμε στην λιστα για μπεμπε χαχαχχαχα ουτως η αλλως με ενημερωσαν οτι τον αυγουστο ειναι κλειστα και τσουπ σεπτεμβριο ανεβαινουμε με τον συζυγο για την ολη διαδικασια 

σας διαβαζω ανελλιπως κοριτσαρες μου 

αγωνια μεγαλη μεχρι να ερθει η πολυποθητη στιγμη για μενα 

φιλουθκια σε ολες !!!!!!!

4 hours ago, Frida_ said:

Καλησπέρα κορίτσια! 

Έχω γράψει και γω παλιότερα στο φόρουμ και συχνά διαβάζω τις αναρτήσεις σας και παίρνω κουράγιο διότι, καλώς ή κακώς, είναι εμψυχωτικό να μη νιώθεις μόνη σ' όλη αυτή την δύσκολη ιστορία.. Εγώ έχω 2 ivf, 3 εμβρυομεταφορές, οι 2 μηδενικές, η τρίτη βιοχημική. Πρόσφατα είχα την απέραντη χαρά να δω χοριακή με φυσικό τρόπο, ήταν απίστευτο πραγματικά, αλλά παλινδρόμησε δυστυχώς. Μετά χρειάστηκε να κάνω λαπαροσκόπηση για ένα ινομύωμα που είχα. Τώρα περιμένω να περάσει το απαραίτητο διάστημα και ή θα προσπαθήσω πάλι ivf ή θα πάω με δανεικά. Είμαι 43, με καλές ανταποκρίσεις στις διεγέρσεις αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Γράφω ξανά μόνο και μόνο γιατί, όπως είπα και πριν και μένα με βοηθάει πολύ να νιώθω ότι δεν είμαι μόνη στον αγώνα. Εύχομαι σε όλες, μέσα από την καρδιά μου, με όποιο τρόπο επιλέξει η καθεμία να έχετε μόνο επιτυχία!! Στις κοπέλες που τα κατάφεραν ένα μεγάλο ευχαριστώ για την ελπίδα που μας δίνουν και να μεγαλώσουν ευτυχισμένες τα παιδάκια τους!! Φιλιά!!

καλως μας ηρθες frida μου, 

ολες εδω καταθετουμε τις ιστοριες μας, καλα εκανες και εγραψες οτι νιωθεις οτι θελεις να πεις να το λες 

εχει απιστευτα καλα κοριτσια εδω στο ομορφο φορουμ

φιλια πολλα κοριτσαρα μου γλυκια!!!!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Καλησπέρα όμορφες! Τι κάνετε; 

Γεωργία μου καμιά δουλειά δεν αξίζει ούτε την καλή μας ψυχολογία ούτε την αξιοπρέπεια μας. Είμαι σίγουρη ότι ο άντρας σου την παίδευε καιρό αυτή την απόφαση και εφόσον έχει και εναλλακτικό σχέδιο μην σε αγχώνει τίποτα. 

@Rallia καλωσηρθες. Εύχομαι μία καλή χοριακή και να μην χρειαστεί τίποτα άλλο. 

@Clue τι τιμές είχες; Η απλή μέτρηση (νηστική) στις αιματολογικές πόσο σου έβγαινε; Νομίζω έρχεται και εμένα η ώρα μου για την περιβόητη καμπύλη (η μόνη εξέταση που φοβάμαι. Αν χρειαστεί να κάνω και ινσουλίνη δεν ξέρω πως θα αντέξω και δεύτερη ένεση). 

Κορίτσια μου μόλις συνειδητοποίησα ότι σε λιγότερο από τρεις μήνες θα γεννήσω και νομίζω φρικαρα. Έχω μόνο λίκνο και καρότσι. Α και κάτι ρουχαλακια που μου έδωσαν που δεν καταλαβαίνω καν για πόσο μηνών είναι ή για ποια εποχή. Έχω μια λίστα με πράγματα που πρέπει να ψωνίσουμε αλλά από πού; Κοιτάω site για σεντονια κ.λπ., αλλά πώς θα ξέρω την ποιότητα; Και όλες αυτές οι άπειρες αποφάσεις που πρέπει να πάρουμε χωρίς κανένα στοιχείο; Ποια μάρκα πάνα; Αφρολουτρο; Απορρυπαντικό; Πόσα φορμακια, πόσες πετσέτες; Μπιμπερο; Με ποιο κριτήριο διαλέγω; Πόσα πρέπει να παρω; Αν θηλάσω; Πάλι θα χρειαστώ; Δεν συνεχίζω άλλο, γιατί δεν επιτρέπεται και το αλκοόλ...

