Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Georgia1972 said:

Με το καλό Lenio να γίνουν όλα! Καλορίζικα να είναι! 

Σ ευχαριστω πολύ Γεωργία μου! Ααα κ τα παιδιά στη Γαλλία νορμάλ είναι, άσε που εδώ έχει παιδιά απ όλον τον πλανήτη, αλλά τα Ορκεστρα έχουν μακρόστενες γραμμές, όντως, είναι η μόδα τέτοια εδώ, μαλον γι'αυτό. Συμφωνώ για την ποιότητα, δεν τρελαίνομαι, παρά τις δελεαστικές τιμές, είναι για λίγα πράγματα. 

Πολλά φιλιά σ εσένα κ στους κύκλους σου. 

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

On 24/5/2019 at 7:41 ΜΜ, Georgia1972 είπε:

Καλησπέρα όμορφες!

Θα προσπαθήσω να τα γράψω γρήγορα γιατί έχω τάισμα. Και εγώ συμφωνώ, πως τα prenatal και τα orchestra έχουν στενομόκρες φόρμες (Lenio τι παιδιά έχουν στην Γαλλία και βγάζουν τέτοια πατρόν;;;;) και η ποιότητα για μενα δεν είναι καλή.  Θα ταλαιπωρείστε να περνάτε τα μακινια και πρέπει να αλλάζετε συχνά νούμερα. Στην αρχή με βόλεψαν πολύ τα φορμακια που κλείνουν από κάτω σαν σάκος. Αυτά που έχουν και στα μαιευτήρια. Το καλοκαίρι τα κοιμιζα με τα φανελάκια τους και είχα και πικε κουβερτουλες γιατί χρειαζόταν και το aircondition (θα σας το επιτρέψουν και οι γιατροί σας) και είτε έριχνα εκείνες, είτε μονο σεντονακι. Τα ριλαξ με έσωσαν που είχα δύο μωρά και όχι τεσσερα χέρια για να τα κουνάω! Μου τα αγόρασε μία φίλη και είχαν και δόνηση για να νανουριζονται. Τα χρησιμοποίησα από τον 3ο και έπειτα γιατί δεν ξαπλωναν τελείως αλλά και πριν δεν χρειάστηκαν καθώς τα μωρά κοιμούνταν συνέχεια στις κούνιες τους. Επειδή κατά το 1ο 6μηνο έπρεπε να είναι δίπλα μου, και δεν χωρουσαμε στην κρεββατοκαμαρα μου, έβαλα ένα μόνο κρεββάτι για μένα στο παιδικό και εκείνα ήταν στις κούνιες τους. Οπότε ούτε λίκνο, ούτε καλαθουνα χρειάστηκε. Επειδή ήταν πρόωρα, καμία πάνα δεν μας έκανε ικανοποιητικα και έφευγαν τα τσισακια από τα μπουτακια τους, οπότε στην πορεια, πανω από τα σεντόνια αναγκαστηκα να βάλω σελτεδακια γιατί δεν προλάβαινα να αλλάζω σεντόνια! Το κάθισμα αυτοκινήτου είναι απαραίτητο! Καλό είναι να πάρετε καρότσι 3 σε ένα καθώς το αυγο όχι μόνο θα χρειαστεί στο αυτοκίνητο, αλλά θα αποσπάται για να χρησιμοποιείται και ως port bebe να πηγαίνετε όπου θέλετε και κυρίως στον παιδίατρο. Τα παρκοκρεβατα θα τα χρειαστείτε ως πάρκα όταν θα κάθονται τα μωρά, δηλ κατά τον 5ο-6ο μηνα, ή ως κρεβατάκια εάν έχετε σκοπό να πάτε διακοπές άμεσα. Αλλιώς μπορείτε να τα πάρετε τοτε. Επίσης εάν δεν πάρετε αυγό, αξίζει να δείτε ένα κάθισμα από 0-18 κιλά (αν θυμάμαι καλά) που στρίβει με πρόσωπο στην πόρτα για να βάζετε άνετα το παιδί. Είναι της kikkaboo. Μπορεί η εταιρεία να είναι από την Βουλγαρία αλλά είναι αξιόπιστα με προδιαγραφές κλπ. Και κούνιες/κρεββατακια πήραμε Pali με κάγκελο που κατεβαίνει. Όλα αυτά καθώς και όλα τα πρώτα φανελάκια, είδη μπάνιου, όλα όσα χρειάζεται το μωρό τα πήραμε μετά από έρευνα αγοράς σε μαγαζί της Ν. Ιωνίας με καλές τιμές και ποιότητα. Εάν σας ενδιαφέρει να σας πω. Σας αφήνω προς το παρόν! Σας φιλώ! 

