Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 14 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Βγήκε η αμη και είναι στα πατώματα..2,40pmol/L..πως γίνεται μέσα σε 2,5 χρόνια να έπεσε από το 9 στο 2,40? Δεν ξέρω αν αξίζει να κάνω διέγερση..από βδομάδα θα κλείσω ραντεβού με το γιατρό να δούμε πως θα πορευτούμε..πάντως το ένα εμβρυακι που μου έμεινε,φοβάμαι να το βάλω,για κάποιο λόγο πιστεύω πως δεν θα πιάσει,οπότε προτιμώ να κάνω πρώτα ωοληψια-ες..Ήδη με τον άντρα μου κάνουμε εξετάσεις και μαζεύουμε τα δικαιολογητικα..Μεγάλο χαστούκι η ΑΜΗ,ειλικρινά τόσο χαμηλή δεν την περίμενα με τπτ...

      Καλημέρα!

      Εγώ στα 32 μου είχα ΑΜΗ 3,κάτι pmol/L και η fsh ήταν πάντα πάνω απο 12 κι είχε φτάσει και 26, στο τέλος που την κοιτούσα ήταν γύρω στο 18. 

      Κι έμεινα φυσιολογικά έγκυος στον 4ο μήνα προσπαθειών ενώ είχα αυτές τις χάλια εξετάσεις. Μην απογοητεύεσαι από το νούμερο της ΑΜΗ, δεν λέει κάτι.

      • Ευχαριστώ 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

22 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου..μήπως απλά ρουθουνιζει το μικρό; Εγώ έτσι νόμιζα ότι ήταν μπουκωμενος αλλά τελικά μου είπε η παιδίατρος πως είναι φυσιολογικό να κάνει σαν γουρουνάκι

Βασικα ναι σα γουρουνάκι κανει....θα τη ρωτήσω κ εγω τη παιδιατρο για να ξέρουμε...

Κοριτσια μου σος λοιπόν με τον θηλασμο εχω μεγαλο θεμα θελω τη συμβουλή σας...ο μικρός υπάρχουν μερες που δεν σταματάει να γκρινιάζει με αποτέλεσμα ο μονος τροπος να τον ηρεμω να είναι στηθος θηλασμος για 5 λεπτα κ υπνος συο στηθος οταν παω να τον βαλω στο λικνο τινάζεται και ξανα μανα τα ιδια γκρίνια στήθος υπνος στο 5λεπτο ....με αποτελεσμα να μη μπορω να αφησω 2 ωρες να περάσουν για το επόμενο γευμα του...η παιδίατρος  ειπε την ημερα να τον ταιζω ανα 2 η 3 ωρες κ τη νυχτα μπορω κ παραπάνω...εχω μπερδευτει με τη συμπεριφορά του μωρού σην ουσια περναει ολη μερα σχεδόν στο στηθος...αλλες φορες παλι δε ξυπνάει με τίποτα για να φαει....τι να κανω για να βαλω ενα πρόγραμμα στο φαγητο με απασχολει τοσο μα τοσο πολύ.....μηπως συνήθισε αγκαλιά?μηοως δε χορταίνει? Αλλα αφού δε χορταίνει γτ κοιμαται στο στηθος κ δε τρωει πανω απο 10 λεπτα?

Link to comment
Share on other sites

On 23/6/2019 at 1:45 ΜΜ, Kiki_kido είπε:

Πολλά συγχαρητήρια στις μανούλες @Beboula25 @Dimitr@17 @*ζουζουνα*!!! κι οποίες άλλες έχω χάσει τις εξελίξεις! Να είστε γερές και δυνατές κ εσείς και τα παιδάκια σας και όλα να είναι ευλογημένα! Δεν συμμετέχω πια τόσο, είχα καιρό να μπω, τύχανε και διαφορες επαγγελματικές αλλαγές που ηθελαν το χρόνοτους και έχουμε αφήσει λίγο πίσω τις προσπάθειες! Δεν κάνω αλλά τεστ και τελείωσαν και οι βιταμίνεςχαχα! Όποτε θέλει ας έρθει η εγκυμοσύνη και ας είναι πλέον και το 2020! Α έχω ξεκινησει το CrossFit και ξεδίνω! Σας χαιρετώ κι εύχομαι καλό καλοκαίρι!

που είσαι βρε κορίτσι!!!καλά κάνεις τώρα που είσαι χαλαρή θα σ έρθει να το δεις αυτό!!!ΚΑΛΟ καλοκαίρι!!!


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Βασικα ναι σα γουρουνάκι κανει....θα τη ρωτήσω κ εγω τη παιδιατρο για να ξέρουμε...

