Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

      • Χαχα 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Mary H είπε:

Καλησπέρα κι από μένα .Κάποιες από σας με ξέρουν από το καφέ της εξωσωματικής κι έχω πεταχτεί και σφήνα στο φόρουμ με τα δανεικά για να κάνω like σε κάποια σχόλια ή για να βοηθήσω κάποιες κοπέλες. Να σας πω την ιστορία μου στα γρήγορα κ θα ήθελα τη γνώμη σας. Είμαι 47 χρ. κ έκανα πέρσι 1η προσπάθεια με ξένα ωάρια , θετική χοριακή αλλά στην 8 εβδομάδα βλέπουμε εξωμήτριο στην αριστερή σάλπιγγα, οπότε χειρουργική αφαίρεσή της. 2η προσπάθεια πριν 1,5 μήνα χοριακή κοντά στο 4. Τώρα ηρεμώ κ σκέφτομαι για διαγνωστική υστεροσκόπηση. Υπάρχει κάποια από σας με αρνητικό στα δανεικά ωάρια και γιατί; Θα ήθελα τη γνώμη σας για το τι μπορεί να φταίει. Στο παλιό φόρουμ των δανεικών υπήρχαν κάποια κορίτσια εδώ ευτυχώς το φόρουμ είναι γουρλίδικο, όποια πάει με δανεικά κάνει κ παιδάκι. Μπας κ κολλήσω κ εγώ λίγη τύχη γιατί δε βλέπω να γίνομαι μάνα ούτε έτσι. Εύχομαι σε όλες να έχετε την καλή τύχη του φόρουμ

Μαιρη μου νομιζω η υστεροσκοπηση ειναι καλη ιδεα!!!θυροειδη ελεγξες;


aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H said:

Καλησπέρα κι από μένα .Κάποιες από σας με ξέρουν από το καφέ της εξωσωματικής κι έχω πεταχτεί και σφήνα στο φόρουμ με τα δανεικά για να κάνω like σε κάποια σχόλια ή για να βοηθήσω κάποιες κοπέλες. Να σας πω την ιστορία μου στα γρήγορα κ θα ήθελα τη γνώμη σας. Είμαι 47 χρ. κ έκανα πέρσι 1η προσπάθεια με ξένα ωάρια , θετική χοριακή αλλά στην 8 εβδομάδα βλέπουμε εξωμήτριο στην αριστερή σάλπιγγα, οπότε χειρουργική αφαίρεσή της. 2η προσπάθεια πριν 1,5 μήνα χοριακή κοντά στο 4. Τώρα ηρεμώ κ σκέφτομαι για διαγνωστική υστεροσκόπηση. Υπάρχει κάποια από σας με αρνητικό στα δανεικά ωάρια και γιατί; Θα ήθελα τη γνώμη σας για το τι μπορεί να φταίει. Στο παλιό φόρουμ των δανεικών υπήρχαν κάποια κορίτσια εδώ ευτυχώς το φόρουμ είναι γουρλίδικο, όποια πάει με δανεικά κάνει κ παιδάκι. Μπας κ κολλήσω κ εγώ λίγη τύχη γιατί δε βλέπω να γίνομαι μάνα ούτε έτσι. Εύχομαι σε όλες να έχετε την καλή τύχη του φόρουμ

Εγώ έκανα την πρώτη προσπάθεια το Νοέμβριο με ωάρια δότριας και είχα μηδενική χοριακή. Στη συνέχεια έκανα υστεροσκόπηση που έδειξε ότι είχα ενδομητρίτιδα. Πήρα τριπλή αντιβίωση για 10 μέρες και στον αμέσως επόμενο κύκλο μετέφερα τις 2 τελευταίες κατεψυγμένες βλαστοκύστες και σήμερα είμαι 9 εβδομάδων. Προς το παρόν πάω καλά. Ελπίζω να συνεχιστεί..

Εύχομαι η επόμενη προσπάθειά σου να καταλήξει σε μωράκι!

