Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Stamatia123 είπε:

Ζητάω χίλια συγγνώμη!!! Έγγραφα στο άλλο φόρουμ και επειδή είμαι νέα εδώ μέσα νόμιζα ότι έγραψα και στα δύο. 

Λοιπόν Κοριτσαρες λέω να γίνω μαμά!!! Χοριακη 32 μετά απο 9 μέρες από εμβρυομεταφορα βλαστοκυστεων. Εννοείται ότι αρχίζει άλλο άγχος κάθε δύο μέρες αλλά εδώ είμαι να το παλέψω και αυτό. 

Ευχαριστώ πάρα πολύ που μοιράζεστε το άγχος μου και την αγωνία μου. 

Επίσης ευχαριστώ γιατί αυτές τις μέρες γέλασα πάρα πολύ εδώ μέσα!!! 

Θα γίνω μαμά.... Ονειρεύομαι να  προλάβω να γίνω επίσης και πεθερά και συμπεθερα και γιαγιά!!! :)

Αγάπη... 32 χοριακη... Χαμογελάω!!!. Την παλεύω :)

Όλες σας αγαπάω και ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!! 

Συγχαρητήρια ευχομαι καλούς διπλασιασμούς να έχεις!!!

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Σήμερα ετοιμάσαμε ένα μικρό τσιμπουσι εδώ στη γειτονια... Έτσι για να γιορτάσουμε τα ευχαριστα... Όσοι καλοί προσέλθετε. 

Βάλαμε 7 σούβλες με κατσικια, το ποτό θα ρέει άφθονο, θα έχουμε μια μικρή κομπανία με την Γωγω Τσαμπα στο τραγούδι... Το γλέντι ξεκινάει σήμερα στους 17:00 και θα τραβήξει μια βδομάδα (σαν τους γάμους των τσιγγάνων) Χα χα χα

Απλά πράγματα... Μη φανταστειτε υπερβολες(κλαίω από τα γέλια) 

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stamatia123 είπε:

Ζητάω χίλια συγγνώμη!!! Έγγραφα στο άλλο φόρουμ και επειδή είμαι νέα εδώ μέσα νόμιζα ότι έγραψα και στα δύο. 

Λοιπόν Κοριτσαρες λέω να γίνω μαμά!!! Χοριακη 32 μετά απο 9 μέρες από εμβρυομεταφορα βλαστοκυστεων. Εννοείται ότι αρχίζει άλλο άγχος κάθε δύο μέρες αλλά εδώ είμαι να το παλέψω και αυτό. 

Ευχαριστώ πάρα πολύ που μοιράζεστε το άγχος μου και την αγωνία μου. 

Επίσης ευχαριστώ γιατί αυτές τις μέρες γέλασα πάρα πολύ εδώ μέσα!!! 

Θα γίνω μαμά.... Ονειρεύομαι να  προλάβω να γίνω επίσης και πεθερά και συμπεθερα και γιαγιά!!! :)

Αγάπη... 32 χοριακη... Χαμογελάω!!!. Την παλεύω :)

Όλες σας αγαπάω και ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!! 

Μπράβο! Πολυ καλή αρχη! Άντε τωρα τη Δευτερα με διπλασιασμό,μη σου πω με τριπλασιασμό!

14 ώρες πρίν, Stamatia123 είπε:

Ναι...ναι... Αλοίμονο... Το όνειρο του Δανού όταν τον επ@ιζε  ήταν να βρεθει με μια ελληνιδα βλαμμενη και δύο παιδιά που το υπόλοιπο μισο δεν ξέρουμε από που κρατάει η σκουφιά τους... Οικογένεια μωσαϊκό ( τι όνειρα να βλέπει άραγε;;; πολλοί απο αυτόυς έχουν ήδη οικογένεια και παιδιά. Είδα καποιες συνεντεύξεις από ξένα σαιτ και ακούστε ακούστε... Μερικούς λέει τους στέλνουν οι γυναίκες τους να δώσουν σπέρμα για να εκτωνοθουν κιόλας για να μην τις πριζουν για σεξ.... Χα χα χα χα χα. Που με τόσα λεφτά που πληρώνουμε τους κάναμε τα έξοδα  να έρθουν τα παλικάρια Ελλάδα και να περασουμε όλοι καλά χα χα χα χα χα

Fleebag αν είχαν παραγγείλει από οποιαδήποτε τράπεζα θα έπρεπε να σου δώσουν τα στοιχεία που δίνει η τράπεζα σπέρματος. Ένα ηλεκτρονικό αρχειο

Εμένα στο κέντρο που είμαι μου είπαν ή παίρνω εντελώς δωρεάν δικό τους σπέρμα από την τράπεζα την δικιά τους αλλά δεν έχω καμία πληροφορία ή παραγγέλνω μόνη μου από τράπεζα και διαλέγω. 

