Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια ειμαι καινούργιο μέλος έχω ένα γιο που προχθές έκλεισε τους τρεις μηνες,πρόσεξα σήμερα στο κάτω ουλο στο κέντρο κάτι άσπρο το έπιασα και είναι σκληρό λέτε να είναι δόντι τόσο νωρίς;βάζέί συνεχώς τα χεράκια στο στόμα Μήπως έβγαλε κανένα σπυράκι.προς το παρών μένω σε νησί και έχω παιδίατρο σε 10 ημέρες γιατι τοτε κανει ιατρειο εδω για να τον δει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mamaloulou είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ειμαι καινούργιο μέλος έχω ένα γιο που προχθές έκλεισε τους τρεις μηνες,πρόσεξα σήμερα στο κάτω ουλο στο κέντρο κάτι άσπρο το έπιασα και είναι σκληρό λέτε να είναι δόντι τόσο νωρίς;βάζέί συνεχώς τα χεράκια στο στόμα Μήπως έβγαλε κανένα σπυράκι.προς το παρών μένω σε νησί και έχω παιδίατρο σε 10 ημέρες γιατι τοτε κανει ιατρειο εδω για να τον δει

Καλησπέρα κοπέλα μου, να σου ζήσει το μωράκι σου. Κ εμένα ο γιος μου 3 μηνών κ κάτι ειναι. Ξέρω ότι υπάρχει περίπτωση να βγάλουν τόσο νωρίς, βέβαια είναι σπάνιο. Πάντως το πρώτο δόντι απ' την κάτω μεριά βγαίνει οπότε ίσως είναι δοντακι. Αν είναι σε λίγες μέρες θα μπορείς να το διακρίνεις καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μοολις επιασε απαρηγορητο κλαμα πρωτη φορα κλαιει τοοοσοοοοο πολυ ασταμάτητα.....εκλεισε η φωνη του...τα εχασα ηθελα ναα κλάψω κ εγω μαζι του...δε ξέρω ρω τι επαθε??αγχωθηκα τρελα ...με το ζπρι σταμάτησε αποκοιμήθηκε....απο τα ουλα υοαρχει περιπτωση μα κλαψει τοσο..???.εκει π καθομασταν κ παιζαμε ξαφνικά σαν πονος πχ χτυπηματος έντονο κλαμα πιο έντονο δεν ειχε...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Κοριτσια μοολις επιασε απαρηγορητο κλαμα πρωτη φορα κλαιει τοοοσοοοοο πολυ ασταμάτητα.....εκλεισε η φωνη του...τα εχασα ηθελα ναα κλάψω κ εγω μαζι του...δε ξέρω ρω τι επαθε??αγχωθηκα τρελα ...με το ζπρι σταμάτησε αποκοιμήθηκε....απο τα ουλα υοαρχει περιπτωση μα κλαψει τοσο..???.εκει π καθομασταν κ παιζαμε ξαφνικά σαν πονος πχ χτυπηματος έντονο κλαμα πιο έντονο δεν ειχε...

Μήπως χτύπησε από κάπου κ δεν το κατάλαβες η να γρατσουνιστηκε από τα νύχια του? Δεν ξέρω αν είναι από τα ούλα, θα είχε γενική γκρίνια... Μήπως άκουσε κάποιον θόρυβο κ τρόμαξε? Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο..

Link to comment
Share on other sites

Just now, mama16 είπε:

Καλησπέρα κοπέλα μου, να σου ζήσει το μωράκι σου. Κ εμένα ο γιος μου 3 μηνών κ κάτι ειναι. Ξέρω ότι υπάρχει περίπτωση να βγάλουν τόσο νωρίς, βέβαια είναι σπάνιο. Πάντως το πρώτο δόντι απ' την κάτω μεριά βγαίνει οπότε ίσως είναι δοντακι. Αν είναι σε λίγες μέρες θα μπορείς να το διακρίνεις καλύτερα

Σε ευχαριστώ πολυ εντωμεταξύ βάζέί και τα χεράκια συνέχεια στο στόμα,Τέλος πάντων θα δείξει 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, mama16 είπε:

Μήπως χτύπησε από κάπου κ δεν το κατάλαβες η να γρατσουνιστηκε από τα νύχια του? Δεν ξέρω αν είναι από τα ούλα, θα είχε γενική γκρίνια... Μήπως άκουσε κάποιον θόρυβο κ τρόμαξε? Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο..

