Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Άρα πιστεύεις ότι δεν θα υπάρξει θέμα με την σκόνη. Ούτε ότι εχτές έσκασε με το τέστ και έκλαιγε. Πρώτη φορά που σε εμβρυομεταφορα είχε 3 μέρες υπερβολικούς πόνους στην μέση ούτε να κάτσει ούτε να σηκωθεί και λέω μπασ και εγινε το θαύμα μας.Ναι το ξέρω με το άγχος έχεις δίκιο είναι για το μόνο θέμα που έχω άγχος λογικό όταν σου λένε οι γενετιστές ότι άμα κάνεις παιδί μέχρι τα 34 γιατί μετά είναι παθολογικό το σπέρμα τώρα είμαι 29 έχεις δίκιο συμφωνώ. Ελπίζω το τέστ να είναι λάθος και να δούμε την Κυριακή μια θετική χοριακη. Σε όλες σας το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αλήθεια 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, Kpp83 είπε:

Σε άλλο κλίμα αποτολμησα να φτιάξω νύχια. Εννοείται με το που τα έβαψα... (με πολυ προσπαθεια γιατί παντα πηγαινα να μου τα φτιάξουν) ξύπνησε!!!

Αν προσθέσεις τη ρίζα που κατέβηκε σαν μαύρη λαίλαπα, τα πόδια μου που ποτέ δεν τα έχω ξαναδεί απεριποιητα καλοκαίρι με πέδιλο (αυτά δεν τα αποτολμω καν), την ασπριλα που έκανα συνήθως το 1 μπανιο Πρωτομαγιά να φαίνονται ωραια μαυρισμενα τα ποδια με τα φουστάκθα μου και φυσικα τα 12 κιλά που μένουν... ένα κουκλάκι είμαι μωρέ! 

Ευτυχώς για μένα ο μπέμπης κλέβει τα βλέμματα του κόσμου.

Αυριο θα παω παση θυσία για πεντικιούρ και ρίζα γτ με βλέπω απατημενη σε λίγο!

Το τόλμησα και εγω προχθές αλλα μάταια. Έκλεισα και εγω για την άλλη εβδομάδα χεράκια ποδαράκια και δεν λέει να σας περιγράψω το πως κυκλοφορώ μέσα στο σπίτι δλδ ο άντρας μου μοντελάκι της Σανέλ μπροστά μου! 

Κοριτσια εγω έκανα ραγάδες στην κ κοιλιά μπροστά κ έχω ένα κομπλεξ κυριως για τον αντρουλη που μου λέει ότι δεν πειράζει.Επίσης έχω μια κοιλιτσα που με λες εγκυουλα. Ω ναι με είπε έτσι μια κοπέλα που ήταν εγκυος κ χάρηκε που είδε άλλη μια! Από κιλά έφυγαν όλα μόνο αυτή έμεινε αλλα λεω πως εκεί μέσα ήταν το σημαντικότερο πλασμα της ζωής μου!!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

:shock::shock: αλήθεια τώρα; ραγάδες μετά τη γέννα; Καινούριο είναι αυτό; Να μην χαρούμε με κάτι; 

@Beboula25 όταν αρχίσεις με το καλό γυμναστική θα βάλεις λίγους παραπα ω κοιλιακούς στο πρόγραμμα. Βέβαια για την κοιλίτσα θυμάμαι μου έλεγαν οι γιαγιάδες στη δουλειά όσους μήνες φουσκώνει τόσους ξεφουσκώνει. Οπότε μην αγχώνεσαι, θα ξεφουσκώσει και άλλο. Και ότι μείνει τελικά θα το φτιάξεις εσύ με τη γυμναστική.

Αν έβλεπες με τα μάτια του άντρα σου δεν θα σε ένοιαζε, άλλωστε με τον καιρό θα γίνουν λευκές και δεν θα φαίνονται. Πραγματικά μην νιώθεις άσχημα, δημιούργησες ένα πλάσμα και ο μπαμπάς το ξέρει αυτό, σοκ και δέος νιώθουν, όχι να τους πειράζει και όλας. Είμαι σίγουρη ότι το εννοεί ότι σου λέει. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Το τόλμησα και εγω προχθές αλλα μάταια. Έκλεισα και εγω για την άλλη εβδομάδα χεράκια ποδαράκια και δεν λέει να σας περιγράψω το πως κυκλοφορώ μέσα στο σπίτι δλδ ο άντρας μου μοντελάκι της Σανέλ μπροστά μου! 

