Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Butterfly 92 είπε:

      Μην σε τρομοκρατεί.  Εγώ 11και 12η εβδομαδα είχα αιμορραγία και δεν έκατσα και ξαπλωμένη γιατι παντρεψα ενα ζευγάρι. Κ πήγαν όλα καλά. Ο γιατρός μου είχε πει το αίμα δεν μας πειράζει αρκεί να μην είναι μαζί με πόνο! Όλα καλά θα πάνε θα δεις.  Ξεκουρασου κ αύριο θα ηρεμήσεις. 

      Με καθησυχάζετε είναι η αλήθεια αλλά μόλις το βλέπω πάλι κατάρρεω !!! Μακαρι να είναι όλα καλά κ ας μείνω ξάπλα μόνο ….

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, Stamatia123 είπε:

Clue πολύ χαίρομαι που είσαι εκπαιδευτικος και μπορείς να μας βοηθήσεις για τα προβλήματα της σχολικής ηλικιας (γιατί αν έχεις καταλάβει εγώ ήδη νιώθω μάνα, με ευθύνες στους ώμους και έχω λύσει όλα τα πρόβλημα εκτος αυτών των σχολικών χρονων-ευχομαι να αντιλαμβάνεται το χιούμορ μου. 

Όταν τα στοιχεία του παιδιού δεν έχουν δίπλα όνομα πατρός τότε στην Ελλαδιτσα έχουμε θέμα. Δεν θα ξεχάσω σε μια συνέντευξη σε κάποιο νοσοκομείο στην πρώτη μου εγκυμοσύνη με σύντροφο αλλά χωρίς γάμο όταν ένας  εξαιρετικά νέος γιατρός που προφανώς έκανε την πρακτική μου ζήτησε πιστοποιητικό γάμου. Τον ενημέρωσα ότι δεν είμαι παντρεμένη και επρεπε να δεις το ύφος του όταν με ρώτησε επί λεξη" τουλάχιστον τον πατέρα τον ξέρεις;" και με στάση σώματος που  δείχνει αγένεια στον συνομιλητη και απσξιωση(είχε βουλιάξει στην καρέκλα του και ο πισινός του είχε φτάσει στο πάτωμα) 

Έπαθα σοκ από τον τροπο που έθεσε την ερώτηση, την αγένεια του καθως  απο τον ενικό που χρησιμοποίησε όταν αυτός θα μπορούσε να ήταν γιος μου και ενώ εγώ του μιλούσα στον πληθυντικό. 

Θεωρείς ότι στο εκπαιδευτικο συστημα είναι καλύτερα τα πράγματα; συνάντησα μόνο μια μητέρα που μου είπες με μεγάλη έκπληξη ότι ο γιος της μαθητής του δημοτικού, άνοιξε συζήτηση στο σπίτι για όλα τα "σχήματα" της οικογενειας του σήμερα και αυτή δάγκωσε τη γλώσσα της γιατί δεν ήξερε τι να του πει. Όταν την ρώτησα σε ποιο σχολείο πηγαίνει ο γιος της μου απάντησε ιδιωτικό. 

Ελπίζω λοιπόν μέχρι το παιδί μου η τα παιδιά μου να φτάσουν σε ηλικία να πάμε σχολείο να έχουν συνταξιοδοτηθει όλοι οι πουριτανοι εκπαιδευτικοι(για το καλό τους δλδ) 

Αχ Σταματια! Κι εγω εδω και 2-3 χρονια συζητάω με την ψυχολόγο μου ολα αυτα τα θέματα αλλα στο δια ταύτα και προς το παρόν το μεγαλο θεμα στη ζωή μου ειναι πως και αν θα χωρέσει το καρότσι διδυμων στο ασανσέρ και πως θα τα πηγαίνω βόλτες ουσα μόνη και ωραία!:cool:  Σε οτι αφορά το εκπαιδευτικό σύστημα και γενικά την κοινωνία στην Ελλάδα δεν είμαι καθόλου αισιόδοξη. Μεχρι που σκέφτομαι να φύγω και να ζήσουμε στην άλλη μου πατρίδα οπου ειναι λιγο πιο ανοικτή σαν κοινωνία. Να πω και κάτι ενδιαφέρον,στην δεύτερη μου πατρίδα σε ολα τα επίσημα έγγραφα αναγράφεται το ονομα μητρος και ουχι πατρος διότι οπως ολοι γνωρίζουμε μονο η μάνα ειναι σιγουρη! Δεν ειναι πολυ λογικό; Οποτε ουτε καν τίθεται θεμα αν υπαρχει εκει ονομα πατρος ή οχι!

