Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

1 ώρα πρίν, Clue είπε:

Καλημέρα! Μόλις πήρα τηλ στο κέντρο να μάθω την ηλικία της δότριας για την Αυχενική. Ημερομηνία γέννησης:2000!!! Δεν περίμενα ότι θα ήταν 18....

Yπάρχει και τέτοια ημερομηνία γέννησης?:-D

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 4

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση και τις απαντήσεις σας...

Μας βοηθήσατε πολυ, διευκρινησαμε έννοιες και πράγματα με την βοήθεια σας..., αλλά ακομη παραμένουμε μπερδεμενοι και μετέωροι... 

Το ότι θα γίνουμε γονείς με τον καλό μου, με κάποιον τρόπο, είναι το μόνο βέβαιο, θα γίνουμε! Εχουμε τοση αγάπη, τόση διάθεση, τόση φροντίδα να δώσουμε!!! Στον τρόπο, ακόμη, δεν έχουμε καταλήξει... :)

 Θα συνεχίζω να διαβάσω και τις παλιότερες αναρτήσεις εδώ... Θα επανέλθω σίγουρα με νεότερες απορίες... Προχωράνε και οι μέρες και θα κάνω την ωοληψια την επόμενη εβδομάδα... Να δούμε τι ψαρια θα πιάσουμε, αν πιάσουμε, και με κανονικη διέγερση...

Θα τα ξαναπούμε!! 

Εύχομαι τα καλυτερότερα για όλες μας!!

 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Clue είπε:

Καλημέρα! Μόλις πήρα τηλ στο κέντρο να μάθω την ηλικία της δότριας για την Αυχενική. Ημερομηνία γέννησης:2000!!! Δεν περίμενα ότι θα ήταν 18....

Θα μπορούσα να έχω παιδί 18-19 χρονών!

2 ώρες πρίν, Mary H είπε:

Ε, πώς να μη μείνεις έγκυος με το πιπίνι που σου βρήκαν. Ενώ εγώ με τη σιτεμένη ετών 29...:D

Καλέ εγώ τι να πω; 35 η δότρια μου! (Να ναι καλά, το μωράκι μου κλωτσαει στην κοιλιά μου και έχω και τρία παγωτινια να περιμένουν). 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Θα μπορούσα να έχω παιδί 18-19 χρονών!

Καλέ εγώ τι να πω; 35 η δότρια μου! (Να ναι καλά, το μωράκι μου κλωτσαει στην κοιλιά μου και έχω και τρία παγωτινια να περιμένουν). 

Χαχα:-DΤο ίδιο είπε κι ο άντρας μου, αν είχαμε 18χρονη δότρια θα μπορούσε να ήταν παιδί μας!

Η δικιά σου σιτεμένη μεν,  χαχαχα:-D, power δε. Το μωράκι βγήκε αστεράκι! Κι εγώ δεν έχω παράπονο ένα αστεράκι μου το χάρισε, να ναι καλά το κορίτσι, αλλά μου το πήρε ο Θεούλης:sad: Τι να κάνω κι εγώ ψάχνω τι έφταιξε. Η η μήτρα μου σιτεμένη ή τα ωάρια κλούβια ή είμαι γκαντεμόσαυρος( το πιο πιθανό)

  • Λυπημένη/-ος 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια αρχισα κ διαβαζω το φορουμ απο την αρχη το σκεφτομαι πραγματικα το εχω πισω απο το μυαλο μου!Μαιρη συνεχισε να προσπαθεις αφου τα καταφερες μια φορα θα τα ξανακαταφερεις!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Annita tsoupani είπε:

Κοριτσια αρχισα κ διαβαζω το φορουμ απο την αρχη το σκεφτομαι πραγματικα το εχω πισω απο το μυαλο μου!Μαιρη συνεχισε να προσπαθεις αφου τα καταφερες μια φορα θα τα ξανακαταφερεις!!