Κοριτσια εγω έκανα ραγάδες στην κ κοιλιά μπροστά κ έχω ένα κομπλεξ κυριως για τον αντρουλη που μου λέει ότι δεν πειράζει.Επίσης έχω μια κοιλιτσα που με λες εγκυουλα. Ω ναι με είπε έτσι μια κοπέλα που ήταν εγκυος κ χάρηκε που είδε άλλη μια! Από κιλά έφυγαν όλα μόνο αυτή έμεινε αλλα λεω πως εκεί μέσα ήταν το σημαντικότερο πλασμα της ζωής μου!!

Κ εγώ έκανα πολλές ραγαδες στην κοιλιά... Βάζω φουλ κρέμες μήπως σώσω τπτ.. Είναι κ σας μαλάκια η κοιλία σας ή μόνο η δικιά μ; εμένα μ έχουν μείνει 4 κιλά ακόμα.. Απο τα 18..ελπίζω σε ένα μήνα ν τα χάσω.. 

Just now, Kpp83 είπε:

@Beboula25 αστα να πανε κ αυτες τωρα εμφανίστηκαν που ξεφουσκωνω :(

Εγώ πήρα ζώνη λοχειας για ν μπει μέσα  κοιλιά.. Την φόραω όσο μπορώ γτ συνέχεια θηλάζω.. Αλλά εχει κάνει δουλίτσα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε κορίτσια ποτε τα μωρα σας ανέκτησαν το βαρος γέννησης??θηλάζω αποκλειστικά αλλα ειμαστε 16 ημερών κ ακομη δεν το ανακτησαμε γεννήθηκε 3670 κατέβηκε στο 3430 κ τωρα ειμαστε 3610 εχει μεινει εκει..ενω ολες οι εξερασεις βγαιβουν οκ δεν παιρνει ευκολα βαρος δεν ξερω τι λαθος κανω με τονθηλασμο....καμια παρόμοια εμπειρία ???

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Βρε κορίτσια ποτε τα μωρα σας ανέκτησαν το βαρος γέννησης??θηλάζω αποκλειστικά αλλα ειμαστε 16 ημερών κ ακομη δεν το ανακτησαμε γεννήθηκε 3670 κατέβηκε στο 3430 κ τωρα ειμαστε 3610 εχει μεινει εκει..ενω ολες οι εξερασεις βγαιβουν οκ δεν παιρνει ευκολα βαρος δεν ξερω τι λαθος κανω με τονθηλασμο....καμια παρόμοια εμπειρία ???

γενικα στον θηλασμο ειναι λιγο πιο χαλαρα τα πραγματα οσο αναφορα το βαρος νομιζω 130 γραμμαρια την εβδομαδα δεν ειναι ασχημα . να ξερεις το λιπαρο μερος στο γαλα ειναι στο τελος(εκει περνει το.βαρος το μωρο) για αυτο πρεπει να αφηνεις το μωρο στο.ιδιο στηθος αρκετα ωστε να το στερευει που λενε. εσυ τρεφεσε σωστα βιταμινες περνεις? πινεις αρκετο νερο γιατι τωρα εχει κ ζεστη? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Βρε κορίτσια ποτε τα μωρα σας ανέκτησαν το βαρος γέννησης??θηλάζω αποκλειστικά αλλα ειμαστε 16 ημερών κ ακομη δεν το ανακτησαμε γεννήθηκε 3670 κατέβηκε στο 3430 κ τωρα ειμαστε 3610 εχει μεινει εκει..ενω ολες οι εξερασεις βγαιβουν οκ δεν παιρνει ευκολα βαρος δεν ξερω τι λαθος κανω με τονθηλασμο....καμια παρόμοια εμπειρία ???

