Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

      Σε ευχαριστώ 😍μακάρι αν και κρατώ μικρό καλάθι....δεν πειράζει..θα ειναι 2-3 μερες δυσκολες μετα θα επανελθω...όπως λέω πάντα έχουμε δικαίωμα να πέσουμε αλλά υποχρέωση να σηκωθούμε! Αν θέλει ο Θεός θα γίνει!

      • Ευχή 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, dimitra19 είπε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ !!!! !

ΓΕΛΑΣΤΕ ΕΛΕΥΘΕΡΑ !!!! 

Θυμάστε που λέγαμε ότι δεν ξέρω τι είναι αυτό που έχω κάνει ?

Scratching ή Υστεροσκόπηση ή και τα 2 ?  Ε λοιπόν δεν είναι τίποτα απο τα 2 !!!!

Ενα απλό καθάρισμα μητρας  μου  είπαν και γι΄ αυτό δεν υπάρχει και CD ! Και πλήρωσα και 300€!!! 

Να γελάσω ή να κλάψω ????????

Τεσπα , μόλις τωρα το έμαθα και ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας !!! 

@GatoulaM, Cross Fingures !! Καλή επιτυχία από καρδιάς !!!! 

Εγω να ρωτησω πως το εμαθες? Η καπου το αναφερεις και δεν το ειδα. Στο ειπε ο διευθυντης?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, dimitra19 είπε:

Αντε να δουμε !! Σ' ευχαριστώ γλυκιά μου ! 

Σε ότι αφορά τις ενέσεις δεν ξέρω ποιανου αρμοδιότητα είναι .. γενικά δεν ήξερα τίποτα.. 

Τι να εκθεσω ? Με τον διευθυντη γνωρίζονται 30 χρόνια.. ότι κ να κάνω ... θα πάει στράφι , εστω απο αλληλεγύη και μόνο . Ηδη έχει γίνει απο μονος του ρεζίλι δεδομένου ότι δεν μου έκανε Υστεροσκοπηση που του είχε πει ο διευθυντης ούτε επανεξεταση αιματολογικών εξετάσεων . 

Αυτός θα συνεχίσει να έχει το ιατρείο του  , όταν κάποια καημένη σαν κι εμένα θέλει παιδι θα την τρέχει στην κλινική και απλά θα κάνει το σταυρό του να πετύχει η εξωσωματική .. γιατί απο γνώσεις αποδεικνύεται άσχετος !

Πάει απλά την πάτησα .. Δεν βαριέσαι .. Να δω που θα βρω άλλον τώρα!!! 

Ps. Επειδη δεν καταλαβα  .

Εχεις γιατρό , κλινική κι αιματολογο ?  η αιματολόγος ήταν της κλινικής . Εκείνη δηλ όριζε τι αντιπηκτικές να παρεις . Σου πρότεινε κάποια στιγμή κάτι άλλο ο γιατρός σου ( είχε δει το πρωτοκολλο της κλινικής ? ) και μετα καταλήξατε να ακολουθείς τις οδηγίες της αιματολόγου ?

Ο γιατρός συνεργάζεται με την κλινική ή είναι ανεξαρτητος ? 

 

 

Καλησπέρα!Σε καταλαβαινω γιατί κ εγώ δυστυχώς την πάτησα με τον πρώτο γιατρό που ήμουν...Με ταλαιπωρεισαι χωρίς λόγο αλλά το άφησα πίσω μου κ το ίδιο λέω κ σε σένα να κανεις.Για μένα κοιταξε να βρεις έναν άλλο γιατρό κ φύγε από το κέντρο που είσαι διότι υποτίθεται ότι θα έπρεπε να υπάρχει ένας έλεγχος στους συνεργαζόμενους γιατρούς.Αν ήταν επαγγελματίες αυτό θα έπρεπε να κάνουν.
Εμενα ο γιατρός μου έχει δικό του κέντρο,συνεργάζεται με δικό του αιματολόγο που με εξέτασε μου πήρε ιστορικό σε ραντεβού που έκανα εντός κέντρου.Δεν ασχολούμαι με τίποτα από δοσολογία φαρμάκων κτλ γιατί αυτά τα συνεννοούνται απευθείας μεταξύ τους.Δεν καταλαβαινω γιατί θα πρέπει να τα σκεφτούμε εμείς αυτά γι’αυτο πληρώνονται για να τα κάνουν όλα για εμάς...
Μην αναλώνεσαι άλλο εκεί κ στεναχωριέσαι.Κοιταξε μπροστά κ συνέχισε όσο πιο σύντομα μπορείς...Είναι σίγουρο ότι με τον σωστό γιατρό που έχει τη σωστή ομάδα κ πάνω από όλα με τη θέληση σου θα τα καταφέρεις!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@dimitra19 κορίτσι μου έχεις τα χίλια δίκια μιλάμε για απατεώνα όχι για γιατρό.Εστιάζω στο ότι έχασες το μωρό σου αυτό ήταν εγκληματικό τα υπόλοιπα είναι πταίσματα.Κοίτα μπροστά και ψάξου γιατί για να χάσεις γερό μωρό μετά την αυχενική κάτι φταίει και πρέπει να το βρεις και να το λύσεις πριν την επόμενη προσπάθεια.

Τον καθαρισμό που λες μου τον έκανε και μένα ο Πάντος,έκανα ενδομήτριες εγχύσεις και είδε άσπρες βλέννες και μου είπε κάτσε να σε καθαρίσω πήρε ένα αποστειρωμένο ψαλίδι και γάζες ένοιωθα κάτι σαν γαργαλητό και κράτησε 2-3 λεπτά και δεν με χρέωσε τίποτε παραπάνω από την έγχυση.Σε σένα ήταν άκυρο να το κάνει που ήξερε ότι είχες;Να ξεκινήσει για scracting και να τις δει Ο.Κ.. άσε που δεν υπάρχει δικαιολογία που δεν σου έκανε και scraching αφού σε έβαλε σ'αυτήν την διαδικασία.