Να χτύπησε δε νμζ θα το εβλεπα...νυχια ισως γτ εχει μια γρατζουνιά αλλα εκανε κ πιο παλια αλλα δεν πονουσε τοσο γτ δεν έκλαιγε....σήμερα ολη μερα πιπιλιζε το χερι σαν να τον εξιναν τα ουλα κ ειχε γενική γκρίνια....κ επαοζε με τον αδελφο μου..ισως τρόμαξε απο κατι π εκανε ο αφελφος μ δεν ξερω τι να πω...τωρα απο εκεινη ην ώρα τον ταισα στον ύπνο του κ ανομη κοιμάται βαθυα...ελπιζω να μην ειναι κατι...ειλικρινά  τα εχασα με τοσο κλαμα δεν μ το εχει ξανα κανει....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Κοριτσια μοολις επιασε απαρηγορητο κλαμα πρωτη φορα κλαιει τοοοσοοοοο πολυ ασταμάτητα.....εκλεισε η φωνη του...τα εχασα ηθελα ναα κλάψω κ εγω μαζι του...δε ξέρω ρω τι επαθε??αγχωθηκα τρελα ...με το ζπρι σταμάτησε αποκοιμήθηκε....απο τα ουλα υοαρχει περιπτωση μα κλαψει τοσο..???.εκει π καθομασταν κ παιζαμε ξαφνικά σαν πονος πχ χτυπηματος έντονο κλαμα πιο έντονο δεν ειχε...

Πολλά μπορεί να είναι. Εμένα πχ κλαίει έτσι όταν θέλει να κοιμηθεί κάποιες φορές. Για κάποιο λόγο δεν κοιμάμαι και αρχίζει να κλαίει. Άλλες φορές το κάνει για να φάει. Μπορεί να έχει αέρια. Πολλά μπορεί να είναι. Απλά ήταν η πρώτη φορά και τα έχασες. 

Πολύ γκρίνια και εμείς 2 μέρες τώρα. Εν το μεταξύ το αίμα στην πανα μας αυξάνει και εγώ τα έχω κόψει όλα. Οπότε αύριο πάμε στο γαστρεντερολογο... Για να δούμε. 

  • Μου αρέσει 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Να χτύπησε δε νμζ θα το εβλεπα...νυχια ισως γτ εχει μια γρατζουνιά αλλα εκανε κ πιο παλια αλλα δεν πονουσε τοσο γτ δεν έκλαιγε....σήμερα ολη μερα πιπιλιζε το χερι σαν να τον εξιναν τα ουλα κ ειχε γενική γκρίνια....κ επαοζε με τον αδελφο μου..ισως τρόμαξε απο κατι π εκανε ο αφελφος μ δεν ξερω τι να πω...τωρα απο εκεινη ην ώρα τον ταισα στον ύπνο του κ ανομη κοιμάται βαθυα...ελπιζω να μην ειναι κατι...ειλικρινά  τα εχασα με τοσο κλαμα δεν μ το εχει ξανα κανει....

Μπορεί απλά να ήθελε εσένα. Ελπίζω όλα να είναι οκ

Just now, Anna17 είπε:

Πολλά μπορεί να είναι. Εμένα πχ κλαίει έτσι όταν θέλει να κοιμηθεί κάποιες φορές. Για κάποιο λόγο δεν κοιμάμαι και αρχίζει να κλαίει. Άλλες φορές το κάνει για να φάει. Μπορεί να έχει αέρια. Πολλά μπορεί να είναι. Απλά ήταν η πρώτη φορά και τα έχασες. 