Η παιδίατρος τι σου ειπε; 


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

@Ria@90 θηλάζεις τις ώρες που σου έχει πει η γιατρός; επίσης αυτό που σου είπαν τα κορίτσια είναι σωστό. Να τελειώνει το γεύμα σε ένα στήθος. Βέβαια η παιδίατρος είναι η υπεύθυνη. Αλλά γενικά εμάς μας είπε να τον ζυγίζω κάθε 2 μέρες στην αρχή και μετά μια φορά την εβδομάδα. Γιατί τα γραμμάρια παίζουν και μπορεί να αγχωθω χωρίς λόγο. Μήπως τον ζυγίζεις συχνά; Στην χειρότερη περίπτωση θα του δώσεις μετά από συνεννόηση με τη γιατρό λίγο ξένο οπότε δεν είναι λογος να στεναχωριέσαι. 

  • Μου αρέσει 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitr@17 είπε:

Κ εγώ έκανα πολλές ραγαδες στην κοιλιά... Βάζω φουλ κρέμες μήπως σώσω τπτ.. Είναι κ σας μαλάκια η κοιλία σας ή μόνο η δικιά μ; εμένα μ έχουν μείνει 4 κιλά ακόμα.. Απο τα 18..ελπίζω σε ένα μήνα ν τα χάσω.. 

Εγώ πήρα ζώνη λοχειας για ν μπει μέσα  κοιλιά.. Την φόραω όσο μπορώ γτ συνέχεια θηλάζω.. Αλλά εχει κάνει δουλίτσα 

@Beboula25 κορίτσιααα να πεταχτω να σας πω να κοιτάξετε τα προϊόντα anaplasis είναι φυτικά λαδακια και κάνουν απίστευτη δουλειά κ γρήγορα τα έχω χρησιμοποιήσει και εγώ!! Έχει για ραγαδες για σύσφιξη για κυτταρίτιδα και πολλά πολλά άλλα!! Μπορείτε άφοβα να τα δοκιμάσετε!!! :wub::D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 35 λεπτά , Anna17 είπε:

:shock::shock: αλήθεια τώρα; ραγάδες μετά τη γέννα; Καινούριο είναι αυτό; Να μην χαρούμε με κάτι; 

@Beboula25 όταν αρχίσεις με το καλό γυμναστική θα βάλεις λίγους παραπα ω κοιλιακούς στο πρόγραμμα. Βέβαια για την κοιλίτσα θυμάμαι μου έλεγαν οι γιαγιάδες στη δουλειά όσους μήνες φουσκώνει τόσους ξεφουσκώνει. Οπότε μην αγχώνεσαι, θα ξεφουσκώσει και άλλο. Και ότι μείνει τελικά θα το φτιάξεις εσύ με τη γυμναστική.

Αν έβλεπες με τα μάτια του άντρα σου δεν θα σε ένοιαζε, άλλωστε με τον καιρό θα γίνουν λευκές και δεν θα φαίνονται. Πραγματικά μην νιώθεις άσχημα, δημιούργησες ένα πλάσμα και ο μπαμπάς το ξέρει αυτό, σοκ και δέος νιώθουν, όχι να τους πειράζει και όλας. Είμαι σίγουρη ότι το εννοεί ότι σου λέει. 

Σε ευχαριστώ καλη μου για τα λογια σου..Δεν νιώθω ασχημα αλλες τοσες ας έκανα για χάρη αυτού του πλάσματος που ήρθε και μας έχει πάρει την καρδιά. 

Οι ραγάδες ναι φάνηκαν αρκετες μερες μετά την γεννα κ όσο επεφτε η κοιλιτσα περισσότερο. Είναι ήδη άσπρες φαντάσου ποσο νωρις είχαν γίνει.Μαλιστα το είχα αναφέρει κ εδώ πως ένιωθα τον αφαλό μου να πονάει σαν να τσούζει κ είχε μελανιασει λιγάκι από το τεντωμα. 

Με το καλό ναι θα ξεκινήσω οπωσδήποτε. Μην φανταστείς πως είναι κοιλιτσα μεγάλη απλώς θέλει δουλίτσα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Σε ευχαριστώ καλη μου για τα λογια σου..Δεν νιώθω ασχημα αλλες τοσες ας έκανα για χάρη αυτού του πλάσματος που ήρθε και μας έχει πάρει την καρδιά. 

