Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, Ria@90 είπε:

Κοριτσια πως ειστε καλησπερα! Ήθελα να ρωτησω εσεις απο ποτε δινετε τα μωρα σε αλλες αγκαλιες....επισης πριν  δωστε τα μωρακια σας αλλού η επιτρέψετε ν τα ακουμπήσουν τους ζητατε να πλύνουν χέρια?βρε κοριτσια εχουμε πολλες επισκέψεις κ άλλοι του ακουμπάνε τ χερακια χωρίςμα πλύνουν χέρια η τα ποδαρακια η το φιλανε στο μπουτακι...εμενα με πιανει η καρδιά μ οταν το βλεπω αλλα δεμ μπορω να πω κατι μπροστα τους απλα παω κ τα σκουπίζω....επισης εχω παρεξηγηθεί με γονείς κ αδελφια τους εχω πει εκατο φορες να πλενουν χερια πριν το οτιδηποτε κ με λενε υπερβολική κ τρελη....εσεις τι κανετε??

Καλησπέρα κορίτσι μου..εγώ είχα τσακωθεί με όλους!! Με όλους όμως!! Κάπνιζαν και επερναν αγκαλιά το παιδί χωρίς να πλύνουν χέρια ή να φορέσουν την πάνα αγκαλιας..επίσης όταν τον πάνε να τον φιλήσουν στα χέρια φωνάζω πως δεν κάνει γιατί βάζει τα χέρια του στο στόμα.. εννοείται πως δεν συζητάω με κανέναν να τον φιλήσει στο πρόσωπο λαιμό κτλ..και εμένα υπερβολική και τρελή και υποχόνδρια με λένε αλλά δεν με νοιάζει!! Αν φτου φτου μακρυά από εμάς αρρωστήσει το μωράκι μου εγώ θα τρέχω όχι αυτοί!!

  • Ευχαριστώ 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ria@90 είπε:

Κοριτσια πως ειστε καλησπερα! Ήθελα να ρωτησω εσεις απο ποτε δινετε τα μωρα σε αλλες αγκαλιες....επισης πριν  δωστε τα μωρακια σας αλλού η επιτρέψετε ν τα ακουμπήσουν τους ζητατε να πλύνουν χέρια?βρε κοριτσια εχουμε πολλες επισκέψεις κ άλλοι του ακουμπάνε τ χερακια χωρίςμα πλύνουν χέρια η τα ποδαρακια η το φιλανε στο μπουτακι...εμενα με πιανει η καρδιά μ οταν το βλεπω αλλα δεμ μπορω να πω κατι μπροστα τους απλα παω κ τα σκουπίζω....επισης εχω παρεξηγηθεί με γονείς κ αδελφια τους εχω πει εκατο φορες να πλενουν χερια πριν το οτιδηποτε κ με λενε υπερβολική κ τρελη....εσεις τι κανετε??

Εγώ από την αρχή τον έδινα σε γονείς αδέρφια και στενούς φίλους με σεντονακι!!!! Το σεντόνι το έκοψα πλέον.

Πάντα όλοι πλένουν χέρια και αντισηπτικό οπωσδήποτε!!!!!

Χέρια-πρόσωπο απαγορεύεται και το έχω εξηγήσει σε όλους και δεν έχει ενοχλήσει κανέναν Μέχρι στιγμής. Νταξ οι γονείς και τα αδέρφια δεν μπορούν να αντισταθούν και έχει φάει κάτι φιλουρες αλλά δεν είπα τπτ το κατάλαβαν. 

