Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

17 ώρες πρίν, Mary H είπε:

Σ ευχαριστω πολυ Τζινα μου. Κι εσυ στη δικια σου μπουμπου:wub:

Καλα ειμαι. Η μικρη μπουτου μονο ησυχη δεν ειναι. Μας βγηκε γκρινιαρα. Πολυ κλαμα βρε παιδι μου.

Φιλακια στο μπεμπουλη απ τη μπουτου. Πες του βεβαια οτι το γκομενακι ειναι καλο αλλα πολυ μουρμουρα βρε παιδι μου:lol:

Καλη εμβρυομεταφορα να εχεις !Ολα καλα ευχομαι αυτη τη φορα!

Καλησπερα. Κι εγω δεν ειχα ποτε θετικη χοριακη αλλα με τη δωρεα ειχα δυο φορες εγκυμοσυνη, ασχετως που η πρωτη ηταν ατυχη. Προχωρα με θετικη σκεψη

Βρε τη μπουτου σας

Ναζάκια σας κανει

14 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Μου είπανε όταν θα μου έρθει περίοδος τον Αύγουστο  να τους τηλεφωνήσω να μου πούνε αν βρέθηκε δότρια  για να κάνω υστεροσκοπηση και να πάμε στον επόμενο κύκλο για εμβρυομεταφορα. Πως να προχωρήσουν αφού πρώτα πρέπει να κάνω Υστεροσκοπηση.. Έτσι δεν είναι; 

Μια χαρά προχωρανε

Θα είστε σε επικοινωνια

Θα έχουν τη δοτρια σε καταστολή ως να τους πεις το Οκ εσυ

 

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Mareva είπε:

Αχ, μια χιονατη!! Φτου φτου κοπελα μου ολα καλα να σας πανε, να τη δεθτε οπως ποθειτε!!! Αν ενδιαφερεσαι εχουμε γαμπρο ξανθο με τα γαλαζογκρι ματια, λευκη επιδερμιδα, κολυμβητη με καλές επιδόσεις ηδη, φιλομουσικο κ κουκλο, εχει κανει ηδη φωτογραφηση το παιδι μου!! Χαχα!! 

Κουκλος και περιζητητος γαμπρος δηλαδη! Να σου ζησει βρε το κουκλι!

Εμεις τον θελουμε, αυτος δε θα μας θελει με τις τσιριδες μας. Βεβαια οταν μας φυγει η δυσκοιλιοτητα, θα ειμαστε κ εμεις σον σον:)

Just now, Ele@n είπε:

Για τις αγκαλιές πάρε μάρσιπο θα σε σώσει. Μέχρι τον έκτο θα κατασταλάξουν. Όλα μπορείς να τα δεις στα μωρά. 

Ναι, ε? Θα το ψαξω . Θα ειναι κ ξεκουραστο

Just now, island1 είπε:

Καλημέρα πόσο χαίρομαι να σε διαβάζω ρε....κι εμένα τέτοιο χρώμα είχε κ έγιναν κάστανα...κολικοί συμφωνώ με Ελένη δε νομίζω να ναι είμαι νωρίς...κλαίνε κ για αγκαλιά! Αχ Μαιρούλα μου παρά την κούραση απόλαυσε τις μέρες σας φιλώ κ τις δυο

Γεια σου νησακι μου. Τι κανει η κορακλα σου? Εγινε τριων?

Ναι κολικος δεν ειναι, αλλα μαλλον πονακια στην κοιλιτσα, λογω δυσκοιλιοτητας. Επισης δεν της αρεσει το αλαγμα πανας το μασαζ κ οι κρεμες, και θελει σιγουρα αγκαλιες.Ηρεμει πολυ στην αγκαλια του μπαμπα.

Ειμαστε πολυ χρουμενοι που την εχουμε. Ακομη δεν το πιστευουμε.Πολλα φιλια

  • Μου αρέσει 4

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, kallaki είπε:

Όντος είναι χρυσά αυγά!!! Και από μια ότι θα μας προσφέρουν το πολυπόθητο μωρά μας αλλά και το κόστος!!! Χαχαχαχα. Να περάσει και αύτη η εβδομάδα και θα επικοινωνήσω με το γιατρό μου να μας ενημερώσει αν βρήκε δότρια….

Εσύ σε πιο στάδιο είσαι??

Να σου ζήσει να το χαίρεστε και καλότυχο να είναι το κουκλάκι!!!!!

εγω εχω ειδη ενα χρυσο αυγο που κοιμαται διπλα μ τωρα 5 μηνων πασαλειμενηε φρουτοκρεμα γιατι την πηρε ο υπνος ευσι...χαχαχαχαχαχχα

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Κουκλος και περιζητητος γαμπρος δηλαδη! Να σου ζησει βρε το κουκλι!

