Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, Dimitr@17 είπε:

Κ εγώ την ζύγιζω ανα εβδομάδα.. Γενικά παίρνει πάνω από 200γρ..αυριο σαραντιζει κ έχει πάρει 1300γρ

Κι εμάς αύριο 20 ημερών και απ το βάρος εξόδου είμαστε περίπου 700gr πανω

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ευχαριστώ κορίτσια. Κάποια το έγραψε, στεναχωρήθηκα πολύ το πρωί μαθαίνοντας ότι μια φίλη που είναι σοβαρά άρρωστη, δεν πάει καλά.  Ευτυχώς συνήλθα. Μαγικό πράγμα πάντως η ψυχολογία, δεν γέμιζε το στήθος μου! Τρόμαξα ότι φταίει η διατροφή αν και τρώω καλά.

  • Λυπημένη/-ος 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Dimitr@17 είπε:

Μπορείς ν δοκιμάσεις πιπίλα.. Κ ναι από τωρα περνάει άλμα. Εμένα ήταν 3 εβδομάδων στο πρώτο του κ τώρα στην 6η

Δεν έχω θέμα ούτε με μπουκάλι ούτε με πιπίλα τα δέχεται όλα από την αρχή. Την ξεπεράσαμε την φάση όλη μέρα στηθος και κλάμα ατελειωτες ωρες τα βραδυα.Τωρα περνάμε άλλη. Γερά να είναι και όλα καλα

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια Καλημέρα!!αποκοιμιεστε κι εσεις καθως θηλαζετε αγκαλια με το μωρο η μονο εγω? Αποκοιμήθηκα κανα μισάωρο κ τώρα λιγο ταράχτηκα....πρεπει να μαι πιο ξυπνια !!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια έχει καμία διατροφή για θηλασμό;νομίζω αυτά που τρώω τον πειράζουν. Όλο σφίγγεται και βογγαει πολύ στεναχωριέμαι  . Επίσης το παγωτό λέτε να πειράζει; 


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

Συμβαίνει σε όλες. Δοκίμασε την ξαπλωτή σταση θηλασμού που είναι πιο ασφαλής.

Ελπίζω και εύχομαι να πάνε όλα καλα για την φιλη σου. 

Just now, vaso_mpempis είπε:

Κορίτσια έχει καμία διατροφή για θηλασμό;νομίζω αυτά που τρώω τον πειράζουν. Όλο σφίγγεται. Επίσης το παγωτό λέτε να πειράζει; 

Δεν έχω κάποια ιδιαιτερη διατροφή,ο παιδίατρος απλώς μου είπε τα ναι και τα όχι κατα την δικη του άποψη. Στα όχι έχει την φέτα,το σπανάκι,την ρόκα λ,το πορτοκαλι,την σοκολάτα,καφές,τσάι,κάθε ειδους πικάντικο,γλυκα οπως σιροπιαστά και παγωτά,ξηρούς καρπούς.

Επιτρέπει όσπρια μια φορά στο δεκαήμερο,όλα τα κρέατα, βούτυρο μέλι, βρώμη (αυτά τα τρώω πολύ) σαλάτες και μπρόκολο,ένα ποτηρι γάλα,μια σούπα κάθε μέρα για την παραγωγή,χυμούς,μπυρα free ή μαγιά μπίρας σε χαπι.

Βασικα είναι και στο παιδί. Ξέρω γυναίκες που πίνουν καφέ και λένε πως δεν πείραξε το παιδάκι και τρώνε και τα πάντα. Επίσης πολλοί γιατροί επιτρέπουν ένα καφέ την ημέρα. Άλλοι σου λένε φάε λίγο από όλα να δοκιμάζεις και αν δεις πως πειράζει κόψε το. Εγω δεν ρισκάρω να φάω τίποτα που θα τον πειραξει προτιμω να το στερηθώ.Ας πούμε όσπρια,σαλάτες μπρόκολα και τα συναφή δεν ακουμπάω και ας ξέρω πως είναι βασικότατα στοιχεία για τον οργανισμό.

Θέλω να ενημερωθώ πληρως για το ποση ώρα κάνει το φαγητό να περάσει από το στομάχι κ αίμα στο γάλα κ τότε βλέπω αν θα τρώω :roll:

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Ελπίζω και εύχομαι να πάνε όλα καλα για την φιλη σου. 