Πολύ γκρίνια και εμείς 2 μέρες τώρα. Εν το μεταξύ το αίμα στην πανα μας αυξάνει και εγώ τα έχω κόψει όλα. Οπότε αύριο πάμε στο γαστρεντερολογο... Για να δούμε. 

Ωχ περαστικά γρήγορα μωρέ κορίτσι μου

Εντωμεταξύ Εμείς από το απόγευμα στις 17:00 Δεν έχουμε ξαναβηξει!! Είπε η παιδίατρος να το δούμε και αύριο Πως θα πάει και αν συνεχίσει θα πάω να τον δει Ίσως λέει έχει κρυολογησει λιγάκι. Ευτυχώς Είναι ευδιάθετος απυρετος και τρώει του καλού καιρού 


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Mamaloulou είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ εντωμεταξύ βάζέί και τα χεράκια συνέχεια στο στόμα,Τέλος πάντων θα δείξει 

Καλημέρα!! Όλα τα μωράκια βάζουν τα χέρια στο στόμα. Κι εμένα συνέχεια και πολλά σάλια!!! Να σου ζήσει το μωράκι σου :wub:

Πολύ αγόρι φέτος!!!! Είναι η χρόνια μας χαχαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Ria@90 είπε:

Να χτύπησε δε νμζ θα το εβλεπα...νυχια ισως γτ εχει μια γρατζουνιά αλλα εκανε κ πιο παλια αλλα δεν πονουσε τοσο γτ δεν έκλαιγε....σήμερα ολη μερα πιπιλιζε το χερι σαν να τον εξιναν τα ουλα κ ειχε γενική γκρίνια....κ επαοζε με τον αδελφο μου..ισως τρόμαξε απο κατι π εκανε ο αφελφος μ δεν ξερω τι να πω...τωρα απο εκεινη ην ώρα τον ταισα στον ύπνο του κ ανομη κοιμάται βαθυα...ελπιζω να μην ειναι κατι...ειλικρινά  τα εχασα με τοσο κλαμα δεν μ το εχει ξανα κανει....

Το πιθανότερο είναι οτι υπερφόρτωθηκε απο τα ερεθισματα κ ξεσπασε ξαφνικά. Μου το έχει κανει κ μενα. Ξαφνικά ενω παίζουμε επειδη κουράστηκε και του βγηκε ένταση να ξεσπαει σε κλαμματα. Ακριβως οπως το περιεγραψες. Μπορεις να του βάζεις σεσουρ και να τον λικνίζεις εκεινη την ώρα μεχρι να ηρεμησει. Ο εγκεφαλος τους δεν ξερει ακομα πως να διαχειριστει ολο αυτο τον καταιγισμό που δέχονται και το παθαινουν αυτο. Μην ανησυχείς 

  • Ευχαριστώ 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


14 ώρες πρίν, Mamaloulou είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ειμαι καινούργιο μέλος έχω ένα γιο που προχθές έκλεισε τους τρεις μηνες,πρόσεξα σήμερα στο κάτω ουλο στο κέντρο κάτι άσπρο το έπιασα και είναι σκληρό λέτε να είναι δόντι τόσο νωρίς;βάζέί συνεχώς τα χεράκια στο στόμα Μήπως έβγαλε κανένα σπυράκι.προς το παρών μένω σε νησί και έχω παιδίατρο σε 10 ημέρες γιατι τοτε κανει ιατρειο εδω για να τον δει

Καλημέρα, καλώς όρισες, να σου ζήσει το μωράκι σου. Αν και σπάνιο υπάρχει πιθανότητα να βγει δοντακι τόσο νωρίς ειδικά αν θηλάζεις. 

11 ώρες πρίν, Ria@90 είπε:

Κοριτσια μοολις επιασε απαρηγορητο κλαμα πρωτη φορα κλαιει τοοοσοοοοο πολυ ασταμάτητα.....εκλεισε η φωνη του...τα εχασα ηθελα ναα κλάψω κ εγω μαζι του...δε ξέρω ρω τι επαθε??αγχωθηκα τρελα ...με το ζπρι σταμάτησε αποκοιμήθηκε....απο τα ουλα υοαρχει περιπτωση μα κλαψει τοσο..???.εκει π καθομασταν κ παιζαμε ξαφνικά σαν πονος πχ χτυπηματος έντονο κλαμα πιο έντονο δεν ειχε...