@alina80 μου εγώ έχω περισσότερο χρόνο από σένα μπροστά μου κι έχω φρικάρει ήδη. Για όλα όμως!

4 ώρες πρίν, lennio είπε:

Καλημέρα σε όλες τις θαρραλέες κυρίες κι ένα καλωσόρισμα σε όσες μας κάνετε την τιμή να γράψετε κι εσείς κάτι από την δυνατή σας ιστορία. Σας διαβάζω αλλά δεν είμαι σε θέση να γράψω ιδιαίτερα, συγχωρέστε με, θα επάνέλθω με διάθεση.

Πολλά φιλιά και δύναμη.

Φιλιά γλυκό μου Λενάκι.  'Οποτε θες, εδώ είμαστε!

On 2/4/2019 at 6:24 ΜΜ, Rallia είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις κοπέλες! Αφού ξημερώνομαι μέρες τώρα να σας διαβάζω, αποφάσισα να χτυπήσω την πορτα της παρέας σας :) λοιπόν εν συντομία τα έχω τα χρονάκια μου, αισίως 43, με 2 αποτυχημένες προσπάθειες ivf με δικά μου ωάρια από τα 41: 1Η: μεταφορά 3 άριστων βλαστοκυστεων με αποτέλεσμα εξωμητριο, 2η φυσικός με διέγερση με αποτέλεσμα τη λήψη 4 ωαρίων που δεν γονιμοποιήθηκαν. Στη συνέχεια πέτυχα και μια φυσιολογική σύλληψη που οδήγησε σε βιοχημική. Αυτή τη στιγμή περιμένω εξέταση χοριακης μετά την 3η ivf με ICSI, μεταφορά 3 εμβρύων 2ης μέρας πολύ καλής ποιότητας. Οι πρώτες μέρες κύλησαν με μια σχετική αισιοδοξία, στην πορεία διαβάζοντας στατιστικά και μελέτες όλο και μαυρίζει η ψυχή μου. Ήδη σκέφτομαι το επόμενο βήμα. Το ερώτημα που με βασανίζει είναι: Να πάω κατευθείαν σε δανεικα κάτι που το βλέπω υπέρ-θετικά ή να μπω δεν διαδικασία άλλης μιας προσπάθειας με ποσοστά και πάλι συντριπτικά εναντίον μου; Να σημειώσω εδώ ότι ενώ έχω μια χαμηλή Αμη γύρω στο 1.5 η Fsh μου κινείται μεταξύ 7-9. Παρ´ολ´αυτα για κάθε αποτυχία μου και από τη στιγμή που δεν βρέθηκε καμμία άλλη αιτία, η ηλικία μου ήταν η μόνη δικαιολογία από την πλευρά του κέντρου. Να πω επίσης ότι οι πρώτες δυο προσπάθειες (μαζί με μια αμφίβολης αναγκαιότητας επεμβατική υστεροσκοπηση) έγιναν στο ίδιο κέντρο στο οποίο η αντιμετώπιση του γιατρού απέναντι στην ηλικία μου (41 τότε) ήταν τραγική..

@Rallia καλώς μας ήρθες.  Πολύ θετικό ότι έχεις ανταπόκριση και ότι πέτυχες φυσική σύλληψη! Η ΑΜΗ σου για την ηλικία σου είναι μια χαρά, εγώ είχα κάπου εκεί στα 38, fsh επίσης καλή.  Τι να πω ρε κορίτσι...'Ισως να υπάρχει θεματάκι με την ποιότητα των ωαρίων ίσως να ναι θέμα τύχης καθαρά! Οπως και να έχει, εύχομαι την Δευτέρα να δεις ένα μεγάλο νούμερο και μια καλή συνέχεια!