@Georgia1972 ευχαριστούμε, πολύ χρήσιμες οι συμβουλές σου. Εχω πολλές απορίες όσον αφορά το τί χρειάζεται να ψωνίσουμε για τα διδυμάκια. Είναι βέβαια πολύ νωρίς αλλά καλό είναι σιγά σιγά να ετοιμαζόμαστε από ολες τις απόψεις. 

Δεν ξεκίνησα ακόμη την ερευνα αγοράς και αναρωτιέμαι τί είναι καλύτερο για καρότσι για δίδυμα; Ειδα μόνο ότι υπαρχουν καρότσια που ειναι διπλα διπλα και αυτα με μπρος πίσω. Εσύ πηρες στα αγοράκια σου αυτα που είναι διπλα διπλα; Υπάρχουν καρότσια 3 σε 1 για δίδυμα;

Επισης, να σε ρωτησω οταν ηταν πολύ μικρα τα κοιμιζες στο ίδιο κρεβατακι/κούνια;

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες πολύ καλά.

Inglaterra μου είχα σκοπό να τα κοιμιζω σε μια κούνια μήπως και την έβαζα στην κρεββατοκαμαρα μας, αλλά τελικά τα έβαλα το κάθε ένα στη δική του στο παιδικό όπως έγραψα τις προάλλες.

Ναι, καροτσια διδυμων υπάρχουν 3 σε ένα. Εμάς μας έδωσαν ένα μεταχειρισμένο Peg Perego σε καλή κατάσταση. Δεν ήταν 3 σε ένα γιατί είναι καποιων ετών. Αλλά η εταιρεία αυτή τα βγάζει σήμερα και 3 σε ένα. Ο άντρας μου ήθελε, αν αγοράζαμε, να παιρναμε αυτό που έχει τα καθισματα εμπρός-πίσω. Έχει να κάνει και με τα πεζοδρόμια της πόλης που μένεις θα έλεγα. Αν ζούσα στο Παγκράτι θα διάλεγα το εμπρός-πισω. Τώρα εδώ που είμαι είναι μια χαρά το δίπλα-δίπλα. Πάντως και αυτό που μας έδωσαν είναι πολύ καλό και διπλώνει εύκολα. Και από βάρος είναι καλό. Το βάζω και μόνη μου στο αυτοκίνητο. Κατεβαίνουν και οι κουκούλες αρκετά για να προστατευονται τα μικρά από τον ήλιο. Υποθέτω πως το νέο μοντέλο τους θα είναι ακόμη καλύτερο και βελτιωμένο. Βάλε στο Internet να δεις τις παρουσιάσεις των εταιριών που σε ενδιαφέρουν. Φίλοι που είναι γονείς, μας συμβούλεψαν το καρότσι να έχει μεγάλες ρόδες γιατί όταν βαρύνουν τα παιδιά και πέσει η ρόδα σε καμία λακουβα είναι πρόβλημα. Δεν το έχω αντιμετωπίσει, δεν γνωρίζω αν ισχύει αλλά το αναφέρω κι αυτό ως πληροφορία.

  • Μου αρέσει 2

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 14/5/2019 at 1:54 ΜΜ, masra είπε:

Καλημέρα κ καλή επιτυχία σε όλες

5η προσπάθεια συνολικά, μία που έμεινε στη μέση, δύο με δικά μου ωάρια αποτυχημένες, μία με δανεικά αποτυχημένη και τώρα με ημερομηνία μεταφοράς 4.5 πήγα σήμερα 11η μέρα που αν δεν ήμουν σε αγωγή θα είχα περίοδο για χοριακή και είχα αποτέλεσμα 17,23 mlU/ml. O γιατρός μου θα μου μιλήσει μεσημέρι ή απόγευμα και έχω σκάσει να μάθω αν είμαι έγκυος ή όχι. Μου είχε πει να κάνω χοριακή στις 17.5, τον παράκουσα γιατί το τεστ φαρμακείου μου έβγαλε αχνή γραμμή κ ένιωθα ότι θα είμαι αυτή τη φορά

καλησπέρα όμορφα κορίτσια μ....ήθελα να σας πω ότι τελικά απετυχα με τα δικά μ τελευταία εμβρυακια...τέρμα τα φάρμακα οι υπέρηχοι κ οι διεργεσεις για μένα....

Ένας νέος κύκλος ξεκινάει για μένα τώρα ποια....

βασικά εχω πολλές απορίες για το θέμα δότριας....( κ όχι αν μ μοιάζει κτλ) άλλες απορίες εχω..πχ...ξεκινάμε μαζί με την κοπέλα κ εμείς???? βάζουν πάντα φρέσκα η κ κατεψυγμένα ????μας την κόβουν την περίοδο???? οποια μπορεί ας μ πει  έστω κ σε πμ.

βέβαια εχω γιατρο μεθαύριο για να τα συζητήσω όλα αυτά αλλά ήθελα κ τις δικές σας γνωμες...

