Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@vaso_mpempis εμένα και τα babylino μου άρεσαν. Μάλιστα τώρα που πήρα μηνιαίο πακέτο. Babylino πήρα. Τα παμπερς μου φαίνετε ότι δεν εφαρμόζουν καλά επάνω του. Είναι στο τσακ για διαρροές δεξιά ή αριστερά. Θα ήθελα να δοκιμάσω και τα lupilou λένε καλά λόγια.

Θηλαστρο εγώ πήρα το kangaroo αλλά το θέλω για μια άντληση τη μέρα. Σήμερα το πρωτοδοκιμασα. 90ml σε 12 λεπτά έβγαλα. Ανετο μου φανηκε. 

  • Ευχαριστώ 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 είπε:

@vaso_mpempis εμένα και τα babylino μου άρεσαν. Μάλιστα τώρα που πήρα μηνιαίο πακέτο. Babylino πήρα. Τα παμπερς μου φαίνετε ότι δεν εφαρμόζουν καλά επάνω του. Είναι στο τσακ για διαρροές δεξιά ή αριστερά. Θα ήθελα να δοκιμάσω και τα lupilou λένε καλά λόγια.

Θηλαστρο εγώ πήρα το kangaroo αλλά το θέλω για μια άντληση τη μέρα. Σήμερα το πρωτοδοκιμασα. 90ml σε 12 λεπτά έβγαλα. Ανετο μου φανηκε. 

Ποιό μοντελο έχεις παρει; κι εγώ για κάποιες φορές που θα χρειαστεί να λείψω το θέλω απλά λέω να ξεκινήσω καμιά άντληση για να συνηθίζει.


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , vaso_mpempis είπε:

@Kpp83 τελικά ποιο θήλαστρο πηρες; Είσαι ευχαριστημένη;

Έχω μπερδευτεί δεν ξέρω τι να πάρω.. 

Για τα agnotis και εμενα μια γνωστή μου είπε μακριά. Τώρα τι να πω και στον άντρα μου είπε μια ότι είναι πολύ καλα. 

Θηλαστρο μόνο για medela έχω άποψη έχω το swing και είναι καλό. Για ηλεκτρικό μιλάς έτσι; 

Just now, Anna17 είπε:

@vaso_mpempis εμένα και τα babylino μου άρεσαν. Μάλιστα τώρα που πήρα μηνιαίο πακέτο. Babylino πήρα. Τα παμπερς μου φαίνετε ότι δεν εφαρμόζουν καλά επάνω του. Είναι στο τσακ για διαρροές δεξιά ή αριστερά. Θα ήθελα να δοκιμάσω και τα lupilou λένε καλά λόγια.

Θηλαστρο εγώ πήρα το kangaroo αλλά το θέλω για μια άντληση τη μέρα. Σήμερα το πρωτοδοκιμασα. 90ml σε 12 λεπτά έβγαλα. Ανετο μου φανηκε. 

Αννα μου εμείς φοράμε λουπιλου κ είμαι πολύ ικανοποιημένη. Επίσης και τα babylino απλώς με χαλάει που μιλάει επάνω στο πωπουδακι το δίχτυ και τον κοκκινίζει. 

Link to comment
Share on other sites

@Beboula25 θα πάρω lupilou τότε και εγώ. Ένα περίεργο πράγμα μολις του βγάζω την πανα τα κάνει στο σελτεδακι λες και απελευθερονεται. Το κάνει και εσένα;

@vaso_mpempis kangaroo gentle touch εύκολο είναι και μικρούλι. Κατεψηξα ένα γεύμα σήμερα και εγώ. Να δω πως θα τα ξεπαγωνω και θα τα ζεσταίνω βέβαια... Πόση ώρα κρατάνε εκτός ψυγείου κτλ. Ουφ ούτε πανελλήνιες να δίναμε. Διάβασμα και αποστήθιση :grin:

  • Χαχα 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Anna17 είπε:

@vaso_mpempis εμένα και τα babylino μου άρεσαν. Μάλιστα τώρα που πήρα μηνιαίο πακέτο. Babylino πήρα. Τα παμπερς μου φαίνετε ότι δεν εφαρμόζουν καλά επάνω του. Είναι στο τσακ για διαρροές δεξιά ή αριστερά. Θα ήθελα να δοκιμάσω και τα lupilou λένε καλά λόγια.