Στον Ξυδιά να τα πεις ,χωρίς ένταση και νεύρα αλλά να τα πεις όλα,έχει ευθύνη για τους γιατρούς στο κέντρο του και αν δεν μιλήσεις εσύ που το πέρασες ποιος θα του το πει.Να του πεις και για το οικονομικό αυτό που σου έκανε και ότι κακώς αναφέρει άλλους γιατρούς ,πέστο και αυτό κανονικά μου είπε για τον Πάντο  ότι χρεώνει 1000+ και η κουμπάρα μου ,η ξαδέρφη μου ότι θες(δεν θα κολλήσουμε εκεί)πλήρωσε 667 για επεμβατική υστεροσκόπηση ,scracting και βιοψία εννοείται καλύτερη τιμή μιας και είχε κάνει αποτυχημένη εξωσωματική στο κέντρο του.Και θα κλείσεις λέγοντας μένω στο κέντρο σας γιατί έχω εμπιστοσύνη στο πρόσωπο σας.Ακόμα και αν αποφασίσεις να φύγεις να του τα πεις γιατί αν δεν μιλάμε καλά κάνουν και επιβιώνουν κάτι τέτοιοι τύποι παίζοντας με την λαχτάρα μας για ένα παιδί.

Εγώ αυτά είχα να προτείνω σκέψου με τον άντρα σου και πράξε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, dimitra19 είπε:

Αστα ... δεν βγάζεις ακρη . 

Προσπαθώ να μην το σκέφτομαι .  Τωρα πας κι εσύ με δωρεά?  Σε ποιο κέντρο πας ? 

Ναι παω με δανεικα εχω κανει δυο προσπαθειες με δικα μου απο τις οποιες πηρα δυο μηδενικα. Για κεντρο δεν εχω αποφαισει θα επικεφτω σε λιγες μερες καποια στην Αθηνα και ενα ακομα Θεσ\νικη. 

ΕΡΩΤΗΣΗ: Μου ειπαν για θεσσαλονικη ενα κεντρο ass... nut... ξερει καμια τιποτα ? Βλεπω οτι εχει καποιους αξιολογους γιατρους αλλα δεν ξερω για δωρεα τι γινετε Στο σαιτ του λεει οτι δεν περιμενεις πανω απο δυο μηνες. Λεω να το δω Αξιζει τον κοπο?

Link to comment
Share on other sites

@Zina21

Εχεις πολύ δίκιο . Επρεπε λοιπόν εξαρχής να είχα πάει σε κλινική και να ήμουν στον εκάστοτε ιδιοκτήτη – διευθυντή και όχι σε συνεργαζόμενο γιατρό όπως έκανα . Αλλά δεν ήξερα . Θα μου πεις τωρα γιατί κάθεσαι ? Αν ήταν εξ’ ολοκληρου στο χέρι μου θα έφευγα. Ο άντρας μου για κάποιο λόγο έχει θετική διάθεση προς τον διευθυντή της κλινικής και θεωρεί ότι ίσως μας προσέξει περισσότερο τωρα που θα το αναλάβει εκείνος . Συμφωνω ότι θα πρεπει να ελέγχουν τους συνεργαζόμενους γιατρούς αλλά δεν ξέρω πόσο εύκολο είναι αν σκεφτείς ότι και ο Διευθυντής όλη μέρα στην σβουρα είναι , κι έχει και δικό του ιατρείο 2φ. / εβδομάδα . Δεν το δικαιολογώ , εγώ είμαι της αποψης ότι το ψάρι βρωμάει από το κεφάλι απλά προσπαθώ να το ερμηνευσω.

Για τις δοσολογίες δεν είχα σκοπό να ασχοληθώ  . εχεις πολύ δικίο , δεν είναι δική μου δουλειά αυτό. Δεν μου είχε περάσει καν από το μυαλό .. μέχρι που έμαθα τυχαία για αυτό το τεστ anti axa και ότι πρέπει να αυξάνονται οι δόσεις . Δεν ήξερα καν ότι αυτό είναι αρμοδιότητα αιματολόγου και όχι γυναικολόγου .. το μαθαίνω σήμερα εδώ από άλλη φίλη του φόρουμ .

Εκείνος καθόταν κ τσακωνόταν με την γραμματέα – μαία του μπροστά μου για το αν υπάρχει IVOR μεγαλύτερη των 2500 ή όχι … εγώ που να ήξερα. ?

 

 

@melisaki74, αααααα τρελαίνομαι . Καλά με βοηθάς πάρα πολύ στο να καταλαβω τι παίζει . Πριν πάμε για την 3η προσπάθεια και επειδή τον πίεζε ο άντρας μου και του έλεγε « μηπως πρεπει να κάνουμε κι άλλες εξετάσεις ? Πες μας τι πρέπει να κάνουμε ? Ελα να μας ξεσκονίσεις… γατί τον έβλεπε στον κόσμο του και τον πίεζε ..

Είπε του άντρα μου αρχικά κι αργότερα σε μένα ότι θα μου οργώσει το χωράφι , να το καθαρίσει κ κατι άλλα τέτοια γαλλικά.

Όταν πήγα εγω στο γραφείο του για να κανονίσουμε τον ρώτησα να μου εξηγήσει λιγο καλύτερα . Και μου είπε :

«Θα μπω να δω ΑΝ εχεις ασπρες βλένες στο ενδομητριο κι ΑΝ εχεις θα τις καθαρίσω» Πόσο? --> 300€

Η αλήθεια είναι ότι τότε πονηρευτηκε ο άντρας μου διότι

1.       Στις αρχες που το είχε συζητήσει με τον άντρα μου 1-2 μήνες πριν το κάνουμε και του είχε πει ότι δεν θα πάρει λεφτά. Και μένα μετά μου είπε 300€

2.       Θα κάνεις επέμβαση ΜΗΠΩΣ και βρει κάτι .. δεν το καταλαβαίνω αυτό ελεγε ο άντρας μου .

