Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

On 9/6/2020 at 6:12 ΜΜ, Papy είπε:

Καλώς ήρθες στην παρέα μας κοριτσάκι.Αν δεις 2 απαντήσεις μη δώσεις σημασία γιατί κάτι μπέρδεψα.Λοιπόν εγώ θα σου πω για τον γιατρό μου.Είναι ο Τσιριγώτης κ το κέντρο είναι το Ακεσώ embryoart.Εγώ πέτυχα με την πρώτη κ περιμένω με τη βοήθεια του Θεού τα διδυμάκια μου!!Πολύ καλά λόγια λένε τα κορίτσια κ τον Σφακιανούδη κ να μας πει κ η @Rafaelatarzan για τον δικό της εξαιρετικό γιατρό.

Σου εύχομαι καλή επιτυχία!!

Ποσο ετων εισαι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Καλημέρα!!Καλή επιτυχία σε όλες!!Εχω αγχωθεί κ πελαγώσει...Η ιστορία μου έχει ως εξής..Ξεκίνησα πριν 3 χρόνια με εξωσωματικές.Δεν κάνω πολλά ωάρια κ μάλλον ούτε καλά ,χωρίς να έχει βρεθεί κάποιο πρόβλημα δικό μου εκτος από το κακό σπερμα του συζύγου.Εχω κάνει τέσσερις διεργεσεις με τρεις διαφορετικούς ιατρούς κ τρεις εμβρυομεταφορες.Καμία δεν είχε θετική χοριακη.Στη τελευταία τα έμβρυα που μεταφέραμε ήταν 3ημερων κ πολύ καλά αλλά τπτ.Ενδομητριο φτάνω γύρω στο 7,5 .την τελευταία φορά ο ιατρός δεν μου έδωσε κάποια αντιπηκτική αγωγή κ μου φάνηκε περίεργο.Σκεφτομουν να κάνω πάλι προσπάθεια με τον ίδιο αλλά μιλώντας με τη ιατρό που με παρακολουθεί για το μαστό ,με κατατάσσει υψηλού κινδύνου κ θεωρεί πως κ λόγω της ηλικίας μου 43 πρέπει να καταφύγω σε δωρεά.Δεν εχω πολλά περιθώρια για προσπάθειες..Εδώ διάβασα πρώτη φορά για τον τσιριγο κ τον σφακιανου ..Να απευθυνθώ άραγε σε κάποιον από αυτούς ή να συνεχίσω στο Ιασώ...είναι καλό να αλλάζουμε ιατρούς;Σας ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina13 είπε:

Καλημέρα!!Καλή επιτυχία σε όλες!!Εχω αγχωθεί κ πελαγώσει...Η ιστορία μου έχει ως εξής..Ξεκίνησα πριν 3 χρόνια με εξωσωματικές.Δεν κάνω πολλά ωάρια κ μάλλον ούτε καλά ,χωρίς να έχει βρεθεί κάποιο πρόβλημα δικό μου εκτος από το κακό σπερμα του συζύγου.Εχω κάνει τέσσερις διεργεσεις με τρεις διαφορετικούς ιατρούς κ τρεις εμβρυομεταφορες.Καμία δεν είχε θετική χοριακη.Στη τελευταία τα έμβρυα που μεταφέραμε ήταν 3ημερων κ πολύ καλά αλλά τπτ.Ενδομητριο φτάνω γύρω στο 7,5 .την τελευταία φορά ο ιατρός δεν μου έδωσε κάποια αντιπηκτική αγωγή κ μου φάνηκε περίεργο.Σκεφτομουν να κάνω πάλι προσπάθεια με τον ίδιο αλλά μιλώντας με τη ιατρό που με παρακολουθεί για το μαστό ,με κατατάσσει υψηλού κινδύνου κ θεωρεί πως κ λόγω της ηλικίας μου 43 πρέπει να καταφύγω σε δωρεά.Δεν εχω πολλά περιθώρια για προσπάθειες..Εδώ διάβασα πρώτη φορά για τον τσιριγο κ τον σφακιανου ..Να απευθυνθώ άραγε σε κάποιον από αυτούς ή να συνεχίσω στο Ιασώ...είναι καλό να αλλάζουμε ιατρούς;Σας ευχαριστω!

