Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Mary H είπε:

Και συ από Δανία; Μπας κ είναι ο ίδιος Χαχα;

Εσυ στείλε μειλ στο Δανο ποτε δεν ξερεις

Ναι...ναι... Αλοίμονο... Το όνειρο του Δανού όταν τον επ@ιζε  ήταν να βρεθει με μια ελληνιδα βλαμμενη και δύο παιδιά που το υπόλοιπο μισο δεν ξέρουμε από που κρατάει η σκουφιά τους... Οικογένεια μωσαϊκό ( τι όνειρα να βλέπει άραγε;;; πολλοί απο αυτόυς έχουν ήδη οικογένεια και παιδιά. Είδα καποιες συνεντεύξεις από ξένα σαιτ και ακούστε ακούστε... Μερικούς λέει τους στέλνουν οι γυναίκες τους να δώσουν σπέρμα για να εκτωνοθουν κιόλας για να μην τις πριζουν για σεξ.... Χα χα χα χα χα. Που με τόσα λεφτά που πληρώνουμε τους κάναμε τα έξοδα  να έρθουν τα παλικάρια Ελλάδα και να περασουμε όλοι καλά χα χα χα χα χα

Just now, Mary H είπε:

Και συ από Δανία; Μπας κ είναι ο ίδιος Χαχα;

Εσυ στείλε μειλ στο Δανο ποτε δεν ξερεις

Fleebag αν είχαν παραγγείλει από οποιαδήποτε τράπεζα θα έπρεπε να σου δώσουν τα στοιχεία που δίνει η τράπεζα σπέρματος. Ένα ηλεκτρονικό αρχειο

Εμένα στο κέντρο που είμαι μου είπαν ή παίρνω εντελώς δωρεάν δικό τους σπέρμα από την τράπεζα την δικιά τους αλλά δεν έχω καμία πληροφορία ή παραγγέλνω μόνη μου από τράπεζα και διαλέγω. 

Στην cryos μπορείς να αγοράσεις σπέρμα απο ανώνυμο δότη και το μόνο που σου παρέχουν είναι οι προγενετικες εξετασεις + το αποθεμα από υλικό και ταχύτητες ή πληρωνεις κάτι παραπάνω και έχεις επιπλέων  φώτο από τον δότη σε παιδική ηλικία + ψυχογραφημα+ τεστ συναισθηματική νοησης+ τεστ iq + φωνητικό μήνυμα που μιλανε οι περισσότεροι για ποιο λόγο δίνουν σπερμα+ επάγγελμα και χομπυ, δεξιοτητες+ γενεαλογικό δέντρο για τρεις γενιές πίσω και από τι πέθαναν οι πρόγονοι+ μια αξιολογιση του ατόμου απο τον υπάλληλο που έρχεται σε επαφή μαζί του. . Αν πληρώσεις και 200 ευρώ παραπάνω μπορείς σε έχεις για κάποιους και φώτο από ενήλικη ηλικία. 

Επίσης στους μη ανώνυμους δότες το παιδί όταν φτάσει στα 18 μπορεί να έχει περισσότερες πληροφορίες για τον δότη στέλνοντας ένα γράμμα στην εταιρία και επίσης μπορούν να έρθουν σε επαφή μαζί του πχ να πιούμε ένα καφέ. Τα περισσότερα παιδιά έχουν απορίες για το γενεαλογικό τους δέντρο οπότε και γι αυτό το έχουν ανάγκη (εφόσον το πεις στο παιδί) 

Εγώ ήθελα να είμαι σίγουρη ότι δεν θα είναι Έλληνας διοτι οι δοτες στην Ελλάδα δεν ελέγχονται από έναν κεντρικό φορέα και πότε δεν καταγραφικαν πόσα παιδιά επιτεύχθηκαν απο κάθε δοτη

Όπως και να έχει εσύ περιμένεις το παιδάκι και σου εύχομαι με το καλό να έρθει  και αυτά τα έγραψα απλά για ενημέρωση προς οποία θα ήθελε να κατευθυνθει προς την κατεύθυνση του δότη. 

