Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

20 ώρες πρίν, Anna17 είπε:

Εγώ δεν ξέρω να σου πω με σιγουριά. Προσωπικά κάνω δοκιμές με κάτι και μετά για 3 μέρες τρώω ασφαλή τρόφιμα. Πχ ήθελα να δοκιμάσω το αυγό. Έφαγα 1 και μετά όλα τα άλλα γευματα ήταν ρύζι, πατατες και φρούτα. Αν το πείραζε κάτι θα ηταν το αυγό. Αν δεν τον ενοχλεί το προσθέτω στη διατροφή μου. Αν τον πείραξε το ξαναδοκίμαζω σε 10 μέρες πχ αν έχω πάλι αντίδραση το αφαιρώ. Γαλα καρύδας είχα βάλει σε κέικ εγώ αλλά κάτι τον πειράξε. Πίνω γάλα ρυζιού. Στις σοκολάτες δεν είμαι φαν, δεν νομίζω ότι πειράζει απλά με μέτρο γιατί έχει καφεΐνη απ όσο ξέρω. Μπορείς να φας όλα τα νηστίσιμα γλυκά. Πχ φανουροπιτα που θα φτιάξουν μεθαύριο και όλο και κάποιος θα σου φέρει. Επίσης αν τρως αυγό μπορείς με λάδι καρύδας να φτιάξεις τα γλυκά που σου αρέσουν. Αν σου αρέσει η σοκολάτα να ξέρεις ότι το κακάο επιτρέπεται, οπότε βάλε αυτό στις συνταγές. Επίσης στις πιο πολλές συνταγές μπορείς να αντικαταστήσεις το γάλα με νερό ή χυμό. Λουκουμάδες με μέλι, παγωτά γρανίτες, γλυκά του κουταλιου, χαλβάς είναι μερικά γλυκά ακόμη. 

Κ το παστελι ειναι ωραιο κ θεωρειται σουπερ φουντ!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, Kpp83 είπε:

Καλημέρα μανούλες κ μπεμπακια. Ο μπέμπης μας άρχισε να γυρνάει στο πλάι. Ενθουσιάστηκα η μάνα!

Εμένα γυρνάει πλέον μπρούμυτα.. Δεν κάνει άλλη δουλειά σήμερα... 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Kpp83 είπε:

Καλημέρα μανούλες κ μπεμπακια. Ο μπέμπης μας άρχισε να γυρνάει στο πλάι. Ενθουσιάστηκα η μάνα!

 Τι τέλειο όταν κάνουν νέα κατορθώματα!!!

Μπρούμυτα ποτέ γυρνάνε μόνα τους; 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα.. αν και μπορεί να τα ξαναεχετεε πει θα ήθελα να ρωτήσω για τα ρελαξ.. έχω ένα ριλαξ από μηδέν μηνών.. οι παιδίατροι γενικά τι σας έχουν πει. Είναι οκ να μπει το παιδί από τόσο μικρό. Εμένα σήμερα σαραντησε!!


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, demmikot είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.. αν και μπορεί να τα ξαναεχετεε πει θα ήθελα να ρωτήσω για τα ρελαξ.. έχω ένα ριλαξ από μηδέν μηνών.. οι παιδίατροι γενικά τι σας έχουν πει. Είναι οκ να μπει το παιδί από τόσο μικρό. Εμένα σήμερα σαραντησε!!

Εγώ την έβαλσ μόλις σαραντησε έτσι μου Χε πει κ η γιατρός. 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αλλά αν έχει κλίση να το προσέχεις μην το αφήνεις ώρα χωρίς επιβλεψει. Επειδή γέρνει το κεφαλάκι τους μπροστά και είναι επικίνδυνο. Αν ξαπλώνει είναι εντάξει να το βάζεις. 

  • Μου αρέσει 2

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Anna17 είπε:

 Τι τέλειο όταν κάνουν νέα κατορθώματα!!!

Μπρούμυτα ποτέ γυρνάνε μόνα τους; 

Συνήθως κατά τον 4ο- 5ο -6ο μήνα αρχίσουν να γυρίζουν αλλά πρέπει να δίνουν περιθώριο. Κ κάποια μπορεί κ νωρίτερα

22 ώρες πρίν, Kpp83 είπε:

Καλημέρα μανούλες κ μπεμπακια. Ο μπέμπης μας άρχισε να γυρνάει στο πλάι. Ενθουσιάστηκα η μάνα!