Κι εγω δεν τον ακουγα κιόλας !!!! Ότι πει ο γιατρός !!!!!

Ο διευθυντής της κλινικής χωρίς να γνωρίζει ότι εκείνος ΔΕΝ μου έχει κάνει υστεροσκόπηση , θεωρούσε δεδομένο ότι μου έχει κάνει γιατί του  το είχε πει να μου κάνει πριν την 3η προσπάθεια  …. Μου ζήτησε το CD να το δει . κι από εκει ξεκινήσαμε για να καταλάβουμε ότι δεν έχει κάνει ΤΙΠΟΤΑ !

Ισως να τα πω κάποια στιγμή του Ξυδιά .

 

@s@m. Καλή αρχη σου εύχομαι . Να πανε όλα καλά . Εχω ακούσει καλά λόγια για Τσιριγώτη στο ΑΚΕΣΩ . Εγω αν αλλαζα τώρα εκεί θα πηγαινα μάλλον .Καλή επιτυχία.

Εχω βρει κι έναν που λέγεται Ρωτας Μιχάλης με εξαιρετικό βιογραφικό αλλά δεν εχω ακουσει κάποια κοπέλα να τον γνωρίζει οπότε δεν μπορώ να πω με σιγουρια. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, dimitra19 είπε:

@Zina21

Εχεις πολύ δίκιο . Επρεπε λοιπόν εξαρχής να είχα πάει σε κλινική και να ήμουν στον εκάστοτε ιδιοκτήτη – διευθυντή και όχι σε συνεργαζόμενο γιατρό όπως έκανα . Αλλά δεν ήξερα . Θα μου πεις τωρα γιατί κάθεσαι ? Αν ήταν εξ’ ολοκληρου στο χέρι μου θα έφευγα. Ο άντρας μου για κάποιο λόγο έχει θετική διάθεση προς τον διευθυντή της κλινικής και θεωρεί ότι ίσως μας προσέξει περισσότερο τωρα που θα το αναλάβει εκείνος . Συμφωνω ότι θα πρεπει να ελέγχουν τους συνεργαζόμενους γιατρούς αλλά δεν ξέρω πόσο εύκολο είναι αν σκεφτείς ότι και ο Διευθυντής όλη μέρα στην σβουρα είναι , κι έχει και δικό του ιατρείο 2φ. / εβδομάδα . Δεν το δικαιολογώ , εγώ είμαι της αποψης ότι το ψάρι βρωμάει από το κεφάλι απλά προσπαθώ να το ερμηνευσω.

Για τις δοσολογίες δεν είχα σκοπό να ασχοληθώ  . εχεις πολύ δικίο , δεν είναι δική μου δουλειά αυτό. Δεν μου είχε περάσει καν από το μυαλό .. μέχρι που έμαθα τυχαία για αυτό το τεστ anti axa και ότι πρέπει να αυξάνονται οι δόσεις . Δεν ήξερα καν ότι αυτό είναι αρμοδιότητα αιματολόγου και όχι γυναικολόγου .. το μαθαίνω σήμερα εδώ από άλλη φίλη του φόρουμ .

Εκείνος καθόταν κ τσακωνόταν με την γραμματέα – μαία του μπροστά μου για το αν υπάρχει IVOR μεγαλύτερη των 2500 ή όχι … εγώ που να ήξερα. ?

 

 

@melisaki74, αααααα τρελαίνομαι . Καλά με βοηθάς πάρα πολύ στο να καταλαβω τι παίζει . Πριν πάμε για την 3η προσπάθεια και επειδή τον πίεζε ο άντρας μου και του έλεγε « μηπως πρεπει να κάνουμε κι άλλες εξετάσεις ? Πες μας τι πρέπει να κάνουμε ? Ελα να μας ξεσκονίσεις… γατί τον έβλεπε στον κόσμο του και τον πίεζε ..

Είπε του άντρα μου αρχικά κι αργότερα σε μένα ότι θα μου οργώσει το χωράφι , να το καθαρίσει κ κατι άλλα τέτοια γαλλικά.

Όταν πήγα εγω στο γραφείο του για να κανονίσουμε τον ρώτησα να μου εξηγήσει λιγο καλύτερα . Και μου είπε :

«Θα μπω να δω ΑΝ εχεις ασπρες βλένες στο ενδομητριο κι ΑΝ εχεις θα τις καθαρίσω» Πόσο? --> 300€

Η αλήθεια είναι ότι τότε πονηρευτηκε ο άντρας μου διότι

1.       Στις αρχες που το είχε συζητήσει με τον άντρα μου 1-2 μήνες πριν το κάνουμε και του είχε πει ότι δεν θα πάρει λεφτά. Και μένα μετά μου είπε 300€

2.       Θα κάνεις επέμβαση ΜΗΠΩΣ και βρει κάτι .. δεν το καταλαβαίνω αυτό ελεγε ο άντρας μου .

Κι εγω δεν τον ακουγα κιόλας !!!! Ότι πει ο γιατρός !!!!!

Ο διευθυντής της κλινικής χωρίς να γνωρίζει ότι εκείνος ΔΕΝ μου έχει κάνει υστεροσκόπηση , θεωρούσε δεδομένο ότι μου έχει κάνει γιατί του  το είχε πει να μου κάνει πριν την 3η προσπάθεια  …. Μου ζήτησε το CD να το δει . κι από εκει ξεκινήσαμε για να καταλάβουμε ότι δεν έχει κάνει ΤΙΠΟΤΑ !

Ισως να τα πω κάποια στιγμή του Ξυδιά .

 

@s@m. Καλή αρχη σου εύχομαι . Να πανε όλα καλά . Εχω ακούσει καλά λόγια για Τσιριγώτη στο ΑΚΕΣΩ . Εγω αν αλλαζα τώρα εκεί θα πηγαινα μάλλον .Καλή επιτυχία.

