Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Τουτουνι είπε:

Λογικά αυτό θα είναι γατούλα μου!!!  Μη στεναχωριέσαι και μην κλαίς...τα μωράκια σου σε ακούνε και σε θέλουν χαρούμενη!!!

Εχεις δικιο.....

προσπαθω...,!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

1 hour ago, GatoulaM είπε:

Εχεις δικιο.....

προσπαθω...,!

@GatoulaM κοριτσάκι μου θα σου ευχηθώ όλα να πάνε κατ'ευχήν κ να ανοίξουν διάπλατα τα μάτια απο μια υπέροχη χοριακή τη Δευτέρα.Στις εξωσωματικές συνήθως θέλουν τη χοριακή πάνω απο 50 οπότε κοίτα να χαλαρώσεις γιατί το μωράκι θέλει χαρούμενη μαμά!!Περιμένουμε πως κ πως τα νέα σου:xΝα τους πεις στο μικροβιολογικό ότι τα θέλεις οπωσδήποτε την ίδια ημέρα.Εγώ ειχα κλαφτεί κ απο το απόγευμα που μου είχαν πει, ενώ πήγα πουρνό πουρνό, μου τα εβγαλαν σε 3 ώρες.

@ΤουτουνιΤι κάνεις βρε κουκλίτσα εσύ??Στην αναμονή??Πως είσαι??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Papy είπε:

@GatoulaM κοριτσάκι μου θα σου ευχηθώ όλα να πάνε κατ'ευχήν κ να ανοίξουν διάπλατα τα μάτια απο μια υπέροχη χοριακή τη Δευτέρα.Στις εξωσωματικές συνήθως θέλουν τη χοριακή πάνω απο 50 οπότε κοίτα να χαλαρώσεις γιατί το μωράκι θέλει χαρούμενη μαμά!!Περιμένουμε πως κ πως τα νέα σου:xΝα τους πεις στο μικροβιολογικό ότι τα θέλεις οπωσδήποτε την ίδια ημέρα.Εγώ ειχα κλαφτεί κ απο το απόγευμα που μου είχαν πει, ενώ πήγα πουρνό πουρνό, μου τα εβγαλαν σε 3 ώρες.

@ΤουτουνιΤι κάνεις βρε κουκλίτσα εσύ??Στην αναμονή??Πως είσαι??

Εν αναμονή αποτελεσμάτων...την Παρασκευή θα ξέρουμε!!! Για να δούμε...εσύ πως είσαι?


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Εν αναμονή αποτελεσμάτων...την Παρασκευή θα ξέρουμε!!! Για να δούμε...εσύ πως είσαι?

Άντε βρε κοριτσάκι με το καλό να πανηγυρίσουμε!!Στις πόσες μέρες σου είπε χοριακή??Θα κάνεις κανένα τεστάκι??Ξέρεις εσύ..Αυτά τα κρυφά τα ωραία:-D

Εγώ μεγαλώνω τα μπεμπάκια μου!!Δόξα το Θεό πηγαίνουν όλα καλά.Προσέχω όσο μπορώ κ ξεκουράζομαι γιατί το δύσκολο με τα δίδυμα είναι ότι αν διανύσεις 1,5 μετρο νομίζεις ότι βγήκες πρωτη σε μαραθώνιο κ χρειάζεσαι νοσηλεια για παροχή οξυγόνου χαχαχαχαχα!!!Αυτά είναι τα ωραία μας:x

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

@Papy μου νομιζω οτι απο το πρωι χαλάρωσα καπως....... πηγα να βρω το ιδιο τεστ που εκανα σε φαρμακείο εδω και δεν το εχουν.....

δυστυχως θα περιμενω μεχρι δευτερα.....

θα κλαφτω και λιγακι μπας και παρω τα αποτελέσματα την ιδια μερα.....

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Papy είπε:

Άντε βρε κοριτσάκι με το καλό να πανηγυρίσουμε!!Στις πόσες μέρες σου είπε χοριακή??Θα κάνεις κανένα τεστάκι??Ξέρεις εσύ..Αυτά τα κρυφά τα ωραία:-D

Εγώ μεγαλώνω τα μπεμπάκια μου!!Δόξα το Θεό πηγαίνουν όλα καλά.Προσέχω όσο μπορώ κ ξεκουράζομαι γιατί το δύσκολο με τα δίδυμα είναι ότι αν διανύσεις 1,5 μετρο νομίζεις ότι βγήκες πρωτη σε μαραθώνιο κ χρειάζεσαι νοσηλεια για παροχή οξυγόνου χαχαχαχαχα!!!Αυτά είναι τα ωραία μας:x

Χαχαχαχαχαχχααχχαχαχα καταλαβαίνω, με το καλό να τα υποδεχτείς!!! 