Μπράβο στο αγοράκι σου το όμορφο... Κ μένα μέχρι το πλάι γυρίζει. @Dimitr@17 όντως είστε μπροστά!!! :grin::grin:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να κάνω άλλη μια ερώτηση μήπως κάποια εργαζόμενη μανούλα ξέρει. 

Θέλω να πάρω την άδεια μητρότητας μαζεμένη. Δηλαδή να πάρω τρεισήμισι μήνες άδεια και να μην έχω το μειωμένο ωράριο. Αυτή θα την πάρω πριν από το εξάμηνο του ΟΑΕΔ ή μπορώ και μετά; Επειδή μίλησα με τον ΟΑΕΔ και μου είπε ότι μπορώ και τα δύο να κάνω. Απλά δεν έχω ξανακουσει ότι μπορείς και μετά το εξάμηνο του ΟΑΕΔ για αυτό είπα να ρωτήσω μήπως κάποια την πήρε έτσι ..


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, demmikot είπε:

Κορίτσια να κάνω άλλη μια ερώτηση μήπως κάποια εργαζόμενη μανούλα ξέρει. 

Θέλω να πάρω την άδεια μητρότητας μαζεμένη. Δηλαδή να πάρω τρεισήμισι μήνες άδεια και να μην έχω το μειωμένο ωράριο. Αυτή θα την πάρω πριν από το εξάμηνο του ΟΑΕΔ ή μπορώ και μετά; Επειδή μίλησα με τον ΟΑΕΔ και μου είπε ότι μπορώ και τα δύο να κάνω. Απλά δεν έχω ξανακουσει ότι μπορείς και μετά το εξάμηνο του ΟΑΕΔ για αυτό είπα να ρωτήσω μήπως κάποια την πήρε έτσι ..

αυτο που δεν μπορεις να κανεις ειναι να μην σταματησεις την δουλεια στους 7 μηνες  αυτο ειναι το  υποχρεωτικο. μετα την γεννα δικαιουσε κ αλλη αδεια κ αυτη μπορεις να την παρεις μετα το εξαμηνο μαζεμενη  

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , vaso_mpempis είπε:

Καλησπέρα!! Τι παιχνίδια παίζετε με τα μπεμπέ σας στον 3ο μηνα; 

Εγώ του έχω κάτι κρεμαστά πάνω από το ριλαξ που τα χαζεύει. Μας αρέσει πολύ ο ήχος της κουδουνίστρας και κάθε πρωί παίζουμε με τα χέρια και τα πόδια. Τα ανοίγω, τα κλείνω, τα σηκώνω και ταυτόχρονα του μιλάω πολύ. Ανταποκρίνεται πολύ καλά στις ομιλίες. Χαμογελάει. Επίσης γελάει με το είδωλο του στον καθρέφτη. Τον βάζω μπροστά στον καθρέφτη και βλέπει τον εαυτό του. Γενικά πολύ πολύ κουβέντα και τραγούδι πάντως σε διάφορους τόνους η φωνή σου. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια πως ειστε καλησπερα! Ήθελα να ρωτησω εσεις απο ποτε δινετε τα μωρα σε αλλες αγκαλιες....επισης πριν  δωστε τα μωρακια σας αλλού η επιτρέψετε ν τα ακουμπήσουν τους ζητατε να πλύνουν χέρια?βρε κοριτσια εχουμε πολλες επισκέψεις κ άλλοι του ακουμπάνε τ χερακια χωρίςμα πλύνουν χέρια η τα ποδαρακια η το φιλανε στο μπουτακι...εμενα με πιανει η καρδιά μ οταν το βλεπω αλλα δεμ μπορω να πω κατι μπροστα τους απλα παω κ τα σκουπίζω....επισης εχω παρεξηγηθεί με γονείς κ αδελφια τους εχω πει εκατο φορες να πλενουν χερια πριν το οτιδηποτε κ με λενε υπερβολική κ τρελη....εσεις τι κανετε??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...