7 ώρες πρίν, Clue είπε:

Επειδή είμαι εκπαιδευτικός θεωρώ πως προσαρμόζεις το τι ζητάς με βάση τους μαθητές που έχεις στην τάξη σου. Τώρα το αν θα γίνει αυτό για τα παιδιά μας... θα δείξει. Ελπίζω να είναι ανοιχτόμυαλοι οι εκπαιδευτικοί.

Κι εγώ το εκτεταμένο προφίλ πήρα! Αλλά πραγματικά πέρα από τα εξωτερικά χαρακτηρστικά και τις εξετάσεις όλα τα άλλα έίναι κατά δήλωση του δότη. Άρα δεν μπορείς να πεις με σιγουριά ότι είναι αλήθεια τα όσα ισχυρίζεται. Οπότε @Fleabag μην αγχώνεσαι!

Να είστε καλα κορίτσια που με καθησυχάζετε! Εγω παντως θα πάρω ενα τηλεφωνο γιατι εκτός απο τα εξωτερικά-φαινοτυπικα χαρακτηριστικά που μου είπαν στο τηλεφωνο δεν εχω ουτε εξετάσεις! Τιποτα!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

8 ώρες πρίν, Stamatia123 είπε:

Με έναν πόνο κορίτσι μου! 

Ρε κορίτσια όταν ακούω δοτρια και 4 δεν κολλαει... Το βλέπω πολύ γραμμένο εδω μέσα και εφόσον οι δοτριες από τον νόμο είναι κάτω των 35  η νομοθεσία ορίζει τοποθέτηση μόνο δύο εμβρύων άσχετα με το ποσό ετών είναι η ληπτρια. Και αυτό διότι θεωρούνται πιο δυνατά τα εμβρυα και φοβούνται για πολυδυμες κυησεις. Κάπου αλλού διάβασα σήμερα έβαλε λέει η άλλη με την μια 4 βλαστοκυστες με ωαρια από δοτρια και ξεκίνησε με 400+ χοριακη και έλεγε ο γιατρος της έκανε σωστά την δουλειά  και επιασαν και τα τέσσερα. Τελικά είδαν ένα  στον υπέρηχο αλλά με προβληματίζει πόσο τελικά η κάθε μία μας γράφει την πραγματικότητα η αν οι γιατρό μας δουλευουν

 

Συμφωνω. Ο νόμος είναι σαφής. Επίσης οι πολυδημες κυήσεις είναι επιπλοκή στην εξωσωματική. Μια εξωσωματικος μου είχε πει ότι επιτυχία στην εξωσωματική είναι ένα μωρό κ όχι δυο η τρία γιατί είναι υψηλού κινδύνου. Η ξένη βιβλιογραφία τα αναφέρει αυτά κ σε πολλές χώρες πλέον βάζουν ένα σε μικρές ηλικίες για να αποφύγουν πολυδημες κυησεις

9 ώρες πρίν, teta2 είπε:

Εγώ είχα βάλει 4 αλλά στον υπέρηχο είδαμε μόνο ένα σάκο οπότε δεν ξέρω αν έπιασαν παραπάνω από ένα...έχω μπει στον 8ο , τον Μάρτιο γεννάω..

Μπορεί να έπιασαν δυο κ να μην προχώρησε. Εσυ μην ανησυχείς σε λίγο καιρό θα έχεις ένα υγιές μωράκι αγκαλια

8 ώρες πρίν, teta2 είπε:

Σ' ευχαριστώ!! Όχι δεν είμαι με δοτριά, ήταν η πρώτη προσπάθεια με δικά μου πριν καταφύγω σε δοτρια λόγω ηλικίας, είμαι πλέον 43. Τελικά δεν χρειάστηκε! Λήψη τροφοβλάστης έκανα γιατί βγήκε τσιμπημενη η αυχενική αλλά θα έκανα ούτως ή άλλως για να είμαι σίγουρη!