Ευχαριστώ πολύ.

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γλυκά καλησπερα!!! Με λένε Τούτουνι και μπήκα από σήμερα ενεργα στην ομάδα σας γιατί θα πάω κι εγώ με δανικα!!! Τον επόμενο μήνα πάω για υστεροσκοπιση και ξεκινάω με δανικα!!!

  • Μου αρέσει 11

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Rafaelatarzan δεν πέτυχες με τα δικά σου, θα πετύχεις τώρα! Στην δική μου περίπτωση ξεκίνησε η δοτρια και την ημέρα της ωοληψιας έδωσε σπερμα και ο άντρας μου. Τα άφησαν να γίνουν βλαστοκυστες 5 ημερών και τα κατεψυξαν. Μόλις αδιάθετησα άρχισα την αγωγή και μου έβαλαν τα δύο από τα τρία. Και έγιναν τα διδυμακια μας!

Τουτουνι καλώς μας ήρθες και καλή επιτυχία στην προσπάθειά σου! 

  • Μου αρέσει 6

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Georgia1972 είπε:

Rafaelatarzan δεν πέτυχες με τα δικά σου, θα πετύχεις τώρα! Στην δική μου περίπτωση ξεκίνησε η δοτρια και την ημέρα της ωοληψιας έδωσε σπερμα και ο άντρας μου. Τα άφησαν να γίνουν βλαστοκυστες 5 ημερών και τα κατεψυξαν. Μόλις αδιάθετησα άρχισα την αγωγή και μου έβαλαν τα δύο από τα τρία. Και έγιναν τα διδυμακια μας!

Τουτουνι καλώς μας ήρθες και καλή επιτυχία στην προσπάθειά σου! 

Ευχαριστώ Γεωργία μ για τις πληροφορίες κ για τις ευχες σ....να σ ζήσουν κ να έχεις υγεία εσυ κ οι οικογενεια σ...Αγάπη πάντα κ υγεία....

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλώς μας ήρθατε! Νομίζω πως δεν κάνουν όλοι οι γιατροί την ίδια διαδικασία.  Η δική μου ήταν η εξής: Αντισυλληπτικά τον προηγούμενο κύκλο, άρβεκαπ ένεση συγκεκριμένη μέρα αυτού του κύκλου (σου λέει η υπεύθυνη πότε) για καταστολή ορμονών,  έρχεται περίοδος και όπως και σε διέγερση / τροπ. φυσικούς υπέρηχοι για ενδομήτριο και ορμονικές. Παράλληλα ό,τι φάρμακα σου πει ο γιατρός (σικλακούρ, πρεζολόν, κλπ). Εγώ έκανα 3 φορές υπέρηχο και ορμόνες. Πάει ο σύζυγος για σπέρμα, εσύ για συμπαράσταση και σε 5 μέρες μεταφορά! Εγώ έβαλα φρέσκα.

Κορίτσια μετά από όλα όσα περάσατε, αυτό είναι piece of cake!

Σας εύχομαι καλή επιτυχία και είμαι σίγουρη 100% ότι σε πολύ λίγο καιρό θα πετύχετε! Αλήθεια είμαι!

Πολλά φιλιά!

  • Μου αρέσει 3
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

καλησπέρα όμορφα κορίτσια μ....ήθελα να σας πω ότι τελικά απετυχα με τα δικά μ τελευταία εμβρυακια...τέρμα τα φάρμακα οι υπέρηχοι κ οι διεργεσεις για μένα....

Ένας νέος κύκλος ξεκινάει για μένα τώρα ποια....

βασικά εχω πολλές απορίες για το θέμα δότριας....( κ όχι αν μ μοιάζει κτλ) άλλες απορίες εχω..πχ...ξεκινάμε μαζί με την κοπέλα κ εμείς???? βάζουν πάντα φρέσκα η κ κατεψυγμένα ????μας την κόβουν την περίοδο???? οποια μπορεί ας μ πει  έστω κ σε πμ.

βέβαια εχω γιατρο μεθαύριο για να τα συζητήσω όλα αυτά αλλά ήθελα κ τις δικές σας γνωμες...

Ευχαριστώ πολύ.

Καλησπέρα Ραφαέλα. 