Εμεις τον θελουμε, αυτος δε θα μας θελει με τις τσιριδες μας. Βεβαια οταν μας φυγει η δυσκοιλιοτητα, θα ειμαστε κ εμεις σον σον:)

Ναι, ε? Θα το ψαξω . Θα ειναι κ ξεκουραστο

Γεια σου νησακι μου. Τι κανει η κορακλα σου? Εγινε τριων?

Ναι κολικος δεν ειναι, αλλα μαλλον πονακια στην κοιλιτσα, λογω δυσκοιλιοτητας. Επισης δεν της αρεσει το αλαγμα πανας το μασαζ κ οι κρεμες, και θελει σιγουρα αγκαλιες.Ηρεμει πολυ στην αγκαλια του μπαμπα.

Ειμαστε πολυ χρουμενοι που την εχουμε. Ακομη δεν το πιστευουμε.Πολλα φιλια

Εύχαριστω Μαιρουλα! Για τη δυσκοιλιοτητα φανταζομαι σας ειπαν το κυκλικο μασαζακι στην κοιλιτσα; σε περιπτωση που οχι, πες μου.. Ειναι οτι καλυτερο μου χει προτεινει μαια! Και θα περασει, λιγη υπομονη. Εύχομαι γρηγορα να ανακουφιστει η μπουτου σας απο τα πονακια !! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Κουκλος και περιζητητος γαμπρος δηλαδη! Να σου ζησει βρε το κουκλι!

Εμεις τον θελουμε, αυτος δε θα μας θελει με τις τσιριδες μας. Βεβαια οταν μας φυγει η δυσκοιλιοτητα, θα ειμαστε κ εμεις σον σον:)

Ναι, ε? Θα το ψαξω . Θα ειναι κ ξεκουραστο

Γεια σου νησακι μου. Τι κανει η κορακλα σου? Εγινε τριων?

Ναι κολικος δεν ειναι, αλλα μαλλον πονακια στην κοιλιτσα, λογω δυσκοιλιοτητας. Επισης δεν της αρεσει το αλαγμα πανας το μασαζ κ οι κρεμες, και θελει σιγουρα αγκαλιες.Ηρεμει πολυ στην αγκαλια του μπαμπα.

Ειμαστε πολυ χρουμενοι που την εχουμε. Ακομη δεν το πιστευουμε.Πολλα φιλια

Δοκίμασε να τη βάζεις ανάποδα στα γόνατα σου να ανακουφίζεται.Ατο έντονο κλαμα δοκίμασε και λευκούς ήχους.πιανει στους κολικούς ίσως πιάνει και σε αυτό...αχ υπέροχες εικόνες Μαίρη μου!! Να σας ζήσει και πάλι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mareva είπε:

Εύχαριστω Μαιρουλα! Για τη δυσκοιλιοτητα φανταζομαι σας ειπαν το κυκλικο μασαζακι στην κοιλιτσα; σε περιπτωση που οχι, πες μου.. Ειναι οτι καλυτερο μου χει προτεινει μαια! Και θα περασει, λιγη υπομονη. Εύχομαι γρηγορα να ανακουφιστει η μπουτου σας απο τα πονακια !! 

Ναι μας το ειπαν κ το εφαρμοζουμε. Σ ευχαριστω!

Just now, island1 είπε:

Δοκίμασε να τη βάζεις ανάποδα στα γόνατα σου να ανακουφίζεται.Ατο έντονο κλαμα δοκίμασε και λευκούς ήχους.πιανει στους κολικούς ίσως πιάνει και σε αυτό...αχ υπέροχες εικόνες Μαίρη μου!! Να σας ζήσει και πάλι.

Ευχαριστω πολυ! Θα τα δοκιμασω!


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Thia1985 είπε:

Βρε τη μπουτου σας

Ναζάκια σας κανει

Μια χαρά προχωρανε

Θα είστε σε επικοινωνια

Θα έχουν τη δοτρια σε καταστολή ως να τους πεις το Οκ εσυ

 

Ναι βρε προχωράνε και το φαντάζομαι ότι θα έχουν τη δότρια σε καταστολή αλλά δεν τη βάζουν και σε καταστολή από πριν κάνεις υστεροσκοπηση. Θα κανω σε ένα κυκλο υστεροσκοπηση και στον επόμενο εμβρυομεταφορα. 1 μισή μήνα σε καταστολή θα την έχουν;. Μολις αδιαθετησω θα τηλ και αν αποφασισω  βάλω τα δικά μου θα πω μια δικαιολογια μάλλον για τον μπαμπά μου(που είναι και αλήθεια τα χάλια του) για να πάμε 1 μήνα πίσω.. 