Εχω βρει κι έναν που λέγεται Ρωτας Μιχάλης με εξαιρετικό βιογραφικό αλλά δεν εχω ακουσει κάποια κοπέλα να τον γνωρίζει οπότε δεν μπορώ να πω με σιγουρια. 

Για μένα να κανεις αυτό που σε κάνει να νιώθεις άνετα.Αν το συζητήσεις με ηρεμία κ με τον άνδρα σου θα καταλάβει τι θέλεις κ τι σε κάνει να νιώθεις καλά.Αν πηγαίνεις με ερωτηματικά για το γιατρό σου θα έχεις παραπάνω άγχος κ δεν το χρειαζόμαστε.Αν κ ο διευθυντής της κλινικής δε σε κάνει να αισθάνεσαι ασφάλεια άλλαξε τον.Γιατροι υπάρχουν πολλοί το σώμα μας όμως κ η ψυχική μας ηρεμία είναι ένα κ δεν αγοράζονται ούτε πληρώνονται...Κ σε καποιες περιπτώσεις οι άνδρες μας καλό είναι να μας ακούνε γιατί εμείς νιώθουμε κ εμείς περνάμε τη διαδικασία.Με τον άνδρα μου έτσι κάναμε.Παντα μου έλεγε πάμε όπου θέλεις,όπου αισθάνεσαι καλά...Πέρα από τον πρώτο γιατρό που κ μένα ήταν κομπογιαννίτης έκανα άλλα τέσσερα ραντεβού για να καταλήξω τελικά στο τελευταίο ραντεβού στο γιατρό μου.Ηταν ξεκάθαρος από την αρχή είχε πλάνο για όλα κ τήρησε ότι ακριβώς μου είπε.Κ τώρα που πήγαν όλα καλά κ με τη βοήθεια του θεού ελπίζω να πάνε καλά μέχρι τέλους το πρώτο πράγμα που μου είπε ήταν δε θέλω να έχεις άγχος εγώ,οι άλλοι δυο γυναικολόγοι που έχω κ όλο το προσωπικό είμαστε εδώ για σένα όλες τις μέρες κ ώρες των 9 μηνών που θα κρατήσει η εγκυμοσύνη σου...Βρες κάποιον που εκτός από επιστήμονας να είναι κ άνθρωπος γιατί στη διαδικασία που περνάμε είναι απαραίτητες κ οι γνώσεις αλλά κ μια αγκαλιά για να νιώσεις ότι όλα θα πάνε καλά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Zina21 είπε:

Για μένα να κανεις αυτό που σε κάνει να νιώθεις άνετα.Αν το συζητήσεις με ηρεμία κ με τον άνδρα σου θα καταλάβει τι θέλεις κ τι σε κάνει να νιώθεις καλά.Αν πηγαίνεις με ερωτηματικά για το γιατρό σου θα έχεις παραπάνω άγχος κ δεν το χρειαζόμαστε.Αν κ ο διευθυντής της κλινικής δε σε κάνει να αισθάνεσαι ασφάλεια άλλαξε τον.Γιατροι υπάρχουν πολλοί το σώμα μας όμως κ η ψυχική μας ηρεμία είναι ένα κ δεν αγοράζονται ούτε πληρώνονται...Κ σε καποιες περιπτώσεις οι άνδρες μας καλό είναι να μας ακούνε γιατί εμείς νιώθουμε κ εμείς περνάμε τη διαδικασία.Με τον άνδρα μου έτσι κάναμε.Παντα μου έλεγε πάμε όπου θέλεις,όπου αισθάνεσαι καλά...Πέρα από τον πρώτο γιατρό που κ μένα ήταν κομπογιαννίτης έκανα άλλα τέσσερα ραντεβού για να καταλήξω τελικά στο τελευταίο ραντεβού στο γιατρό μου.Ηταν ξεκάθαρος από την αρχή είχε πλάνο για όλα κ τήρησε ότι ακριβώς μου είπε.Κ τώρα που πήγαν όλα καλά κ με τη βοήθεια του θεού ελπίζω να πάνε καλά μέχρι τέλους το πρώτο πράγμα που μου είπε ήταν δε θέλω να έχεις άγχος εγώ,οι άλλοι δυο γυναικολόγοι που έχω κ όλο το προσωπικό είμαστε εδώ για σένα όλες τις μέρες κ ώρες των 9 μηνών που θα κρατήσει η εγκυμοσύνη σου...Βρες κάποιον που εκτός από επιστήμονας να είναι κ άνθρωπος γιατί στη διαδικασία που περνάμε είναι απαραίτητες κ οι γνώσεις αλλά κ μια αγκαλιά για να νιώσεις ότι όλα θα πάνε καλά!

Σε ποιον γιατρό και σε ποιο κέντρο πήγες ? 

Πόσο μηνών είσαι ? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , dimitra19 είπε:

@Καντι, κορίτσι δεν είναι εκεί το θέμα μου αν είναι λογική η τιμή ή όχι ! 

Γιατί να κάνει αποξεση ? Με πια αιτιολογία  ? Πληρώσαμε 300€ χωρίς συγκεκριμένο λόγο .  Οχι δεν είναι λογική ουτε η τιμή ούτε η πράξη του ! 

Θα βαζαμε αλλα 200€ και θα καναμε Υστεροσκόπηση όπως έπρεπε !!! Οπως του είχαν πει και απο την κλινική εξωσωματικής. !!! 

Δεν κάναμε ούτε τον ζήτουλα ούτε τίποτα ! Ουτε του ζητήσαμε ποτε χάρες !!! Είναι απαραδεκτος ! 

Εχω ταλαιπωρηθεί τόσο πολύ για να παίζει ο άλλος τον γιατρο ?  