Με το καλό λοιπόν!!!! 

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

8 ώρες πρίν, Stamatia123 είπε:

Ναι...ναι... Αλοίμονο... Το όνειρο του Δανού όταν τον επ@ιζε  ήταν να βρεθει με μια ελληνιδα βλαμμενη και δύο παιδιά που το υπόλοιπο μισο δεν ξέρουμε από που κρατάει η σκουφιά τους... Οικογένεια μωσαϊκό ( τι όνειρα να βλέπει άραγε;;; πολλοί απο αυτόυς έχουν ήδη οικογένεια και παιδιά. Είδα καποιες συνεντεύξεις από ξένα σαιτ και ακούστε ακούστε... Μερικούς λέει τους στέλνουν οι γυναίκες τους να δώσουν σπέρμα για να εκτωνοθουν κιόλας για να μην τις πριζουν για σεξ.... Χα χα χα χα χα. Που με τόσα λεφτά που πληρώνουμε τους κάναμε τα έξοδα  να έρθουν τα παλικάρια Ελλάδα και να περασουμε όλοι καλά χα χα χα χα χα

Fleebag αν είχαν παραγγείλει από οποιαδήποτε τράπεζα θα έπρεπε να σου δώσουν τα στοιχεία που δίνει η τράπεζα σπέρματος. Ένα ηλεκτρονικό αρχειο

Εμένα στο κέντρο που είμαι μου είπαν ή παίρνω εντελώς δωρεάν δικό τους σπέρμα από την τράπεζα την δικιά τους αλλά δεν έχω καμία πληροφορία ή παραγγέλνω μόνη μου από τράπεζα και διαλέγω. 

Στην cryos μπορείς να αγοράσεις σπέρμα απο ανώνυμο δότη και το μόνο που σου παρέχουν είναι οι προγενετικες εξετασεις + το αποθεμα από υλικό και ταχύτητες ή πληρωνεις κάτι παραπάνω και έχεις επιπλέων  φώτο από τον δότη σε παιδική ηλικία + ψυχογραφημα+ τεστ συναισθηματική νοησης+ τεστ iq + φωνητικό μήνυμα που μιλανε οι περισσότεροι για ποιο λόγο δίνουν σπερμα+ επάγγελμα και χομπυ, δεξιοτητες+ γενεαλογικό δέντρο για τρεις γενιές πίσω και από τι πέθαναν οι πρόγονοι+ μια αξιολογιση του ατόμου απο τον υπάλληλο που έρχεται σε επαφή μαζί του. . Αν πληρώσεις και 200 ευρώ παραπάνω μπορείς σε έχεις για κάποιους και φώτο από ενήλικη ηλικία. 

Επίσης στους μη ανώνυμους δότες το παιδί όταν φτάσει στα 18 μπορεί να έχει περισσότερες πληροφορίες για τον δότη στέλνοντας ένα γράμμα στην εταιρία και επίσης μπορούν να έρθουν σε επαφή μαζί του πχ να πιούμε ένα καφέ. Τα περισσότερα παιδιά έχουν απορίες για το γενεαλογικό τους δέντρο οπότε και γι αυτό το έχουν ανάγκη (εφόσον το πεις στο παιδί) 

Εγώ ήθελα να είμαι σίγουρη ότι δεν θα είναι Έλληνας διοτι οι δοτες στην Ελλάδα δεν ελέγχονται από έναν κεντρικό φορέα και πότε δεν καταγραφικαν πόσα παιδιά επιτεύχθηκαν απο κάθε δοτη

Όπως και να έχει εσύ περιμένεις το παιδάκι και σου εύχομαι με το καλό να έρθει  και αυτά τα έγραψα απλά για ενημέρωση προς οποία θα ήθελε να κατευθυνθει προς την κατεύθυνση του δότη. 

Με το καλό λοιπόν!!!! 

