Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Papaki@ είπε:

άστα να πάνε! πήρα τηλ τώρα μπας και έχει βγει το αποτέλεσμα και μου είπαν να ξαναπάρω μετά της 3! και το Σάββατο που περίμενα την πρώτη χοριακή μου βγήκε η πίστη μέχρι να μάθω το αποτέλεσμα!!!

είχα πάει στο κεντρο εξωσωματικής άλλα σήμερα δεν πήγα εκεί γιατί είναι με ραντεβού και καθυστερούν πολύ και εγώ εργάζομαι πήγα σε ένα διαγνωστικό 7 το πρωί, αλήθεια λέτε να πειράζει πολύ που είναι από άλλο κέντρο η χοριακή μου?

Ουφ... εντωμεταξυ αν θέλουν τα βγάζουν και πιο νωρίς. Καλλιέργεια ούρων είχα κάνει του μωρού, και υποτίθεται θέλει 24 ώρες, αλλά παρόλα αυτά μου τα έβγαλαν νωρίτερα (οκ, στις 20 ώρες, αλλά και πάλι). 

Πιστεύω ότι θα είναι τέτοιο το νούμερο που δεν θα σε προβληματίσει καν το ότι ήταν άλλο εργαστήριο. (Κοντεύει η ώρα πάντως...)

Just now, decemberlove είπε:

Κοριτσια καλησπερα σας!θα ηθελα να σας ρωτησω κατι.. τα ωαρια δοτριας μπορει να ειναι και απο συγγενη σου; Δλδ ξαδερφη σου η αδερφη σου πχ; 

Καλησπέρα. Στην Ελλάδα δεν επιτρέπεται. Ο νόμος προβλέπει ότι η δοτρια είναι άγνωστη και ανώνυμη στην ληπτρια και το αντίστροφο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, alina80 είπε:

Ουφ... εντωμεταξυ αν θέλουν τα βγάζουν και πιο νωρίς. Καλλιέργεια ούρων είχα κάνει του μωρού, και υποτίθεται θέλει 24 ώρες, αλλά παρόλα αυτά μου τα έβγαλαν νωρίτερα (οκ, στις 20 ώρες, αλλά και πάλι). 

Πιστεύω ότι θα είναι τέτοιο το νούμερο που δεν θα σε προβληματίσει καν το ότι ήταν άλλο εργαστήριο. (Κοντεύει η ώρα πάντως...)

Καλησπέρα. Στην Ελλάδα δεν επιτρέπεται. Ο νόμος προβλέπει ότι η δοτρια είναι άγνωστη και ανώνυμη στην ληπτρια και το αντίστροφο. 

Καταλαβα! Στο εξωτερικο;

Link to comment
Share on other sites

Just now, decemberlove είπε:

Καταλαβα! Στο εξωτερικο;

Κάθε χώρα έχει το δικό της νομικό πλαίσιο. Στην Γερμανία νομίζω απαγορεύεται η δωρεά ωαρίων γενικά (αλλά δεν είμαι και σίγουρη), στην Μ. Βρετανία τα τελευταία χρόνια απαιτείται να είναι επώνυμη η δωρεά... Δεν υπάρχει ενιαία νομοθεσία ούτε καν στην ΕΕ.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Papaki@ είπε:

σε ευχαριστώ πολύ! μακάρι Μαιρη μου να πανε ολα καλά! ναι στο embryolab

Ειδες που αγχωνοσουν οτι ειναι λιγα τα εμβρυα κ δεν θα πιασεις? Συνηθως με δανεικα πιανεις με την πρωτη, εκτος αν εισαι γκαντεμω, οπως εγω που χρειάστηκα τρεις

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, chitaneta είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια! Μόλις ανακάλυψα το καφέ σας, ψάχνοντας απεγνωσμένα πληροφορίες στο διαδύκτιο... Χαίρομαι για τα ευχάριστα νέα που πολλές έχετε και μπορώ ακριβώς να νιώσω την χαρά σας. Σας εύχομαι τα καλύτερα!