  • Μου αρέσει 3

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rallia said:

Ούτε χοριακή δεν πρόλαβα να κάνω..Μου ήρθε περίοδος..3 μέρες νωρίτερα..

μην στεναχωριεσαι κοριτσι μου, παρε το χρονο σου ηρεμησε και υπολογιζεις την επομενες κινησεις σου, ειμαστε εδω για σενα

2 hours ago, Mira said:

Καλησπέρα κορίτσια :) Παρακολουτω το τεμα γιατί και εγώ περιμένω  το άλλο μινα να ξεκινήσω με δανεικά.εχω τεμα με την ποιότητα και δεν έχω άλλη λύση.Ελπιζο αυτή τη φορά να έχω βρει το γιατρό.ανησυχω για όλα.εχι κανει καμια απο σασ εξωοσοματικι με δορεα ωαρια στο Άμεσο ? Από ποια προσπάθεια καταφέρατε ? Τέλω την βοήθεια σας 

@Mira κοριτσαρα μου γλυκια καλως ηρθες, 

απο την μικρη μου εμπειρια στο φορουμ με την ομορφη παρεα τουλαχιστον 4 κοριτσια ομορφα εμειναν εγκυος με δανεικα σκεψου θετικα οτι ερωτησεις εχεις μπορουμε ολες να βαλουμε ενα ληθαρακι και να σε βοηθησουμε με αποριες και οτιδηποτε αλλο χρειαστεις 

φιλακια πολλα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κρισταλενια είπε:

μην στεναχωριεσαι κοριτσι μου, παρε το χρονο σου ηρεμησε και υπολογιζεις την επομενες κινησεις σου, ειμαστε εδω για σενα

Σ’ευχαριστω κοριτσάκι μου..Το περίμενα, δε λέω ότι δεν το περίμενα αλλά είμαι απαρηγόρητη..Και εντελώς μόνη σήμερα..Μακριά από το σπίτι, στο εξωτερικό, για δουλειά..Στο δωματιο του ξενοδοχείου να πίνω αλκοόλ μετά από καιρο..Φοβάμαι τόσο πολύ να πάω σε δανεικά. Τόσο πολύ..Τώρα με τα δικά μου παλευεται, ξέρω εξ’αρχης ότι αυτά «φταίνε» αφού η ηλικία, αφού είναι τζουφια, αφού αφού αφού..Με τα δανεικά πως θα μπορέσω να διαχειριστώ μια αποτυχία; Ποιος θα φταίει τότε, φοβάμαι τόσο πολύ, τότε θα τελειώσει οριστικά το ταξίδι..

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Rallia said:

Σ’ευχαριστω κοριτσάκι μου..Το περίμενα, δε λέω ότι δεν το περίμενα αλλά είμαι απαρηγόρητη..Και εντελώς μόνη σήμερα..Μακριά από το σπίτι, στο εξωτερικό, για δουλειά..Στο δωματιο του ξενοδοχείου να πίνω αλκοόλ μετά από καιρο..Φοβάμαι τόσο πολύ να πάω σε δανεικά. Τόσο πολύ..Τώρα με τα δικά μου παλευεται, ξέρω εξ’αρχης ότι αυτά «φταίνε» αφού η ηλικία, αφού είναι τζουφια, αφού αφού αφού..Με τα δανεικά πως θα μπορέσω να διαχειριστώ μια αποτυχία; Ποιος θα φταίει τότε, φοβάμαι τόσο πολύ, τότε θα τελειώσει οριστικά το ταξίδι..

