Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

      Ναι εννοείται ο καθε γιατρός ξέρει το καλύτερο ανα περιπτωση. Εγώ και δεύτερη μέρα που ξεκίνησα και 3η γιατί την πρώτη δεν είχα ροή το ενδιομητριο μια χαρά έφτιαξε.  Εσένα αυτό που σου έγραψαν. Καλή αρχή!!!! 🙏

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Καλημερα κορίτσια μου,σας ευχαριστώ,φοβάμαι πολυ και σκέφτομαι μηπως απογοητευω και στεναχωρησω γενικά τους ανθρώπους μου....στο παρελθόν είχα 2 παλιδρομες κυήσεις.Σας έχω διαβάσει τουλάχιστον 2 φορές από τον Φεβρουάριο όταν πήρα και εγώ την αποφαση να προχωρήσω με δανεικά.Μπραβο σε όλες σας για την υπομονή και την επιμονή που είχατε η έχετε ακόμα,ευχομαι τα καλύτερα.❤️

Συγχωρέστε με αλλά ακόμα δεν είμαι εξικοιωμενη πως γράφουν εδώ και καθυστερώ....αν θέλετε μπορείτε να μου στείλετε μήνυμα με ποιον γιατρό συνεργαστήκατε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Καλωσήρθατε κορίτσια!

@Τουτουνι @Agapi78 και @Papaki@ !!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να κρατήσετε το ή τα μωράκια σας αγκαλιά σύντομα!

20 hours ago, Rafaelatarzan said:

καλησπέρα όμορφα κορίτσια μ....ήθελα να σας πω ότι τελικά απετυχα με τα δικά μ τελευταία εμβρυακια...τέρμα τα φάρμακα οι υπέρηχοι κ οι διεργεσεις για μένα....

Ένας νέος κύκλος ξεκινάει για μένα τώρα ποια....

βασικά εχω πολλές απορίες για το θέμα δότριας....( κ όχι αν μ μοιάζει κτλ) άλλες απορίες εχω..πχ...ξεκινάμε μαζί με την κοπέλα κ εμείς???? βάζουν πάντα φρέσκα η κ κατεψυγμένα ????μας την κόβουν την περίοδο???? οποια μπορεί ας μ πει  έστω κ σε πμ.

βέβαια εχω γιατρο μεθαύριο για να τα συζητήσω όλα αυτά αλλά ήθελα κ τις δικές σας γνωμες...

Ευχαριστώ πολύ.

Νομίζω πως ανάλογα το γιατρό, το κέντεο αλλά κι την κάθε περίπτωση αλλάζουν τα πρωτόκολλα. Εγώ πχ έπαιρνα αντισυλληπτικά και μου είχε πει ότι θα με συγχρονίσει με τον κύκλο της δότριας για να τα βάλουμε φρέσκα. Τελικά όμως έπρεπε να ρυθμίσω το θυρεοειδή, οπότε έγινε η ωοληψία και η γονιμοποίηση και τα κατέψυξαν. Τα έβαλα αργότερα κατεψυγμένα αφού φτιάξαμε τον κύκλο και το ενδομήτριο ορμονικά με σικλακουρ και ντουφαστον. 

Όλα καλά να πάνε @Rafaelatarzan

και να κρατήσεις αυτή τη φορά αγκαλιά τα μικρά ταρζανάκια!

2 hours ago, Papaki@ said:

Καλησπέρα κορίτσια,

μετά από 1 αποβολή , 2 εξωσωματικές (1 βιοχημική)  με φάρμακα και 5 φυσικούς κύκλους (μεταφορά 1 βλαστοκύστη) και μηδέν χοριακή

αποφασίσαμε και εμείς να πάμε με δανεικά ωάρια, αύριο έχουμε σε ένα κέντρο ραντεβού, και βλέπουμε,

να ρωτήσω βρε κορίτσια το κόστος πόσο ήταν να μην πάθω αύριο ανακοπή? σε PM αν δεν θέλετε εδώ

Το κόστος εξαρτάται από το γιατρό και το κέντρο. Σκέψου ότι πληρώνεις όλη τη διαδικασία και τα φάρμακα για τη δότρια, καθώς και τις εξετάσεις που της κάνει το κέντρο πέρα από υην εμβρυομεταφορά και την κατάψυξη. Νομίζω είναι και ένα ποσό που αποζημιώνει τη δότρια. Έχω ακούσει από 4000 ως και 6000 σύνολο.