Κοριτσια μου σος λοιπόν με τον θηλασμο εχω μεγαλο θεμα θελω τη συμβουλή σας...ο μικρός υπάρχουν μερες που δεν σταματάει να γκρινιάζει με αποτέλεσμα ο μονος τροπος να τον ηρεμω να είναι στηθος θηλασμος για 5 λεπτα κ υπνος συο στηθος οταν παω να τον βαλω στο λικνο τινάζεται και ξανα μανα τα ιδια γκρίνια στήθος υπνος στο 5λεπτο ....με αποτελεσμα να μη μπορω να αφησω 2 ωρες να περάσουν για το επόμενο γευμα του...η παιδίατρος  ειπε την ημερα να τον ταιζω ανα 2 η 3 ωρες κ τη νυχτα μπορω κ παραπάνω...εχω μπερδευτει με τη συμπεριφορά του μωρού σην ουσια περναει ολη μερα σχεδόν στο στηθος...αλλες φορες παλι δε ξυπνάει με τίποτα για να φαει....τι να κανω για να βαλω ενα πρόγραμμα στο φαγητο με απασχολει τοσο μα τοσο πολύ.....μηπως συνήθισε αγκαλιά?μηοως δε χορταίνει? Αλλα αφού δε χορταίνει γτ κοιμαται στο στηθος κ δε τρωει πανω απο 10 λεπτα?

Σε ποια εβδομάδα είναι ο μπέμπης σού; υπάρχει περίπτωση να περνάει άλμα ανάπτυξης για αυτό κ το κόλλημα με το γαλα κ η γκρίνια.. Κ εγώ μάλλον κάτι τέτοιο περνάω σήμερα γτ δεν σταματάει να τρώει.. Της έδωσα ξενο η άκαρδη μάνα στο τελος 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ria@90 είπε:

Βασικα ναι σα γουρουνάκι κανει....θα τη ρωτήσω κ εγω τη παιδιατρο για να ξέρουμε...

Κοριτσια μου σος λοιπόν με τον θηλασμο εχω μεγαλο θεμα θελω τη συμβουλή σας...ο μικρός υπάρχουν μερες που δεν σταματάει να γκρινιάζει με αποτέλεσμα ο μονος τροπος να τον ηρεμω να είναι στηθος θηλασμος για 5 λεπτα κ υπνος συο στηθος οταν παω να τον βαλω στο λικνο τινάζεται και ξανα μανα τα ιδια γκρίνια στήθος υπνος στο 5λεπτο ....με αποτελεσμα να μη μπορω να αφησω 2 ωρες να περάσουν για το επόμενο γευμα του...η παιδίατρος  ειπε την ημερα να τον ταιζω ανα 2 η 3 ωρες κ τη νυχτα μπορω κ παραπάνω...εχω μπερδευτει με τη συμπεριφορά του μωρού σην ουσια περναει ολη μερα σχεδόν στο στηθος...αλλες φορες παλι δε ξυπνάει με τίποτα για να φαει....τι να κανω για να βαλω ενα πρόγραμμα στο φαγητο με απασχολει τοσο μα τοσο πολύ.....μηπως συνήθισε αγκαλιά?μηοως δε χορταίνει? Αλλα αφού δε χορταίνει γτ κοιμαται στο στηθος κ δε τρωει πανω απο 10 λεπτα?

Αυτό που σου είπε η παιδίατρος είναι λάθος.. Στον θηλασμό δεν υπάρχει ωράριο. Μπορεί κάποιες μέρες να θέλει να είναι στο στήθος όλη μέρα για να αυξήσει την παραγωγή κ άλλες μέρες να τρώει κ στις 2 ώρες. Κ μένα η αλήθεια είναι ότι δεν κοιμάται καθόλου στο κρεβατι του με αποτέλεσμα το βράδυ να κοιμάμαι σε μια πολυθρόνα θηλάζοντας τον που έχω βάλει γύρω γύρω μαξιλάρια για να μην πέσει.. μόνο έτσι κοιμάμαι, αλλιώς μένω άυπνη! Θα συμφωνήσω με το άλμα ανάπτυξης... Κ εγώ σήμερα έτσι είμαι!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitr@17 είπε:

Σε ποια εβδομάδα είναι ο μπέμπης σού; υπάρχει περίπτωση να περνάει άλμα ανάπτυξης για αυτό κ το κόλλημα με το γαλα κ η γκρίνια.. Κ εγώ μάλλον κάτι τέτοιο περνάω σήμερα γτ δεν σταματάει να τρώει.. Της έδωσα ξενο η άκαρδη μάνα στο τελος 

Ειναι 18 ημερων απλα μ εβγαλε εμετουλι γουλιτσες κ σκεφτομαι μηπως ειναι που τρωει πολυ ασταμάτητα χωρις προγραμμα..εχω αγχωθει δε ξερω τι να κανω αν δεν τον βαλω στηθος κοκκινίζει κ κλαιει τοσο που τον λυπάμαι...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Ειναι 18 ημερων απλα μ εβγαλε εμετουλι γουλιτσες κ σκεφτομαι μηπως ειναι που τρωει πολυ ασταμάτητα χωρις προγραμμα..εχω αγχωθει δε ξερω τι να κανω αν δεν τον βαλω στηθος κοκκινίζει κ κλαιει τοσο που τον λυπάμαι...