Αννιτάκι συζήτησέ το με τους γιατρούς σου για τα ωάριά σου. Αν έχουν θέμα είσαι για δανεικά , αν όχι δες τι άλλο μπορείτε να κάνετε. Άκου τους γιατρούς σου, τι σου προτείνουνε. Και προχώρα, χωρίς άγχος. έτσι θα σου έρθει κ το παιδάκι σίγουρα

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια όμορφα! Σας διαβαζα αυτές τις ημέρες αποσπάσματικά και δεν προλαβαινα να απαντήσω.

Να καλωσορίσω κι εγώ τα νεα μέλη της παρέας μας και να ευχηθώ καλή επιτυχία στον στόχο τους! 

Συμφωνώ κι εγώ με όσα απάντησαν οι φίλες μας στα ερωτήματα που τέθηκαν πρόσφατα. Στη δική μας περίπτωση, όπως έχω αναφέρει και στο παρελθόν, ο ψυχαναλυτής μου μου πρότεινε να μην το πούμε στα παιδιά. Δεν έχει να τους προσφέρει κάτι. Να αναφέρω παλι πως η γυναίκα που κυοφορεί συμμετέχει ενεργά στην ανάπτυξη του μωρού. Το μωρό απορροφά DNA από τη μήτρα της. Με την διατροφή και τα συναισθήματά της "ανοίγει" και "κλείνει" γονίδια. Αν το ιδιο γενετικό υλικο το κυοφορουσε μια άλλη γυναίκα, θα υπήρχε άλλο αποτέλεσμα. Ειναι χαρακτηριστικό το παραδειγμα που αναφέρθηκε με τους 10 σπόρους και την φύτευσή τους σε διαφορετικά σημεία με διαφορετικές συνθήκες. Η επιστήμη έχει πολλά ακόμη να πει γι' αυτο, αλλά δεν ξέρω αν θα γίνει ποτέ γιατί φανταστειτε τι έχει να γίνει με τις παρενθετες μητέρες! Οσο για το αν θα μας μοιάζουν ή όχι τα παιδιά, περα από τις εκφράσεις και τις κινήσεις που θα υιοθετήσουν από εμάς, πιστευω πως όσο μικρο και να είναι το ποσοστο της απορρόφησης DNA από τη μήτρα, τελικά συμβάλλει και σε αυτό. Δεν το παραδεχομουν και το απέρριπτα ως πιθανότητα, αλλά έχω να δηλώσω όπως και άλλα κορίτσια στο παρελθόν, πως το ένα μωρό μου μοιάζει καταπληκτικά σε σημείο που η μαμά μου και οι θείες μου κάθε φορά λένε "βρε ίδιο να είναι όπως ήσουν μικρή!" και το άλλο είναι φτυστο ο άντρας μου.

Palmoira μου, ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Καλά είναι τα μωρά. Τον άλλο μήνα χρονιζουν! Χαίρομαι που απολαμβάνεις την μπεμπούλα σου.

Alina μου, πέρα από το ότι για τα ρουχα και προίκα μωρού θα σε κατατοπισουν στα καταστήματα (να μην ξεχάσεις καλύμματα για το στρώμα), θα σου πρότεινα να πάρεις μπουκάλια για τουλάχιστον 6 γεύματα. Για να είναι πλυμένα και αποστειρωμενα στο ψυγείο. Στην αρχή δεν θα προλαβαίνεις ούτε τα μπουκάλια να πλένεις. Εάν θηλάσεις αποκλειστικά, χαλάλι! Θα τα δωρίσεις και θα κάνεις και ένα καλό.

Αυτα κορίτσια μου, πάω να φτιάξω φρουτοκρεμα! Πολλά φιλιά σε όλες. 

  • Μου αρέσει 13

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Georgia1972 είπε:

Καλημέρα κορίτσια όμορφα! Σας διαβαζα αυτές τις ημέρες αποσπάσματικά και δεν προλαβαινα να απαντήσω.

Να καλωσορίσω κι εγώ τα νεα μέλη της παρέας μας και να ευχηθώ καλή επιτυχία στον στόχο τους! 