Εκείνη τη στιγμή ότι είχε φάει? Τι έκανε τη στιγμή που έβαλε τα κλάματα?

10 ώρες πρίν, Mamaloulou είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ εντωμεταξύ βάζέί και τα χεράκια συνέχεια στο στόμα,Τέλος πάντων θα δείξει 

Τα χεράκια στο στόμα είναι και αναπτυξιακό. 

10 ώρες πρίν, Ria@90 είπε:

Να χτύπησε δε νμζ θα το εβλεπα...νυχια ισως γτ εχει μια γρατζουνιά αλλα εκανε κ πιο παλια αλλα δεν πονουσε τοσο γτ δεν έκλαιγε....σήμερα ολη μερα πιπιλιζε το χερι σαν να τον εξιναν τα ουλα κ ειχε γενική γκρίνια....κ επαοζε με τον αδελφο μου..ισως τρόμαξε απο κατι π εκανε ο αφελφος μ δεν ξερω τι να πω...τωρα απο εκεινη ην ώρα τον ταισα στον ύπνο του κ ανομη κοιμάται βαθυα...ελπιζω να μην ειναι κατι...ειλικρινά  τα εχασα με τοσο κλαμα δεν μ το εχει ξανα κανει....

Το δάχτυλο το πιπιλισμα του δηλαδή είναι και η άμυνα του στον νέο κόσμο αν τρομάξουν δηλαδή με κάτι η κάτι που δεν τους αρέσει κάνουν αυτό ως παρηγοριά είναι κάτι που έκαναν και στην κοιλίτσα. 

8 ώρες πρίν, Anna17 είπε:

Πολλά μπορεί να είναι. Εμένα πχ κλαίει έτσι όταν θέλει να κοιμηθεί κάποιες φορές. Για κάποιο λόγο δεν κοιμάμαι και αρχίζει να κλαίει. Άλλες φορές το κάνει για να φάει. Μπορεί να έχει αέρια. Πολλά μπορεί να είναι. Απλά ήταν η πρώτη φορά και τα έχασες. 

Πολύ γκρίνια και εμείς 2 μέρες τώρα. Εν το μεταξύ το αίμα στην πανα μας αυξάνει και εγώ τα έχω κόψει όλα. Οπότε αύριο πάμε στο γαστρεντερολογο... Για να δούμε. 

Καλά αποτελέσματα να έχετε κορίτσι μου. Να μας ενημερώσεις. 

7 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Μπορεί απλά να ήθελε εσένα. Ελπίζω όλα να είναι οκ

Ωχ περαστικά γρήγορα μωρέ κορίτσι μου

Εντωμεταξύ Εμείς από το απόγευμα στις 17:00 Δεν έχουμε ξαναβηξει!! Είπε η παιδίατρος να το δούμε και αύριο Πως θα πάει και αν συνεχίσει θα πάω να τον δει Ίσως λέει έχει κρυολογησει λιγάκι. Ευτυχώς Είναι ευδιάθετος απυρετος και τρώει του καλού καιρού 

Μπράβο το αγόρι το όμορφο. 

  • Ευχαριστώ 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια κουβεντα να γντ,τι χρωμα ματια εχουν τα βρεφακια σας?εμενα του μικρου απτη μεραπιυ γεννηθηκε ειναι γκρι αλλα ειμαι πολυ περιεργηνα δω που θα κατασταλαξει εγω εχω μπλε κ ο συζυγος καστανοπρασινα!υπαρχει.περιπτωση να βγουν κ καστανα?

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Anna17 είπε:

Πολλά μπορεί να είναι. Εμένα πχ κλαίει έτσι όταν θέλει να κοιμηθεί κάποιες φορές. Για κάποιο λόγο δεν κοιμάμαι και αρχίζει να κλαίει. Άλλες φορές το κάνει για να φάει. Μπορεί να έχει αέρια. Πολλά μπορεί να είναι. Απλά ήταν η πρώτη φορά και τα έχασες. 