Θηλαστρο εγώ πήρα το kangaroo αλλά το θέλω για μια άντληση τη μέρα. Σήμερα το πρωτοδοκιμασα. 90ml σε 12 λεπτά έβγαλα. Ανετο μου φανηκε. 

Κ μεις lupilu φοραμε απο 3μηνων μεχρι πριν ειχαμε παμπερς αλλα αυτο το διχτακι κωλουσε στο πωπουδακι κ προκαλουσε κοκκινιλα απο οταν πηραμε αυτες βρηκαμε την υγεια μας!!! Αν τις ηξερα θα ειχα αλλαξει απο νεογεννητο κιολας!!! 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 είπε:

@Beboula25 θα πάρω lupilou τότε και εγώ. Ένα περίεργο πράγμα μολις του βγάζω την πανα τα κάνει στο σελτεδακι λες και απελευθερονεται. Το κάνει και εσένα;

@vaso_mpempis kangaroo gentle touch εύκολο είναι και μικρούλι. Κατεψηξα ένα γεύμα σήμερα και εγώ. Να δω πως θα τα ξεπαγωνω και θα τα ζεσταίνω βέβαια... Πόση ώρα κρατάνε εκτός ψυγείου κτλ. Ουφ ούτε πανελλήνιες να δίναμε. Διάβασμα και αποστήθιση :grin:

 Και εμενα και τα έκανε κ στο κρεβάτι μας :mrgreen: Χαχα. Μόλις τον πλένεις ή μόλις βγάλεις την πανα αν θελεις εχε του ένα πετσετακι μόνο για αυτό και ακουμπά το επάνω μέχρι να τον αλλάξεις.

 Μαι χαρά είναι οι πανες και καλή τιμή και σε ποσότητα. Τώρα για το γάλα κοριτσια εκεί στο παίδων έχουν τράπεζα μητρικού και μου είπαν μια ώρα έξω. Βέβαια με τόση ζεστη άστο καλύτερα. Έχω και εγω αποθηκεύσει και λέω όταν θελήσω να τα βγάλω κ να το ξεπαγωσω σε λίγο ζεστό νεράκι όχι καυτό και να το ζεστάνω μετά στον θερμαντηρα. Αλλιως βάζεις σε ένα μπρικακι ζεστό νερό και βάζεις το μπουκάλι να ζεσταθεί. 

Και μια συμβουλή που μου έδωσαν για τους κολικους οι νοσηλεύτριες για το γάλα να είναι ζεστό προς καυτό. Όχι να κατακαίει καταλάβατε. Το κρύο γάλα προκαλεί κολικους ούτε θερμοκρασια δωματίου δλδ. Φανταστείτε εγω όταν μου έδωσαν μπουκάλι λέω αποκλείεται Καλε αυτό καίει και ομως όταν είδα πως το έπιναν τα υπόλοιπα βρεφακια το δοκίμασα κ εγω κ τώρα πλέον έτσι το δίνω. Ξανά λέω όχι τσιτσιριστο αλλα αρκετά ζεστό.   

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 είπε:

@Beboula25 θα πάρω lupilou τότε και εγώ. Ένα περίεργο πράγμα μολις του βγάζω την πανα τα κάνει στο σελτεδακι λες και απελευθερονεται. Το κάνει και εσένα;

@vaso_mpempis kangaroo gentle touch εύκολο είναι και μικρούλι. Κατεψηξα ένα γεύμα σήμερα και εγώ. Να δω πως θα τα ξεπαγωνω και θα τα ζεσταίνω βέβαια... Πόση ώρα κρατάνε εκτός ψυγείου κτλ. Ουφ ούτε πανελλήνιες να δίναμε. Διάβασμα και αποστήθιση :grin:

Αχ!!!! Κι εμένα τα κάνει ΟΛΑ μόλις τον έχω πλύνει και του Έχω βάλει καθαρη πανα και κρεμουλα! Σήμερα μάλιστα αφού τον έπλυνα και τον αλλαξα δεύτερη φορά αμέσως μόλις τον έβαλα στο στήθος ακούστηκε και πάλι ο χαρακτηριστικός ήχος!!!!!!!!!! (Διότι εμείς δεν κάνουμε κακα χωρίς ηχητικά εφέ χαχαχα)