Να σου πω για τεστακι δεν ξέρω...δεν μου έχει γεννηθεί ακόμα η επιθυμία, είναι νωρίς ακόμα...λογικά την Πέμπτη κάτι θα κάνω χαχχαχαχαχα 

Προς το παρόν ψάχνονται όπως πάντα για συμπτώματα... 

Την Παρασκευή θα είναι η ένατη μέρα! Μακάρι να πάνε όλα καλά και να δούμε επιτέλους κι εμείς μια μεγάλη χοριακη..!!!!

  • Μου αρέσει 4

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Fleabag είπε:

Μπράβο παπάκι! Πολυ καλές τιμές! Συγχαρητήρια!

Καλημερα,εγω στον Τσιριγώτη ήμουν και στην πρώτη επίσκεψη αν θυμαμαι καλα ειχα πληρώσει 80 ευρω.Να σημειώσω οτι καναμε υπέρηχο και πολυ συζήτηση,να υπολογίζεις σε αυτον αν πας περιπου 1,5 ωρα 

Αχ ταρζανακι,αυτα τα πρωινά κακακια που μοσχοβολάει όλο το δωμάτιο Χαχαχα! Πολυ γέλιο! Φιλάκια στα πατουσακια!

ευωδιά σ λεω...αχχαχαχαχα πολλα φιλια κνσε εσας

 

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ομορφα ειχα να μπω αρκετο καιρο παλι εχω νεα και θελω την βοηθεια σας

πρωτα απ ολα οσες κοριτσαρες περιμενουν τα νεα ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να παρουν θετικα αποτελεσματα οσες ειναι ηδη εγκυος μια τελειομηνη εγκυμοσυνη 

ειμαι αμερικη και ερχομαι ελλαδα σε ενα μηνα 40 μερες, θα με παρουν την τριτη να μου πουν οτι εχουν τις βλαστοκυστες ετοιμες και οτι ολα ειναι οκ και να κοψω εισιτηριο

κοριτσια μου μπορειτε να μου πειτε ποτε γινεται η εμβρυομεταφορα??? γιατι απο το σοκ οτι πλησιαζει η ωρα θολωσα και δεν καταλαβα τι μου ειπαν γινεται την 18 με 20 μερα απο τοτε που ξεκινα η αδιαθεσια μου η οταν μου τελειωσει μετραω 18 με 20 μερα 

να ρωτησω και κατι ακομα ειμαι 46 χρονων οταν μεινω αν μεινω εγκυος μπορω να πηγαινω για το καθημερινο μου περπατημα? μπορω να βαφω τα νυχια μου και τα μαλλια μου? 

μην με κρινετε απλα ειναι ερωτησεις εχω χασει 40 κιλα και ενας πολυ μεγαλος λογος που τα καταφερα ειναι γιατι ηξερα οτι θα ερθει αυτη η στιγμη εχω φτασει σε πολυ καλη φορμα και θελω να συνεχισω να ειμαι ετσι για το μελλον για το παιδακι μου

ευχαριστω πολυ συγγνωμη για το σεντονι εμψυχωστε με σας παρακαλω το εχω αναγκη και κατι ακομη ποσα εμβρυα βαζουν συνηθως πειτε μου την αποψη σας σας παρακαλω καιμποσες πιθανοτητες εχω για διδυμα και αν ερθουν διδυμα ποσες πιθανοτητες υπαρχουν να αντεξουν και τα δυο εμβρυαλια γιατι εχω διαβασει στατιστικες οτι σε πιο μεγαλη ηλικια οπως εγω ειναι λιγο δυσκολο 

ευχαριστω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Κρισταλενια είπε:

κοριτσια ομορφα ειχα να μπω αρκετο καιρο παλι εχω νεα και θελω την βοηθεια σας

πρωτα απ ολα οσες κοριτσαρες περιμενουν τα νεα ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να παρουν θετικα αποτελεσματα οσες ειναι ηδη εγκυος μια τελειομηνη εγκυμοσυνη 