Σας εξηγώ στα γρήγορα την περίπτωσή μου. Έχω πολύ χαμηλό απόθεμα ωαρίων λόγω ηλικίας (μόλις έκλεισα τα 43). Γενικά, με τον σύντροφό μου αργήσαμε να το πάρουμε απόφαση και τώρα κοιτάμε τι μπορεί να γίνει. Βρισκόμαστε στο εξωτέρικο, και αρχίσαμε να κοιτάμε για εξωσωματική. Στην αρχή μου είπαν ότι παρόλο την δύσκολη περίπτωση μου , λόγω ηλικίας , θα μπορούσα ίσως να δοκιμάσω με τα δίκά μου ωάρια, παρολες τις λίγες πιθανότητες. Αλλά μια εβδομάδα πριν πηγαίνοντας ξανά στην γιατρό μου είπε τελικά οτι η καλύτερη λύση για μένα είναι με δανεικά ωάρια, εκτός αν είμαι διαθετημένη, και ψυχικά και οικονομικά,  για πολλάπλες δοκιμές με τα δικά μου... Πράγμα που δεν είμαι, ούτε για το ένα ούτε για το άλλο.

Η αλήθεια είναι οτι στενοχωρήθηκα πολύ στην αρχή. Τώρα αρχίζω να χωνεύω σιγά σιγά την ιδέα των δανεικών ωαρίων και ξέρω οτι πολλές γυναίκες θα έχουν βρεθεί ακριβώς στην ίδια θέση... Το θέμα είναι ότι τώρα θέλουμε να γυρίσουμε Ελλάδα και να το κοιτάξουμε  εκεί. Και ήθελα να ρωτήσω πληροφόρίες για κλινικές και γιατρούς στην Αθήνα. Ψυχολογικά είμαι πολύ κάτω και δεν θα αντέξω ξανά να πηγαινω από τον ενα γιατρό στον άλλο μέχρι να βρω κάποιον να εμπιστευτω, και να νιώσω και κάποια καλοσύνη... Γι' αυτό ήθελα να ρωτήσω οποιαδήποτε από σας , οποιαδήποτε πληροφορία που έχετε. Ήδη είδα για το ια αθηνων! Σίγουρα θα το κοιτάξω . Ο γιατρός φαίνεται καλή περίπτωση. Επίσης δεν εχω ασφάλεια οπότε θα πρεπει να τα πληρώσω όλα ιδιωτικά.

Χαίρομαι πολύ να μπορώ να μοιραστώ με άλλες γυναίκες αυτή την κατάσταση.

τα χαιρετίσματα μου :)

 

Καλώς ήρθες στην παρέα μας κοριτσάκι.Αν δεις 2 απαντήσεις μη δώσεις σημασία γιατί κάτι μπέρδεψα.Λοιπόν εγώ θα σου πω για τον γιατρό μου.Είναι ο Τσιριγώτης κ το κέντρο είναι το Ακεσώ embryoart.Εγώ πέτυχα με την πρώτη κ περιμένω με τη βοήθεια του Θεού τα διδυμάκια μου!!Πολύ καλά λόγια λένε τα κορίτσια κ τον Σφακιανούδη κ να μας πει κ η @Rafaelatarzan για τον δικό της εξαιρετικό γιατρό.

Σου εύχομαι καλή επιτυχία!!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mary H είπε:

Ειδες που αγχωνοσουν οτι ειναι λιγα τα εμβρυα κ δεν θα πιασεις? Συνηθως με δανεικα πιανεις με την πρωτη, εκτος αν εισαι γκαντεμω, οπως εγω που χρειάστηκα τρεις

Άσε Μαίρη μου σε αναμμένα κάρβουνα είμαι κάθε 1 ώρα παίρνω τηλ το διαγνωστικο χαχαχαχα 

  • Μου αρέσει 1

2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Papaki@ είπε:

Άσε Μαίρη μου σε αναμμένα κάρβουνα είμαι κάθε 1 ώρα παίρνω τηλ το διαγνωστικο χαχαχαχα 

Καλε ολα καλα θα πανε μην αγχωνεσαι, υπομονη! Εγω τις ειχα κανει στο κεντρο κ ειχα αποτελεσμα πριν τις 11.00:)


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Papaki@ είπε:

Κορίτσια πάει το άγχος για σήμερα 357 μονάδες σήμερα 117 το Σάββατο 

Τέλειααααααα!!!Super η χοριακή σου!!

Μια ανέφελη κ τελειόμημη εγκυμοσύνη να έχεις Παπάκι μας:x

Just now, chitaneta είπε:

Ευχαριστώ πολύ papaki@ και papy για τις απαντήσεις και πληροφορίες σας. Papy να χαιρεσαι τα διδυμακια σου! Πόσες ελπίδες μου δίνετε!:D

Να σκέφτεσαι ότι οι πιθανότητες είναι με το μέρος σου!!Θετική σκέψη, επέλεξε έναν καλό γιατρό κ σύντομα θα γίνεις μανούλα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...