Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Papy είπε:

Κορίτσια  μου καλησπέρα.Ήθελα να ρωτήσω τα κορίτσια που είναι μανούλες ή έχουν φουσκωμέβες κοιλίτσες αν κάνανε την εξέταση Nipt αν την λέω καλά.Ο γιατρός μου με απετρεψε καθώς η αυχενική κ η β' επιπεδου ηταν οκ αλλά εγώ τρώγομαι η αλήθεια είναι..

@Thia1985Κοριτσάκι έκανες επαναληπτική??Περιμένουμε τα νέα σου!!

Θες να δεις κάτι συγκεκριμένο με την εξέταση ή απλά για ασφάλεια;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

καλησπέρα κοριτσια...γραφώ  εκ μερους της Μαίρης...@( mairyh) 

Μ ειπε να σας πω οτι ειναι καλα κ αυτη κ το μωρο...Αυριο πανε σπιτι τους κ θα προσπαθήσει να αλλαξει κωδικους κτλ γιατι δεν μπορει να μπει. φιλακια σε ολες

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Papy είπε:

Κορίτσια  μου καλησπέρα.Ήθελα να ρωτήσω τα κορίτσια που είναι μανούλες ή έχουν φουσκωμέβες κοιλίτσες αν κάνανε την εξέταση Nipt αν την λέω καλά.Ο γιατρός μου με απετρεψε καθώς η αυχενική κ η β' επιπεδου ηταν οκ αλλά εγώ τρώγομαι η αλήθεια είναι..

@Thia1985Κοριτσάκι έκανες επαναληπτική??Περιμένουμε τα νέα σου!!

Εφ οσον εχεις κανει και την β επιπεδου δεν εχει ουσία το νιπτ πλεον , νομιζω οτι ειναι αργά.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Thia1985 είπε:

4.480.96 από 1927.18!

 Διδυμομανούλα σε βλέπω κοριτσάκι!!!

2 ώρες πρίν, Thia1985 είπε:

4.480.96 από 1927.18!

 Διδυμομανούλα σε βλέπω κοριτσάκι!!!

2 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Θες να δεις κάτι συγκεκριμένο με την εξέταση ή απλά για ασφάλεια;

Για ασφάλεια κ για να φυγει απ'το μυαλό μου γιατί το ξέρω πως κανονικά γίνεται πιο νωρίς..

Just now, Καντι είπε:

Εφ οσον εχεις κανει και την β επιπεδου δεν εχει ουσία το νιπτ πλεον , νομιζω οτι ειναι αργά.

Το γνωρίζω κορίτσι κ οφείλεται στο ότι δεν είχα σωστή ενημέρωση.Οπως κ αν έχει θέλω να την κάνω την εξέταση κ ήθελα να πάρω γνώμες απο κοπέλες που την έκαναν.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Papy είπε:

 Διδυμομανούλα σε βλέπω κοριτσάκι!!!

 Διδυμομανούλα σε βλέπω κοριτσάκι!!!

Για ασφάλεια κ για να φυγει απ'το μυαλό μου γιατί το ξέρω πως κανονικά γίνεται πιο νωρίς..

Το γνωρίζω κορίτσι κ οφείλεται στο ότι δεν είχα σωστή ενημέρωση.Οπως κ αν έχει θέλω να την κάνω την εξέταση κ ήθελα να πάρω γνώμες απο κοπέλες που την έκαναν.

Αν και όπως λέει η Κάντι πλέον δεν έχει αξία, αν την κάνεις να ζητήσεις να σου πουν ακριβώς τι ελέγχει το πακέτο που θα επιλέξετε.

  • Μου αρέσει 2

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Thia1985 είπε:

Κορίτσια, να σας ρωτήσω κάτι χαζό... Η εξωμητριος κύηση μπορεί να φανεί από χοριακη?? 

δεv φαιvετε απλα σε βαζει σε υποψιες οταv ειvαι χαμηλη κ δεv διπλασιαζετε σωστα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Τι ωραία νεα είναι αυτά. Συγχαρητήρια κορίτσι μου. Μια ανέφελη εγκυμοσύνη σου εύχομαι. Πότε πας για υπέρηχο;

Σε ευχαριστώ πολύ! 

Δεν ξέρω ακομη

Αύριο επαναληπτικη χοριακη

Λογικά αύριο, μετά και τα αποτελέσματα θα μου πουν

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , Thia1985 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!! 

Είχα αγχωθει λιγο(ειμαι γνωστή γκσντεμω) 

Κι εγω ανησυχουσα πολύ γι αυτό κι εσπευσα να παω γρηγορα για υπερηχο για ν αποκλεισουμε αυτο το ενδεχόμενο,δεδομενου οτι στην εξωσωματικη ειναι αυξημενο.

Εκανα τον πρωτο υπερηχο 5βδ,5ημ.Με φωναξε νωρις ο γιατρος,ευτυχως.Του ανακοινωσα τη 2η χοριακη Τεταρτη και Σαββατο πηγα για τον 1ο υπερηχο.

Υπομονη κοριτσι,ειπαμε,απο δω και περα ειναι πολυ πιο δυσκολες και πολλες οι αναμονες.

Ολο το 1ο τριμηνο ειναι επικινδυνο γενικά...Θετικη σκεψη,ηρεμια κι ολα θα πανε καλα.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Thia1985 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!! 

Είχα αγχωθει λιγο(ειμαι γνωστή γκσντεμω) 

μην ανχωνεσε με τοσες μοναδες χοριακη θα ειχες ενδειξεις δηλαδη οταν το εξωμητριο φτανει περιπου στις 5000 μοναδες ειναι στα προθυρα να σκασει οποτε εχεις πονους μη φυσιολογικους αιμα κτλ εσενα η χοριακη σου τωρα θα εχει φτασει 8000 δηλαδη σιγουρα κατι θα ειχες απο ενοχλησεις. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/13/2020 at 5:02 PM, alina80 said:

Τι ωραία νεα είναι αυτά. Συγχαρητήρια κορίτσι μου. Μια ανέφελη εγκυμοσύνη σου εύχομαι. Πότε πας για υπέρηχο;

συγχαρητηρια κοριτσι μου με το καλο!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...