3 πάνες σε 15 λεπτά δεν συμφέρει αυτό το παιδί!!!!!! Χαχαχαχαχα

  • Χαχα 2

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Αχ!!!! Κι εμένα τα κάνει ΟΛΑ μόλις τον έχω πλύνει και του Έχω βάλει καθαρη πανα και κρεμουλα! Σήμερα μάλιστα αφού τον έπλυνα και τον αλλαξα δεύτερη φορά αμέσως μόλις τον έβαλα στο στήθος ακούστηκε και πάλι ο χαρακτηριστικός ήχος!!!!!!!!!! (Διότι εμείς δεν κάνουμε κακα χωρίς ηχητικά εφέ χαχαχα)

3 πάνες σε 15 λεπτά δεν συμφέρει αυτό το παιδί!!!!!! Χαχαχαχαχα

Εγώ δεν τον αλλάζω πριν το φαΐ. Τον ταΐζω και μετά περιμένω. Συνήθως στο τέταρτο τα κάνει. Αλλιώς τον αλλάζω. Βέβαια να πω την αλήθεια το βράδυ τον αφήνω και λερωμένα καμία φορά. Ξυπνάνε κάθε ώρα οπότε θα αλλάξει μια ώρα μετά. Εμένα σε κάθε αλλαγή έχει λίγα υγρά από κακα η πανα. Φυσιολογικό είναι αυτό; μαζί. Με τα αέρια φεύγουν λίγα ζουμιά. Τρελή περιγραφή :-D

  • Χαχα 2

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 είπε:

Εγώ δεν τον αλλάζω πριν το φαΐ. Τον ταΐζω και μετά περιμένω. Συνήθως στο τέταρτο τα κάνει. Αλλιώς τον αλλάζω. Βέβαια να πω την αλήθεια το βράδυ τον αφήνω και λερωμένα καμία φορά. Ξυπνάνε κάθε ώρα οπότε θα αλλάξει μια ώρα μετά. Εμένα σε κάθε αλλαγή έχει λίγα υγρά από κακα η πανα. Φυσιολογικό είναι αυτό; μαζί. Με τα αέρια φεύγουν λίγα ζουμιά. Τρελή περιγραφή :-D

Κι εμας το ίδιο 


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Anna17 είπε:

Α εντάξει τότε. Επίσης σήμερα έκοψα όλα τα γαλακτοκομικα. Και τα κρυφά και ο μπέμπης μου δεν σφιγγεται. Να δω πως θα πάει και πιο μετά. Γιατί μετά τις 4 υπέφερε έως τώρα. 

Αχ κι εμείς έχουμε ηρεμήσει απο χτες ελπίζω να κρατήσει δεν αντέχω να τον βλέπω να σφίγγεται τόσο πολύ 

Ελπίζω να είστε καλύτερα 


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον μαζί πάνε οι μπέμπηδες μας. Ναι σφιχτηκε μια φορά κατά τις 4 για να κανει κακά. Μετά κοιμόταν ήσυχος και ξυπνάει στη 1.3 ώρα. Εσείς; Κοιμάται;  έκοψες και εσύ τα γαλακτοκομικα η σταμάτησαν μόνοι τους οι πόνοι; 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 είπε:

Μάλλον μαζί πάνε οι μπέμπηδες μας. Ναι σφιχτηκε μια φορά κατά τις 4 για να κανει κακά. Μετά κοιμόταν ήσυχος και ξυπνάει στη 1.3 ώρα. Εσείς; Κοιμάται;  έκοψες και εσύ τα γαλακτοκομικα η σταμάτησαν μόνοι τους οι πόνοι; 

Σταμάτησαν μόνοι τους. Εμένα σήμερα ξύπνησε 1:30-2:20, 4:00-5:00 Και τώρα πάλι φάγαμε και τον κρατάω όρθιο.  Δεν ξέρω αν σταμάτησαν για πάντα βέβαια.. ...το εύχομαι 


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Σταμάτησαν μόνοι τους. Εμένα σήμερα ξύπνησε 1:30-2:20, 4:00-5:00 Και τώρα πάλι φάγαμε και τον κρατάω όρθιο.  Δεν ξέρω αν σταμάτησαν για πάντα βέβαια.. ...το εύχομαι 

Καλημέρα αν δεις κ ζορίζεται πάλι κάνε ένα τέστ κ κοφτα να δεις.

  • Ευχαριστώ 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...