Ναι περνάει άλμα.. Κάνε υπομονή κ. Ακολούθησε το πρόγραμμά του.. Τα πέρασα κ εγώ αυτά... Δεν κάνει εμετό είναι αγαγωγες.. Δεν είναι κάτι ανυσηχιτικο μ έχει πει η παιδίατρος 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Ειναι 18 ημερων απλα μ εβγαλε εμετουλι γουλιτσες κ σκεφτομαι μηπως ειναι που τρωει πολυ ασταμάτητα χωρις προγραμμα..εχω αγχωθει δε ξερω τι να κανω αν δεν τον βαλω στηθος κοκκινίζει κ κλαιει τοσο που τον λυπάμαι...

Και εμένα μου έκανε μια φορά αναγουλιτσα δεν είναι ανησυχητικό συμβαίνει. Βέβαια έκλαιγα όλο το βράδυ νόμιζα ότι κάτι έπαθε!! !!

Επίσης απο χτες το βράδυ και ο δικός μου είναι ότι να ναι.. το μάτι γαρίδα αϋπνία φαί και κλανιες! Δεν υπάρχει κανένα προγραμμα

Βέβαια εμένα δεν κλαίει. Μήπως ξεκινάνε κολικούς;


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Ειναι 18 ημερων απλα μ εβγαλε εμετουλι γουλιτσες κ σκεφτομαι μηπως ειναι που τρωει πολυ ασταμάτητα χωρις προγραμμα..εχω αγχωθει δε ξερω τι να κανω αν δεν τον βαλω στηθος κοκκινίζει κ κλαιει τοσο που τον λυπάμαι...

Ειναι παρα πολυ μωρουλι για προγραμμα.σε αυτη τη φαση εσυ πας με το προγραμμα του και ειναι απολυτα φυσιολογικο να θελει στηθος.Μονο εαν δεν επαιρνε κιλα να ανησθχουσες για τις γουλιτσες.Αλλιως ολα οσα λες ειναι λογικα για ενα νεογεννητο οσο και αν σε αγχωνουν.Δωσε στηθος και αγκαλιτσα και σε 20 μερες θα εχει ηρεμησει καπως!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ria@90 είπε:

Ειναι 18 ημερων απλα μ εβγαλε εμετουλι γουλιτσες κ σκεφτομαι μηπως ειναι που τρωει πολυ ασταμάτητα χωρις προγραμμα..εχω αγχωθει δε ξερω τι να κανω αν δεν τον βαλω στηθος κοκκινίζει κ κλαιει τοσο που τον λυπάμαι...

ολα τα μωρακια ετσι ειναι η αγκαλια ειναι.η μονη παρηγορια. οτι κ να κανεις τωρα δεν προκειτε να αλλαξει κ φυσικα δεν εχει προγραμμα ο.θηλασμος κ ο υπνος . ετσι θα ειναι για καιρο ακομα. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Ria@90 είπε:

Βασικα ναι σα γουρουνάκι κανει....θα τη ρωτήσω κ εγω τη παιδιατρο για να ξέρουμε...

Κοριτσια μου σος λοιπόν με τον θηλασμο εχω μεγαλο θεμα θελω τη συμβουλή σας...ο μικρός υπάρχουν μερες που δεν σταματάει να γκρινιάζει με αποτέλεσμα ο μονος τροπος να τον ηρεμω να είναι στηθος θηλασμος για 5 λεπτα κ υπνος συο στηθος οταν παω να τον βαλω στο λικνο τινάζεται και ξανα μανα τα ιδια γκρίνια στήθος υπνος στο 5λεπτο ....με αποτελεσμα να μη μπορω να αφησω 2 ωρες να περάσουν για το επόμενο γευμα του...η παιδίατρος  ειπε την ημερα να τον ταιζω ανα 2 η 3 ωρες κ τη νυχτα μπορω κ παραπάνω...εχω μπερδευτει με τη συμπεριφορά του μωρού σην ουσια περναει ολη μερα σχεδόν στο στηθος...αλλες φορες παλι δε ξυπνάει με τίποτα για να φαει....τι να κανω για να βαλω ενα πρόγραμμα στο φαγητο με απασχολει τοσο μα τοσο πολύ.....μηπως συνήθισε αγκαλιά?μηοως δε χορταίνει? Αλλα αφού δε χορταίνει γτ κοιμαται στο στηθος κ δε τρωει πανω απο 10 λεπτα?