Αυτός ο "καθαρισμός μήτρας" εγινε Σεπτεμβριο , είχα ξανακάνει αποξεση τον Απρίλιο όπου είχα την παλινδρομη και ήταν λογικό να το κάνω και μαζί με τις εξετάσεις του καρυοτυπου είχαμε πληρώσει τότε άλλα 800€. 

Δηλ . δεν έχουμε τι να κάνουμε και βαραμε κάθε 5 μήνες μια αποξεση ? Αν ήταν αποξεση κιόλας  δεν ξέρω !?!? Απόξεση υποθέτεις εσύ ... 

Ηταν κλέψιμο !!! Και τίποτα αλλο . Ο άνθρωπος για μένα δεν είναι άνθρωπος και σίγουρα δεν είναι γιατρός !! Απο το Σάββατο που που βγήκε η αρνητική χοριακή και πήγαμε να μιλήσουμε με τον Διευ/ντη της κλινικής είναι άφαντος ! Και για την ιστορία και μόνο , δεν είπαμε ούτε μια κακή κουβέντα στον Διευ/ ντη της κλινικής για τον εν λόγω γιατρό ! 

Οσο για το αν είναι λογική η τιμή .. δεν τα βρίσκουμε στο δρόμο για να τα πετάμε στα πειράματα του καθένα ! 

Τωρα αν μου ζητήσουν να πάω να κάνω πραγματικά μια Υστεροσκόπηση ...δηλ αλλα 500€  , συν τα 300€ που έχουμε ήδη δώσει .. τέλεια πήγαμε στα 800 !

Τωρα  θα είναι λογική η τιμή ? 

Και ξέρεις κάτι δεν τα κλαίω τα λεφτά . ! Μπήκαμε στο χωρό και θα χορέψουμε.

Μέσα σε 10 μήνες έχουμε χαλάσει σχεδόν 13.000€ και συνεχίζουμε , το θέμα μου είναι να  γίνεται σωστή δουλειά ..

Απο την στιγμή που δεν γίνεται,  ε  sorry κιόλας δεν θα σκεφτώ αν η τιμή της "αποξεση"ς στα 300€ είναι λογική και πόσο μάλλον απο την στιγμή που δεν έπρεπε να γίνει απόξεση ... και ξαναλέω αν ήταν ΑΠΟΞΕΣΗ , εσύ μου έλεγες ότι μου έκανε Υστεροσκόπηση και Scratching στα 300€ και τελικά δεν μου έχει κάνει τίποτα απο όλα αυτα. 

Anyway εμπλεξα με λάθος ανθρωπο και δυσκολευομαι να το χωνέψω αυτό είναι όλο ! Θα μου περάσει ! 

Δεν ξερω αν εχεις αντιμετωπίσει ποτέ κάτι αντίστοιχο αλλα σου εύχομαι ΠΟΤΕ  να μην πάθεις κάτι τέτοιο..  :wub:

Κι ενα - ενα αρχιζω και θυμάμαι κι άλλα . Το ξεπάγωμα των ωαρίων για π.χ. 2η προσπάθεια συμφωνα με τον αναρτημένο τιμοκαταλογο της εν λογω κλινικής στο site τους ( είναι ίσως οι μοναδικοί που εχουν τιμοκαταλογο στο site ) κανει 1200€.

Οταν παλινδρομησε η 1η και ξεκινήσαμε να συζητάμε για 2η προσπάθεια μας είχε πει ... " παιδιά ότι λέει ο τιμοκαταλογος στο site , εμείς δεν κανουμε πουστιές 1200€ ... " . Λίγες μέρες πριν την 2η ετ  , τον ρωτάμε 1η φορά για επιβεβαιωση πόσο είναι ? Μας λεει 1500€. Δεν είπαμε τίποτα ... λέμε άστο δεν πειράζει . Τον ρωτάμε 2η φορά σε άλλη στιγμή μας λέει πάλι 1500€. Είχα ξαναμπει όμως στο site και στον τιμοκαταλογο έλεγε πάλι 1200€

Την ημέρα της ετ , του λέει ο  άντρας μου . "Σου έχω φέρει τα χρήματα . Θυμισέ μου πόσα είχαμε πει ...  "  Του απαντάει ο γιατρός : " Ε πόσα " ...Αυτό το λογοπαίγνιο γίνοταν για καμποση ώρα ..με γελάκια και χαβαλε τελικά  του λέει 1500€ . Βγαζει και του δίνει ο άντρας μου στο χέρι 1500€ ! Τα τσεπώνει ! ευχαριστώ πολύ ! Πλάκα και χαβαλές ... και πως μου κόβει τελευταία στιγμή ... πριν βγει απο την πορτα του γραφείου που καθόμασταν και του λέω .. " Ρε Χ, γιατί 1500€ ? 1200€ δεν μας είχες πει στην αρχή , όσα λέει και ο τιμοκαταλογος ? Τα έχασε για λίγο και μου λέει ... Κάτσε να πάω να ρωτήσω τα κορίτσια στη ρεσεψιον και θα σου πω γιατί κι εγώ δεν θυμάμαι καλά. Αλλά μην φοβάσαι κοριτσάρα μου ... εμείς δεν κάνουμε πουστιές ότι λέει ο τιμοκαταλογος. 

Ηρθε και με βρήκε εκεί που εβγαζα το βρακί μου ...κι εβαζα την ρόμπα για την ετ και μου εδωσε τα 200€ πίσω!!! Και μου λέει ...ρώτησα τα κορίτσια  , είχες δίκιο δεν το θυμόμουν κι εγω . Καλά εκανες και μου το είπες ... 

Αλλά τα σκέφτομαι τώρα και σιφιλιάζομαι ! 

 

 

 

 

Νιώθω οτι τα βάζεις και μαζι μου.

