Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 14 minutes ago, Blue Velvet said:

      Συγχαρητήρια ❤️🥰Με το καλό μια γλυκιά εγκυμοσύνη και να γεμίσει η αγκαλιά σου μωράκια 🥰🥰🥰

      Ευχαριστω πολύ κοπέλα  μου αμήν !!! Εύχομαι και σε σενα γρήγορη εμβρυομεταφορα με θετικά αποτελέσματα !!! Να χαίρεσαι την κορούλα σου !

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Αγάπη σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τα όμορφα λόγια σ....ειμαι σίγουρη ότι κ το δικό σ χαμόγελο θα ανθίσει....( σορρυ αλλα δεν τα θυμάμαι ολα) σ εύχομαι μανουλα....αν δε εισια ειδη το εύχομαι 

Ευχαριστώ κορίτσι μου, δεν είμαι ακόμα, το προσπαθώ... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

@Tsini μπράβο σ κοριτσάρα μ...τ κατάφερες..εισαι δύναμη μεγάλη..με το καλό να πάνε όλα ( που θα πανε) λ ετοιμάσου για πολύ χέσιμο μιλάμε...

Τώρα συνειδητοποιώ πόσο καιρό είχα να μπω στο φορουμ! Να σου ζήσει η μπουκίτσα σου κορίτσι μου! Να φιλήσεις μπουτακια και πατουσακια! 

Δυσκολη πίστα δουλειά και παιδί... Να για αυτό τρομοκρατουμαι στην ιδέα του δεύτερου, αλλά το θέλω! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! να σας πω τα νέα μου! το Σάββατο έκανα την χοριακή μου ήταν 117! σήμερα έκανα την 2η, μου είπαν μετα τις 4 αποτελέσματα!! ευτυχώς ειμαι στη δουλεια να ξεχαστώ λίγο... ελπίζω να πάνε όλα καλα και να μη χαρηκαμε τζάμπα! πολλά φιλιά σε όλες!!

@Tsini συγχαρητήρια κορίτσι μου! έκανες επαναληπτική χοριακή εσυ? 

  • Μου αρέσει 14

2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

18 ώρες πρίν, Tsini είπε:

Με τα φαρμακα,τελικη τιμη!

Κοριτσι!!!! Εκανα προσπαθεια,εκανα κ χοριακηκ βγηκε θετικη! Τωρα περιμενω να κανω την επαναληπτικη. Απλα δεν το εχω αναφερει,γτ ουτε το εχω πιστεψει, ουτε κ εχω καποιο συμπτωμα............. Το απολυτο τιποτα...

Συγχαρητηρίαααααα!!!!Κ δεν μιλάς??Να μην σε ανησυχεί καθόλου για τα συμπτώματα.Εγώ δεν ένιωθα τίποτα μα τίποτα απολύτως, ούτε καν ευαισθησία στο στήθος κ ήμουν έγκυος σε δίδυμα!!Τα συμπτώματα ήρθαν την 6η βδομάδα κ τα κατάλαβα για καλά!!!!

Σου εύχομαι μια υπέροχη τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!

Just now, Papaki@ είπε:

Καλημέρα κορίτσια! να σας πω τα νέα μου! το Σάββατο έκανα την χοριακή μου ήταν 117! σήμερα έκανα την 2η, μου είπαν μετα τις 4 αποτελέσματα!! ευτυχώς ειμαι στη δουλεια να ξεχαστώ λίγο... ελπίζω να πάνε όλα καλα και να μη χαρηκαμε τζάμπα! πολλά φιλιά σε όλες!!

@Tsini συγχαρητήρια κορίτσι μου! έκανες επαναληπτική χοριακή εσυ? 

Βρε κορίτσια μου σήμερα μπήκα να διαβάσω τα νέα σας κ δεν σας προλαβαίνω!!Καλέ τι υπέροχα νέα είναι αυτά??Μπράβο σου Παπάκι μου!!Συγχαρητήρια κ καλούς διπλασιασμούς!!Κ γω τα λύσσακά μου είχα φάει με τις επαναληπτικές χοριακές αλλά να σου πω κάτι??Απο δω κ πέρα πάρτο απόφαση οτι όλο για κάτι θα αγωνιάς..Για την επαναληπτική, για τον 1ο υπέρηχο, για την αυχενική, την β' επιπέδου, να γεννηθεί γερό το μωράκι, να βάλει κιλά, να μη χτυπησει, να μην καταπιεί κατά λάθος κάτι, να έχει πάντα υγεία, να περάσει στο πανεπιστήμιο, να καλοπαντρευτεί..χαχαχαχαχαχα!!!