Σε αλλους δεν τον δίνω λεω οτι δεν επιτρέπει η παιδίατρος ακόμα :twisted:

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι ντρέπομαι να τους πω. Έχω ένα τεράστιο μπουκάλι αντισηπτικό δίπλα μου αλλά δεν νιώθουν. Ειδικά σε μεγάλους ντρέπομαι πολύ. Είχαν έρθει κάτι γείτονες και ο άλλος χωρίς να πλύνει χέρια ούτε αντισηπτικό το έπιανε και καλά και του έκανε ασκησουλες. 3ων εβδομάδων ήταν το παιδί.. άσε που έχουν έρθει τα ξαδερφακια του που είναι 4αρων χρόνων και το χαιδευαν παντού. Ευτυχώς θηλάζω και λέω παίρνει αντισώματα.. αλλά από την άλλη ανησυχώ. Μόνο στους γονείς μου έχω οικειότητα να τους πω πλύντε χέρια. Στους άλλους ντρέπομαι! Αφού δεν θέλω επισκέψεις για αυτό το λόγο.. 

  • Ευχαριστώ 1

Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια εμενα ομως με στεναχωρει το θεμα των δικων μ ..ενω τους το εχω εξηγήσει απειρες φορες πλυσιμο κ μετα άγγιγμα..ξεχνιούνται κ οταν τους το λεω ξεφυσανε..δλδ απο ξένους οκ το περιμένω αλλα απο τους δικούς μου να με λενε τρελή...ειναι καπως..καλα χέρια το εχω απαγορευσει...μπουτακι πατουσα ενα φιλακι αφηνω...καλα κ εγω θηλάζω αποκλειστικά αλλα οσο να ναι αν εχει κάτι δερμάτικο ο αλλος π μεταδίδεται τι κανεις..??Αυτό με τρωει...κ πιο πλ με τρελαινει το οτι ενω ειμαι η μανα του πλενω σαν μανιακη τα χερια κ ερχεται ο ασχετος κ το ακουμπάει με βρωμικα χερια δλδ καπου ενα έλεός...

Link to comment
Share on other sites

Just now, demmikot είπε:

Εγώ πάλι ντρέπομαι να τους πω. Έχω ένα τεράστιο μπουκάλι αντισηπτικό δίπλα μου αλλά δεν νιώθουν. Ειδικά σε μεγάλους ντρέπομαι πολύ. Είχαν έρθει κάτι γείτονες και ο άλλος χωρίς να πλύνει χέρια ούτε αντισηπτικό το έπιανε και καλά και του έκανε ασκησουλες. 3ων εβδομάδων ήταν το παιδί.. άσε που έχουν έρθει τα ξαδερφακια του που είναι 4αρων χρόνων και το χαιδευαν παντού. Ευτυχώς θηλάζω και λέω παίρνει αντισώματα.. αλλά από την άλλη ανησυχώ. Μόνο στους γονείς μου έχω οικειότητα να τους πω πλύντε χέρια. Στους άλλους ντρέπομαι! Αφού δεν θέλω επισκέψεις για αυτό το λόγο.. 

Να μην ντρέπεσαι αν βλέπεις κάτι που δεν σου κάθεται σωστό για το μωρό να το λες εσύ ξέρεις καλύτερα!!! κάνε ότι σου έχει πει η παιδίατρος. Ειδικά Μέχρι να σαραντησω εμένα η γιατρός μου είχε πει να αποφεύγω τα μικρά παιδιά.

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παιδάκι δεν μας έχει πλησιάσει γιατί ευτυχώς οι κοντινοι μας φίλοι καταλαβαινουν. Στο σούπερ μάρκετ είχα θέμα που σώνει και ντε όσο περιμέναμε στην ουρά ένα 5χρονο έβγαζε την κουνουπιέρα (που είχα αφήσει επίτηδες σε εσωτερικό χώρο) όσο περιμέναμε στο ταμείο για να φιλήσει το μωρό! Μια είπα ευγενικά στη μαμά να το απομακρύνει, δύο αυστηρά, την τρίτη μας άκουσε ΟΛΟΣ ο Σκλαβενίτης. Και η μαμά να είναι σε φάση "μα του αρέσουν τα μωρά παίρνει και τέτοια κουκλάκια, μην τον στεναχωρείς"!