ειμαι αμερικη και ερχομαι ελλαδα σε ενα μηνα 40 μερες, θα με παρουν την τριτη να μου πουν οτι εχουν τις βλαστοκυστες ετοιμες και οτι ολα ειναι οκ και να κοψω εισιτηριο

κοριτσια μου μπορειτε να μου πειτε ποτε γινεται η εμβρυομεταφορα??? γιατι απο το σοκ οτι πλησιαζει η ωρα θολωσα και δεν καταλαβα τι μου ειπαν γινεται την 18 με 20 μερα απο τοτε που ξεκινα η αδιαθεσια μου η οταν μου τελειωσει μετραω 18 με 20 μερα 

να ρωτησω και κατι ακομα ειμαι 46 χρονων οταν μεινω αν μεινω εγκυος μπορω να πηγαινω για το καθημερινο μου περπατημα? μπορω να βαφω τα νυχια μου και τα μαλλια μου? 

μην με κρινετε απλα ειναι ερωτησεις εχω χασει 40 κιλα και ενας πολυ μεγαλος λογος που τα καταφερα ειναι γιατι ηξερα οτι θα ερθει αυτη η στιγμη εχω φτασει σε πολυ καλη φορμα και θελω να συνεχισω να ειμαι ετσι για το μελλον για το παιδακι μου

ευχαριστω πολυ συγγνωμη για το σεντονι εμψυχωστε με σας παρακαλω το εχω αναγκη και κατι ακομη ποσα εμβρυα βαζουν συνηθως πειτε μου την αποψη σας σας παρακαλω καιμποσες πιθανοτητες εχω για διδυμα και αν ερθουν διδυμα ποσες πιθανοτητες υπαρχουν να αντεξουν και τα δυο εμβρυαλια γιατι εχω διαβασει στατιστικες οτι σε πιο μεγαλη ηλικια οπως εγω ειναι λιγο δυσκολο 

ευχαριστω 

Κρισταλενια μου με το καλό να έρθεις και να υποδεχτεις τα εμβρυακια σου. 

Τις ημέρες που σου είπαν θα τις μετρήσεις από την ημέρα που θα έρθει η περίοδος σου. Ότι απορία έχεις μην διστάζεις να τους ρωτάς -στη περίπτωση σου με mail υποθέτω. Και είμαστε και εμείς εδώ αν μπορούμε να σε βοηθήσουμε.

Μια χαρά μπορείς να πηγαίνεις το περπάτημα σου αν δεν συντρέχει κάποιος λόγος άλλος που θα σου πει ο γυναικολόγος (πχ εγώ είχα μια μικρή αποκόλληση και το πρώτο τρίμηνο ήθελε λίγη προσοχή). Μετά που ξεπεράστηκε έκανα τα πάντα. Σκέψου ότι δούλευα μέχρι 15 μέρες πριν γεννήσω! Το μόνο που θα σου έλεγα όταν με το καλό μείνεις έγκυος είναι να ακούς το σώμα σου. Ίσως κουράζεσαι πχ πιο εύκολα. 

Τα νύχια σου μια χαρά μπορείς να τα βάψεις. Και τα μαλλιά σου. Εμένα ο γιατρός μου μου είπε μόνο στο πρώτο τρίμηνο να μην το κάνω (όχι γιατί θα πάθει το έμβρυο κάτι, μόνο για το ρίσκο του αλλεργικού σοκ). Μετά την αυχενική τα έβαφα κανονικά (και τελευταία φορά μια μέρα πριν γεννήσω -γεννησα προγραμματισμένα). Υπάρχουν βέβαια γιατροί που δεν το επιτρέπουν, είναι όμως υπερβολή γιατί δεν υπάρχει έρευνα να το υποστηρίζει. 

Όσο για τα έμβρυα, ο νόμος για τις γυναίκες μέχρι τα 40 (ή 41, κάπου εκεί) προβλέπει έως δύο, και για τις λίγο μεγαλύτερες μέχρι τρία. Εφόσον όμως είσαι με δανεικά, πιστεύω ότι δύο θα μεταφέρουν. Και φυσικά θα έχεις πιθανότητες για δίδυμα. 