Οι ραγάδες ναι φάνηκαν αρκετες μερες μετά την γεννα κ όσο επεφτε η κοιλιτσα περισσότερο. Είναι ήδη άσπρες φαντάσου ποσο νωρις είχαν γίνει.Μαλιστα το είχα αναφέρει κ εδώ πως ένιωθα τον αφαλό μου να πονάει σαν να τσούζει κ είχε μελανιασει λιγάκι από το τεντωμα. 

Με το καλό ναι θα ξεκινήσω οπωσδήποτε. Μην φανταστείς πως είναι κοιλιτσα μεγάλη απλώς θέλει δουλίτσα.

Οι κοιλιακοι πάντα θέλουν αρκετή προσπάθεια. Εντάξει και αν δεν είχε ποτέ σου κακοφάνηκε πάραπανω. Λογικό. Πάντως δεν το ήξερα πράγματικα ότι συμβαίνει. Καλά δεν χάθηκε και ο κόσμος όπως είπες αλλά λογικό να θες το σώμα σου όπως ήταν. Απλά χρόνο θέλει και όλα θα ξαναγίνουν όπως πριν πιστεύω σε όλες μας. 

  • Μου αρέσει 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Anna17 said:

:shock::shock: αλήθεια τώρα; ραγάδες μετά τη γέννα; Καινούριο είναι αυτό; Να μην χαρούμε με κάτι; 

@Beboula25 όταν αρχίσεις με το καλό γυμναστική θα βάλεις λίγους παραπα ω κοιλιακούς στο πρόγραμμα. Βέβαια για την κοιλίτσα θυμάμαι μου έλεγαν οι γιαγιάδες στη δουλειά όσους μήνες φουσκώνει τόσους ξεφουσκώνει. Οπότε μην αγχώνεσαι, θα ξεφουσκώσει και άλλο. Και ότι μείνει τελικά θα το φτιάξεις εσύ με τη γυμναστική.

Αν έβλεπες με τα μάτια του άντρα σου δεν θα σε ένοιαζε, άλλωστε με τον καιρό θα γίνουν λευκές και δεν θα φαίνονται. Πραγματικά μην νιώθεις άσχημα, δημιούργησες ένα πλάσμα και ο μπαμπάς το ξέρει αυτό, σοκ και δέος νιώθουν, όχι να τους πειράζει και όλας. Είμαι σίγουρη ότι το εννοεί ότι σου λέει. 

Αυτές τις γιαγιάδες στη δουλειά σου θα ήθελα να τις γνωρίσω. :-P

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

@Ria@90 εμένα έκανε 20 μέρες να ανακτήσει το βάρος γέννησης και τώρα 350γρ δηλαδή και τώρα έχει πάρει σε άλλες 20 μέρες 1.5 κιλο περίπου.

Μόνο εγώ έχω μείνει χοντρή;;;; Έχω ξεκινήσει διατροφή με ειδικό. Έχω χάσει 2 από τα 14 που θέλω συνολικά. (Για να είμαι δίκαιη 4 ειχαν μπει πριν την εγκυμοσύνη...

  • Μου αρέσει 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ria@90 είπε:

Βρε κορίτσια ποτε τα μωρα σας ανέκτησαν το βαρος γέννησης??θηλάζω αποκλειστικά αλλα ειμαστε 16 ημερών κ ακομη δεν το ανακτησαμε γεννήθηκε 3670 κατέβηκε στο 3430 κ τωρα ειμαστε 3610 εχει μεινει εκει..ενω ολες οι εξερασεις βγαιβουν οκ δεν παιρνει ευκολα βαρος δεν ξερω τι λαθος κανω με τονθηλασμο....καμια παρόμοια εμπειρία ???

Εμένα το άλλο άκρο. Σε 9 μέρες ανακτησαμε και έχει πάρει σε 6 μέρες 300gr νομίζω είναι πολύ και φοβάμαι μη γίνει χοντρουλης. @Kpp83 κι Εγώ είμαι χοντρή. Έχασα τα 10 Και μένουν αλλά τόσα +5 που είχα από πριν 

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...