Καλημέρα!!!! Σήμερα είναι η μεγάλη μερα!!!!! Άντε και με μια τριψήφια χοριακη σου εύχομαι!!!!!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofoulis είπε:

Καλημέρα!!!! Σήμερα είναι η μεγάλη μερα!!!!! Άντε και με μια τριψήφια χοριακη σου εύχομαι!!!!!

Σταματια  κορίτσι μου να πάνε όλα τέλεια.. Κ να χει φυτευτεί το μωράκι σου!!!περιμένουμε με ανυπομονησία..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, natassaki2006 είπε:

Σταματια  κορίτσι μου να πάνε όλα τέλεια.. Κ να χει φυτευτεί το μωράκι σου!!!περιμένουμε με ανυπομονησία..

Κοριτσαρες καλημέρα!!! Με συγκινησατε!!!! Πήγα έδωσα αίμα, μου είπαν γύρω στη 13:00 θα μου στείλουν τα αποτελέσματα. 

Αν δεν σας γράψω τίποτε να ξέρετε ότι θα σας στείλω κατευθείαν καρτ ποστάλ από Βιετνάμ... Χα χα χα χα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stamatia123 είπε:

Κοριτσαρες καλημέρα!!! Με συγκινησατε!!!! Πήγα έδωσα αίμα, μου είπαν γύρω στη 13:00 θα μου στείλουν τα αποτελέσματα. 

Αν δεν σας γράψω τίποτε να ξέρετε ότι θα σας στείλω κατευθείαν καρτ ποστάλ από Βιετνάμ... Χα χα χα χα

Ωωωω...γλυκούλα...Θα μας γράψεις.. είμαι σίγουρη...!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Stamatia123 είπε:

Κοριτσαρες καλημέρα!!! Με συγκινησατε!!!! Πήγα έδωσα αίμα, μου είπαν γύρω στη 13:00 θα μου στείλουν τα αποτελέσματα. 

Αν δεν σας γράψω τίποτε να ξέρετε ότι θα σας στείλω κατευθείαν καρτ ποστάλ από Βιετνάμ... Χα χα χα χα

Καλημέρα ευχομαι μια γιγάντιο τεράστια χοριακη!!!!!!

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Stamatia123 είπε:

Κοριτσαρες καλημέρα!!! Με συγκινησατε!!!! Πήγα έδωσα αίμα, μου είπαν γύρω στη 13:00 θα μου στείλουν τα αποτελέσματα. 

Αν δεν σας γράψω τίποτε να ξέρετε ότι θα σας στείλω κατευθείαν καρτ ποστάλ από Βιετνάμ... Χα χα χα χα

Καλή σου επιτυχία με μια τριψηφια χοριακή... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stamatia123 είπε:

Κοριτσαρες καλημέρα!!! Με συγκινησατε!!!! Πήγα έδωσα αίμα, μου είπαν γύρω στη 13:00 θα μου στείλουν τα αποτελέσματα. 

Αν δεν σας γράψω τίποτε να ξέρετε ότι θα σας στείλω κατευθείαν καρτ ποστάλ από Βιετνάμ... Χα χα χα χα

Καλημέρααααα οχι Βιετναμ καλέ πηγαινε κάπου προς Δανια να βρείς το τρελλο αγόρι κ να του πείς ήρθα..ελπιζω να μην εχεις αρχισει να ξηλώνεις πουλόβερ κρίμα είναι μια χαρα θα σου πάνε όλα 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stamatia123 είπε:

Κοριτσαρες καλημέρα!!! Με συγκινησατε!!!! Πήγα έδωσα αίμα, μου είπαν γύρω στη 13:00 θα μου στείλουν τα αποτελέσματα. 