Με το καλό να έρθεις και να πάνε όλα καλά. 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Τουτουνι είπε:

Χαχαχαχαχαχχααχχαχαχα καταλαβαίνω, με το καλό να τα υποδεχτείς!!! 

Να σου πω για τεστακι δεν ξέρω...δεν μου έχει γεννηθεί ακόμα η επιθυμία, είναι νωρίς ακόμα...λογικά την Πέμπτη κάτι θα κάνω χαχχαχαχαχα 

Προς το παρόν ψάχνονται όπως πάντα για συμπτώματα... 

Την Παρασκευή θα είναι η ένατη μέρα! Μακάρι να πάνε όλα καλά και να δούμε επιτέλους κι εμείς μια μεγάλη χοριακη..!!!!

Θα πάνε Τουτουνάκι μου γιατί κ συ έχεις παιδευτεί πολύ..Με τα συμπτώματα ξέρεις ότι ασχολούμαστε γιατί έχουμε πολύ χρόνο κ όχι γιατί υπάρχουν..Αλλά ακόμα κ αν υπάρχει κάτι είναι απο τα φάρμακα.Εγώ θέλω να με πιστέψεις οτι δεν είχα ΤΙ ΠΟ ΤΑ!!Μα απολύτως τίποτα.Ούτε κοιλιά, ούτε στήθος, ούτε λίγο ροζ-καφέ βρε αδερφέ:-P

Γι'αυτό ηρεμία κ αν θέλεις πριν τη χοριακή κ αφωνία γιατί σε βλέπω μετά να τσιρίζεις απο χαρά κ να μην σταματάς:x

Just now, Κρισταλενια είπε:

κοριτσια ομορφα ειχα να μπω αρκετο καιρο παλι εχω νεα και θελω την βοηθεια σας

πρωτα απ ολα οσες κοριτσαρες περιμενουν τα νεα ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να παρουν θετικα αποτελεσματα οσες ειναι ηδη εγκυος μια τελειομηνη εγκυμοσυνη 

ειμαι αμερικη και ερχομαι ελλαδα σε ενα μηνα 40 μερες, θα με παρουν την τριτη να μου πουν οτι εχουν τις βλαστοκυστες ετοιμες και οτι ολα ειναι οκ και να κοψω εισιτηριο

κοριτσια μου μπορειτε να μου πειτε ποτε γινεται η εμβρυομεταφορα??? γιατι απο το σοκ οτι πλησιαζει η ωρα θολωσα και δεν καταλαβα τι μου ειπαν γινεται την 18 με 20 μερα απο τοτε που ξεκινα η αδιαθεσια μου η οταν μου τελειωσει μετραω 18 με 20 μερα 

να ρωτησω και κατι ακομα ειμαι 46 χρονων οταν μεινω αν μεινω εγκυος μπορω να πηγαινω για το καθημερινο μου περπατημα? μπορω να βαφω τα νυχια μου και τα μαλλια μου? 

μην με κρινετε απλα ειναι ερωτησεις εχω χασει 40 κιλα και ενας πολυ μεγαλος λογος που τα καταφερα ειναι γιατι ηξερα οτι θα ερθει αυτη η στιγμη εχω φτασει σε πολυ καλη φορμα και θελω να συνεχισω να ειμαι ετσι για το μελλον για το παιδακι μου

ευχαριστω πολυ συγγνωμη για το σεντονι εμψυχωστε με σας παρακαλω το εχω αναγκη και κατι ακομη ποσα εμβρυα βαζουν συνηθως πειτε μου την αποψη σας σας παρακαλω καιμποσες πιθανοτητες εχω για διδυμα και αν ερθουν διδυμα ποσες πιθανοτητες υπαρχουν να αντεξουν και τα δυο εμβρυαλια γιατι εχω διαβασει στατιστικες οτι σε πιο μεγαλη ηλικια οπως εγω ειναι λιγο δυσκολο 

ευχαριστω 

Κρισταλένια μου με το καλό να έρθεις κ να πάρεις τα εμβρυάκια σου.Όταν είναι δυνατά τα έμβρυα μια χαρά μεγαλώνουν στην κοιλίτσα ασχέτως της ηλικίας της γυναίκας.Το περπάτημα θα καταλάβεις πότε μπορείς να το κάνεις.Εγώ για παράδειγμα ημουν τόσο χάλια απο θέμα αδιαθεσιας το πρώτο τρίμηνο που με το ζορι πηγαινα στο μπάνιο, πόσο μάλλον να περπατήσω.Τώρα όμως που νιωθω καλύτερα πηγαίνω τους περιπάτους μου.Για νυχια κ μαλλιά θα σου πει ο γυναικολόγος σου.Εμένα μου επιτρεπει μόνο φυτική βαφή μαλλιών ενώ τα νύχια είναι επιλογή μου να μην τα βάψω στην εγκυμοσύνη.