Νομίζω είναι θέμα γιατρού αλλά κ περίπτωσης. Εμένα με είδε μετά την περίοδο και με ξεκίνησε προετοιμασία παράλληλα με τη δότρια. Κάπου στην αρχή έδωσε και άντρας μου σπέρμα το οποίο μπήκε κατάψυξη. Με παρακολουθούσε και εμένα σε όλη τη διάρκεια -βασικα το ενδομήτριο- και μία μέρα μετά την ωοληψια της δότριας έκανα έναν ορό πρωτεΐνης. Έκανα έμβρυομεταφορα με φρέσκα έμβρυα τριών ημερών - έμειναν αλλά τρία κατάψυξη. Σε πολύ λίγο γεννάω (ένα μωράκι). Καλή επιτυχία και σε εσένα και στο @Τουτουνι

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Daphne259 είπε:

Καλώς μας ήρθατε! Νομίζω πως δεν κάνουν όλοι οι γιατροί την ίδια διαδικασία.  Η δική μου ήταν η εξής: Αντισυλληπτικά τον προηγούμενο κύκλο, άρβεκαπ ένεση συγκεκριμένη μέρα αυτού του κύκλου (σου λέει η υπεύθυνη πότε) για καταστολή ορμονών,  έρχεται περίοδος και όπως και σε διέγερση / τροπ. φυσικούς υπέρηχοι για ενδομήτριο και ορμονικές. Παράλληλα ό,τι φάρμακα σου πει ο γιατρός (σικλακούρ, πρεζολόν, κλπ). Εγώ έκανα 3 φορές υπέρηχο και ορμόνες. Πάει ο σύζυγος για σπέρμα, εσύ για συμπαράσταση και σε 5 μέρες μεταφορά! Εγώ έβαλα φρέσκα.

Κορίτσια μετά από όλα όσα περάσατε, αυτό είναι piece of cake!

Σας εύχομαι καλή επιτυχία και είμαι σίγουρη 100% ότι σε πολύ λίγο καιρό θα πετύχετε! Αλήθεια είμαι!

Πολλά φιλιά!

Πολύ χαίρομαι που μας βοηθάς κ μ λύνεις απορίες...σε ευχαριστώ πάρα πολυ για όλα κ εσένα....

Just now, alina80 είπε:

Καλησπέρα Ραφαέλα. 

Νομίζω είναι θέμα γιατρού αλλά κ περίπτωσης. Εμένα με είδε μετά την περίοδο και με ξεκίνησε προετοιμασία παράλληλα με τη δότρια. Κάπου στην αρχή έδωσε και άντρας μου σπέρμα το οποίο μπήκε κατάψυξη. Με παρακολουθούσε και εμένα σε όλη τη διάρκεια -βασικα το ενδομήτριο- και μία μέρα μετά την ωοληψια της δότριας έκανα έναν ορό πρωτεΐνης. Έκανα έμβρυομεταφορα με φρέσκα έμβρυα τριών ημερών - έμειναν αλλά τρία κατάψυξη. Σε πολύ λίγο γεννάω (ένα μωράκι). Καλή επιτυχία και σε εσένα και στο @Τουτουνι

σε ευχαριστω κ εσένα αλινα μ ....με το καλό το μωράκι σ κ πάντα υγεία για όλους σας...

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια γλυκά. Πως είστε;

Αγάπη καλώς μας ήρθες κι εσύ. Με το καλό αύριο να έχεις υπεροχο αποτέλεσμα! Λογικό είναι το άγχος. Εμάς εκείνη την ημέρα πήγε μεσημέρι για να μας ανακοινώσουν την τιμη. Έπρεπε να δείτε τον άντρα μου με καταμαυρους κύκλους κάτω από τα μάτια του και να πηγαινοερχεται πάνω-κατω στο σαλόνι και να μονολογεί πως αργούν, και γιατί να αργούν τόσο. Μόλις χτύπησε το τηλέφωνο η καρδιά μας πήγε να σπάσει και έπειτα κλαιγαμε και οι δύο από χαρά!

  • Μου αρέσει 4

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Agapi78 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

Είμαι η Αγάπη και έκανα έμβρυο μεταφορά με δανεικά στις 20/5 τώρα περιμένω την Τετάρτη 29/5 να κάνω χοριακη...άγχος παρά πολύ...

 

Αγάπη καλή επιτυχία! Οι πιθανότητες είναι με το μέρος σου. Να μας ενημερώσεις!

Σε όλα τα κορίτσια καλημέρα!!!!  :)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,

μετά από 1 αποβολή , 2 εξωσωματικές (1 βιοχημική)  με φάρμακα και 5 φυσικούς κύκλους (μεταφορά 1 βλαστοκύστη) και μηδέν χοριακή

αποφασίσαμε και εμείς να πάμε με δανεικά ωάρια, αύριο έχουμε σε ένα κέντρο ραντεβού, και βλέπουμε,

να ρωτήσω βρε κορίτσια το κόστος πόσο ήταν να μην πάθω αύριο ανακοπή? σε PM αν δεν θέλετε εδώ

  • Μου αρέσει 4

2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Agapi78 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

Είμαι η Αγάπη και έκανα έμβρυο μεταφορά με δανεικά στις 20/5 τώρα περιμένω την Τετάρτη 29/5 να κάνω χοριακη...άγχος παρά πολύ...

 

Καλά αποτελέσματα! Ένα σούπερ νούμερο να δειτε αύριο!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...