Αν δεν σας γράψω τίποτε να ξέρετε ότι θα σας στείλω κατευθείαν καρτ ποστάλ από Βιετνάμ... Χα χα χα χα

Καλημέρα σου εύχομαι να κάτσεις εδώ και να φουσκώσει η κοιλίτσα που να τρέχεις τωρα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stamatia123 είπε:

Κοριτσαρες καλημέρα!!! Με συγκινησατε!!!! Πήγα έδωσα αίμα, μου είπαν γύρω στη 13:00 θα μου στείλουν τα αποτελέσματα. 

Αν δεν σας γράψω τίποτε να ξέρετε ότι θα σας στείλω κατευθείαν καρτ ποστάλ από Βιετνάμ... Χα χα χα χα

Σταματία μου καλημέρα!! Εύχομαι καλά αποτελέσματα σήμερα!!! Με το καλό....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ζητάω χίλια συγγνώμη!!! Έγγραφα στο άλλο φόρουμ και επειδή είμαι νέα εδώ μέσα νόμιζα ότι έγραψα και στα δύο. 

Λοιπόν Κοριτσαρες λέω να γίνω μαμά!!! Χοριακη 32 μετά απο 9 μέρες από εμβρυομεταφορα βλαστοκυστεων. Εννοείται ότι αρχίζει άλλο άγχος κάθε δύο μέρες αλλά εδώ είμαι να το παλέψω και αυτό. 

Ευχαριστώ πάρα πολύ που μοιράζεστε το άγχος μου και την αγωνία μου. 

Επίσης ευχαριστώ γιατί αυτές τις μέρες γέλασα πάρα πολύ εδώ μέσα!!! 

Θα γίνω μαμά.... Ονειρεύομαι να  προλάβω να γίνω επίσης και πεθερά και συμπεθερα και γιαγιά!!! :)

Just now, Sofoulis είπε:

Τι έγινε κορίτσια, έχουμε κανένα νέο απ' τη Σταματία?

Αγάπη... 32 χοριακη... Χαμογελάω!!!. Την παλεύω :)

Όλες σας αγαπάω και ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!! 

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stamatia123 είπε:

Ζητάω χίλια συγγνώμη!!! Έγγραφα στο άλλο φόρουμ και επειδή είμαι νέα εδώ μέσα νόμιζα ότι έγραψα και στα δύο. 

Λοιπόν Κοριτσαρες λέω να γίνω μαμά!!! Χοριακη 32 μετά απο 9 μέρες από εμβρυομεταφορα βλαστοκυστεων. Εννοείται ότι αρχίζει άλλο άγχος κάθε δύο μέρες αλλά εδώ είμαι να το παλέψω και αυτό. 

Ευχαριστώ πάρα πολύ που μοιράζεστε το άγχος μου και την αγωνία μου. 

Επίσης ευχαριστώ γιατί αυτές τις μέρες γέλασα πάρα πολύ εδώ μέσα!!! 

Θα γίνω μαμά.... Ονειρεύομαι να  προλάβω να γίνω επίσης και πεθερά και συμπεθερα και γιαγιά!!! :)

Αγάπη... 32 χοριακη... Χαμογελάω!!!. Την παλεύω :)

Όλες σας αγαπάω και ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!! 

Μπραβο... Συγχαρητήρια με το καλό... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια... Για μένα η μαμά μου ήταν και είναι ακόμα και τώρα που είναι 79ετων σαν τα δεντροσπιτα που βλέπουμε στις  αμερικανικές ταινίες... Από αυτά που όταν έχουν προβλήματα τα παιδιά, που όταν θυμώνουν, όταν κλαίνε τρέχουν και κρύβονται εκεί.

Είμαι 48 και ακόμα όταν με παίρνει αγκαλιά, παίρνει πάνω της όλα τα βάρη και τα προβληματα μου πάνω της χωρις ποτέ να της το ζητήσω. 

Αυτό είναι η δικιά μου μαμά  έως και σημερα και αυτο ονειρεύομαι να γίνω και γω. Ένα δεντροσπιτο  για ένα παιδί για όσα περισσότερα χρόνια καταφέρω να μείνω κοντά του. 

  • Μου αρέσει 12
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...