Σου εύχομαι καλή επιτυχία!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Τουτουνι είπε:

Χαχαχαχαχαχχααχχαχαχα καταλαβαίνω, με το καλό να τα υποδεχτείς!!! 

Να σου πω για τεστακι δεν ξέρω...δεν μου έχει γεννηθεί ακόμα η επιθυμία, είναι νωρίς ακόμα...λογικά την Πέμπτη κάτι θα κάνω χαχχαχαχαχα 

Προς το παρόν ψάχνονται όπως πάντα για συμπτώματα... 

Την Παρασκευή θα είναι η ένατη μέρα! Μακάρι να πάνε όλα καλά και να δούμε επιτέλους κι εμείς μια μεγάλη χοριακη..!!!!

Θα πανε ολα τελεια και θα εχεις μια τεράστια χωριακη.........

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/6/2020 at 9:50 ΜΜ, chitaneta είπε:

Με τον Τσιριγιώτη με δανεικά ωάρια, αν μου επιτρέπεται,μπορώ να ρωτήσω πόσο σας κόστισε; Με τα φάρμακα και όλα γενικά;

 

είναι ακριβούλης 5000 μας εδωσαν τιμή. Δεν  έχω αποφασίσει ακόμα. Από ότι διαβάζω εδώ είναι ο καλύτερος βεβαια. Απλά θέλει κ Υστεροσκοπηση να κάνει ο ίδιος. Ακόμα κι αν έχεις ξανακάνει. Άρα το 5000 φτάνει λίγο κάτω από 6000. Η 2η εμβρυομεταφορα +1200. Άρα Κάνε τις προσθέσεις. Αν πας τα φάρμακα -500. 

Τώρα που τα βλέπω είναι αρκετά ακριβός. 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Papy είπε:

Θα πάνε Τουτουνάκι μου γιατί κ συ έχεις παιδευτεί πολύ..Με τα συμπτώματα ξέρεις ότι ασχολούμαστε γιατί έχουμε πολύ χρόνο κ όχι γιατί υπάρχουν..Αλλά ακόμα κ αν υπάρχει κάτι είναι απο τα φάρμακα.Εγώ θέλω να με πιστέψεις οτι δεν είχα ΤΙ ΠΟ ΤΑ!!Μα απολύτως τίποτα.Ούτε κοιλιά, ούτε στήθος, ούτε λίγο ροζ-καφέ βρε αδερφέ:-P

Γι'αυτό ηρεμία κ αν θέλεις πριν τη χοριακή κ αφωνία γιατί σε βλέπω μετά να τσιρίζεις απο χαρά κ να μην σταματάς:x

Κρισταλένια μου με το καλό να έρθεις κ να πάρεις τα εμβρυάκια σου.Όταν είναι δυνατά τα έμβρυα μια χαρά μεγαλώνουν στην κοιλίτσα ασχέτως της ηλικίας της γυναίκας.Το περπάτημα θα καταλάβεις πότε μπορείς να το κάνεις.Εγώ για παράδειγμα ημουν τόσο χάλια απο θέμα αδιαθεσιας το πρώτο τρίμηνο που με το ζορι πηγαινα στο μπάνιο, πόσο μάλλον να περπατήσω.Τώρα όμως που νιωθω καλύτερα πηγαίνω τους περιπάτους μου.Για νυχια κ μαλλιά θα σου πει ο γυναικολόγος σου.Εμένα μου επιτρεπει μόνο φυτική βαφή μαλλιών ενώ τα νύχια είναι επιλογή μου να μην τα βάψω στην εγκυμοσύνη.

Σου εύχομαι καλή επιτυχία!!!