Εγω απο το ιασω Δεν εχω καλη εμπειρία λογω γιατρων...τωρα που ειμαι στην ιδια φάση με σένα αυτους τούς γιατρους θα επισκεφτω...άλλα οχι για δανεικα...διότι δεν με εχει πεισει κανεις με αμη 11 fsh 8.5 lh 8 e2 38 ;  3 φυσικες συλλήψεις μετα τα 40 αλλα παλινδρόμες οτι πρέπει να καταληξω εκεί..εδω διαβαζω κορίτσια με amh   1   η fsh 17 κ ομως τις ενθαρρύνουν να συνεχίσουν....στα 48 μου ναι θα παω με δανεικα .....αν κ κοντα ειμαι....Καλή επιτυχία σε ολες μας!!!

ΥΓ  λογω 4 διεγερσεων θα αναζητήσω φυσικο κυκλο..οταν εκανα το 2018 σε 2 μήνες ειχα 2 αριστα αλλα χοριακη  0 λογω κακων γιατρών στο ιασω

Link to comment
Share on other sites

Just now, geozak είπε:

Εγω απο το ιασω Δεν εχω καλη εμπειρία λογω γιατρων...τωρα που ειμαι στην ιδια φάση με σένα αυτους τούς γιατρους θα επισκεφτω...άλλα οχι για δανεικα...διότι δεν με εχει πεισει κανεις με αμη 11 fsh 8.5 lh 8 e2 38 ;  3 φυσικες συλλήψεις μετα τα 40 αλλα παλινδρόμες οτι πρέπει να καταληξω εκεί..εδω διαβαζω κορίτσια με amh   1   η fsh 17 κ ομως τις ενθαρρύνουν να συνεχίσουν....στα 48 μου ναι θα παω με δανεικα .....αν κ κοντα ειμαι....Καλή επιτυχία σε ολες μας!!!

ΥΓ  λογω 4 διεγερσεων θα αναζητήσω φυσικο κυκλο..οταν εκανα το 2018 σε 2 μήνες ειχα 2 αριστα αλλα χοριακη  0 λογω κακων γιατρών στο ιασω

Αυτούς εννοείς το Τσιριγώτη κ το σφακια;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Katerina13 είπε:

Αυτούς εννοείς το Τσιριγώτη κ το σφακια;

Ναι.....αυτους θα επισκεφτω...ακουσα Πολλά καλα!!!!!.εκτος κ γίνει το θαύμα...περιμένω χοριακη..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, geozak είπε:

Ναι.....αυτους θα επισκεφτω...ακουσα Πολλά καλα!!!!!.εκτος κ γίνει το θαύμα...περιμένω χοριακη..

Σου ευχομαι τριψηφια χωριακή κ να μην χρειαστείς να γνωρίσεις κανένα τους!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina13 είπε:

Καλημέρα!!Καλή επιτυχία σε όλες!!Εχω αγχωθεί κ πελαγώσει...Η ιστορία μου έχει ως εξής..Ξεκίνησα πριν 3 χρόνια με εξωσωματικές.Δεν κάνω πολλά ωάρια κ μάλλον ούτε καλά ,χωρίς να έχει βρεθεί κάποιο πρόβλημα δικό μου εκτος από το κακό σπερμα του συζύγου.Εχω κάνει τέσσερις διεργεσεις με τρεις διαφορετικούς ιατρούς κ τρεις εμβρυομεταφορες.Καμία δεν είχε θετική χοριακη.Στη τελευταία τα έμβρυα που μεταφέραμε ήταν 3ημερων κ πολύ καλά αλλά τπτ.Ενδομητριο φτάνω γύρω στο 7,5 .την τελευταία φορά ο ιατρός δεν μου έδωσε κάποια αντιπηκτική αγωγή κ μου φάνηκε περίεργο.Σκεφτομουν να κάνω πάλι προσπάθεια με τον ίδιο αλλά μιλώντας με τη ιατρό που με παρακολουθεί για το μαστό ,με κατατάσσει υψηλού κινδύνου κ θεωρεί πως κ λόγω της ηλικίας μου 43 πρέπει να καταφύγω σε δωρεά.Δεν εχω πολλά περιθώρια για προσπάθειες..Εδώ διάβασα πρώτη φορά για τον τσιριγο κ τον σφακιανου ..Να απευθυνθώ άραγε σε κάποιον από αυτούς ή να συνεχίσω στο Ιασώ...είναι καλό να αλλάζουμε ιατρούς;Σας ευχαριστω!