Πολύ γκρίνια και εμείς 2 μέρες τώρα. Εν το μεταξύ το αίμα στην πανα μας αυξάνει και εγώ τα έχω κόψει όλα. Οπότε αύριο πάμε στο γαστρεντερολογο... Για να δούμε. 

Μπορει να θελε να κοιμηθεί η μαζευτήκαμε εκατο ατομα προηγομενως πάνω απ το κεφάλι του κ οπως ειπε η νικολ μπορεί να ηταν too much...κοιμήθηκε πολυ καλα μετα απ αυτο τη νυχτα ηταν μαλλον κουρασμένος...

3 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Το πιθανότερο είναι οτι υπερφόρτωθηκε απο τα ερεθισματα κ ξεσπασε ξαφνικά. Μου το έχει κανει κ μενα. Ξαφνικά ενω παίζουμε επειδη κουράστηκε και του βγηκε ένταση να ξεσπαει σε κλαμματα. Ακριβως οπως το περιεγραψες. Μπορεις να του βάζεις σεσουρ και να τον λικνίζεις εκεινη την ώρα μεχρι να ηρεμησει. Ο εγκεφαλος τους δεν ξερει ακομα πως να διαχειριστει ολο αυτο τον καταιγισμό που δέχονται και το παθαινουν αυτο. Μην ανησυχείς 

Εκει καταλήγω κ εγω μαλλον δεν μορεσε να διαχειριστεί τα πολλα ατομα πανω απ το κεφαλι τ σε συνδυασμό με τη νύστα.....παλι καλα ειναι καλα σμρ δεν μ το εχει ξανακανει.....εριξε καλο υπνο χθες μετα απ αυτο....

3 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Καλημέρα, καλώς όρισες, να σου ζήσει το μωράκι σου. Αν και σπάνιο υπάρχει πιθανότητα να βγει δοντακι τόσο νωρίς ειδικά αν θηλάζεις. 

Εκείνη τη στιγμή ότι είχε φάει? Τι έκανε τη στιγμή που έβαλε τα κλάματα?

Τα χεράκια στο στόμα είναι και αναπτυξιακό. 

Το δάχτυλο το πιπιλισμα του δηλαδή είναι και η άμυνα του στον νέο κόσμο αν τρομάξουν δηλαδή με κάτι η κάτι που δεν τους αρέσει κάνουν αυτό ως παρηγοριά είναι κάτι που έκαναν και στην κοιλίτσα. 

Καλά αποτελέσματα να έχετε κορίτσι μου. Να μας ενημερώσεις. 

Μπράβο το αγόρι το όμορφο. 

Ναι ισως απλα μ κανει εντύπωση πως το χερακι εδω κ λιγες μερες μονίμως στι χερι...το αποδιδω κ στα ουλα γτ μας ειπε η παιδιατρος πως  βλέπει μια μικρη φαγουρα...

15 ώρες πρίν, Anna17 είπε:

Πολλά μπορεί να είναι. Εμένα πχ κλαίει έτσι όταν θέλει να κοιμηθεί κάποιες φορές. Για κάποιο λόγο δεν κοιμάμαι και αρχίζει να κλαίει. Άλλες φορές το κάνει για να φάει. Μπορεί να έχει αέρια. Πολλά μπορεί να είναι. Απλά ήταν η πρώτη φορά και τα έχασες. 

Πολύ γκρίνια και εμείς 2 μέρες τώρα. Εν το μεταξύ το αίμα στην πανα μας αυξάνει και εγώ τα έχω κόψει όλα. Οπότε αύριο πάμε στο γαστρεντερολογο... Για να δούμε. 

Να πατε σε παιδογαστρεντερολογο καλα θα κανετε!!!...το καναμε κ εμεις έκτοτε τα κακακια επανηλθαν στο μουσταρδι χρώμα κ χωρις αιμα.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...