Στην cryos μπορείς να αγοράσεις σπέρμα απο ανώνυμο δότη και το μόνο που σου παρέχουν είναι οι προγενετικες εξετασεις + το αποθεμα από υλικό και ταχύτητες ή πληρωνεις κάτι παραπάνω και έχεις επιπλέων  φώτο από τον δότη σε παιδική ηλικία + ψυχογραφημα+ τεστ συναισθηματική νοησης+ τεστ iq + φωνητικό μήνυμα που μιλανε οι περισσότεροι για ποιο λόγο δίνουν σπερμα+ επάγγελμα και χομπυ, δεξιοτητες+ γενεαλογικό δέντρο για τρεις γενιές πίσω και από τι πέθαναν οι πρόγονοι+ μια αξιολογιση του ατόμου απο τον υπάλληλο που έρχεται σε επαφή μαζί του. . Αν πληρώσεις και 200 ευρώ παραπάνω μπορείς σε έχεις για κάποιους και φώτο από ενήλικη ηλικία. 

Επίσης στους μη ανώνυμους δότες το παιδί όταν φτάσει στα 18 μπορεί να έχει περισσότερες πληροφορίες για τον δότη στέλνοντας ένα γράμμα στην εταιρία και επίσης μπορούν να έρθουν σε επαφή μαζί του πχ να πιούμε ένα καφέ. Τα περισσότερα παιδιά έχουν απορίες για το γενεαλογικό τους δέντρο οπότε και γι αυτό το έχουν ανάγκη (εφόσον το πεις στο παιδί) 

Εγώ ήθελα να είμαι σίγουρη ότι δεν θα είναι Έλληνας διοτι οι δοτες στην Ελλάδα δεν ελέγχονται από έναν κεντρικό φορέα και πότε δεν καταγραφικαν πόσα παιδιά επιτεύχθηκαν απο κάθε δοτη

Όπως και να έχει εσύ περιμένεις το παιδάκι και σου εύχομαι με το καλό να έρθει  και αυτά τα έγραψα απλά για ενημέρωση προς οποία θα ήθελε να κατευθυνθει προς την κατεύθυνση του δότη. 

Με το καλό λοιπόν!!!! 

Εμένα τωρα όλα αυτα που διαβάζω γιατι δεν με καθησυχάζουν,εν αντιθέσει νιώθω πολυ ηλίθια; Εμπιστεύτηκα απόλυτα τον γιατρο,δεν το μετανιώνω αλλα ρε γμτ κανένας,καμια ενημέρωση; Την Δευτερα θα πάρω τηλεφωνο στο κέντρο και θα τους τρελανω!Εγω μικρά Βίκινγκς θέλω!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fleabag είπε:

Μπράβο! Πολυ καλή αρχη! Άντε τωρα τη Δευτερα με διπλασιασμό,μη σου πω με τριπλασιασμό!

Εμένα τωρα όλα αυτα που διαβάζω γιατι δεν με καθησυχάζουν,εν αντιθέσει νιώθω πολυ ηλίθια; Εμπιστεύτηκα απόλυτα τον γιατρο,δεν το μετανιώνω αλλα ρε γμτ κανένας,καμια ενημέρωση; Την Δευτερα θα πάρω τηλεφωνο στο κέντρο και θα τους τρελανω!Εγω μικρά Βίκινγκς θέλω!!!

Ρε άσε να έρθουν τώρα υγειη μωρά και τα υπόλοιπα άστα. Τα έγραψα για να ενημερωθεί και καμιά άλλη κοπέλα που θα ήθελε να συνεχίσει με δανεικό σπέρμα. 

Μικρή σημασία έχει. Αλήθεια

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stamatia123 είπε:

Ρε άσε να έρθουν τώρα υγειη μωρά και τα υπόλοιπα άστα. Τα έγραψα για να ενημερωθεί και καμιά άλλη κοπέλα που θα ήθελε να συνεχίσει με δανεικό σπέρμα. 

Μικρή σημασία έχει. Αλήθεια

 

Εχεις δίκιο,με το μυαλό μου το ξερω! Γενικά παντως υπαρχει μεγάλη μυστικοπάθεια. Και στο εμπρυολαμπ στη Θεσσαλονικη τα ίδια. Έδινα έξτρα 250 ευρω για το σπερμα σε καθε προσπάθεια αλλα εκτός απο εξωτερικά χαρακτηριστικά δεν μου έλεγαν τιποτα,ήξερα μονο οτι ειναι απο cryos. Τα ίδια και για την δοτρια. Τεσπα,σταματάω,με εχει πιάσει λιγο ψυχοτραλαλα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Fleabag είπε:

Εχεις δίκιο,με το μυαλό μου το ξερω! Γενικά παντως υπαρχει μεγάλη μυστικοπάθεια. Και στο εμπρυολαμπ στη Θεσσαλονικη τα ίδια. Έδινα έξτρα 250 ευρω για το σπερμα σε καθε προσπάθεια αλλα εκτός απο εξωτερικά χαρακτηριστικά δεν μου έλεγαν τιποτα,ήξερα μονο οτι ειναι απο cryos. Τα ίδια και για την δοτρια. Τεσπα,σταματάω,με εχει πιάσει λιγο ψυχοτραλαλα