κοριτσακι μου γλυκο σε παρακαλω πολυ μην νιωθεις απελπισμενη !!!! μην σε παιρνει απο κατω σε ικετευω 

να σου πω την δικη μου γνωμη ετσι για να σου απαλυνω τον πονο δεν υπαρχει κανενας λογος να φοβασαι,ΚΑΝΕΝΑΣ απολυτως 

ο γιατρος σου σου συστησε να πας σε δανεικα? αν οχι ψαξτο λιγο ακομη αν εσυ ετσι νιωθεις και προχωρας, 

κοριτσαρα μου ομορφη τα δανεικα ωαρια μας δινουν την ευκαιρια να γινει το ονειρο μας πραγματικοτητα δεν τελειωνει το ταξιδι μας ετσι απλα φυσικα στο λεω εγω αυτο αλλα ετσι νιωθω ειλικρινα δεν εχω κανενα προβλημα εξαρχης με τα δανεικα γιατι δες το ετσι οπως φυσικα ειναι, το μωρακι θα ειναι δικο σου εσυ θα το κυοφορησεις 9 μηνες εσυ θα πονεσεις εσυ θα το γεννησεις εσυ θα το μεγαλωσεις στο λεω εγω απο προσωπικη εμπειρια μεγαλωνοντας με την γιαγια μου 

εχασα την γιαγια μου πριν 16 χρονια ακριβως σημερα και τον πατερα μου που παντα τον λαχταρουσα να τον εχω διπλα μου αλλα δυστυχως ηταν εξωτερικο καθε φορα που ερχοταν μια φορα στα 7 χρονια οταν εφευγε ηθελα 2 μηνες για να συνελθω πεθανε το 2011 για ρωτα με λοιπον ποιος μου λειπει πιο πολυ και αν ειχα να επιλεξω καποιον να δω απο τους 2 εστω για μια τελευταια φορα αυτη θα ηταν η γιαγιακα μου 

καταλαβαινεις που θελω να καταληξω μανα ειναι αυτη που μεγαλωνει ενα παιδι και στο λεω εγω που το εχω ζησει 

καταλαβαινω οτι νιωθεις ασχημα αλλα προσπαθησε να ηρεμησεις μην σκεφτεσαι τπτ ντυσου λιγο και βγες μια μικρη βολτιτσα παρε καποιο τηλεφωνο να μιλησεις να βγαλεις αυτο που εχεις μεσα σου και φαε ενα ωραιο χορταστικο δειπνο λιπαρο χαχαχαχαχα εχω ξελιγωθει στην πεινα ο νηστικος καρβελια ονειρευεται κανω διαιτα και εχω κοψει παραααα πολλα αν θελεις ελα ινμποξ θελω να σου πω

Just now, Κρισταλενια said:

κοριτσακι μου γλυκο σε παρακαλω πολυ μην νιωθεις απελπισμενη !!!! μην σε παιρνει απο κατω σε ικετευω 

να σου πω την δικη μου γνωμη ετσι για να σου απαλυνω τον πονο δεν υπαρχει κανενας λογος να φοβασαι,ΚΑΝΕΝΑΣ απολυτως 

ο γιατρος σου σου συστησε να πας σε δανεικα? αν οχι ψαξτο λιγο ακομη αν εσυ ετσι νιωθεις και προχωρας, 

κοριτσαρα μου ομορφη τα δανεικα ωαρια μας δινουν την ευκαιρια να γινει το ονειρο μας πραγματικοτητα δεν τελειωνει το ταξιδι μας ετσι απλα φυσικα στο λεω εγω αυτο αλλα ετσι νιωθω ειλικρινα δεν εχω κανενα προβλημα εξαρχης με τα δανεικα γιατι δες το ετσι οπως φυσικα ειναι, το μωρακι θα ειναι δικο σου εσυ θα το κυοφορησεις 9 μηνες εσυ θα πονεσεις εσυ θα το γεννησεις εσυ θα το μεγαλωσεις στο λεω εγω απο προσωπικη εμπειρια μεγαλωνοντας με την γιαγια μου 

