Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

8 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Ειναι λίγο ψιλοαγχωτικό  όλο αυτο

Είναι λιγο αγχωτικό αλλά μην αγχώνεσαι , όλα γίνονται . Και κατεψυγμένα να βάλεις όμως , πάλι όλα καλά , οι περισσότερες κατεψυγμένα βάζουνε και δεν υπάρχει θεμα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, thalasa είπε:

Είναι λιγο αγχωτικό αλλά μην αγχώνεσαι , όλα γίνονται . Και κατεψυγμένα να βάλεις όμως , πάλι όλα καλά , οι περισσότερες κατεψυγμένα βάζουνε και δεν υπάρχει θεμα

Ειναι ανθεκτικά και στις ιώσεις οπως λέει και μια φιλη μου! Τόσοι μηνες κατάψυξη σκληραγωγηθηκαν!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 3

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Mary H είπε:

Κουκλος και περιζητητος γαμπρος δηλαδη! Να σου ζησει βρε το κουκλι!

Εμεις τον θελουμε, αυτος δε θα μας θελει με τις τσιριδες μας. Βεβαια οταν μας φυγει η δυσκοιλιοτητα, θα ειμαστε κ εμεις σον σον:)

Ναι, ε? Θα το ψαξω . Θα ειναι κ ξεκουραστο

Γεια σου νησακι μου. Τι κανει η κορακλα σου? Εγινε τριων?

Ναι κολικος δεν ειναι, αλλα μαλλον πονακια στην κοιλιτσα, λογω δυσκοιλιοτητας. Επισης δεν της αρεσει το αλαγμα πανας το μασαζ κ οι κρεμες, και θελει σιγουρα αγκαλιες.Ηρεμει πολυ στην αγκαλια του μπαμπα.

Ειμαστε πολυ χρουμενοι που την εχουμε. Ακομη δεν το πιστευουμε.Πολλα φιλια

Αχ βρε Μαιρούλα , να τη χαίρεστε τη μπουτού σας , κι όμως είναι αλήθεια , την έχετε πια μαζί σας. Τι όμορφα ..!

Just now, Καντι είπε:

Συμφωνω απόλυτα! Αλλο να σου πει ο γιατρος εχουμε ολες τις πιθανότητες με το μέρος μας ή δεν εχουμε και πολλές ελπίδες κι αλλο αυτο με τα ποσοστά. Τεράστια φανφάρα , χαίρω πολυ κι αν αυτη με το 70% δεν πετύχει τι θα της πει;Αχ έπεσες στο 30%

 χαρακτηρίστικα μου ειπε ενα γιατρος μετα την τεταρτη αποτυχία μου. Καθε εξωσωματική εχει ενα 25% να πετύχει εσυ κάνοντας ήδη 4 μηδενικες αντιλαμβάνεσαι οτι το εξαντλησες το ποσοστό σου... αστέρι στα μαθηματικά!

Πωπω αυτός ήταν φωστήρας στα μαθηματικά , Χαχαχα , αστέρι πραγματικά !

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Συμφωνω απόλυτα! Αλλο να σου πει ο γιατρος εχουμε ολες τις πιθανότητες με το μέρος μας ή δεν εχουμε και πολλές ελπίδες κι αλλο αυτο με τα ποσοστά. Τεράστια φανφάρα , χαίρω πολυ κι αν αυτη με το 70% δεν πετύχει τι θα της πει;Αχ έπεσες στο 30%

 χαρακτηρίστικα μου ειπε ενα γιατρος μετα την τεταρτη αποτυχία μου. Καθε εξωσωματική εχει ενα 25% να πετύχει εσυ κάνοντας ήδη 4 μηδενικες αντιλαμβάνεσαι οτι το εξαντλησες το ποσοστό σου... αστέρι στα μαθηματικά!

θα βρει  δικαιολογια κ θα τις πει αχ τελικα ησουν άτυχη κ μεις πιανουμε με την μια εδω κτλ κτλδεν μ χει ξανατυχει για να καλύψει φυσικα  την βλακεια που ειπε...πολλοί το κανουν. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Ειναι ανθεκτικά και στις ιώσεις οπως λέει και μια φιλη μου! Τόσοι μηνες κατάψυξη σκληραγωγηθηκαν!