@Clue , @alina80 και @Georgia1972 που αναφερθήκατε σε διαβήτη, ο ενδοκρινολόγος που πήγα εγώ μια εβδομάδα πριν την αυχενική με κατατρόμαξε λέγοντας μου πως έχω μεγάλη πιθανότητα να αποκτήσω διαβήτη κύησης λόγω ηλικίας και εξωσωματικής. Στην αρχή πρόσεξα, μετά αφέθηκα (είχα και πολύ δύσκολο μήνα) αλλά τώρα τελευταία έχω φοβηθεί πολύ και προσέχω.  Εμένα μου τα απαγορεύει όλα! Η διατροφή είναι δίαιτα, έχει κυρίως πρωτείνη με σαλάτα, πολύ λίγους υδατάνθρακες και γλυκό ούτε για αστείο. Ούτε με στέβια. Μου είναι πολύ δύσκολο και λίγο τρομοκρατία για προληπτικούς λόγους! Οι δικοί σας γιατροί τί λένε?

Τέλος, το καλύτερο: @Clue και @Κρισταλενια συμφωνώ απόλυτα ότι τα ζωάκια μας προετοιμάζουν για τη μητρότητα!! Είμαι τρελή γατομαμά (αν και λατρεύω και σκυλιά αλλά για μένα οι γάτες είναι κάτι ασύλληπτο) και ο γάτος μου φέρεται σαν ένα ζωηρό, κακομαθημένο τρίχρονο! Εδώ και 6 χρόνια! Είναι το καλύτερο practice!! Εύχομαι να αποδεχτεί εύκολα τον μπέμπη!!!!

Σε όλα τα κορίτσια τα φιλιά μου!!

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Daphne259 είπε:

Μου είναι πολύ δύσκολο και λίγο τρομοκρατία για προληπτικούς λόγους! Οι δικοί σας γιατροί τί λένε?

Καλέ γιατί τόση τρομοκρατία; Εξετάσεις κάνεις; Καμπύλη ζαχάρου; Εγώ καμπύλη δεν έχω κάνει ακόμα (υποψιάζομαι αύριο που έχω ραντεβού θα μου ζητήσει) αλλά πάντα μου βάζει ζάχαρο νηστείας στις γενικές αίματος και εφόσον βγαίνουν καλές δεν έχουμε λόγο να ανησυχούμε. Αυτό με την ηλικία και την εξωσωματική σε σχέση με διαβήτη κύησης πρώτη φορά το ακούω. Εκτός αν βλέπει και κάτι άλλο ο γιατρός. Εγώ δεν μπορώ να πω ότι προσέχω, τρώω ότι αντέχω (αφού ακόμα τα περισσότερα μου μυρίζουν) και τις περισσότερες φορές τα βγάζω. Γλυκά η αλήθεια είναι δεν μου κάνει αίσθηση να φάω, ειδικά σε σχέση με πριν που ήμουν γλυκατζου. 

Η γνώμη μου είναι αν οι εξετάσεις βγαίνουν καλές και στον υπέρηχο δεν έχετε ενδείξεις (πχ παραπάνω αμνιακό ή ιδιαίτερα μεγάλο μωρό) δεν βλέπω το λόγο για τόση στέρηση και μάλιστα προληπτικά. Και στην τελική οι υδατάνθρακες είναι απολύτως απαραίτητοι στη διατροφή μας. Ο γυναικολόγος σου τι λέει; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Καλέ γιατί τόση τρομοκρατία; Εξετάσεις κάνεις; Καμπύλη ζαχάρου; Εγώ καμπύλη δεν έχω κάνει ακόμα (υποψιάζομαι αύριο που έχω ραντεβού θα μου ζητήσει) αλλά πάντα μου βάζει ζάχαρο νηστείας στις γενικές αίματος και εφόσον βγαίνουν καλές δεν έχουμε λόγο να ανησυχούμε. Αυτό με την ηλικία και την εξωσωματική σε σχέση με διαβήτη κύησης πρώτη φορά το ακούω. Εκτός αν βλέπει και κάτι άλλο ο γιατρός. Εγώ δεν μπορώ να πω ότι προσέχω, τρώω ότι αντέχω (αφού ακόμα τα περισσότερα μου μυρίζουν) και τις περισσότερες φορές τα βγάζω. Γλυκά η αλήθεια είναι δεν μου κάνει αίσθηση να φάω, ειδικά σε σχέση με πριν που ήμουν γλυκατζου. 