εχασα την γιαγια μου πριν 16 χρονια ακριβως σημερα και τον πατερα μου που παντα τον λαχταρουσα να τον εχω διπλα μου αλλα δυστυχως ηταν εξωτερικο καθε φορα που ερχοταν μια φορα στα 7 χρονια οταν εφευγε ηθελα 2 μηνες για να συνελθω πεθανε το 2011 για ρωτα με λοιπον ποιος μου λειπει πιο πολυ και αν ειχα να επιλεξω καποιον να δω απο τους 2 εστω για μια τελευταια φορα αυτη θα ηταν η γιαγιακα μου 

καταλαβαινεις που θελω να καταληξω μανα ειναι αυτη που μεγαλωνει ενα παιδι και στο λεω εγω που το εχω ζησει 

καταλαβαινω οτι νιωθεις ασχημα αλλα προσπαθησε να ηρεμησεις μην σκεφτεσαι τπτ ντυσου λιγο και βγες μια μικρη βολτιτσα παρε καποιο τηλεφωνο να μιλησεις να βγαλεις αυτο που εχεις μεσα σου και φαε ενα ωραιο χορταστικο δειπνο λιπαρο χαχαχαχαχα εχω ξελιγωθει στην πεινα ο νηστικος καρβελια ονειρευεται κανω διαιτα και εχω κοψει παραααα πολλα αν θελεις ελα ινμποξ θελω να σου πω

κανενα ταξιδι δεν εχει τελειωσει κανενααααα 

εφοσον μπεις στην διαδικασια για δανεικα ολα θα ειναι πιο ξεκαθαρα για σενα οι πιθανοτητες ειναι πιο πολλες και εγω το σκεφτομαι οτι μπορει να μην ειμαι τυχερη με την πρωτη αλλα διαβαζω ιστοριες κοριτσιων απο εδω μεσα που στην ηλικια μου εχουν μεινει εγκυος με την πρωτη και παιρνω θαρος  αλλα σκεφτομαι οτι και να αποτυχει θα συνεχισω οποιος θελει κατι πραγματικα το πετυχαινει στο τελος 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Εγώ έκανα την πρώτη προσπάθεια το Νοέμβριο με ωάρια δότριας και είχα μηδενική χοριακή. Στη συνέχεια έκανα υστεροσκόπηση που έδειξε ότι είχα ενδομητρίτιδα. Πήρα τριπλή αντιβίωση για 10 μέρες και στον αμέσως επόμενο κύκλο μετέφερα τις 2 τελευταίες κατεψυγμένες βλαστοκύστες και σήμερα είμαι 9 εβδομάδων. Προς το παρόν πάω καλά. Ελπίζω να συνεχιστεί..

Εύχομαι η επόμενη προσπάθειά σου να καταλήξει σε μωράκι!

Θ α κανω και εγω βιοψια ενδομητριου για πιθανη ενδομητριτιδα λογω αρνητικου τεστ το εμμα τεστ στην ισπανια!

Καλη εγκυμοσυνη αγαπη μου!

  • Ευχαριστώ 1

aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Εγώ έκανα την πρώτη προσπάθεια το Νοέμβριο με ωάρια δότριας και είχα μηδενική χοριακή. Στη συνέχεια έκανα υστεροσκόπηση που έδειξε ότι είχα ενδομητρίτιδα. Πήρα τριπλή αντιβίωση για 10 μέρες και στον αμέσως επόμενο κύκλο μετέφερα τις 2 τελευταίες κατεψυγμένες βλαστοκύστες και σήμερα είμαι 9 εβδομάδων. Προς το παρόν πάω καλά. Ελπίζω να συνεχιστεί..

Εύχομαι η επόμενη προσπάθειά σου να καταλήξει σε μωράκι!

Mπράβο κορίτσι μου, όλα καλά να πάν από εδώ κ μπρός.Κι εγώ εκεί προσανατολίζομαι , υποψιάζομαι θέμα με τη μήτρα. 

Just now, Annita tsoupani είπε:

Μαιρη μου νομιζω η υστεροσκοπηση ειναι καλη ιδεα!!!θυροειδη ελεγξες;

Nαι, είναι οκ ο θυροειδής

  • Ευχαριστώ 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου ο τροπος που μιλατε με κανει να νιωθω κ εγω αισιοδοξη!