Έχει βρεφικά κορμάκια με λογότυπο i survived the ice age και I'm so cool i used to be frozen :lol:

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 9

 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, thalasa είπε:

Είναι λιγο αγχωτικό αλλά μην αγχώνεσαι , όλα γίνονται . Και κατεψυγμένα να βάλεις όμως , πάλι όλα καλά , οι περισσότερες κατεψυγμένα βάζουνε και δεν υπάρχει θεμα

Εδω καποιοι υποστηριζουν οτι τα κατεψγμενα εμβρυα ειναι καλυτερα.Και στα δανεικα με "προβληματιζει"οτι τα προτιμουν πολυ.πχ και η Thia εμεινε με κατεψυγμενα.Οπου μπορει ο κυκλος να ειναι και φυσικος   που για μενα σημαινει καλυτερο σακχαρο

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, λουκουμαδακι είπε:

Έχει βρεφικά κορμάκια με λογότυπο i survived the ice age και I'm so cool i used to be frozen :lol:

Ειναι τέλειο και το εχω δει φορεμένο! Θα ντύσω τον μπεμπη και θα τον βγάλω βόλτα  στην πλατεία του χωριού!

  • Χαχα 5

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, thalasa είπε:

Αχ βρε Μαιρούλα , να τη χαίρεστε τη μπουτού σας , κι όμως είναι αλήθεια , την έχετε πια μαζί σας. Τι όμορφα ..!

Πωπω αυτός ήταν φωστήρας στα μαθηματικά , Χαχαχα , αστέρι πραγματικά !

Μετα απο τοσες ατυχιες κι οταν το συμπαν δειχνει να μη θελει και τα αποθεματα ψυχικα, οικονομικα, και εμβρυων αρχιζουν να στερευουν, γινεται δυσκολο να  πιστεψεις στο θαυμα.

Θα δεις οτι θα το νιωσεις κι εσυ και θα μου το πεις, σε λιγο καιρο που μετα απο τοσο κοπο θα εχεις μωρακι. Στο ευχομαι ολοψυχα:wub:

Just now, Καντι είπε:

Ειναι τέλειο και το εχω δει φορεμένο! Θα ντύσω τον μπεμπη και θα τον βγάλω βόλτα  στην πλατεία του χωριού!

Καλε τι τελειο!Θελω κι εγω για το καταψυγμενο μου!

Just now, λουκουμαδακι είπε:

Έχει βρεφικά κορμάκια με λογότυπο i survived the ice age και I'm so cool i used to be frozen :lol:

Που τα εχουν αυτα να παρω κι εγω?

Just now, kallaki είπε:

Καλησπερα κοριτσια να ρωτισω ποσο ποσοστο επιτυχιας σας εδωσε ο γιατρος με την δωρεα ωαριων . εμενα μου ειπε 40% μιας φιλης μου απο Θεσαλλονικη 70-75%. 

Σε μενα μου ειπε γυρω στο 60%. Τελικα στις δυο απ τις τρεις ετ ειχα εμφυτευση

Just now, anoulious είπε:

Εδω καποιοι υποστηριζουν οτι τα κατεψγμενα εμβρυα ειναι καλυτερα.Και στα δανεικα με "προβληματιζει"οτι τα προτιμουν πολυ.πχ και η Thia εμεινε με κατεψυγμενα.Οπου μπορει ο κυκλος να ειναι και φυσικος   που για μενα σημαινει καλυτερο σακχαρο

Ειναι καλυτερες οι ορμονες συνηθως με τα καταψυγμενα. Επισης κολλανε πιο ευκολα λενε


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

 

Καλε τι τελειο!Θελω κι εγω για το καταψυγμενο μου!

Που τα εχουν αυτα να παρω κι εγω?

 

Από το εξωτερικό μόνο θαρρώ. Στην Ελλάδα τέτοια δεν έχει. Εδώ επικρατεί Ομερτά στις εξωσωματικές και τα βρεφικά.. βγάζουν αντίστοιχα 'ημουν ατύχημα' 'με έπιασαν με την πρώτη' 'μα αφού ο μπαμπάς τραβήχτηκε' και τέτοια. :blink:  :lol: σόρυ για το μπλακ χιούμορ. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 4

 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Μετα απο τοσες ατυχιες κι οταν το συμπαν δειχνει να μη θελει και τα αποθεματα ψυχικα, οικονομικα, και εμβρυων αρχιζουν να στερευουν, γινεται δυσκολο να  πιστεψεις στο θαυμα.