  • Μου αρέσει 2

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια,η χοριακη μου ήταν αρνητική...ο γιατρός μου είπε να σταματήσω τα φάρμακα για να μου έρθει περίοδος και μετά να πάω να με δει.Απογοητευτηκα γιατί ήταν και αυτός πολύ αισιόδοξος,όσο για το σύζυγο κλαίμε και οι δυο μας.Το θέμα είναι ότι δεν έχω καμμία βλαστοκύστη πια,είχα τρεις, έβαλε τις δυο και για την Τρίτη με ενημέρωσαν την ημέρα που θα έκανα έμβρυο μεταφορά ότι δεν θα την χρησιμοποιήσουμε γιατί δεν ήταν καλή τελικά.

  • Λυπημένη/-ος 6
Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου... Το ενδομητριό σου πόσο ήταν; Σου είχε κάνει εξετάσεις για θρομβοφιλια;

Μην το βάλεις κάτω. Έχασες μια μάχη αλλά όχι τον πολεμο, όπως έχει πει παλαιότερα και μια φίλη της παρέας μας. Για να μην αξιοποιηθεί και η τρίτη βλαστοκυστη, αναρωτιέμαι για την ποιότητα των ωαρίων που έδωσε η δοτρια. Ξεσκονίστε τον γιατρό στις ερωτήσεις και σκεφτείτε μήπως να βλέπατε και κάποιο άλλο κέντρο.

  • Λυπημένη/-ος 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Georgia1972 Όλα καλά το ενδομήτριο μια χαρά,γενικά ανταποκρίθηκε ο οργανισμός μου πολύ καλά στα χάπια,η δότρια ήταν 22χρονων και κάναμε όλες τις εξετάσεις,ήταν καθαρές,έκανα και ύστεροσκοπηση γιατί είχα κάτι συμφυσεις,αυτό έγινε το Μάρτιο.Εσυ σε ποιο κέντρο πηγές και σε ποιο γιατρό αν θες στείλε μου μήνυμα.ευχαριστω πολύ για το ενδιαφέρον.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 27/5/2019 at 8:38 ΜΜ, Τουτουνι είπε:

Κορίτσια μου γλυκά καλησπερα!!! Με λένε Τούτουνι και μπήκα από σήμερα ενεργα στην ομάδα σας γιατί θα πάω κι εγώ με δανικα!!! Τον επόμενο μήνα πάω για υστεροσκοπιση και ξεκινάω με δανικα!!!

Toυτουνάκι καλώς μας ήρθες!

On 27/5/2019 at 7:43 ΜΜ, Rafaelatarzan είπε:

καλησπέρα όμορφα κορίτσια μ....ήθελα να σας πω ότι τελικά απετυχα με τα δικά μ τελευταία εμβρυακια...τέρμα τα φάρμακα οι υπέρηχοι κ οι διεργεσεις για μένα....

Ένας νέος κύκλος ξεκινάει για μένα τώρα ποια....

βασικά εχω πολλές απορίες για το θέμα δότριας....( κ όχι αν μ μοιάζει κτλ) άλλες απορίες εχω..πχ...ξεκινάμε μαζί με την κοπέλα κ εμείς???? βάζουν πάντα φρέσκα η κ κατεψυγμένα ????μας την κόβουν την περίοδο???? οποια μπορεί ας μ πει  έστω κ σε πμ.

βέβαια εχω γιατρο μεθαύριο για να τα συζητήσω όλα αυτά αλλά ήθελα κ τις δικές σας γνωμες...

Ευχαριστώ πολύ.

Καλωσόρισες Ταρζανίτσα!