Just now, Mary H είπε:

Mπράβο κορίτσι μου, όλα καλά να πάν από εδώ κ μπρός.Κι εγώ εκεί προσανατολίζομαι , υποψιάζομαι θέμα με τη μήτρα. 

Nαι, είναι οκ ο θυροειδής

Αγαπη τοτε να κανεις υστεροσκοπηση εμενα μ βρηκε κ αδενομυωση στον υπερηχο κ θα το μιλησω την Δευτέρα μαζι του οταν παω για την βιοψια

  • Ευχαριστώ 1

aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Link to comment
Share on other sites

@Rallia μου κανείς δεν φταίει. Αυτό να έχεις υπόψη σου. Τώρα είναι πολύ νωρίς. Είναι πολύ φρέσκια η απογοήτευση. Πάρε το χρόνο σου να διαχειριστείς την προσπάθεια αυτή που δεν ευοδώθηκε και μην είσαι αυστηρή με τον εαυτό σου. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Mira είπε:

Καλησπέρα κορίτσια :) Παρακολουτω το τεμα γιατί και εγώ περιμένω  το άλλο μινα να ξεκινήσω με δανεικά.εχω τεμα με την ποιότητα και δεν έχω άλλη λύση.Ελπιζο αυτή τη φορά να έχω βρει το γιατρό.ανησυχω για όλα.εχι κανει καμια απο σασ εξωοσοματικι με δορεα ωαρια στο Άμεσο ? Από ποια προσπάθεια καταφέρατε ? Τέλω την βοήθεια σας 

Γεια σου @Mira και καλώς ήρθες στο γκρουπ μας. Με το καλο να ξεκινησεις σου ευχομαι!

Μήπως εννοεις το Ακεσω με τον Τσιριγώτη; Πολλά κορίτσια στο γκρουπ είναι στην κλινικη αυτή.

3 ώρες πρίν, Rallia είπε:

Ούτε χοριακή δεν πρόλαβα να κάνω..Μου ήρθε περίοδος..3 μέρες νωρίτερα..

Λυπάμαι πολύ @Rallia. Μπορώ να σε καταλάβω, όπως και πολλά κορίτσια που έχουν ζήσει αποτυχημένες προσπάθειες.  

Μην το βάζεις κάτω και μην σκέφτεσαι ότι και την αλλη φορά θα αποτύχεις. Την πρώτη και μόνη φορά που δοκίμασα με δικά μου ωάρια είχα ελπίδες αρχικά, στην πορεία της διέγερσης καταλάβαινα από τα λεγόμενα του γιατρού ότι καλό θα ήταν να μην είμαι πολύ αισίοδοξη. Δεν ανταποκρίθηκα καλά στη διέγερση. Λίγα και όχι καλά ωάρια, οπότε δεν προχωρήσαμε σε εμβρυομεταφορά. Μεγάλο αγχος και στενοχώρια. Ματαίωση. Περιμένεις να γίνει κάτι και απλά δεν γίνεται ποτέ. Οταν ο doc μου μιλησε για δωρεά ξαφνιάστηκα.  Μου πήρε καιρό να το αποδεχτώ, μίλησα με κορίτσια που βρεθηκαν στην ίδια θέση με μένα και σήμερα εχουν τα παιδιά τους στην αγκαλιά τους. Πήρα βοήθεα σημαντική και προχώρησα πριν λίγες μέρες σε προσπαθεια με δωρεά. Σήμερα που σου γράφω είμαι εγκυος. Δεν έχω συνηθίσει να το λέω καν. Τόσο φρεσκο είναι. :)

Είναι πολύ νωρίς για όποια θετική σκέψη τώρα. Εισαι γερή όμως και έχεις άλλη επιλογή. Δούλεψέ το μέσα σου και μην σκέφτεσαι ότι θα αποτύχεις. Με τόσα κορίτσια πέτυχε, γιατί όχι με σένα; 

Είμαστε εδώ αν χρειαστείς ο,τιδήποτε. Μια αγκαλιά από μένα.