Η γνώμη μου είναι αν οι εξετάσεις βγαίνουν καλές και στον υπέρηχο δεν έχετε ενδείξεις (πχ παραπάνω αμνιακό ή ιδιαίτερα μεγάλο μωρό) δεν βλέπω το λόγο για τόση στέρηση και μάλιστα προληπτικά. Και στην τελική οι υδατάνθρακες είναι απολύτως απαραίτητοι στη διατροφή μας. Ο γυναικολόγος σου τι λέει; 

Εξετάσεις κάνω κάθε μήνα. Την πρώτη φορά που πήγα σε αυτόν είχα τις εξετάσεις ένα μήνα πριν και ήταν 91 με το οποίο έπαθε σοκ! Μετά είχα 88 και στις πρόσφατες μου 80. Δεν υπάρχει άλλη ένδειξη πέρα του ότι έχει ζάχαρο ο μπαμπάς μου. Αμνιακό μια χαρά, μωρό οκ! Αυτό με την εξωσωματική μου είπε ότι το λένε τελευταίες μελέτες (τη συσχέτιση) και για την στέβια που τον ρώτησα μου είπε ότι δεν έχει αποδειχθεί αν κάνει καλό ή κακό στην εγκυμοσύνη άρα όχι, απόφυγε την. Η γυναικολόγος αφού της τα είπα αυτά και έχει περάσει η ίδια διαβήτη κύησης στην 1η εγκυμοσύνη της, μου είπε τα ίδια : πρωτείνη με σαλάτα, υδατάνθρακες μερίδα όσο το mouse και άντε, κανένα γλυκό που και που....No hope...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Daphne259 είπε:

Εξετάσεις κάνω κάθε μήνα. Την πρώτη φορά που πήγα σε αυτόν είχα τις εξετάσεις ένα μήνα πριν και ήταν 91 με το οποίο έπαθε σοκ! Μετά είχα 88 και στις πρόσφατες μου 80. Δεν υπάρχει άλλη ένδειξη πέρα του ότι έχει ζάχαρο ο μπαμπάς μου. Αμνιακό μια χαρά, μωρό οκ! Αυτό με την εξωσωματική μου είπε ότι το λένε τελευταίες μελέτες (τη συσχέτιση) και για την στέβια που τον ρώτησα μου είπε ότι δεν έχει αποδειχθεί αν κάνει καλό ή κακό στην εγκυμοσύνη άρα όχι, απόφυγε την. Η γυναικολόγος αφού της τα είπα αυτά και έχει περάσει η ίδια διαβήτη κύησης στην 1η εγκυμοσύνη της, μου είπε τα ίδια : πρωτείνη με σαλάτα, υδατάνθρακες μερίδα όσο το mouse και άντε, κανένα γλυκό που και που....No hope...

Τι να πω; Τους βρίσκω αυστηρούς. Το ότι έχει ο μπαμπάς σου ζάχαρο δεν έχει σχέση με τον διαβήτη κύησης και αν θα εμφανίσει μια γυναικα. Όσο για τις μελέτες για τη συσχέτιση με την ςξωσωματικη για να το λεει, μπορεί να ισχύει. Αν μπορείς να συνεχίσεις έτσι, κάντο. Γνώμη μου μην καταπιέζεσαι παραπάνω από όσο αντέχεις. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


λα

Just now, Daphne259 said:

@alina80 μου εγώ έχω περισσότερο χρόνο από σένα μπροστά μου κι έχω φρικάρει ήδη. Για όλα όμως!

Φιλιά γλυκό μου Λενάκι.  'Οποτε θες, εδώ είμαστε!

@Rallia καλώς μας ήρθες.  Πολύ θετικό ότι έχεις ανταπόκριση και ότι πέτυχες φυσική σύλληψη! Η ΑΜΗ σου για την ηλικία σου είναι μια χαρά, εγώ είχα κάπου εκεί στα 38, fsh επίσης καλή.  Τι να πω ρε κορίτσι...'Ισως να υπάρχει θεματάκι με την ποιότητα των ωαρίων ίσως να ναι θέμα τύχης καθαρά! Οπως και να έχει, εύχομαι την Δευτέρα να δεις ένα μεγάλο νούμερο και μια καλή συνέχεια!

@Clue , @alina80 και @Georgia1972 που αναφερθήκατε σε διαβήτη, ο ενδοκρινολόγος που πήγα εγώ μια εβδομάδα πριν την αυχενική με κατατρόμαξε λέγοντας μου πως έχω μεγάλη πιθανότητα να αποκτήσω διαβήτη κύησης λόγω ηλικίας και εξωσωματικής. Στην αρχή πρόσεξα, μετά αφέθηκα (είχα και πολύ δύσκολο μήνα) αλλά τώρα τελευταία έχω φοβηθεί πολύ και προσέχω.  Εμένα μου τα απαγορεύει όλα! Η διατροφή είναι δίαιτα, έχει κυρίως πρωτείνη με σαλάτα, πολύ λίγους υδατάνθρακες και γλυκό ούτε για αστείο. Ούτε με στέβια. Μου είναι πολύ δύσκολο και λίγο τρομοκρατία για προληπτικούς λόγους! Οι δικοί σας γιατροί τί λένε?

