Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, Ria@90 είπε:

Οχι ακομη εχει αρχίσει να είναι πιο ηρεμος κ μου κανει πανες γενικά...οποτε λεω να περιμένω μεχρι την αλλη εβδ να δούμε ...μια χαζη απορια εβαλα στο μωρο φυσικογικο οτο ατην μυτη κ κατάπιε καποιες σταγονες κ τωρα αγχωθηκα μγοως κ δεν έπρεπε ....σε μια φαση μετα απο λιγη ωρα μ εριξε ενα δυνατό κλαμα κ δεν ξερω νονιζα πως ειναι απ αυτο....

Καλησπέρα κορίτσια! 

Ορο γιατί εβαλες;

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Agki* είπε:

Ειναι απολυτως φυσιολογικο να καταπιει λιγο ορο.Αλλωστε απο τη μυτη στο στομα θα καταληξει.Ετσι γινεται και με τους μεγαλους αν τ καλοσκεφτεις.

Καλα ναι απλα στις οδηγιες πισω λεει να σηκωσει το μωρο να φυγει το περισσιο κ εγω εβαλα πολυ κ καταπιε αλλα δε ξερω ποσο 5 σταγονες ανα ρουθουνι μ ειπε η παιδιατρος....

Just now, vaso_mpempis είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 

Ορο γιατί εβαλες;

Γιατι η μυτουλα ακουγεται λιγο μπούκωμενη......

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Καλα ναι απλα στις οδηγιες πισω λεει να σηκωσει το μωρο να φυγει το περισσιο κ εγω εβαλα πολυ κ καταπιε αλλα δε ξερω ποσο 5 σταγονες ανα ρουθουνι μ ειπε η παιδιατρος....

Γιατι η μυτουλα ακουγεται λιγο μπούκωμενη......

Καλησπέρα κορίτσι μου..μήπως απλά ρουθουνιζει το μικρό; Εγώ έτσι νόμιζα ότι ήταν μπουκωμενος αλλά τελικά μου είπε η παιδίατρος πως είναι φυσιολογικό να κάνει σαν γουρουνάκι

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κωνσταντίνα16 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου..μήπως απλά ρουθουνιζει το μικρό; Εγώ έτσι νόμιζα ότι ήταν μπουκωμενος αλλά τελικά μου είπε η παιδίατρος πως είναι φυσιολογικό να κάνει σαν γουρουνάκι

Κ εγώ πιστεύω ότι έχει μυξουλες μ θα μου ελεγε για όρο αλλά είπε όχι είναι μια χαρα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Καλα ναι απλα στις οδηγιες πισω λεει να σηκωσει το μωρο να φυγει το περισσιο κ εγω εβαλα πολυ κ καταπιε αλλα δε ξερω ποσο 5 σταγονες ανα ρουθουνι μ ειπε η παιδιατρος....

Γιατι η μυτουλα ακουγεται λιγο μπούκωμενη......

αν ακους ρουθουνισμα ειναι απλα κακαδακι στην μυτουλα τιποτα σπουδαιο. ορος ειναι 5 ml συνολο κ για τα δυο ρουθουνια. μια αμπουλα κ για τα δυο ρουθουνια αν εχεις αμπουλιτσες.

κ οχι δεν παθαινει τιποτα με τον ορο γιατι απλα απτη μυτη το καταπινουν κανονικα. το σηκωνεις οχι για να μην καταπιει ορο το σηκωνεις για να μην πνιγει αν του παει αποτομα ποσοτητα.

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ορό κάνουμε έτσι κι αλλιώς. Εμένα στην αρχή μου είχε πει τρείς φορές τη μέρα κι αν ρουθούνι πλύση. Πλέον της κάνω μια φορά τη μέρα μόνο και μόνο γιατί τα μωράκια δεν φυσούν τη μύτη τους. 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Ορό κάνουμε έτσι κι αλλιώς. Εμένα στην αρχή μου είχε πει τρείς φορές τη μέρα κι αν ρουθούνι πλύση. Πλέον της κάνω μια φορά τη μέρα μόνο και μόνο γιατί τα μωράκια δεν φυσούν τη μύτη τους. 

Εμένα δεν μου έχει πει τίποτα για όρο ακόμα. Ο μπέμπης δεν φαίνεται να έχει κάποια δυσκολία ωστόσο. Δηλαδή όλα τα μωρά κάνουν όρο από την αρχή είναι στάνταρ; φτερνιζονται νομίζω γι αυτό το λογο

  • Μου αρέσει 2

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Εμένα δεν μου έχει πει τίποτα για όρο ακόμα. Ο μπέμπης δεν φαίνεται να έχει κάποια δυσκολία ωστόσο. Δηλαδή όλα τα μωρά κάνουν όρο από την αρχή είναι στάνταρ; φτερνιζονται νομίζω γι αυτό το λογο

Τι να σου πω βρε αγάπη εμενα έτσι μου Χε πει. Είναι κ πρόληψη για ωτίτιδα. Να κάνεις ότι σου λέει η γιατρός σου. 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ούτε και εμένα μου είπε κάτι για φυσιολογικό όρο. Μόνο αν τον ακούω να ρουθουνιζει να του κάνω μου είπε. Του έκανα μια μέρα. Κακός χαμός έγινε. 

Επισης ο μπέμπης από χθες δεν μπορεί να κοιμηθεί. Κοιμάται και όταν είναι να αεριστει η να κάνει κακά ξυπνάει σφιγγεται και φωνάζει η κλαει. Πήρα το γιατρό, δεν είναι παθολογικο μου είπε και λέγετε δυσχεσια (άκου όνομα) δεν είναι δυσκοιλιος. Γιατί κακά κάνει και είναι κανονικά. Απλά πονάει όταν είναι να τα κάνει. Προβιοτικα και υπομονή μου είπε θα περάσει. Ένα 24ωρο χάλια κορίτσια και τον λυπάμαι απίστευτα. Καλά και εγώ αυπνη. Δεν ξέρω πως να τον σταματήσω όταν κλαιει. Μονο στην αγκαλιά μου κοιμάται. 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Kpp83 είπε:

@Smile89 το δικό σας μου φαίνεται πιο σωστό θα την ξαναρωτησω.

Ερώτηση sos. Πώς καθαρίζετε το σωληνάκι από το θήλαστρο που δεν αποστειρώνεται;;;

Δε χρειάζεται καθαρισμα απο τη στιγμη που δεν έρχεται σε επαφη με το γαλα αν σου εχει μαζεψει υγρασια απλα το κανεις λασο κ το γυρνας με δυναμη γυρω γυρω μεχρι να στεγνωσει η το αφηνεις να δουλεψει μονο του στο τερμα για λιγο ποιο θηλαστρο εχεις?μπορεις να το πλυνεις αλλα θα αργησει να στεγνωσει μετα


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

Πήρα το cangaroo γιατί είναι οικονομικό κ η μόνη χρήση που θέλω είναι να αφήνω που κ που δικό μου μπουκάλι για να λείψω λίγο.

Δε το ξερω πως ειναι το συγκεκριμενο λογικα ομως θα γραφει στις οδηγίες 


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...