Στην  εμβρυογένεσις δεν χρεώνουν τίποτε για το σπέρμα (υποθέτω ότι το έχουν μπολικο ή επειδή δεν κοστίζει πολλά) και δεν έχουν και πολλούς δότες με χαρακτηριστικά που ζητάς (όταν είπα εγώ τι ήθελα με κοιτουσε η προυσταμενη σαν να κατέβηκα από το διάστημα.) Χα χα χα χα και της λέω εάν ήταν κοντός και φαλακρός εγώ μαζί του σεξ δεν θα έκανα... Γιατί πρέπει να κάνω το παιδί του.... Χα χα χα χα

Μπορώ να υποχώρησε της λέω αν έχετε στοιχεία για το iq και είναι πάνω από 180

Σου μιλάω στο κέντρο οπότε πηγαίνω ρίχνω πολύ γέλιο

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stamatia123 είπε:

Κορίτσια... Για μένα η μαμά μου ήταν και είναι ακόμα και τώρα που είναι 79ετων σαν τα δεντροσπιτα που βλέπουμε στις  αμερικανικές ταινίες... Από αυτά που όταν έχουν προβλήματα τα παιδιά, που όταν θυμώνουν, όταν κλαίνε τρέχουν και κρύβονται εκεί.

Είμαι 48 και ακόμα όταν με παίρνει αγκαλιά, παίρνει πάνω της όλα τα βάρη και τα προβληματα μου πάνω της χωρις ποτέ να της το ζητήσω. 

Αυτό είναι η δικιά μου μαμά  έως και σημερα και αυτο ονειρεύομαι να γίνω και γω. Ένα δεντροσπιτο  για ένα παιδί για όσα περισσότερα χρόνια καταφέρω να μείνω κοντά του. 

Μπραααβοοο Σταματία μου!!! Πολύ το χάρηκα δόξα τω θεώ κορίτσι μου....να πάνε όλα κατευχην ενημέρωνε μας

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Stamatia123 είπε:

Σήμερα ετοιμάσαμε ένα μικρό τσιμπουσι εδώ στη γειτονια... Έτσι για να γιορτάσουμε τα ευχαριστα... Όσοι καλοί προσέλθετε. 

Βάλαμε 7 σούβλες με κατσικια, το ποτό θα ρέει άφθονο, θα έχουμε μια μικρή κομπανία με την Γωγω Τσαμπα στο τραγούδι... Το γλέντι ξεκινάει σήμερα στους 17:00 και θα τραβήξει μια βδομάδα (σαν τους γάμους των τσιγγάνων) Χα χα χα

Απλά πράγματα... Μη φανταστειτε υπερβολες(κλαίω από τα γέλια) 

Με το καλό! Καλούς διπλασιασμους!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Stamatia123 είπε:

Κορίτσια... Για μένα η μαμά μου ήταν και είναι ακόμα και τώρα που είναι 79ετων σαν τα δεντροσπιτα που βλέπουμε στις  αμερικανικές ταινίες... Από αυτά που όταν έχουν προβλήματα τα παιδιά, που όταν θυμώνουν, όταν κλαίνε τρέχουν και κρύβονται εκεί.

Είμαι 48 και ακόμα όταν με παίρνει αγκαλιά, παίρνει πάνω της όλα τα βάρη και τα προβληματα μου πάνω της χωρις ποτέ να της το ζητήσω. 

Αυτό είναι η δικιά μου μαμά  έως και σημερα και αυτο ονειρεύομαι να γίνω και γω. Ένα δεντροσπιτο  για ένα παιδί για όσα περισσότερα χρόνια καταφέρω να μείνω κοντά του. 

Πολύ όμορφο αυτό που έγραψες για την μαμά σου!! Συγχαρητήρια  για το μωρό σου Σταματία!!

  • Μου αρέσει 3

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Stamatia123 είπε:

Ποια έχει σειρά τώρα ρε κοριτσια να περιμένουμε νέα;;; 

Προς το παρόν το διπλασιασμό σου. Δευτέρα θα πας; Ο γιατρός σου είπε ανα δυο μέρες; Για την τιμη της χοριακης τι σου είπε ο Μαστρο;

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Προς το παρόν το διπλασιασμό σου. Δευτέρα θα πας; Ο γιατρός σου είπε ανα δυο μέρες; Για την τιμη της χοριακης τι σου είπε ο Μαστρο;

Μου είπε να κάνω την Δευτέρα. Να μην ανησυχω(επειδή την είδα μικρή) αλλά δεν χρειαζοταν να μου το πεί κιόλας) 

Στην φυσιολογική εγκυμοσύνη που είχα ξεκίνησα με πολύ μεγάλη χοριακη και μου είχε πει στο μικροβιολογικο η κοπέλα ότι αν δεν είναι δίδυμη κύηση μπορεί να έχω θέμα με χρωμοσωμικη ανωμαλια και κυρίως σύνδρομο down(και δεν βγήκε ψεύτρα) 

Ας ανεβαίνει οπως πρεπει και τα υπόλοιπα δεν τα ψάχνω προς το παρών. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...