Τέλος, το καλύτερο: @Clue και @Κρισταλενια συμφωνώ απόλυτα ότι τα ζωάκια μας προετοιμάζουν για τη μητρότητα!! Είμαι τρελή γατομαμά (αν και λατρεύω και σκυλιά αλλά για μένα οι γάτες είναι κάτι ασύλληπτο) και ο γάτος μου φέρεται σαν ένα ζωηρό, κακομαθημένο τρίχρονο! Εδώ και 6 χρόνια! Είναι το καλύτερο practice!! Εύχομαι να αποδεχτεί εύκολα τον μπέμπη!!!!

Σε όλα τα κορίτσια τα φιλιά μου!!

 

τρελαινομαι για γατουλες τις λατρευω, ειχαμε γατουλες παλαιοτερα με την γιαγια χαχαχχαχα οποια εβρισκα κατω οταν κατεβαιναμε και παιζαμε την επαιρνα επανω σπιτι την κρατουσαμε λιγες μερες αλλα επειδη σκαλιζε τις γλαστρες και εκανε χαμο την αφηναμε παλι κατω αλλα ολα τα παιδια της γειτονιας τις ταιζαμε σαλαμακι παρακαλω οχι οτι κι οτι χαχαχχαχ και τωρα θελω να παρω μια γατουλα εδω και πολυ καιρο αλλα ο συζυγος ειναι αντιθετος οχι οτι δεν τις αγαπαει αλλα του πεφτει πολυ χαχχαχα αμα την φερω απο ελλαδα και ειμαι και εγκυος δεν νομιζω να μου πει κατι, η πριγκιπεσσα εδω που εχουμε δεν ξερω πως θα το παρει γιατι εχει μαθει να εχει την αποκλειστικοτητα 14 ,5 χρονια τωρα χαχαχχαχα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Κρισταλενια είπε:

λα

τρελαινομαι για γατουλες τις λατρευω, ειχαμε γατουλες παλαιοτερα με την γιαγια χαχαχχαχα οποια εβρισκα κατω οταν κατεβαιναμε και παιζαμε την επαιρνα επανω σπιτι την κρατουσαμε λιγες μερες αλλα επειδη σκαλιζε τις γλαστρες και εκανε χαμο την αφηναμε παλι κατω αλλα ολα τα παιδια της γειτονιας τις ταιζαμε σαλαμακι παρακαλω οχι οτι κι οτι χαχαχχαχ και τωρα θελω να παρω μια γατουλα εδω και πολυ καιρο αλλα ο συζυγος ειναι αντιθετος οχι οτι δεν τις αγαπαει αλλα του πεφτει πολυ χαχχαχα αμα την φερω απο ελλαδα και ειμαι και εγκυος δεν νομιζω να μου πει κατι, η πριγκιπεσσα εδω που εχουμε δεν ξερω πως θα το παρει γιατι εχει μαθει να εχει την αποκλειστικοτητα 14 ,5 χρονια τωρα χαχαχχαχα

Τα σκυλάκια τα γλυκά μου είναι πιο δεκτικά από τις ''ζηλιαρόγατες''! Ο δικός μου πρίγκιπας ό,τι γάτα έχω φιλοξενήσει σπίτι μου  είτε λόγω τραύματος είτε την περιμάζεψα μέχρι να της βρω σπίτι, φρίκαρε και αγχώθηκε! Κι ας τις είχα όλες σε άλλο δωμάτιο.