Τι είναι η λήψη τροφοβλαστης;Η αυχενική βγήκε μεγάλη λόγω ηλικίας η είδατε κάτι;


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fleabag είπε:

Αχ Σταματια! Κι εγω εδω και 2-3 χρονια συζητάω με την ψυχολόγο μου ολα αυτα τα θέματα αλλα στο δια ταύτα και προς το παρόν το μεγαλο θεμα στη ζωή μου ειναι πως και αν θα χωρέσει το καρότσι διδυμων στο ασανσέρ και πως θα τα πηγαίνω βόλτες ουσα μόνη και ωραία!:cool:  Σε οτι αφορά το εκπαιδευτικό σύστημα και γενικά την κοινωνία στην Ελλάδα δεν είμαι καθόλου αισιόδοξη. Μεχρι που σκέφτομαι να φύγω και να ζήσουμε στην άλλη μου πατρίδα οπου ειναι λιγο πιο ανοικτή σαν κοινωνία. Να πω και κάτι ενδιαφέρον,στην δεύτερη μου πατρίδα σε ολα τα επίσημα έγγραφα αναγράφεται το ονομα μητρος και ουχι πατρος διότι οπως ολοι γνωρίζουμε μονο η μάνα ειναι σιγουρη! Δεν ειναι πολυ λογικό; Οποτε ουτε καν τίθεται θεμα αν υπαρχει εκει ονομα πατρος ή οχι!

Να είστε καλα κορίτσια που με καθησυχάζετε! Εγω παντως θα πάρω ενα τηλεφωνο γιατι εκτός απο τα εξωτερικά-φαινοτυπικα χαρακτηριστικά που μου είπαν στο τηλεφωνο δεν εχω ουτε εξετάσεις! Τιποτα!

Θα είναι κιντερ έκπληξη ρε χαζή τα μωρά!!! 

Καλά αυτό το μαγικό με την πατρίδα σου.. Μόνο η μάνα είναι σίγουρη! Τέλειο. Έγω να δεις θα το προσάρμοσω στα μέτρα μου. Δε μου λες.... Αυτός ο παράδεισος, η καλή πατρίδα προς τα που πέφτει; 

Το καρότσι μεγάλο θέμα φυσικά!!! Έχω τρόπο να στο λύσω και αυτό! Στείλε το ένα μωρό πακέτο σε μένα ή αν θες πες να έρθω να το πάρω πριν γυρίσετε σπιτι από την κλινικη. Το δικό μου ασανσέρ χωράει :)

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stamatia123 είπε:

Θα είναι κιντερ έκπληξη ρε χαζή τα μωρά!!! 

Καλά αυτό το μαγικό με την πατρίδα σου.. Μόνο η μάνα είναι σίγουρη! Τέλειο. Έγω να δεις θα το προσάρμοσω στα μέτρα μου. Δε μου λες.... Αυτός ο παράδεισος, η καλή πατρίδα προς τα που πέφτει; 

Το καρότσι μεγάλο θέμα φυσικά!!! Έχω τρόπο να στο λύσω και αυτό! Στείλε το ένα μωρό πακέτο σε μένα ή αν θες πες να έρθω να το πάρω πριν γυρίσετε σπιτι από την κλινικη. Το δικό μου ασανσέρ χωράει :)

Κεντροευρωπαϊκή χώρα με υπέροχη πρωτεύουσα! Θα σου στείλω πμ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Mary H είπε:

Αν είναι κ οι Depeche Mode θα έρθουμε σίγουρα!

Mary στο χτεσινό γλέντι γιατί δεν ήρθες;;; σνομπαρεις την Γωγω Τσαμπα;;; 

Μαζί με τους Depeche Mode στο γλέντι της Δευτέρας θα φέρω και τον Σαλεα... Εκεί να σε δω

Κορίτσια έχω πόνους και χτες και σήμερα σαν να μου τραβάνε τα έντερα. Και κάποιες φορές πόνους περιοδου(που κανονικά η περίοδος μου είναι αθόρυβη και δεν με ταλαιπωρεί) Στις άλλες εγκυμοσυνες δεν είχα τετοια(θα μου πείτε και πολύ σωστά ότι δεν είχες και μωρό στο τέλος και θα έχετε δίκιο) 