 Δεν αντιλαμβάνομαι για ποιο λόγο ειναι τοσο <<φιλικό >> το κλίμα με τον γιατρο. Και γενικως τι επίπεδο ειναι αυτο να μιλάει στους ασθενείς για πουστιες;

 Και ναι εχω βρεθεί σε αντίστοιχη θεση οταν χρημάτισα γιατρο του δημοσίου για εξωσωματική γιατι φοβήθηκα οτι θα μου βάλει αέρα κοπανιστό οταν μου ζήτησε τα χρηματα. Και σε ιδιωτικό βρέθηκα που έβγαλα 17 ωάρια και εξαφανίστηκαν.

 Οσον αφορα την τιμη προσπάθησα να στο εκλογικευσω το σκρατσινγκ δεν εχει πάνω απο 50 ευρώ.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dimitra19 είπε:

Σε ποιον γιατρό και σε ποιο κέντρο πήγες ? 

Πόσο μηνών είσαι ? 

Είμαι στο κέντρο εξωσωματικής Αθηνών κ είμαι με τον Αθανα...Είμαι 6 εβδομάδων κ κάτι...Είμαι πολύ αρχή ακόμη κ προσεύχομαι να πάει καλά ως το τέλος!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 35 λεπτά , dimitra19 είπε:

Αντε να δουμε !! Σ' ευχαριστώ γλυκιά μου ! 

Σε ότι αφορά τις ενέσεις δεν ξέρω ποιανου αρμοδιότητα είναι .. γενικά δεν ήξερα τίποτα.. 

Τι να εκθεσω ? Με τον διευθυντη γνωρίζονται 30 χρόνια.. ότι κ να κάνω ... θα πάει στράφι , εστω απο αλληλεγύη και μόνο . Ηδη έχει γίνει απο μονος του ρεζίλι δεδομένου ότι δεν μου έκανε Υστεροσκοπηση που του είχε πει ο διευθυντης ούτε επανεξεταση αιματολογικών εξετάσεων . 

Αυτός θα συνεχίσει να έχει το ιατρείο του  , όταν κάποια καημένη σαν κι εμένα θέλει παιδι θα την τρέχει στην κλινική και απλά θα κάνει το σταυρό του να πετύχει η εξωσωματική .. γιατί απο γνώσεις αποδεικνύεται άσχετος !

Πάει απλά την πάτησα .. Δεν βαριέσαι .. Να δω που θα βρω άλλον τώρα!!! 

Ps. Επειδη δεν καταλαβα  .

Εχεις γιατρό , κλινική κι αιματολογο ?  η αιματολόγος ήταν της κλινικής . Εκείνη δηλ όριζε τι αντιπηκτικές να παρεις . Σου πρότεινε κάποια στιγμή κάτι άλλο ο γιατρός σου ( είχε δει το πρωτοκολλο της κλινικής ? ) και μετα καταλήξατε να ακολουθείς τις οδηγίες της αιματολόγου ?

Ο γιατρός συνεργάζεται με την κλινική ή είναι ανεξαρτητος ? 

 

 

Ο γιατρος μου ειναι στο Γεννεσις. Μετα την ετ δίνουν σε ολες τις κοπέλες ενα στάνταρ χαρτί που γραφει ποσα utrogestan πόση innohep κλπ. Οταν το ειδα του ειπα η αιματολόγος μου που ειναι στο Λαϊκό  μου δίνει αλλη δόση και μου απαντησε θα πάρεις την δόση που σου δίνει η αιματολόγος. Καθε γιατρος στην ειδικοτητα του.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Zina21 είπε:

Για μένα να κανεις αυτό που σε κάνει να νιώθεις άνετα.Αν το συζητήσεις με ηρεμία κ με τον άνδρα σου θα καταλάβει τι θέλεις κ τι σε κάνει να νιώθεις καλά.Αν πηγαίνεις με ερωτηματικά για το γιατρό σου θα έχεις παραπάνω άγχος κ δεν το χρειαζόμαστε.Αν κ ο διευθυντής της κλινικής δε σε κάνει να αισθάνεσαι ασφάλεια άλλαξε τον.Γιατροι υπάρχουν πολλοί το σώμα μας όμως κ η ψυχική μας ηρεμία είναι ένα κ δεν αγοράζονται ούτε πληρώνονται...Κ σε καποιες περιπτώσεις οι άνδρες μας καλό είναι να μας ακούνε γιατί εμείς νιώθουμε κ εμείς περνάμε τη διαδικασία.Με τον άνδρα μου έτσι κάναμε.Παντα μου έλεγε πάμε όπου θέλεις,όπου αισθάνεσαι καλά...Πέρα από τον πρώτο γιατρό που κ μένα ήταν κομπογιαννίτης έκανα άλλα τέσσερα ραντεβού για να καταλήξω τελικά στο τελευταίο ραντεβού στο γιατρό μου.Ηταν ξεκάθαρος από την αρχή είχε πλάνο για όλα κ τήρησε ότι ακριβώς μου είπε.Κ τώρα που πήγαν όλα καλά κ με τη βοήθεια του θεού ελπίζω να πάνε καλά μέχρι τέλους το πρώτο πράγμα που μου είπε ήταν δε θέλω να έχεις άγχος εγώ,οι άλλοι δυο γυναικολόγοι που έχω κ όλο το προσωπικό είμαστε εδώ για σένα όλες τις μέρες κ ώρες των 9 μηνών που θα κρατήσει η εγκυμοσύνη σου...Βρες κάποιον που εκτός από επιστήμονας να είναι κ άνθρωπος γιατί στη διαδικασία που περνάμε είναι απαραίτητες κ οι γνώσεις αλλά κ μια αγκαλιά για να νιώσεις ότι όλα θα πάνε καλά!