Συμφωνώ κι εγώ με όσα απάντησαν οι φίλες μας στα ερωτήματα που τέθηκαν πρόσφατα. Στη δική μας περίπτωση, όπως έχω αναφέρει και στο παρελθόν, ο ψυχαναλυτής μου μου πρότεινε να μην το πούμε στα παιδιά. Δεν έχει να τους προσφέρει κάτι. Να αναφέρω παλι πως η γυναίκα που κυοφορεί συμμετέχει ενεργά στην ανάπτυξη του μωρού. Το μωρό απορροφά DNA από τη μήτρα της. Με την διατροφή και τα συναισθήματά της "ανοίγει" και "κλείνει" γονίδια. Αν το ιδιο γενετικό υλικο το κυοφορουσε μια άλλη γυναίκα, θα υπήρχε άλλο αποτέλεσμα. Ειναι χαρακτηριστικό το παραδειγμα που αναφέρθηκε με τους 10 σπόρους και την φύτευσή τους σε διαφορετικά σημεία με διαφορετικές συνθήκες. Η επιστήμη έχει πολλά ακόμη να πει γι' αυτο, αλλά δεν ξέρω αν θα γίνει ποτέ γιατί φανταστειτε τι έχει να γίνει με τις παρενθετες μητέρες! Οσο για το αν θα μας μοιάζουν ή όχι τα παιδιά, περα από τις εκφράσεις και τις κινήσεις που θα υιοθετήσουν από εμάς, πιστευω πως όσο μικρο και να είναι το ποσοστο της απορρόφησης DNA από τη μήτρα, τελικά συμβάλλει και σε αυτό. Δεν το παραδεχομουν και το απέρριπτα ως πιθανότητα, αλλά έχω να δηλώσω όπως και άλλα κορίτσια στο παρελθόν, πως το ένα μωρό μου μοιάζει καταπληκτικά σε σημείο που η μαμά μου και οι θείες μου κάθε φορά λένε "βρε ίδιο να είναι όπως ήσουν μικρή!" και το άλλο είναι φτυστο ο άντρας μου.

Palmoira μου, ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Καλά είναι τα μωρά. Τον άλλο μήνα χρονιζουν! Χαίρομαι που απολαμβάνεις την μπεμπούλα σου.

Alina μου, πέρα από το ότι για τα ρουχα και προίκα μωρού θα σε κατατοπισουν στα καταστήματα (να μην ξεχάσεις καλύμματα για το στρώμα), θα σου πρότεινα να πάρεις μπουκάλια για τουλάχιστον 6 γεύματα. Για να είναι πλυμένα και αποστειρωμενα στο ψυγείο. Στην αρχή δεν θα προλαβαίνεις ούτε τα μπουκάλια να πλένεις. Εάν θηλάσεις αποκλειστικά, χαλάλι! Θα τα δωρίσεις και θα κάνεις και ένα καλό.

Αυτα κορίτσια μου, πάω να φτιάξω φρουτοκρεμα! Πολλά φιλιά σε όλες. 

Έχω γράψει εδώ και μέρες για την επιγενετική, κι είχα βάλει κι ένα λινκ για να διαβάσετε ένα άρθρο, αλλά είναι υπό έγκριση (?) και δεν μπορείτε να το δείτε... Τέλος πάντων, το άρθρο εξηγεί το νέο κλάδο της επιστήμης, και καταλήγει: "Ένα ακόμη όμως ενδιαφέρον πεδίο έρευνας σε αυτό το χώρο, αποτελούν και οι περιπτώσεις κύησης, έπειτα από εξωσωματική γονιμοποίηση με ωάρια δότριας. Πρόσφατα, έρευνες έδειξαν ότι χάρη στα φαινόμενα της επιγενετικής εμφανίζεται συσχέτιση μεταξύ του DNA της λήπτριας που εντοπίζεται στον αμνιακό σάκο και του τρόπου που αναπτύσσεται το έμβρυο στη διάρκεια της κύησης. Φυσικά, ένα τέτοιο γεγονός ανοίγει νέους ορίζοντες στις γυναίκες που καταφεύγουν στη λήψη «δανεικών» ωαρίων, καθώς φαίνεται πως πέρα από την κυοφορία, μπορούν να συμμετέχουν και  με έναν πιο «γενετικό τρόπο» στο αναπτυσσόμενο έμβρυο."