Για καταθέστε όλες την εμπειρία σας. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Stamatia123 είπε:

Mary στο χτεσινό γλέντι γιατί δεν ήρθες;;; σνομπαρεις την Γωγω Τσαμπα;;; 

Μαζί με τους Depeche Mode στο γλέντι της Δευτέρας θα φέρω και τον Σαλεα... Εκεί να σε δω

Κορίτσια έχω πόνους και χτες και σήμερα σαν να μου τραβάνε τα έντερα. Και κάποιες φορές πόνους περιοδου(που κανονικά η περίοδος μου είναι αθόρυβη και δεν με ταλαιπωρεί) Στις άλλες εγκυμοσυνες δεν είχα τετοια(θα μου πείτε και πολύ σωστά ότι δεν είχες και μωρό στο τέλος και θα έχετε δίκιο) 

Για καταθέστε όλες την εμπειρία σας. 

Εγω μόνο στους Depeche πηγαίνω Χαχα!!! Εγω είχα συχνά πόνους περιόδου γύρω στην 6 η εβδομάδα κ με ταλαιπωρούσαν. Κι αυτό με τα έντερα το είχα κ το έχω. Γενικά το κοιλιακό μου σύστημα έχει γίνει ότι να ναι! Είναι γιατί μεγαλώνει η μήτρα μαλλονμάλλον

  • Ευχαριστώ 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Stamatia123 είπε:

Mary στο χτεσινό γλέντι γιατί δεν ήρθες;;; σνομπαρεις την Γωγω Τσαμπα;;; 

Μαζί με τους Depeche Mode στο γλέντι της Δευτέρας θα φέρω και τον Σαλεα... Εκεί να σε δω

Κορίτσια έχω πόνους και χτες και σήμερα σαν να μου τραβάνε τα έντερα. Και κάποιες φορές πόνους περιοδου(που κανονικά η περίοδος μου είναι αθόρυβη και δεν με ταλαιπωρεί) Στις άλλες εγκυμοσυνες δεν είχα τετοια(θα μου πείτε και πολύ σωστά ότι δεν είχες και μωρό στο τέλος και θα έχετε δίκιο) 

Για καταθέστε όλες την εμπειρία σας. 

Μεχρι και την πρώτη χοριακη αλλα και για πολυ μετα( 6 μηνες μη σου πω) δεν ειχα καθόλου συμπτώματα.Τεραστια αναισθησία! Ειδικά για το πρώτο τρίμηνο αν δεν ηταν οι 3 πρώτες χοριακες και οι υπέρηχοι δεν θα πίστευα οτι είμαι έγκυος. Σε όλες ειναι διαφορετικά παντως.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Mary H είπε:

Συμφωνω. Ο νόμος είναι σαφής. Επίσης οι πολυδημες κυήσεις είναι επιπλοκή στην εξωσωματική. Μια εξωσωματικος μου είχε πει ότι επιτυχία στην εξωσωματική είναι ένα μωρό κ όχι δυο η τρία γιατί είναι υψηλού κινδύνου. Η ξένη βιβλιογραφία τα αναφέρει αυτά κ σε πολλές χώρες πλέον βάζουν ένα σε μικρές ηλικίες για να αποφύγουν πολυδημες κυησεις

Μπορεί να έπιασαν δυο κ να μην προχώρησε. Εσυ μην ανησυχείς σε λίγο καιρό θα έχεις ένα υγιές μωράκι αγκαλια

Τι είναι η λήψη τροφοβλαστης;Η αυχενική βγήκε μεγάλη λόγω ηλικίας η είδατε κάτι;

Ναι είναι πιθανό να έπιασαν δύο και να προχωρησε το ένα γιατί δεν είχα σωστούς διπλασιασμους, βέβαια δεν είδαμε ποτέ δεύτερο σακο.. τέλος πάντων, έκανα λήψη τροφοβλάστης γιατί η αυχενική βγήκε 4 και ήταν μεγάλο ποσοστό να έχει θέμα το έμβρυο. Όλα τα υπόλοιπα ήταν κανονικά. Ευτυχώς βγηκε φυσιολογικό. Είναι κάτι σαν αμνιο αλλά γίνεται πιο νωρίς μέχρι την 13η εβδομάδα και παίρνουν δείγμα από τα κύτταρα που θα γίνουν αργότερα ο πλακούντας και το ελέγχουν για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Δεν είναι ευχάριστη διαδικασία πρέπει να πω και έχει ποσοστά αποβολής μεγαλύτερα από την αμνιο αλλά γίνεται νωρίς και αν υπάρξει θέμα κάνεις απλά μια αποξεση....εσύ δεν νομίζω να χρειαστεί να κάνεις αφού είσαι με δοτρια.