συμφωνώ με την @Zina21 .κ γω με δανεικά ειμαι αλλα δεν χω κάνει μετά φορά ακόμα...όλα τηρήθηκαν κατά γράμμα κ ότι μ είχε πει ο γιατρός μ μέχρι τώρα βγήκαν όλα...εδώ κ ένα χρόνο είναι πάντα δίπλα μ ότι ώρα θέλω κ οπότε θέλω...εχω κάνει μια μετά φορά μαζί τ πέρσι τον Γενάρη με δικά έφτασα 3 μηνών κ το έχασα κ εγώ....Αλλά ηταν τυχαίο .κάναμε τα πάντα....Τώρα ξέρω ότι όταν τα βάλω θα με κάλυψε  σε όλα...ακόμα μιλάμε κ πάντα μ λέει ειμαι εδώ για σένα...όλο μ το ανχος το έχει επωμιστεί αυτός γιατί αυτή είναι η δουλειά τ...Αυτό πρέπει να κάνει κ αυτό θεωρεί σωστό και αυτός.. δεν ασχολήθηκα ποτέ με νούμερα κ εξετάσεις....Μπόρει να πλήρωσα πολλά πάντα όμως μ τα δικαιολογουσε όλα μα όλα...κ τώρα είμαι έτοιμη κ ασφαλής οπότε τελειώσω με την δουλειά μ να πάω να τα βάλω....3 η ώρα το πρωί τον έχω πάρει τηλ κ προσπαθούσε να με ηρεμήσει από αυτά που ένιωθα τότε... μαζική όμως ειναιβκ όλη η μονάδα τ κ οι συνεργάτες τ....βέβαια μιλάω πάντα μα πάντα μόνο  με αυτόν κ με κανέναν άλλο....

Δήμητρα μ μην στεναχωριεσε 3 άλλαξα κ εγώ για να βρω τον κατάλληλο....όλη θέλαν να τελειώνουν με Εμένα...τους άφησα τότε δενε ήξερα...Τώρα όμως ειναι αλλιως πραγματικά πιστεύω ότι θα τα καταφέρεις με τον καινούργιο γιατρο σ...με ποκυ αγαπη  όλα αυτά...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, dimitra19 είπε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ !!!! !

ΓΕΛΑΣΤΕ ΕΛΕΥΘΕΡΑ !!!! 

Θυμάστε που λέγαμε ότι δεν ξέρω τι είναι αυτό που έχω κάνει ?

Scratching ή Υστεροσκόπηση ή και τα 2 ?  Ε λοιπόν δεν είναι τίποτα απο τα 2 !!!!

Ενα απλό καθάρισμα μητρας  μου  είπαν και γι΄ αυτό δεν υπάρχει και CD ! Και πλήρωσα και 300€!!! 

Να γελάσω ή να κλάψω ????????

Τεσπα , μόλις τωρα το έμαθα και ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας !!! 

@GatoulaM, Cross Fingures !! Καλή επιτυχία από καρδιάς !!!! 

Δημητρα κοπελα μου τι να πω, οτι κ να πω ειναι λιγο. Φιλοχρηματος, απατεωνας, μ@λ@κας κ κυριως ασχετος.

Αυτο που θα σου πω ειναι πες τα , ξεσπασε βρισε τον . Αλλα μην βασανιζεις τον εαυτο σου για το μωρακι που εχασες. Θελω να πω οτι οι παλινδρομες εχουν πολλες αιτιες με τις πιο συχνες να εντοπιζονται στα εμβρυα. Ειναι πολυ πιθανον να ηταν η φουρνια των εμβριων προβληματικη. Αλλη αιτια μπορει να ειναι ανατομικες ανωμαλιες μητρας ή φλεγμονη. Σ αυτο που ευθυνεται αυτος ειναι που δε σου εκανε υστεροσκοπηση. Οσον αφορα τα αιματολογικα κ μενα στο δικο μου κεντρο που ειναι πολυ προσεκτικοι στην αρχη δινουν μονο μια ενεση.Μονο αν εχεις αντιφωσφολιπιδικο πρεπει να παρεις κ σαλοσπιρ κ αν εχεις αυτοανοσο κορτιζονη, που επαιρνες. 

Περιμενε να κανεις τις εξετασεις σου , να ξεσκονιστεις κ μετα θα δεις αν εφταιγε ο μαλακας, η μητρα σου ή τα έμβρυα. Μη βασανιζεις τον εαυτο σου

Και φιλικη συμβουλη, μακρια απ το κεντρο μετα απ ολα αυτα. Επειδή εσυ περνας τη δοκιμασια κ οχι ο αντρας σου μπορεις να τον πεισεις να φυγετε τρεχοντας. Δικια σου πρεπει να ειναι η επιλογη, γιατι εσυ περασες ολο το βασανο. Κι αυτα σου τα λεω με πολλη αγαπη:wub:

  • Μου αρέσει 3

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

@Καντι Αχ κορίτσι μου σε καμία περίπτωση δεν τα βάζω μαζί σου ! απλά ετσι που το είπες κι εσύ … « λογική τιμή» λέω θα τρελαθώ. Δεν τα ‘ χω μαζί σου ουτε καν !!!

Ισα ισα που κι εσύ με τις πληροφορίες και την συμπαρασταση σου με βοηθάς πολύ και σ ‘ ευχαριστώ .

Σε ότι αφορά το «φιλικό» του κλίματος εχεις πολύ δίκιο . Επειδή από την 1η στιγμή που με γνώρισε μιλαγε χυμα και είχε ένα άλλο στιλ ..μπορεί να σας φαίνεται περίεργο αλλά με εκανε να νιωθω ανετα ως προς την επικοινωνία μας … Βεβαια αποδεικνύεται περίτρανα ότι δεν είναι αυτή η ουσία.

Σε ότι αφορά τον αιματολογο απορία : Το χαρτί που παρέλαβα από το γιατρό μου , το οποίο είχε παραλάβει από το Medimall , είχε τις ημερομηνίες και τι θα πρέπει να παίρνω από φαρμακα πρωί , μεσημερι , βράδι . Πχ. 1 utrogestan από το στομα , 1 utrogestan κολπικα , 2 ασπρα cyclacur , Μισό Medrol , 1 ενεση IVOR .