6 ώρες πρίν, thalasa είπε:

Μέχρι να τελειωςεις με την υστεροσκοπηση , αυτοί θα προχωράνε με τα υπόλοιπα , να κανουν ωοληψία  απο τη δότρια ,θα δημιουργήσουν τα ωάρια και σε ένα , το πολύ δύο μήνες , θα κάνετε την ετ. Αφού θα κανεις υστεροσκοπηση , να κάνετε και σκράτσινγκ . Βοηθάει πολυ να επιτευχθεί εγκυμοσυνη, σε εμένα τουλαχιστον βοηθούσε πολυ. Όλα καλα θα πάνε , θα δεις

Αν είναι να είναι φρέσκα δεν μπορούν να δημιουργήσουν ωαρια από πριν. Έτσι δεν ειναι; Υποθέτω θα την έχουν σε καταστολή για να συγχρονιστουμε.Εκτος αν τα βάλουμε κατεψυγμένα. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, oneday είπε:

Καλημερα συγγνωμη για την ενοχληση,προσπαθω να καλεσω τον Τσιριγωτη για ραντεβου αλλα βγαινει τηλ και δν μ απανταει κανεις.

Μηπως ξερεις  αν ειναι κλειστα λογω διακοπων?

Ναι το ΑΚΕΣΩ έκλεισε 7/8 για 2 βδομάδες.  Πήγα πριν κλείσουν κι εγώ για να μη χάνω χρόνο Σεπτέμβρη 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, anoulious είπε:

Ναι βρε προχωράνε και το φαντάζομαι ότι θα έχουν τη δότρια σε καταστολή αλλά δεν τη βάζουν και σε καταστολή από πριν κάνεις υστεροσκοπηση. Θα κανω σε ένα κυκλο υστεροσκοπηση και στον επόμενο εμβρυομεταφορα. 1 μισή μήνα σε καταστολή θα την έχουν;. Μολις αδιαθετησω θα τηλ και αν αποφασισω  βάλω τα δικά μου θα πω μια δικαιολογια μάλλον για τον μπαμπά μου(που είναι και αλήθεια τα χάλια του) για να πάμε 1 μήνα πίσω.. 

Αν είναι να είναι φρέσκα δεν μπορούν να δημιουργήσουν ωαρια από πριν. Έτσι δεν ειναι; Υποθέτω θα την έχουν σε καταστολή για να συγχρονιστουμε.Εκτος αν τα βάλουμε κατεψυγμένα. 

η θα παρει χαπια να σε περιμενει  η θα τα πάρουν κ ψύξη αμεσως οπως εκανα εγω ...μπορούν να ρην συνχρονισουν άνετα με εσενα να ξες 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

η θα παρει χαπια να σε περιμενει  η θα τα πάρουν κ ψύξη αμεσως οπως εκανα εγω ...μπορούν να ρην συνχρονισουν άνετα με εσενα να ξες 

Ειναι λίγο ψιλοαγχωτικό  όλο αυτο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, kallaki είπε:

Καλησπερα κοριτσια να ρωτισω ποσο ποσοστο επιτυχιας σας εδωσε ο γιατρος με την δωρεα ωαριων . εμενα μου ειπε 40% μιας φιλης μου απο Θεσαλλονικη 70-75%. 

Γιατί σου δίνει τοσο χαμηλό; Πώς το αιτιολογεί; Συνηθως λενε το λιγότερο 65% .

Εξαρτάται από την κάθε περίπτωση, αλλά αν το πρόβλημα σε σένα ήταν τα ωάρια, γιατί δεν σου δίνει παραπάνω με τη δωρεά;

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, kallaki είπε:

Καλησπερα κοριτσια να ρωτισω ποσο ποσοστο επιτυχιας σας εδωσε ο γιατρος με την δωρεα ωαριων . εμενα μου ειπε 40% μιας φιλης μου απο Θεσαλλονικη 70-75%. 

εμενα δεν μ ειπε γιατι απλα πιστευω οτι δεν υπαρχει ποσοστο...κανενας δεν ξέρει δυστυχώς...γνωμη μ ειναι αυτη...σαν κέντρο μπορει να εχει ποσοστό αλλα ειναι γενικό κ αυτο δεν σημαινει οτι ισχυει κ παντα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

εμενα δεν μ ειπε γιατι απλα πιστευω οτι δεν υπαρχει ποσοστο...κανενας δεν ξέρει δυστυχώς...γνωμη μ ειναι αυτη...σαν κέντρο μπορει να εχει ποσοστό αλλα ειναι γενικό κ αυτο δεν σημαινει οτι ισχυει κ παντα.

Συμφωνω απόλυτα! Αλλο να σου πει ο γιατρος εχουμε ολες τις πιθανότητες με το μέρος μας ή δεν εχουμε και πολλές ελπίδες κι αλλο αυτο με τα ποσοστά. Τεράστια φανφάρα , χαίρω πολυ κι αν αυτη με το 70% δεν πετύχει τι θα της πει;Αχ έπεσες στο 30%

 χαρακτηρίστικα μου ειπε ενα γιατρος μετα την τεταρτη αποτυχία μου. Καθε εξωσωματική εχει ενα 25% να πετύχει εσυ κάνοντας ήδη 4 μηδενικες αντιλαμβάνεσαι οτι το εξαντλησες το ποσοστό σου... αστέρι στα μαθηματικά!

  • Χαχα 3

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...