 

πρίν από 50 λεπτά , Taggeris είπε:

Μπράβο Τέτα μου χαίρομαι που όλα σου πάνε καλά κορίτσι μου.... παίρνω λίγο κουράγιο να ξεκινήσω κι εγώ

Σ' ευχαριστώ, σου εύχομαι και σένα πάνε όλα καλά!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, teta2 είπε:

Ναι είναι πιθανό να έπιασαν δύο και να προχωρησε το ένα γιατί δεν είχα σωστούς διπλασιασμους, βέβαια δεν είδαμε ποτέ δεύτερο σακο.. τέλος πάντων, έκανα λήψη τροφοβλάστης γιατί η αυχενική βγήκε 4 και ήταν μεγάλο ποσοστό να έχει θέμα το έμβρυο. Όλα τα υπόλοιπα ήταν κανονικά. Ευτυχώς βγηκε φυσιολογικό. Είναι κάτι σαν αμνιο αλλά γίνεται πιο νωρίς μέχρι την 13η εβδομάδα και παίρνουν δείγμα από τα κύτταρα που θα γίνουν αργότερα ο πλακούντας και το ελέγχουν για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Δεν είναι ευχάριστη διαδικασία πρέπει να πω και έχει ποσοστά αποβολής μεγαλύτερα από την αμνιο αλλά γίνεται νωρίς και αν υπάρξει θέμα κάνεις απλά μια αποξεση....εσύ δεν νομίζω να χρειαστεί να κάνεις αφού είσαι με δοτρια.

 

Σ' ευχαριστώ, σου εύχομαι και σένα πάνε όλα καλά!!!

Δηλαδή το 4 βγήκε με βάση την ηλικία η είδε κάτι στην αυχενική που δεν αρεσε στο γιατρό;

Just now, Fleabag είπε:

Μεχρι και την πρώτη χοριακη αλλα και για πολυ μετα( 6 μηνες μη σου πω) δεν ειχα καθόλου συμπτώματα.Τεραστια αναισθησία! Ειδικά για το πρώτο τρίμηνο αν δεν ηταν οι 3 πρώτες χοριακες και οι υπέρηχοι δεν θα πίστευα οτι είμαι έγκυος. Σε όλες ειναι διαφορετικά παντως.

Τυχερή τυχερή τυχερή!!!! Εγω ότι σύμπτωμα υπάρχει το είχα. Ακόμη κ τώρα κάποιες μέρες ειμαι σαν άρρωστη. Στην πρώτη εγκυμοσύνη που έφτασε 8η εβδομάδα δεν είχα τιποτα όλο καφέδες κ βόλτες ήμουν.....


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, teta2 είπε:

Σ' ευχαριστώ!! Όχι δεν είμαι με δοτριά, ήταν η πρώτη προσπάθεια με δικά μου πριν καταφύγω σε δοτρια λόγω ηλικίας, είμαι πλέον 43. Τελικά δεν χρειάστηκε! Λήψη τροφοβλάστης έκανα γιατί βγήκε τσιμπημενη η αυχενική αλλά θα έκανα ούτως ή άλλως για να είμαι σίγουρη!

Μου δίνεις κουράγιο!! Κ εγώ θα κάνω την πρώτη μου αυτό  τον μήνα!Έχω μαζέψει με φυσικούς 7 εμβρυακια!

Με το καλό το μωρό σου!!! Αυτά τα μωρά που είναι ενάντια στις στατιστικές, είναι θαύματα! Έκανες αμνιοπαρακεντηση?