Κ όλα αυτά είναι ένα μεγαλείο:x

Απόλαυσέ το όσο μπορείς κ περιμένουμε εναγωνίως τα νέα σου!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Papy είπε:

Συγχαρητηρίαααααα!!!!Κ δεν μιλάς??Να μην σε ανησυχεί καθόλου για τα συμπτώματα.Εγώ δεν ένιωθα τίποτα μα τίποτα απολύτως, ούτε καν ευαισθησία στο στήθος κ ήμουν έγκυος σε δίδυμα!!Τα συμπτώματα ήρθαν την 6η βδομάδα κ τα κατάλαβα για καλά!!!!

Σου εύχομαι μια υπέροχη τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!

Βρε κορίτσια μου σήμερα μπήκα να διαβάσω τα νέα σας κ δεν σας προλαβαίνω!!Καλέ τι υπέροχα νέα είναι αυτά??Μπράβο σου Παπάκι μου!!Συγχαρητήρια κ καλούς διπλασιασμούς!!Κ γω τα λύσσακά μου είχα φάει με τις επαναληπτικές χοριακές αλλά να σου πω κάτι??Απο δω κ πέρα πάρτο απόφαση οτι όλο για κάτι θα αγωνιάς..Για την επαναληπτική, για τον 1ο υπέρηχο, για την αυχενική, την β' επιπέδου, να γεννηθεί γερό το μωράκι, να βάλει κιλά, να μη χτυπησει, να μην καταπιεί κατά λάθος κάτι, να έχει πάντα υγεία, να περάσει στο πανεπιστήμιο, να καλοπαντρευτεί..χαχαχαχαχαχα!!!

Κ όλα αυτά είναι ένα μεγαλείο:x

Απόλαυσέ το όσο μπορείς κ περιμένουμε εναγωνίως τα νέα σου!!

σε ευχαριστώ πάρα πολύ Papy μου!! έχεις δίκιο ότι θα αγωνιώ σε κάθε βήμα! άμα είσαι και καμένος δεν γίνεται αλλιώς! ελπίζω ότι τώρα είναι διαφορετικά τα πράγματα εφόσον το θέμα ήταν τα δικά μου ωάρια.. 

  • Μου αρέσει 1

2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Τώρα συνειδητοποιώ πόσο καιρό είχα να μπω στο φορουμ! Να σου ζήσει η μπουκίτσα σου κορίτσι μου! Να φιλήσεις μπουτακια και πατουσακια! 

Δυσκολη πίστα δουλειά και παιδί... Να για αυτό τρομοκρατουμαι στην ιδέα του δεύτερου, αλλά το θέλω! 

σε ευχαριστώ αλινα μ γλυκιά....κ συ να χαίρεσαι τον πρίγκιπα σ...φατον Σ λεω

9 ώρες πρίν, Χαμογέλα είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι μου, δεν είμαι ακόμα, το προσπαθώ... 

Ε τότε θα πετύχεις...όσο προσπαθείς κ δεν το βάζεις κάτω πάντα εσύ θα κερδίζεις....

Just now, Papaki@ είπε:

σε ευχαριστώ πάρα πολύ Papy μου!! έχεις δίκιο ότι θα αγωνιώ σε κάθε βήμα! άμα είσαι και καμένος δεν γίνεται αλλιώς! ελπίζω ότι τώρα είναι διαφορετικά τα πράγματα εφόσον το θέμα ήταν τα δικά μου ωάρια.. 

παπάκι μας συνχαρητηρια αγαοη μ....έρχεται 1 η 2 ζουμπουρλουδικα νινακια

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Papaki@ είπε:

Καλημέρα κορίτσια! να σας πω τα νέα μου! το Σάββατο έκανα την χοριακή μου ήταν 117! σήμερα έκανα την 2η, μου είπαν μετα τις 4 αποτελέσματα!! ευτυχώς ειμαι στη δουλεια να ξεχαστώ λίγο... ελπίζω να πάνε όλα καλα και να μη χαρηκαμε τζάμπα! πολλά φιλιά σε όλες!!