Όσο για τον σύζυγο dear, ο δικός μου ήταν dog person και δεν είχε ιδέα τι μπορούν να προσφέρουν οι γάτες. Σε πληροφορώ ότι τώρα είναι απόλυτα ερωτευμένος και φέρεται στον μικρό σαν παιδί του, του λέει πόσο πολύ τον αγαπάει, του κάνει τα χατίρια...χαχαχα. Δεν μπορεί να φανταστεί τη ζωή χωρίς αυτόν όπως κι εγώ δηλαδή! Κι ο δικός σου αυτό θα πάθει,  πίστεψέ με!!  Σου εύχομαι από Σεπτέμβριο να είσαι τρίτεκνη! (σκυλάκι+γατάκι+μπεμπεδάκι) :wub:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Daphne259 said:

Τα σκυλάκια τα γλυκά μου είναι πιο δεκτικά από τις ''ζηλιαρόγατες''! Ο δικός μου πρίγκιπας ό,τι γάτα έχω φιλοξενήσει σπίτι μου  είτε λόγω τραύματος είτε την περιμάζεψα μέχρι να της βρω σπίτι, φρίκαρε και αγχώθηκε! Κι ας τις είχα όλες σε άλλο δωμάτιο.

Όσο για τον σύζυγο dear, ο δικός μου ήταν dog person και δεν είχε ιδέα τι μπορούν να προσφέρουν οι γάτες. Σε πληροφορώ ότι τώρα είναι απόλυτα ερωτευμένος και φέρεται στον μικρό σαν παιδί του, του λέει πόσο πολύ τον αγαπάει, του κάνει τα χατίρια...χαχαχα. Δεν μπορεί να φανταστεί τη ζωή χωρίς αυτόν όπως κι εγώ δηλαδή! Κι ο δικός σου αυτό θα πάθει,  πίστεψέ με!!  Σου εύχομαι από Σεπτέμβριο να είσαι τρίτεκνη! (σκυλάκι+γατάκι+μπεμπεδάκι) :wub:

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσαρα, 

Σου ευχομαι και εσενα οτι καλυτερο

Φιλια πολλα πολλα

Link to comment
Share on other sites

@Daphne259 εγώ δεν κάνω προληπτικά διατροφή. Προσπαθώ να ρίξω τις τιμές κάτω από 92. Χθες ξεκίνησα ουσιαστικά. Θα δείξει. Και το προληπτικό δεν είναι κακό αλλά ίσως όχι τόσο αυστηρά. Η δική μου ενδοκρινολόγος είναι πιο αυστηρή. Ο γυναικολόγος πιο χαλαρός. Αλλά σήμερα είδα το μωράκι που έχει πια χεράκια και ποδαράκια και τα κουνάει και λέω δεν πειράζει... κοτόπουλο και σαλάτα...χεχε Τρώω κάθε μέρα και πρωτείνη και λαχανικά και φρούτα και υδατάνθρακες και γαλακτοκομικά. Είναι αρκετά ισορροπημένο. Γλυκό ακόμα και η ενδοκρινολόγος μου είπε μια φορά στο τόσο δεν μας πειράζει...

  • Μου αρέσει 2

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Clue είπε:

@Daphne259 εγώ δεν κάνω προληπτικά διατροφή. Προσπαθώ να ρίξω τις τιμές κάτω από 92. Χθες ξεκίνησα ουσιαστικά. Θα δείξει. Και το προληπτικό δεν είναι κακό αλλά ίσως όχι τόσο αυστηρά. Η δική μου ενδοκρινολόγος είναι πιο αυστηρή. Ο γυναικολόγος πιο χαλαρός. Αλλά σήμερα είδα το μωράκι που έχει πια χεράκια και ποδαράκια και τα κουνάει και λέω δεν πειράζει... κοτόπουλο και σαλάτα...χεχε Τρώω κάθε μέρα και πρωτείνη και λαχανικά και φρούτα και υδατάνθρακες και γαλακτοκομικά. Είναι αρκετά ισορροπημένο. Γλυκό ακόμα και η ενδοκρινολόγος μου είπε μια φορά στο τόσο δεν μας πειράζει...

Καλημέρα κορίτσι.  Δηλαδή εσύ μετριέσαι κάθε μέρα? Αν ναι, για ποιο λόγο από τώρα? Υπήρχε θέμα? Εμένα μου είπε ότι θα φτάσω εκεί αν ανέβει πάνω από το όριο.

Κι εγώ έτσι τρέφομαι απλά προσέχω σε ψωμιά, πατάτες, ρύζι κλπ (μικρές μερίδες).  Γλυκό τίποτα μια βδομάδα γιατι έχω φοβηθεί όπως είπα αλλα έτσι όπως ανοίγει ο καιρός θα είναι δύσκολο να μην τρώω παγωτάκια! Και δε με αφήνει ούτε με στέβια!!!

Η εικόνα που κουνάει χεράκια, ποδαράκια είναι συγκλονιστική!

Σας φιλώ όλες, καλημέρα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...