Θα δεις οτι θα το νιωσεις κι εσυ και θα μου το πεις, σε λιγο καιρο που μετα απο τοσο κοπο θα εχεις μωρακι. Στο ευχομαι ολοψυχα:wub:

Καλε τι τελειο!Θελω κι εγω για το καταψυγμενο μου!

Που τα εχουν αυτα να παρω κι εγω?

Σε μενα μου ειπε γυρω στο 60%. Τελικα στις δυο απ τις τρεις ετ ειχα εμφυτευση

Ειναι καλυτερες οι ορμονες συνηθως με τα καταψυγμενα. Επισης κολλανε πιο ευκολα λενε

Να σου ζησει Κοριτσι μου η μπουμπουκα σου!!!! Εχω ξεχαστει να σου γραψω.. Κι εγω παντως κ τις δυο φορες ςμεινα εγκυος με κατεψυγμενα. την πρωτη 2μηνων και την δευυερη ενος χρονου και βαλε... τα δευτερα μ εφεραν την κορη μου... Τη θηλαζεις τη μπουμπου; πως τα πατε με το θηλασμο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


17 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Ναι βρε προχωράνε και το φαντάζομαι ότι θα έχουν τη δότρια σε καταστολή αλλά δεν τη βάζουν και σε καταστολή από πριν κάνεις υστεροσκοπηση. Θα κανω σε ένα κυκλο υστεροσκοπηση και στον επόμενο εμβρυομεταφορα. 1 μισή μήνα σε καταστολή θα την έχουν;. Μολις αδιαθετησω θα τηλ και αν αποφασισω  βάλω τα δικά μου θα πω μια δικαιολογια μάλλον για τον μπαμπά μου(που είναι και αλήθεια τα χάλια του) για να πάμε 1 μήνα πίσω.. 

Αν είναι να είναι φρέσκα δεν μπορούν να δημιουργήσουν ωαρια από πριν. Έτσι δεν ειναι; Υποθέτω θα την έχουν σε καταστολή για να συγχρονιστουμε.Εκτος αν τα βάλουμε κατεψυγμένα. 

Κοίτα... Εγώ υποπτεύομαι, υποπτεύομαι το τονίζω, ότι δεν είναι φρέσκα, γίνεται η γονιμοποίηση για να ειναι σίγουροι, ειδικά σε προβληματικά σπέρματα όπως το δικό μας. Πρόσεξε το αυτό. Αν υπάρχουν έμβρυα και αποφασίσεις να βάλεις τα δικα σου θα πρέπει να τους αποζημιώσεις. Φίλη σε άλλο κέντρο που ακύρωσαν την προσπάθεια λόγω κορονοιου, έμεινε φυσιολογικά έγκυος το διάστημα αυτό  αλλά επειδή είχε ήδη έμβρυα από δότρια στην κατάψυξη, τους αποζημιωσε(μιση αμοιβή δότριας κι έξοδα εμβρυολογικου).Ρωτα τα όλα!!!! 

Just now, anoulious είπε:

Εδω καποιοι υποστηριζουν οτι τα κατεψγμενα εμβρυα ειναι καλυτερα.Και στα δανεικα με "προβληματιζει"οτι τα προτιμουν πολυ.πχ και η Thia εμεινε με κατεψυγμενα.Οπου μπορει ο κυκλος να ειναι και φυσικος   που για μενα σημαινει καλυτερο σακχαρο

ναι, με κατεψυγμένα έμεινα αλλά σε φυσικό κυκλο


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Κοίτα... Εγώ υποπτεύομαι, υποπτεύομαι το τονίζω, ότι δεν είναι φρέσκα, γίνεται η γονιμοποίηση για να ειναι σίγουροι, ειδικά σε προβληματικά σπέρματα όπως το δικό μας. Πρόσεξε το αυτό. Αν υπάρχουν έμβρυα και αποφασίσεις να βάλεις τα δικα σου θα πρέπει να τους αποζημιώσεις. Φίλη σε άλλο κέντρο που ακύρωσαν την προσπάθεια λόγω κορονοιου, έμεινε φυσιολογικά έγκυος το διάστημα αυτό  αλλά επειδή είχε ήδη έμβρυα από δότρια στην κατάψυξη, τους αποζημιωσε(μιση αμοιβή δότριας κι έξοδα εμβρυολογικου).Ρωτα τα όλα!!!! 