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Rallia είπε:

Σ’ευχαριστω κοριτσάκι μου..Το περίμενα, δε λέω ότι δεν το περίμενα αλλά είμαι απαρηγόρητη..Και εντελώς μόνη σήμερα..Μακριά από το σπίτι, στο εξωτερικό, για δουλειά..Στο δωματιο του ξενοδοχείου να πίνω αλκοόλ μετά από καιρο..Φοβάμαι τόσο πολύ να πάω σε δανεικά. Τόσο πολύ..Τώρα με τα δικά μου παλευεται, ξέρω εξ’αρχης ότι αυτά «φταίνε» αφού η ηλικία, αφού είναι τζουφια, αφού αφού αφού..Με τα δανεικά πως θα μπορέσω να διαχειριστώ μια αποτυχία; Ποιος θα φταίει τότε, φοβάμαι τόσο πολύ, τότε θα τελειώσει οριστικά το ταξίδι..

Πόσο μα πόσο σε καταλαβαίνω! Τους φόβους σου, Τις ανησυχίες σου. Παρ όλο που ανήκω στο πολύ μικρό ποσοστό που απέτυχαν με ξένα ωάρια, θα σου πω ότι αν το ξαναέκανα πάλι τον ίδιο δρόμο θα διάλεγα! Επίσης ότι αυτές τις 40 μέρες που είχα το μωράκι στην κοιλίτσα ποτέ δεν σκέφτηκα ότι δεν είναι δικό μου το DNA του. Έκλαψα πικρά μόλις το έχασα  κ ακόμη το θυμάμαι. Ηρέμησε , πάρε το χρόνο σου και προχώρα,. οι πιο πολλές με δανεικά έχουν αυτή τη στιγμή μωρό στην αγκαλιά τους. Δεν μας νοιάζει ο τρόπος αλλά ο στόχος

  • Μου αρέσει 5

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, inglaterra είπε:

Γεια σου @Mira και καλώς ήρθες στο γκρουπ μας. Με το καλο να ξεκινησεις σου ευχομαι!

Μήπως εννοεις το Ακεσω με τον Τσιριγώτη; Πολλά κορίτσια στο γκρουπ είναι στην κλινικη αυτή.

Λυπάμαι πολύ @Rallia. Μπορώ να σε καταλάβω, όπως και πολλά κορίτσια που έχουν ζήσει αποτυχημένες προσπάθειες.  

Μην το βάζεις κάτω και μην σκέφτεσαι ότι και την αλλη φορά θα αποτύχεις. Την πρώτη και μόνη φορά που δοκίμασα με δικά μου ωάρια είχα ελπίδες αρχικά, στην πορεία της διέγερσης καταλάβαινα από τα λεγόμενα του γιατρού ότι καλό θα ήταν να μην είμαι πολύ αισίοδοξη. Δεν ανταποκρίθηκα καλά στη διέγερση. Λίγα και όχι καλά ωάρια, οπότε δεν προχωρήσαμε σε εμβρυομεταφορά. Μεγάλο αγχος και στενοχώρια. Ματαίωση. Περιμένεις να γίνει κάτι και απλά δεν γίνεται ποτέ. Οταν ο doc μου μιλησε για δωρεά ξαφνιάστηκα.  Μου πήρε καιρό να το αποδεχτώ, μίλησα με κορίτσια που βρεθηκαν στην ίδια θέση με μένα και σήμερα εχουν τα παιδιά τους στην αγκαλιά τους. Πήρα βοήθεα σημαντική και προχώρησα πριν λίγες μέρες σε προσπαθεια με δωρεά. Σήμερα που σου γράφω είμαι εγκυος. Δεν έχω συνηθίσει να το λέω καν. Τόσο φρεσκο είναι. :)

Είναι πολύ νωρίς για όποια θετική σκέψη τώρα. Εισαι γερή όμως και έχεις άλλη επιλογή. Δούλεψέ το μέσα σου και μην σκέφτεσαι ότι θα αποτύχεις. Με τόσα κορίτσια πέτυχε, γιατί όχι με σένα; 

Είμαστε εδώ αν χρειαστείς ο,τιδήποτε. Μια αγκαλιά από μένα.