Χέρια απαραιτήτως από έξω πλένουν ΟΛΟΙ με το που μπουν στο σπίτι και αφου βγάλουν τα παπούτσια.  Έχω πάρει παντόφλες μιας χρήσης σαν ξενοδοχείου και τους δίνω βέβαια. 

Πάνα αγκαλιάς τέλος, εκτός αν ο άλλος έχει έρθει επίσκεψη από το εργοτάξιο...

Οι παπουδες τον φιλάνε ομολογουμένως αλλά περνάνε και ώρα παρεα αγκαλιά οπότε δεν εχω θέμα. 

 

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, happysmile είπε:

Βρε κοριτσια ποτε δενει αυτο το κοκκαλο στο κρανιο του μωρου?οταν καμια φορα καταλαθος τα αγγιξω σφιγγεται η καρδια μου!!

1,5 χρονών εμάς μας είπε ότι θα κλείσει τελείως 

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Ο μπέμπης κάνει το κεφάλι του περα-δώθε τι είναι πάλι αυτό;;; 

Και μάλιστα στον ύπνο  του :confused:

Καλημεραααα!!! Το κανει κ εμενα ακομα απο οταν το εκανε πρωτη φορα το κανει μεχρι τωρα!! Οτι καινουργιο αποκαλυπτουν απο εδω κ περα θα το κανει συχνα εμας τον 4ο μηνα ειχε βρει τον ψευτοβηχα για να μας τραβαει την προσοχη το εκανεε οοοοοοοολη μερα ακομα κ τωρα αν το θυμηθει θα το κανει!!!!

  • Χαχα 4

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ είναι ζουζούνια!!! Λιώνω που αλληλεπιδρούν πλέον. Σήμερα θα τον αφήσω πρώτη φορά σε γονείς για βράδυ. Θα έρθουν σπίτι μας να τον κρατήσουν και ελπίζω να  μην μας πάρουν ελάτε τώρα!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλημεραααα!!! Το κανει κ εμενα ακομα απο οταν το εκανε πρωτη φορα το κανει μεχρι τωρα!! Οτι καινουργιο αποκαλυπτουν απο εδω κ περα θα το κανει συχνα εμας τον 4ο μηνα ειχε βρει τον ψευτοβηχα για να μας τραβαει την προσοχη το εκανεε οοοοοοοολη μερα ακομα κ τωρα αν το θυμηθει θα το κανει!!!!

Το έκανε και στον ύπνο του!!!

Ανησύχησα λίγο. Καλησπέρα 

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Ο μπέμπης κάνει το κεφάλι του περα-δώθε τι είναι πάλι αυτό;;; 

Και μάλιστα στον ύπνο  του :confused:

Έχει πολλά να κάνει στον ύπνο του. Κάποια στιγμή θα τραβάει τα πόδια του. Εγώ πλέον την βρίσκω ανάποδα στην κούνια. 

  • Χαχα 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Έχει πολλά να κάνει στον ύπνο του. Κάποια στιγμή θα τραβάει τα πόδια του. Εγώ πλέον την βρίσκω ανάποδα στην κούνια. 

Αγάπη μου :wub:

Αχ πολύ ησύχασα Ευχαριστώ κορίτσια έχω στείλει και στην παιδίατρο αλλά δεν μου έχει απαντήσει ακόμα. Φοβήθηκα χτες


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Το έκανε και στον ύπνο του!!!

Ανησύχησα λίγο. Καλησπέρα 

 

Just now, Smile89 είπε:

Έχει πολλά να κάνει στον ύπνο του. Κάποια στιγμή θα τραβάει τα πόδια του. Εγώ πλέον την βρίσκω ανάποδα στην κούνια. 

Εμενα τραβαει τα μαλλια της!!! Μιλαμε πολυυ δυναταα!!! Εννοειται στην κουνια παντα μπρουμητα κ χωρις παμπερς:lol:

  • Χαχα 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...