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dream_on είπε:

Έχω γράψει εδώ και μέρες για την επιγενετική, κι είχα βάλει κι ένα λινκ για να διαβάσετε ένα άρθρο, αλλά είναι υπό έγκριση (?) και δεν μπορείτε να το δείτε... Τέλος πάντων, το άρθρο εξηγεί το νέο κλάδο της επιστήμης, και καταλήγει: "Ένα ακόμη όμως ενδιαφέρον πεδίο έρευνας σε αυτό το χώρο, αποτελούν και οι περιπτώσεις κύησης, έπειτα από εξωσωματική γονιμοποίηση με ωάρια δότριας. Πρόσφατα, έρευνες έδειξαν ότι χάρη στα φαινόμενα της επιγενετικής εμφανίζεται συσχέτιση μεταξύ του DNA της λήπτριας που εντοπίζεται στον αμνιακό σάκο και του τρόπου που αναπτύσσεται το έμβρυο στη διάρκεια της κύησης. Φυσικά, ένα τέτοιο γεγονός ανοίγει νέους ορίζοντες στις γυναίκες που καταφεύγουν στη λήψη «δανεικών» ωαρίων, καθώς φαίνεται πως πέρα από την κυοφορία, μπορούν να συμμετέχουν και  με έναν πιο «γενετικό τρόπο» στο αναπτυσσόμενο έμβρυο."

Ευχαριστούμε που το μοιράστηκες μαζί μας @Dream_on. Μπορείς να μου στείλεις όλο το άρθρο σε μήνυμα σε παρακαλώ;

καλό βράδυ!

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Dream_on said:

Έχω γράψει εδώ και μέρες για την επιγενετική, κι είχα βάλει κι ένα λινκ για να διαβάσετε ένα άρθρο, αλλά είναι υπό έγκριση (?) και δεν μπορείτε να το δείτε... Τέλος πάντων, το άρθρο εξηγεί το νέο κλάδο της επιστήμης, και καταλήγει: "Ένα ακόμη όμως ενδιαφέρον πεδίο έρευνας σε αυτό το χώρο, αποτελούν και οι περιπτώσεις κύησης, έπειτα από εξωσωματική γονιμοποίηση με ωάρια δότριας. Πρόσφατα, έρευνες έδειξαν ότι χάρη στα φαινόμενα της επιγενετικής εμφανίζεται συσχέτιση μεταξύ του DNA της λήπτριας που εντοπίζεται στον αμνιακό σάκο και του τρόπου που αναπτύσσεται το έμβρυο στη διάρκεια της κύησης. Φυσικά, ένα τέτοιο γεγονός ανοίγει νέους ορίζοντες στις γυναίκες που καταφεύγουν στη λήψη «δανεικών» ωαρίων, καθώς φαίνεται πως πέρα από την κυοφορία, μπορούν να συμμετέχουν και  με έναν πιο «γενετικό τρόπο» στο αναπτυσσόμενο έμβρυο."

@Dream_on καλημερα κ απο εμενα...μπορεις να μου στειλεις το αρθρο κ εμενα σε μηνυμα??ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

@Dream_on αν δεν σε βάζουμε σε μεγάλο κόπο θα το ήθελα και εγώ (εναλλακτικα αν έγραφες το site εδώ με κάνα κενό να μην χρειάζεται έγκριση;

@Georgia1972 Κοντεύουν να χρονισουν τα μικρά σου; Σαν χθες νομίζω διάβαζα που περίμενες δότρια. Να σου ζήσουν! Και ευχαριστώ τόσο πολύ για τις συμβουλές (τις σημειώνω όλες να ξέρεις). 

Καλημέρα όμορφες! Προ-παρασκευή σήμερα!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...