Καλησπερα! Με πανω απο 7,5 ενομητριο μπορει να γινει εμβρυομετοφορα. Οι δυο γιατροι που αναφερεις ειναι κορυφαιοι κ θα αξιζε ενα ραντεβου μαζι τους


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mary H είπε:

Καλησπερα! Με πανω απο 7,5 ενομητριο μπορει να γινει εμβρυομετοφορα. Οι δυο γιατροι που αναφερεις ειναι κορυφαιοι κ θα αξιζε ενα ραντεβου μαζι τους

Καλησπέρα!ναι μου έλεγαν πως το ενδομήτριο είναι πολύ καλο αλλά δεν είχα κανένα απότελεσμα.δεν ξέρουν γτ δεν εμφυτεύονται..να αλλάξω ιατρό;με ένα ραντεβού θα μπορέσω να καταλάβω με ποιον να προχωρήσω;

Link to comment
Share on other sites

Just now, geozak είπε:

Εγω απο το ιασω Δεν εχω καλη εμπειρία λογω γιατρων...τωρα που ειμαι στην ιδια φάση με σένα αυτους τούς γιατρους θα επισκεφτω...άλλα οχι για δανεικα...διότι δεν με εχει πεισει κανεις με αμη 11 fsh 8.5 lh 8 e2 38 ;  3 φυσικες συλλήψεις μετα τα 40 αλλα παλινδρόμες οτι πρέπει να καταληξω εκεί..εδω διαβαζω κορίτσια με amh   1   η fsh 17 κ ομως τις ενθαρρύνουν να συνεχίσουν....στα 48 μου ναι θα παω με δανεικα .....αν κ κοντα ειμαι....Καλή επιτυχία σε ολες μας!!!

ΥΓ  λογω 4 διεγερσεων θα αναζητήσω φυσικο κυκλο..οταν εκανα το 2018 σε 2 μήνες ειχα 2 αριστα αλλα χοριακη  0 λογω κακων γιατρών στο ιασω

Οι εξετάσεις σου είναι πάρα πολύ καλές.... Αν έχεις αντοχές πάλεψε το κι άλλο... Και επειδή μίλησες για ηλικία συγνώμη αλλά πόσο χρονών είσαι;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina13 είπε:

Καλησπέρα!ναι μου έλεγαν πως το ενδομήτριο είναι πολύ καλο αλλά δεν είχα κανένα απότελεσμα.δεν ξέρουν γτ δεν εμφυτεύονται..να αλλάξω ιατρό;με ένα ραντεβού θα μπορέσω να καταλάβω με ποιον να προχωρήσω;

Nα σου πω κατι με την εμπειρια μου? Αν ειναι καλα κ δυνατα τα εμβρυα εμφυτευονται παντου. Αλλιως η δεν εμφυτευονται ή χρειαζονται προσπαθειες πολλων ετων για να εμφυτευτουν. Εισαι διατεθειμενη να το κανεις? Δεν ειναι τυχαιο οτι στα δανεικα πιανουν πολυ ευκολα κ πολλες φορες με την πρωτη κοπελες που με τα δικα τους κανανε χρονια .

Εγω πηγα κατευθειαν σε δανεικα.Εκανα τρεις προσπαθειες. Στην πρωτη επιασα αλλα εμφυτευτηκε στη σαλπιγγα κ στην τριτη επιασα κ τωρα ειμαι εγκυος στον 7ο μηνα. Σκεψου οτι μου εμφυτευτηκαν συνολικα τρια εμβρυα, το ενα στη σαλπιγγα κ τα αλλα δυο σε περιβαλλον μητρας μη φιλικο( μικρο διαφραγμα κ πολυποδας), ασχετως αν το ενα στην πορεια δεν προχωρησε

  • Μου αρέσει 6

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...