Συγχαρητήρια κοπέλα μου!! Τι όμορφο :) 

Σ ευχαριστω πολύ πολύ..

Just now, Mary H είπε:

Πόσο μα πόσο σε καταλαβαίνω! Τους φόβους σου, Τις ανησυχίες σου. Παρ όλο που ανήκω στο πολύ μικρό ποσοστό που απέτυχαν με ξένα ωάρια, θα σου πω ότι αν το ξαναέκανα πάλι τον ίδιο δρόμο θα διάλεγα! Επίσης ότι αυτές τις 40 μέρες που είχα το μωράκι στην κοιλίτσα ποτέ δεν σκέφτηκα ότι δεν είναι δικό μου το DNA του. Έκλαψα πικρά μόλις το έχασα  κ ακόμη το θυμάμαι. Ηρέμησε , πάρε το χρόνο σου και προχώρα,. οι πιο πολλές με δανεικά έχουν αυτή τη στιγμή μωρό στην αγκαλιά τους. Δεν μας νοιάζει ο τρόπος αλλά ο στόχος

Σ’ευχαριστω πολύ..πόση καλοσύνη εδώ μέσα και συμπαράσταση..❤️

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ @kristalenia @inglaterra ναι  για Ακεσώ πρόκειται , Τσιριγώτης... Ο γιατρός καί τό πρόσωπικο του μου φαίνεται πολύ καλή.Θελω να πιστεύω ότι αυτή την φορά εχω βρει το γιατρό μου. Για τα κοριτσια που έχουν αποτύχει αυτή τη φορά θέλω να πω...δεν υπάρχουν αδύνατα πράγματα ,το αδύνατο απλά παίρνει περισσότερο χρόνο.Εγώ προσωπικά, έχω 6 αποτυχίες,για όλα αυτά τα χρόνια αγωνίστηκα και έβλεπα το αρνητικο τέστ.Είμαι αποφασισμένη με τον ένα ή τον άλλο τρόπο να πετύχω.Θα χαρώ αν υπάρχουν κορίτσια που γνωρίζουν κάτι περισσότερο η πιγενουνε στον Τσιριγώτης.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 24/4/2018 at 10:45 ΠΜ, CoffeeMaker είπε:

Ευχόμαστε καλή επιτυχία σε όλες και όλους! :)

Ανοίγουμε αυτό το καφέ ως παράλληλο του θέματος IVF με δωρεά ωαρίων γνώμες και εντυπώσεις

https://parents.org.gr/forum/topic/15403-ivf-me-dorea-oarion-gnomes-kai-entyposeis

έτσι ώστε στο  Parents.org.gr να μένουν οι χρήσιμες πληροφορίες ή δεδομένα ή λίστες και εδώ να υπάρχει η καθημερινή επαφή τύπου social media με πιο γενικές συζητήσεις της ομάδας μελών που βρίσκονται σε αυτή την διαδικασία. 

 

On 26/3/2019 at 1:06 ΠΜ, Manoulitsa75 είπε:

Γεια σας κορίτσια. Είμαι καινούρια εδώ. Είμαι 44 και προσπαθούμε 1.5 χρόνο για το 2ο αλλά τίποτα. Ο γιατρός μου είπε ότι για φυσική σύλληψη έχω πιθανότητες 2-3% και απογοητεύτηκα. Δεν έχω ιδέα από εξωσωματικές. Είναι αλήθεια ότι δε σε δέχονται με δικά σου ωάρια στην ηλικία μου? Μόνο με δωρεά ωαρίων?

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...