Δεν έχω κάποια ιδιαιτερη διατροφή,ο παιδίατρος απλώς μου είπε τα ναι και τα όχι κατα την δικη του άποψη. Στα όχι έχει την φέτα,το σπανάκι,την ρόκα λ,το πορτοκαλι,την σοκολάτα,καφές,τσάι,κάθε ειδους πικάντικο,γλυκα οπως σιροπιαστά και παγωτά,ξηρούς καρπούς.

Επιτρέπει όσπρια μια φορά στο δεκαήμερο,όλα τα κρέατα, βούτυρο μέλι, βρώμη (αυτά τα τρώω πολύ) σαλάτες και μπρόκολο,ένα ποτηρι γάλα,μια σούπα κάθε μέρα για την παραγωγή,χυμούς,μπυρα free ή μαγιά μπίρας σε χαπι.

Βασικα είναι και στο παιδί. Ξέρω γυναίκες που πίνουν καφέ και λένε πως δεν πείραξε το παιδάκι και τρώνε και τα πάντα. Επίσης πολλοί γιατροί επιτρέπουν ένα καφέ την ημέρα. Άλλοι σου λένε φάε λίγο από όλα να δοκιμάζεις και αν δεις πως πειράζει κόψε το. Εγω δεν ρισκάρω να φάω τίποτα που θα τον πειραξει προτιμω να το στερηθώ.Ας πούμε όσπρια,σαλάτες μπρόκολα και τα συναφή δεν ακουμπάω και ας ξέρω πως είναι βασικότατα στοιχεία για τον οργανισμό.

Θέλω να ενημερωθώ πληρως για το ποση ώρα κάνει το φαγητό να περάσει από το στομάχι κ αίμα στο γάλα κ τότε βλέπω αν θα τρώω :roll:

Και δεν έχει τύχει να είναι ανήσυχο το μωρό  να σφίγγεται και να μη κοιμάται κλπ; 


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Και δεν έχει τύχει να είναι ανήσυχο το μωρό  να σφίγγεται και να μη κοιμάται κλπ; 

Αυτό ήθελα να σου πω για να νιώσεις καλύτερα ότι και ο δικός μου σφίγγεται ακόμη κ στον ύπνο του και πονάει αρκετά ιδιαίτερα αυτές τις ημέρες παρόλο που προσέχω και δεν τρώω τίποτα απ’ όλα αυτά που σου είπα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Η παιδίατρος λέει ότι δεν είναι από το φαγητό ότι είναι φυσιολογικό να κανει Έτσι το μωρό αλλά εγώ με τον άντρα μου πιστεύουμε ότι επηρεάζει κι αυτό. Σ ευχαριστώ πολύ, βρήκα και μερικά βιβλία θηλασμου που έχουν κεφάλαιο διατροφη  θα τα παρω σήμερα  και βλέπουμε 

Στεναχωριέμαι πάρα πολύ, δεν κλαίει αλλά βογγαει και στον ύπνο του

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Beboula25 είπε:

Αυτό ήθελα να σου πω για να νιώσεις καλύτερα ότι και ο δικός μου σφίγγεται ακόμη κ στον ύπνο του και πονάει αρκετά ιδιαίτερα αυτές τις ημέρες παρόλο που προσέχω και δεν τρώω τίποτα απ’ όλα αυτά που σου είπα

Και μενα σφίγγεται συνήθως κατά τις 5 το πρωί.. Την παίρνω στο κρεβάτι κ ηρεμεί 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Καλησπέρα! Έχετε χρησιμοποιήσει τις πάνες agnotis?

Καλησπέρα, όχι αλλά δεν έχω ακούσει κ τα καλύτερα. Εγώ μόνο στην pampers τα premium care έμεινα ικανοποιημένη. 

  • Ευχαριστώ 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Καλησπέρα, όχι αλλά δεν έχω ακούσει κ τα καλύτερα. Εγώ μόνο στην pampers τα premium care έμεινα ικανοποιημένη. 

Εμένα μου είπαν καλά λόγια γι αυτό είπα να ρωτήσω. Κι εγώ παμπερς χρησιμοποιώ 


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...