πρίν από 32 λεπτά , Agapi78 είπε:

Georgia1972 Όλα καλά το ενδομήτριο μια χαρά,γενικά ανταποκρίθηκε ο οργανισμός μου πολύ καλά στα χάπια,η δότρια ήταν 22χρονων και κάναμε όλες τις εξετάσεις,ήταν καθαρές,έκανα και ύστεροσκοπηση γιατί είχα κάτι συμφυσεις,αυτό έγινε το Μάρτιο.Εσυ σε ποιο κέντρο πηγές και σε ποιο γιατρό αν θες στείλε μου μήνυμα.ευχαριστω πολύ για το ενδιαφέρον.

Καλησπέρα κορίτσι και καλωσόρισες στην παρέα μας. Λυπάμαι που δεν ευόδωσε η προσπάθειά σου. Να σου πω ότι δεν είσαι η μόνη. Κι εγώ έχω δύο ετ στην πρώτη έγκυος αλλά εξωμήτριο στη δεύτερη αρνητικό. Που θα πάει θα μας κατσει κι εμάς. Απ ότι φαίνεται δεν είναι θέμα ενδομητρίου αλλά πιθανόν στα έμβρυά σου. Το σπέρμα σας ήταν καλό? Γιατί μου κάνει εντύπωση μόνο 3 έμβρυα και το ένα μέτριο. Μπορεί και τα ωάρια της δότριας να μην ήταν καλά

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Toυτουνάκι καλώς μας ήρθες!

Καλωσόρισες Ταρζανίτσα!

Καλησπέρα κορίτσι και καλωσόρισες στην παρέα μας. Λυπάμαι που δεν ευόδωσε η προσπάθειά σου. Να σου πω ότι δεν είσαι η μόνη. Κι εγώ έχω δύο ετ στην πρώτη έγκυος αλλά εξωμήτριο στη δεύτερη αρνητικό. Που θα πάει θα μας κατσει κι εμάς. Απ ότι φαίνεται δεν είναι θέμα ενδομητρίου αλλά πιθανόν στα έμβρυά σου. Το σπέρμα σας ήταν καλό? Γιατί μου κάνει εντύπωση μόνο 3 έμβρυα και το ένα μέτριο. Μπορεί και τα ωάρια της δότριας να μην ήταν καλά

Καλησπέρα κορίτσι μου,ευχομαι η τριτη να είναι τυχερή!!Ο γιατρός είπε ότι το σπερμα ήταν καλό. Είπε ότι δεν ήταν καλής ποιότητας το τρίτο το οποίο μετέφερε,τι να πω ειλικρινά δεν ξέρω....θα κάνω μια αποτοξίνωση για τα φάρμακα που πήρα,θα αδιαθετησω και μόλις τελειώσω θα παω από έκει να τα πούμε αναλυτικά και να δω ποσό θα κοστίσει αν προχωρήσω μαζί του,γιατί ειλικρινά 4600 που πήρε ο γιατρός μόνο συν όλα τα υπόλοιπα είναι αρκετά χρήματα...

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapi78 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου,ευχομαι η τριτη να είναι τυχερή!!Ο γιατρός είπε ότι το σπερμα ήταν καλό. Είπε ότι δεν ήταν καλής ποιότητας το τρίτο το οποίο μετέφερε,τι να πω ειλικρινά δεν ξέρω....θα κάνω μια αποτοξίνωση για τα φάρμακα που πήρα,θα αδιαθετησω και μόλις τελειώσω θα παω από έκει να τα πούμε αναλυτικά και να δω ποσό θα κοστίσει αν προχωρήσω μαζί του,γιατί ειλικρινά 4600 που πήρε ο γιατρός μόνο συν όλα τα υπόλοιπα είναι αρκετά χρήματα...

Σ ευχαριστώ. Μιλησε με το γιατρό σου να δουμε τι θα πει. Απλά μου φάνηκαν λίγα τα έμβρυα για δανεικά ωάρια. Πόσα ξεκινήσαν και πριν γίνουν βλασοκύστες?


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Agapi78 είπε:

Αυτό θα κάνω...και εμένα μου φάνηκαν λίγα.Ξεκινησαμε με 9 ωάρια και μείναμε με 3 βλαστοκυστες...

Just now, Agapi78 είπε:

 

 

Just now, Mary H είπε:

Σ ευχαριστώ. Μιλησε με το γιατρό σου να δουμε τι θα πει. Απλά μου φάνηκαν λίγα τα έμβρυα για δανεικά ωάρια. Πόσα ξεκινήσαν και πριν γίνουν βλασοκύστες?