Χαχαχαχαχαχχααχχαχαχα ας βγει θετική η χοριακη και θα κάνω 9 μήνες αφωνία για να είμαι έτοιμη... χαχαχαχχαχαχαχαχα

  • Χαχα 2

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Κρισταλενια είπε:

κοριτσια ομορφα ειχα να μπω αρκετο καιρο παλι εχω νεα και θελω την βοηθεια σας

πρωτα απ ολα οσες κοριτσαρες περιμενουν τα νεα ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να παρουν θετικα αποτελεσματα οσες ειναι ηδη εγκυος μια τελειομηνη εγκυμοσυνη 

ειμαι αμερικη και ερχομαι ελλαδα σε ενα μηνα 40 μερες, θα με παρουν την τριτη να μου πουν οτι εχουν τις βλαστοκυστες ετοιμες και οτι ολα ειναι οκ και να κοψω εισιτηριο

κοριτσια μου μπορειτε να μου πειτε ποτε γινεται η εμβρυομεταφορα??? γιατι απο το σοκ οτι πλησιαζει η ωρα θολωσα και δεν καταλαβα τι μου ειπαν γινεται την 18 με 20 μερα απο τοτε που ξεκινα η αδιαθεσια μου η οταν μου τελειωσει μετραω 18 με 20 μερα 

να ρωτησω και κατι ακομα ειμαι 46 χρονων οταν μεινω αν μεινω εγκυος μπορω να πηγαινω για το καθημερινο μου περπατημα? μπορω να βαφω τα νυχια μου και τα μαλλια μου? 

μην με κρινετε απλα ειναι ερωτησεις εχω χασει 40 κιλα και ενας πολυ μεγαλος λογος που τα καταφερα ειναι γιατι ηξερα οτι θα ερθει αυτη η στιγμη εχω φτασει σε πολυ καλη φορμα και θελω να συνεχισω να ειμαι ετσι για το μελλον για το παιδακι μου

ευχαριστω πολυ συγγνωμη για το σεντονι εμψυχωστε με σας παρακαλω το εχω αναγκη και κατι ακομη ποσα εμβρυα βαζουν συνηθως πειτε μου την αποψη σας σας παρακαλω καιμποσες πιθανοτητες εχω για διδυμα και αν ερθουν διδυμα ποσες πιθανοτητες υπαρχουν να αντεξουν και τα δυο εμβρυαλια γιατι εχω διαβασει στατιστικες οτι σε πιο μεγαλη ηλικια οπως εγω ειναι λιγο δυσκολο 

ευχαριστω 

Kρυσταλενια καλη αρχη στην προσπαθεια σου! Η ε/τ γινεται 17 με 21 μερες απ την πρωτη μερα περιοδου.

Εγω σ ολη την εγκυμοσυνη εκανα καθημερινο περπατημα 20 λεπτα, εκτος απ τις τελευταιες μερες που ειχα τη μεση μου. Μαλλια βαφω μετα το πρωτο τριμηνο και νυχια βαφω κανονικα μετα το πρωτο τριμηνο.

Ολα θα πανε καλα να εχεις θετικη σκεψη. Αν πας με δανεικα εχεις μεγαλες πιθανοτητες για διδυμα. Αν δεν θες διδυμα, πες να σου βαλουν ενα εμβρυο. Στα διδυμα να ξερεις υπαρχουν πιθανοτητες το ενα να μην προχωρησει, κι επισης στις δικες μας ηλικιες μπορει να δημιουργηθουν αλλα θεματα, πχ διαβητης, προεκλαμψια, ρηξη υμενων κλπ( σου λεω τι μου ειπαν οι γιατροι). Αυτο δε σημαινει οτι ειναι ο κανονας.

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, pocm είπε:

είναι ακριβούλης 5000 μας εδωσαν τιμή. Δεν  έχω αποφασίσει ακόμα. Από ότι διαβάζω εδώ είναι ο καλύτερος βεβαια. Απλά θέλει κ Υστεροσκοπηση να κάνει ο ίδιος. Ακόμα κι αν έχεις ξανακάνει. Άρα το 5000 φτάνει λίγο κάτω από 6000. Η 2η εμβρυομεταφορα +1200. Άρα Κάνε τις προσθέσεις. Αν πας τα φάρμακα -500. 

Τώρα που τα βλέπω είναι αρκετά ακριβός. 

Αν μάθεις και κάποια άλλη καλή περίπτωση γιατρού και πιο οικονομικού, σε παρακαλώ ενημέρωσέ και μένα!

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...