ναι, με κατεψυγμένα έμεινα αλλά σε φυσικό κυκλο

Μα εγω οταν  θα τους τηλ να δω αν βρεθηκε δοτρια με το που αδιαθετησω θα τους πω να το παγωσουμε για ενσ μηνα. Εμας το σπερμα μας ητανε φυσιολογικο και τονισαμε οτι θα ξαναδωσουμε οταν ετοιμαστει η δοτρια για να δουμε ποιο ειναι καλυτερο.Εδω ουτε τις φωτογραφιες δεν μας ειπε αν πηρε θα ετοιμασει εμβρυα κρυφα?!Μα τοσο αναξιοπιστοι θα ειναι σε ολα οσα συνεννοηθηκαμε?.Οταν σου λενε οτι βρηκαν σου λενε ηλικια?Ειναι το μονο που με νοιαζει!Της ειπα αν πχ ειναι 28  θα τα ακυρωσουμε ολα!Οσο για το αλλο αποκλειεται να πιασουν τα δικα μου για να μην ξερω τι να κανω τα δανεικα..

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Μα εγω οταν  θα τους τηλ να δω αν βρεθηκε δοτρια με το που αδιαθετησω θα τους πω να το παγωσουμε για ενσ μηνα. Εμας το σπερμα μας ητανε φυσιολογικο και τονισαμε οτι θα ξαναδωσουμε οταν ετοιμαστει η δοτρια για να δουμε ποιο ειναι καλυτερο.Εδω ουτε τις φωτογραφιες δεν μας ειπε αν πηρε θα ετοιμασει εμβρυα κρυφα?!Μα τοσο αναξιοπιστοι θα ειναι σε ολα οσα συνεννοηθηκαμε?.Οταν σου λενε οτι βρηκαν σου λενε ηλικια?Ειναι το μονο που με νοιαζει!Της ειπα αν πχ ειναι 28  θα τα ακυρωσουμε ολα!Οσο για το αλλο αποκλειεται να πιασουν τα δικα μου για να μην ξερω τι να κανω τα δανεικα..

Εμενα δε μου είπαν ηλικία, θα την μάθω όταν χρειαστεί. Σε κοπέλα που ξέρω είπαν αλλά αυτό το άτομο που το πε, το έδιωξαν από το κέντρο όπως έμαθα.... Τους λόγους δεν τους ξέρω. Ίσως επειδή εσύ το εθεσες βέτο, να σου πουν. 

Εγώ στο ξαναλέω, ρώτα τους τα πάντα. Δεν είναι θέμα αναξιοπιστίας,δεν ξέρω πως λειτουργούν, σε εμένα υποπτεύομαι ότι όλα είχαν γινει νωριτερα λόγω σπέρματος γιατι ειχα πει αν πάρω κάτω από 4 γεια σας και πήρα 4.  Απλά πες τους την αλήθεια. Θέλω την  δότρια όμως επειδή έχω έμβρυα από δικό μου υλικό θα ήθελα να τα χρησιμοποιήσω και αν δεν, αμέσως να πάμε με δωρεά. Ώστε να την κλεισουν(μη δώσει αλλου). Η για εμενα μιλα με τον γιατρό μας. 

Όσο για τα έμβρυα σου ποτέ μη λες ποτέ. 

 

 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, λουκουμαδακι είπε:

Από το εξωτερικό μόνο θαρρώ. Στην Ελλάδα τέτοια δεν έχει. Εδώ επικρατεί Ομερτά στις εξωσωματικές και τα βρεφικά.. βγάζουν αντίστοιχα 'ημουν ατύχημα' 'με έπιασαν με την πρώτη' 'μα αφού ο μπαμπάς τραβήχτηκε' και τέτοια. :blink:  :lol: σόρυ για το μπλακ χιούμορ. 

Κι εγώ θέλω!!!! όχι από αυτά από τα άλλα της εποχής των παγετώνων!!! τι τέλεια ιδέα..μέχρι στιγμής του έχουμε φτιάξει άλλα δύο!!!

  • Χαχα 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Κι εγώ θέλω!!!! όχι από αυτά από τα άλλα της εποχής των παγετώνων!!! τι τέλεια ιδέα..μέχρι στιγμής του έχουμε φτιάξει άλλα δύο!!!

Τι κάνει ο μικρός?? 

Να ξέρεις όταν βλέπω θάλασσα, θυμάμαι το σκηνικό που μου περιέγραψες. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...