  • Μου αρέσει 3

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, teta2 είπε:

Ναι είναι πιθανό να έπιασαν δύο και να προχωρησε το ένα γιατί δεν είχα σωστούς διπλασιασμους, βέβαια δεν είδαμε ποτέ δεύτερο σακο.. τέλος πάντων, έκανα λήψη τροφοβλάστης γιατί η αυχενική βγήκε 4 και ήταν μεγάλο ποσοστό να έχει θέμα το έμβρυο. Όλα τα υπόλοιπα ήταν κανονικά. Ευτυχώς βγηκε φυσιολογικό. Είναι κάτι σαν αμνιο αλλά γίνεται πιο νωρίς μέχρι την 13η εβδομάδα και παίρνουν δείγμα από τα κύτταρα που θα γίνουν αργότερα ο πλακούντας και το ελέγχουν για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Δεν είναι ευχάριστη διαδικασία πρέπει να πω και έχει ποσοστά αποβολής μεγαλύτερα από την αμνιο αλλά γίνεται νωρίς και αν υπάρξει θέμα κάνεις απλά μια αποξεση....εσύ δεν νομίζω να χρειαστεί να κάνεις αφού είσαι με δοτρια.

 

Σ' ευχαριστώ, σου εύχομαι και σένα πάνε όλα καλά!!!

Υπάρχει και η εξέταση με το αίμα. Απλά οποίο εργαστήριο την αναλαμβάνει στέλνει το δείγμα στην Αμερική. Αλλά και πάλι η αμνιοπαρακεντηση θεωρείται η μόνη σιγουρη. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Δηλαδή το 4 βγήκε με βάση την ηλικία η είδε κάτι στην αυχενική που δεν αρεσε στο γιατρό;

Τυχερή τυχερή τυχερή!!!! Εγω ότι σύμπτωμα υπάρχει το είχα. Ακόμη κ τώρα κάποιες μέρες ειμαι σαν άρρωστη. Στην πρώτη εγκυμοσύνη που έφτασε 8η εβδομάδα δεν είχα τιποτα όλο καφέδες κ βόλτες ήμουν.....

Μέτρησε το υγρό που υπάρχει στον αυχένα του εμβρύου και ήταν πάνω από το κανονικό ( το όριο είναι 2,5 νομίζω). Όλα τα υπόλοιπα ήταν φυσιολογικά.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη μισο να καταλαβω.... Σας εδωσαν εσας που ειστε με δοτριες,τις εξετασεις της κοπελας;;;; Ή απλα σας ειπαν οτι ολα βγηκαν οκ; Εμενα απλα μου ειπαν τι εξετασεις της κανουν. Μου ειπαν υψος,φαινοτυπικα χαρακτηριστικα,ομαδα αιματος κ ηλικια. Κ μου ειπαν με τι ασχολειται (γτ την ηθελα να ειναι κ Γ βαθμιας εκπαιδευσης..), α μου ειπαν κ εθνικοτητα...

Ειναι κατι αλλο που πρεπει να ρωτησω;

Τωρα βεβαια πεταξε το πουλακι κ μας τα φερε τα αυγα... Ετσι για την ενημερωση της υποθεσης... Για πειτε!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Stamatia123 είπε:

Υπάρχει και η εξέταση με το αίμα. Απλά οποίο εργαστήριο την αναλαμβάνει στέλνει το δείγμα στην Αμερική. Αλλά και πάλι η αμνιοπαρακεντηση θεωρείται η μόνη σιγουρη. 

Νομίζω ότι η εξέταση με το αίμα δίνει παλι ποσοστά, οι επεμβατικές μέθοδοι όπως αμνιο και λήψη τροφοβλάστης σου δίνει απάντηση με 99 τοις εκατό σιγουρια.

Link to comment
Share on other sites

Just now, eleni17 είπε:

Μου δίνεις κουράγιο!! Κ εγώ θα κάνω την πρώτη μου αυτό  τον μήνα!Έχω μαζέψει με φυσικούς 7 εμβρυακια!

Με το καλό το μωρό σου!!! Αυτά τα μωρά που είναι ενάντια στις στατιστικές, είναι θαύματα! Έκανες αμνιοπαρακεντηση?

Δεν έκανα αμνιοπαρακέντηση, έκανα λήψη τροφοβλάστης που γίνεται στην 13η εβδ περίπου και παίρνουν δείγμα από τα κύτταρα του πλακούντα. Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...