@Tsini συγχαρητήρια κορίτσι μου! έκανες επαναληπτική χοριακή εσυ? 

Μπραβο παπακι! τεέια συγχαρητηρια κ καλους διπλασιασμους!Ολα τελεια θα ειναι. Στο εμβρυολαμπ δεν ησουν?

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Μπραβο παπακι! τεέια συγχαρητηρια κ καλους διπλασιασμους!Ολα τελεια θα ειναι. Στο εμβρυολαμπ δεν ησουν?

σε ευχαριστώ πολύ! μακάρι Μαιρη μου να πανε ολα καλά! ναι στο embryolab


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Papaki@ είπε:

σε ευχαριστώ πολύ! μακάρι Μαιρη μου να πανε ολα καλά! ναι στο embryolab

Συγχαρητήρια! Όλα θα πάνε τέλεια! Στις 4? Μα δεν καταλαβαίνουν σε αυτά τα μικροβιολογικά πια την αγωνία... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια! Μόλις ανακάλυψα το καφέ σας, ψάχνοντας απεγνωσμένα πληροφορίες στο διαδύκτιο... Χαίρομαι για τα ευχάριστα νέα που πολλές έχετε και μπορώ ακριβώς να νιώσω την χαρά σας. Σας εύχομαι τα καλύτερα!

Σας εξηγώ στα γρήγορα την περίπτωσή μου. Έχω πολύ χαμηλό απόθεμα ωαρίων λόγω ηλικίας (μόλις έκλεισα τα 43). Γενικά, με τον σύντροφό μου αργήσαμε να το πάρουμε απόφαση και τώρα κοιτάμε τι μπορεί να γίνει. Βρισκόμαστε στο εξωτέρικο, και αρχίσαμε να κοιτάμε για εξωσωματική. Στην αρχή μου είπαν ότι παρόλο την δύσκολη περίπτωση μου , λόγω ηλικίας , θα μπορούσα ίσως να δοκιμάσω με τα δίκά μου ωάρια, παρολες τις λίγες πιθανότητες. Αλλά μια εβδομάδα πριν πηγαίνοντας ξανά στην γιατρό μου είπε τελικά οτι η καλύτερη λύση για μένα είναι με δανεικά ωάρια, εκτός αν είμαι διαθετημένη, και ψυχικά και οικονομικά,  για πολλάπλες δοκιμές με τα δικά μου... Πράγμα που δεν είμαι, ούτε για το ένα ούτε για το άλλο.

Η αλήθεια είναι οτι στενοχωρήθηκα πολύ στην αρχή. Τώρα αρχίζω να χωνεύω σιγά σιγά την ιδέα των δανεικών ωαρίων και ξέρω οτι πολλές γυναίκες θα έχουν βρεθεί ακριβώς στην ίδια θέση... Το θέμα είναι ότι τώρα θέλουμε να γυρίσουμε Ελλάδα και να το κοιτάξουμε  εκεί. Και ήθελα να ρωτήσω πληροφόρίες για κλινικές και γιατρούς στην Αθήνα. Ψυχολογικά είμαι πολύ κάτω και δεν θα αντέξω ξανά να πηγαινω από τον ενα γιατρό στον άλλο μέχρι να βρω κάποιον να εμπιστευτω, και να νιώσω και κάποια καλοσύνη... Γι' αυτό ήθελα να ρωτήσω οποιαδήποτε από σας , οποιαδήποτε πληροφορία που έχετε. Ήδη είδα για το ια αθηνων! Σίγουρα θα το κοιτάξω . Ο γιατρός φαίνεται καλή περίπτωση. Επίσης δεν εχω ασφάλεια οπότε θα πρεπει να τα πληρώσω όλα ιδιωτικά.

Χαίρομαι πολύ να μπορώ να μοιραστώ με άλλες γυναίκες αυτή την κατάσταση.

τα χαιρετίσματα μου :)

 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Συγχαρητήρια! Όλα θα πάνε τέλεια! Στις 4? Μα δεν καταλαβαίνουν σε αυτά τα μικροβιολογικά πια την αγωνία... 