Έτσι ρουθουνιζουν τα μωράκια..εμένα όταν ήταν ακόμα πιο μικρούλης μέχρι και στον ύπνο του έκανε περίεργους ήχους σαν να χλιμιντριζε ένα πράγμα χαχαχα η παιδίατρος μου είχε πει πως είναι φυσιολογικό να κάνουν έτσι..

Ααααχ αυτά τα άλματα..εμένα για να κοιμηθεί κάνει πιπίλα το στήθος συνεχειααα μέσα στην ημέρα μου κοιμάται ένα 2ωρο αλλά όχι σερί..σκέψου κοιμάται 15 λεπτά μετά μένει ξύπνιος 2 ώρες και μετά πάλι τα ίδια..άσε δεν προλαβαίνω να κάνω τπτ από δουλειές και μαγείρεμα και τα έχω παιξει

Just now, vaso_mpempis είπε:

Κορίτσια Πόσο καιρό είχατε αιμα μετά τον τοκετο; Έχω ακόμα πολυ,Είναι φυσιολογικό;

Καλησπέρα Βάσω μου..εγώ είχα για 50 μέρες αλλά το πολύ αίμα μου κράτησε περίπου μία βδομάδα..άμα έχεις πολύ ίσως να πάρεις τον γυναικολόγο σου

  • Ευχαριστώ 1

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Αυτό που σου είπε η παιδίατρος είναι λάθος.. Στον θηλασμό δεν υπάρχει ωράριο. Μπορεί κάποιες μέρες να θέλει να είναι στο στήθος όλη μέρα για να αυξήσει την παραγωγή κ άλλες μέρες να τρώει κ στις 2 ώρες. Κ μένα η αλήθεια είναι ότι δεν κοιμάται καθόλου στο κρεβατι του με αποτέλεσμα το βράδυ να κοιμάμαι σε μια πολυθρόνα θηλάζοντας τον που έχω βάλει γύρω γύρω μαξιλάρια για να μην πέσει.. μόνο έτσι κοιμάμαι, αλλιώς μένω άυπνη! Θα συμφωνήσω με το άλμα ανάπτυξης... Κ εγώ σήμερα έτσι είμαι!!!

Κ εγώ σήμερα περνάω άλμα ανάπτυξης... 

Just now, Κωνσταντίνα16 είπε:

Έτσι ρουθουνιζουν τα μωράκια..εμένα όταν ήταν ακόμα πιο μικρούλης μέχρι και στον ύπνο του έκανε περίεργους ήχους σαν να χλιμιντριζε ένα πράγμα χαχαχα η παιδίατρος μου είχε πει πως είναι φυσιολογικό να κάνουν έτσι..

Ααααχ αυτά τα άλματα..εμένα για να κοιμηθεί κάνει πιπίλα το στήθος συνεχειααα μέσα στην ημέρα μου κοιμάται ένα 2ωρο αλλά όχι σερί..σκέψου κοιμάται 15 λεπτά μετά μένει ξύπνιος 2 ώρες και μετά πάλι τα ίδια..άσε δεν προλαβαίνω να κάνω τπτ από δουλειές και μαγείρεμα και τα έχω παιξει

Καλησπέρα Βάσω μου..εγώ είχα για 50 μέρες αλλά το πολύ αίμα μου κράτησε περίπου μία βδομάδα..άμα έχεις πολύ ίσως να πάρεις τον γυναικολόγο σου

Εγώ είμαι 40 μερες μετά τον τοκετό κ ακομα έχω λίγο αίμα κάποιες φορές που πάω τουαλέτα κ λέω ποτέ θα τελειώσει επιτέλους; εσάς πόσο κράτησε; 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Ria@90 είπε:

Ειναι 18 ημερων απλα μ εβγαλε εμετουλι γουλιτσες κ σκεφτομαι μηπως ειναι που τρωει πολυ ασταμάτητα χωρις προγραμμα..εχω αγχωθει δε ξερω τι να κανω αν δεν τον βαλω στηθος κοκκινίζει κ κλαιει τοσο που τον λυπάμαι...

Ρια μου να  ακολουθεις το μωρο. Οταν θελει στηθος να το βαζεις. Ειναι πολυ μικρο για να μπει σε προγραμμα. Παντα να ακολουθεις το μωρο.  

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...