Aυτό είχε ως δοσολογία. Ερχεται λοιπόν ο Χ γυναικολόγος και μου γράφει ενέσεις IVOR 2500 , πάω στο φαρμακείο , τις κάνω και κοιμάμαι ήσυχη .

Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι πως ετυχε να έχεις αιματολόγο ? Πως σου είχε πει τι ενέσεις να παίρνεις όταν δεν ήξερε το πρωτόκολλο που θα ξεκινήσεις . Και τέλος , αυτοί μεταξύ τους δηλ γιατρός / κλινική με αιματολόγο δεν επικοινωνουν? Είναι ανεξάρτητοι κατά κάποιο τρόπο ?

Αχ εχω μπερδευτεί πάρα πολύ ! Δηλ εγώ για επόμενη προσπάθεια πρεπει πρωτα να βρω αιματολόγο ?  Να του πω ότι θα κάνω εξωσωματική κι ανεξαρτήτως πρωτοκολου να μου πει εκείνος τι ενέσεις να κάνω ..

Δεν καταλαβαίνω …

(ps. innohep  den εχω παρει ποτε, δεν ξέρω τι είναι )

 

@Zina21

Αααα είσαι στην αρχή ακόμα. ! Μην στεναχωριέσαι κορίτσι μου ! Εχε υπομονή και σιγα σιγα θα περάσει ο καιρός και θα φτάσεις μέχρι τέλους! Στο ευχομαι από καρδιάς και θα δεις ! θα πάνε όλα καλά !

Σε ότι αφορά την επιλογή του γιατρού και το κέντρο δεν ξέρω.

Σημερα που τον πήρα τηλ για κάτι εξετάσεις που θα βγουν μου μίλησε πολύ ωραία . Στον διευθυντή αναφέρομαι  . Ηταν πολύ επεξηγηματικός. Θα το αφήσω προς το παρόν να δω πως θα πάει .

Τωρα σε ότι αφορά τα μεταξύ τους , μπορεί λέω μπορεί να του έχει βάλει χέρι του δικού μου … αλλά αυτό είναι κάτι που δεν θα μαθω ποτέ .. Δεν θα έρθει να μου το πει φαντάζομαι …

Θελω να δω πώς να θα το χειριστεί σε ότι αφορά τις εξετάσεις και τι θα μας προτείνει κ βλέπουμε.

Δεν μου είναι κ πολύ ευκολο να μεταφερω τα εμβρυα αλλού , κι αν δεν κάτσει πάλι  το νέο κέντρο θα κατηγορεί τα παλιά εμβρυα …. Κοκ.

Αν πάω σε άλλο κέντρο θέλω να παω εκ του μηδενος με νέα δότρια κλπ  ... 

Αφου έχω άλλη 1 προσπάθεια ίσως να την κάνω πάλι εκεί απλα εννοείται ότι δεν θα έχω καμία επαφή με τον γιατρό που είχα. Αν ευοδώσει και μείνω έγκυος θα δω τι θα κάνω.

 

@Mary H, εχεις δίκιο μπορεί παλίνδρομη να οφείλεται σε οτιδήποτε . Δεν το βασανίζω άλλο … Εκανα brainstorming το μεσημέρι και ήμουν ασυγκράτηση !! Χαχα

Δεν έχει νόημα να ασχολούμαι άλλο. Επεσα σε λάθος άνθρωπο … δεν είμαι ούτε η 1η ούτε η τελευταία δυστυχως. Η @Καντι δυστυχώς απο ότι καταλαβαίνω εχει πάθει χειρότερα .

Τελοσπάντων , σας επρηξα όλες πάλι σημερα ! Απλα μου ήρθε ντουβρουτζας ! Μετά αρχισα να τα συνδυάζω όλα στο μυαλό μου ..

Όλα καλά !!!

ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΜΟΥ ΟΜΟΡΦΕΣ ΔΕΝ ΤΟ ΒΑΖΟΥΜΕ ΚΑΤΩ !!!!!  

ΚΑΛΗ ΚΑΡΔΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΚΑΚΟΙ ΤΟ ΚΑΚΟ ΘΑ ΤΟ ΒΡΟΥΝΕ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ … ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥΣ ..

ΕΛΠΙΖΩ ΚΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΟΥ ΧΡΌΝΟΥ ΤΕΤΟΙΑ ΕΠΟΧΗ ΟΛΕΣ ΕΔΩ ΟΠΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΑΣ ….

ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ !!! ΔΕΝ ΜΑΣΑΜΕ ΠΟΥΘΕΝΑ !!! ΠΗΡΑΜΕ ΤΗΝ ΠΙΟ ΓΕΝΑΙΑ ΑΠΟΦΑΣΗ … ΑΥΤΗ ΤΗΣ ΔΩΡΕΑΣ ΩΑΡΙΩΝ … ΜΟΝΟ ΕΜΕΙΣ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ .

ΑΝΑΣΥΓΚΡΟΤΗΣΗ ΚΑΙ ΒΟΥΡ ΣΤΟΝ ΠΑΤΣΑ !!!!!

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΣΑΣ ΛΑΤΡΕΥΩ ΟΛΕΣ !!!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Ο γιατρος μου ειναι στο Γεννεσις. Μετα την ετ δίνουν σε ολες τις κοπέλες ενα στάνταρ χαρτί που γραφει ποσα utrogestan πόση innohep κλπ. Οταν το ειδα του ειπα η αιματολόγος μου που ειναι στο Λαϊκό  μου δίνει αλλη δόση και μου απαντησε θα πάρεις την δόση που σου δίνει η αιματολόγος. Καθε γιατρος στην ειδικοτητα του.

Καντι εχω παει και εγω στην Κωτση.Λυσε μου μια απορια?Τη δοσολογια δηλαδη σου ειχε δωσει η Κωτση?Ειχα κανει και εγω anti xa.Νομιζω οτι στο Γεννεσις δινουν  045 innohep.?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...