άστα να πάνε! πήρα τηλ τώρα μπας και έχει βγει το αποτέλεσμα και μου είπαν να ξαναπάρω μετά της 3! και το Σάββατο που περίμενα την πρώτη χοριακή μου βγήκε η πίστη μέχρι να μάθω το αποτέλεσμα!!!

είχα πάει στο κεντρο εξωσωματικής άλλα σήμερα δεν πήγα εκεί γιατί είναι με ραντεβού και καθυστερούν πολύ και εγώ εργάζομαι πήγα σε ένα διαγνωστικό 7 το πρωί, αλήθεια λέτε να πειράζει πολύ που είναι από άλλο κέντρο η χοριακή μου?

Just now, chitaneta είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια! Μόλις ανακάλυψα το καφέ σας, ψάχνοντας απεγνωσμένα πληροφορίες στο διαδύκτιο... Χαίρομαι για τα ευχάριστα νέα που πολλές έχετε και μπορώ ακριβώς να νιώσω την χαρά σας. Σας εύχομαι τα καλύτερα!

Σας εξηγώ στα γρήγορα την περίπτωσή μου. Έχω πολύ χαμηλό απόθεμα ωαρίων λόγω ηλικίας (μόλις έκλεισα τα 43). Γενικά, με τον σύντροφό μου αργήσαμε να το πάρουμε απόφαση και τώρα κοιτάμε τι μπορεί να γίνει. Βρισκόμαστε στο εξωτέρικο, και αρχίσαμε να κοιτάμε για εξωσωματική. Στην αρχή μου είπαν ότι παρόλο την δύσκολη περίπτωση μου , λόγω ηλικίας , θα μπορούσα ίσως να δοκιμάσω με τα δίκά μου ωάρια, παρολες τις λίγες πιθανότητες. Αλλά μια εβδομάδα πριν πηγαίνοντας ξανά στην γιατρό μου είπε τελικά οτι η καλύτερη λύση για μένα είναι με δανεικά ωάρια, εκτός αν είμαι διαθετημένη, και ψυχικά και οικονομικά,  για πολλάπλες δοκιμές με τα δικά μου... Πράγμα που δεν είμαι, ούτε για το ένα ούτε για το άλλο.

Η αλήθεια είναι οτι στενοχωρήθηκα πολύ στην αρχή. Τώρα αρχίζω να χωνεύω σιγά σιγά την ιδέα των δανεικών ωαρίων και ξέρω οτι πολλές γυναίκες θα έχουν βρεθεί ακριβώς στην ίδια θέση... Το θέμα είναι ότι τώρα θέλουμε να γυρίσουμε Ελλάδα και να το κοιτάξουμε  εκεί. Και ήθελα να ρωτήσω πληροφόρίες για κλινικές και γιατρούς στην Αθήνα. Ψυχολογικά είμαι πολύ κάτω και δεν θα αντέξω ξανά να πηγαινω από τον ενα γιατρό στον άλλο μέχρι να βρω κάποιον να εμπιστευτω, και να νιώσω και κάποια καλοσύνη... Γι' αυτό ήθελα να ρωτήσω οποιαδήποτε από σας , οποιαδήποτε πληροφορία που έχετε. Ήδη είδα για το ια αθηνων! Σίγουρα θα το κοιτάξω . Ο γιατρός φαίνεται καλή περίπτωση. Επίσης δεν εχω ασφάλεια οπότε θα πρεπει να τα πληρώσω όλα ιδιωτικά.

Χαίρομαι πολύ να μπορώ να μοιραστώ με άλλες γυναίκες αυτή την κατάσταση.

τα χαιρετίσματα μου :)

 

Γεια σου κορίτσι καλώς ήρθες στην παρέα μας, εγω ειχα χαμηλό αποθεμα από τα 35 (τοτε το ανακάλυψα δλδ μπορεί να ειχα και πιο πριν) στην δική μου περίπτωση μετα απο προσπάθειες εξωσωματικών και φυσικών κύκλων ειδαμε ότι δεν είναι καλής ποιότητας, εγω δεν ειμαι Αθήνα να σε συμβουλέψω, θα σου πουνε τα κορίτσια εδω την γνωμη τους, επίσης όσο αναφορα την διαδικασία των δανεικών δεν καλύπτει τίποτα η ασφάλεια


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...