Έγραψα κατά λάθος από κάτω είμαι λόγια άσχετη...που θα πάει θα παθω

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapi78 είπε:

 

Έγραψα κατά λάθος από κάτω είμαι λόγια άσχετη...που θα πάει θα παθω

9 ωάρια είναι μια χαρά κι εμένα 10 έδωσε η δότρια. Το θέμα είναι πόσα γονιμοποιήθηκαν κ πόσα κατέληξαν βλαστοκύστες


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

9 ωάρια είναι μια χαρά κι εμένα 10 έδωσε η δότρια. Το θέμα είναι πόσα γονιμοποιήθηκαν κ πόσα κατέληξαν βλαστοκύστες

5 γονιμοποιήθηκαν και κατέληξαν 3 βλαστοκυστες,από τις οποίες οι 2 ήταν Α και η 3 Β και την ημέρα της έμβρυο μεταφοράς μου είπαν ότι τελικά θα μεταφέρουμε  την μια Α και την Β γιατί η δεύτερη Α δεν τα κατάφερε.Γενικα εκείνη την ημέρα μου το ανέφερε η βοηθός και ήταν μαγκωμενη...τελοσπαντων να δω τι θα μου πει και σε χρήματα γιατί υποτίθεται πήγα μέσω γνωστού και τελικά από ότι βλέπω εδώ πλήρωσα αρκετά παραπάνω από άλλες κοπέλες....

Link to comment
Share on other sites

Δεν γονιμοποιήθηκαν πολλά αν σκεφτείς  ότι είναι κ ωάρια νέας γυναίκας. Ψάξτε και το σπέρμα καλύτερα, για μικρόβια και για κατακερματισμό DNA και αλλάξτε δότρια. Καλά για τα λεφτά δεν το συζητώ είναι πολλά κι εγώ 5500 όλα μαζί , που να τα βρούμε άλλα τόσα? Πάντως το πρόβλημά σου δείχνει να είναι όχι στη μήτρα σου ή στον οργανισμό σου αλλά στο εργαστήριο, εννοώ στη γονιμοποίηση


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Δεν γονιμοποιήθηκαν πολλά αν σκεφτείς  ότι είναι κ ωάρια νέας γυναίκας. Ψάξτε και το σπέρμα καλύτερα, για μικρόβια και για κατακερματισμό DNA και αλλάξτε δότρια. Καλά για τα λεφτά δεν το συζητώ είναι πολλά κι εγώ 5500 όλα μαζί , που να τα βρούμε άλλα τόσα? Πάντως το πρόβλημά σου δείχνει να είναι όχι στη μήτρα σου ή στον οργανισμό σου αλλά στο εργαστήριο, εννοώ στη γονιμοποίηση

Μα και εμένα αυτό μου έκανε εντύπωση γιατί επειδή έχω διαβάσει από το Φεβρουάριο όλες τις περιπτωσεις τουλάχιστον 2 φορές σχεδόν όλα τα κοριτσια ανέφεραν για 4-5 βλαστοκυστες ότι είχαν.Οσο για το σπερμα δεν κάνουν αυτούς ελέγχους οι ίδιοι;πως προχωράνε έτσι;θα ρωτήσω το γιατρό και για αυτό...εμένα ο γιατρός μαζί με δότρια και τα φάρμακα της 5600 και δεν είναι μέσα σε αυτά όλες οι εξετάσεις μας και αρκετά από τα φάρμακα...απογοήτευση μεγάλη και πιο πολύ γιατί τον ρώτησε ο σύζυγος μου αν δεν πετύχουμε με την πρώτη αν έχει στο μυαλό του πως θα κινηθούμε,ήταν παρά πολύ θετικός και του λέει δεν το έχω σκεφτεί καν αυτό.θα μείνει έγκυος.Αστα φάγαμε μεγάλη ήττα.Τελοσπαντων μήν σε  ζαλίζω.θα ηρεμήσουμε θα ξεκουραστούμε και θα προχωρήσουμε....σε φιλώ και σε ευχαριστώ πολύ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...