Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Kpp83 είπε:

Η Αλκυόνη βοηθάει επίσης δωρεάν. Εμένα με βοήθησαν πολύ τα μαθήματα θηλασμού που έκανα στο all4baby (Όχι μόνο η Λεζέ όλες οι μαιες του Κέντρου της είναι φοβερές), τα δωρεάν σεμινάρια της nutricia που είναι on line και το σεμινάριο του Ιασώ.

Δεν ξέρω αν έχεις γεννήσει αλλά αν όχι και η προετοιμασία θηλων με βοήθησε. Καθημερινά πρωί βράδυ τρίβεις ένα λεπτό την καθε θηλή σου με μαλακή πετσέτα, 2 εβδομαδες πριν τον τοκετό, ώστε να σκληρύνει και δεν θα τραυματιστεί!

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!

Έχω γεννήσει,ναι.

Να χαίρεσαι το μωράκι σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Kpp83 είπε:

 Πάμε για εμβόλιο σήμερα! Πώς ήταν τα δικά σας μετά το εμβόλιο του 3ου μήνα;

Πωπω μεγάλωσε ο μπουμπουκος!!!!!! Να τον χαίρεσαι μωρέ, σκέφτομαι σήμερα την περίοδο της εγκυμοσύνης που τα λέγαμε στο φόρουμ και πολύ συγκινούμαι. Μπορώ να πω ότι μου έχει λείψει να Είμαι έγκυος χαχαχα

Η @Beboula25 ξέρετε τι κάνει;

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

 Πάμε για εμβόλιο σήμερα! Πώς ήταν τα δικά σας μετά το εμβόλιο του 3ου μήνα;

Εγώ προχθές το έκανα, γενικά ήταν ευδιάθετος κ κάναμε μαζί κ της γαστρεντερίτιδας. Ανέβασε την επόμενη μέρα λίγο πυρετό έως 37,9 του έδωσα αντιπυρετικό, έπεσε κ από τότε δεν ξανά ανέβασε!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 15 λεπτά , Kpp83 είπε:

Μου έκοψε τα γαλακτοκομικά γαμώτο δοκιμαστικά γιατί ο μπέμπης κάνει πολύ υδαρά κακά... Κλαψ λιγμ σνιφ!

Συνήθεια είναι. Εγώ είμαι σε διατροφή 4 μήνες. Έχει στο σούπερ μάρκετ φυτικό τυρί ευλογημένο λέγεται, η ίδια εταιρεία έχει και φυτικό λευκό τυρί. Κάποιο αλλαντικο χωρίς ίχνη δεν έχω βρει ακόμη. Και τώρα που είναι η εποχή τους έχω φτιάξει γλυκό του κουταλιου σταφύλι. Τρώω μια κουταλιά κάθε μέρα. 

Εγώ φαντάσου δεν τρώω πράσινα, αυγα, ψάρια και γαλακτοκομικα. 

  • Ευχαριστώ 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Πότε μπαίνουν τροφές στη διατροφή των μικρων; Όταν μπουν με τον θηλασμό τι γίνεται; ξαφνικά από κάθε λίγο και λιγάκι γάλα πάει πχ 3 φορές τη μερα; τα στήθη Πως ανταποκρίνονται; 


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Πότε μπαίνουν τροφές στη διατροφή των μικρων; Όταν μπουν με τον θηλασμό τι γίνεται; ξαφνικά από κάθε λίγο και λιγάκι γάλα πάει πχ 3 φορές τη μερα; τα στήθη Πως ανταποκρίνονται; 

στον 6ο μηνα μπαινουν οι τροφες μπορει κ 5.5 αναλογα τον παιδιατρο. δεν τρωει μεγαλες ποσοτητες στην αρχη οποτε συμπληρωνεις με θυλασμο. οταν φτασεις στο σημειο να τρωει ενα πιατακι ολοκληρο κ να μην θελει στηθος σιγα σιγα μειωνονται κ οι θηλασμοι. αλλα αυτο περνει λιγο καιρο μπορει ενα μηνα μπορει κ περισσοτερο αναλογα το παιδι. το στηθος βγαζει γαλα οσο το παιδι το ζηταει δεν αλλαζει κατι. οσο θηλαζει τοσο γαλα θα εχεις μεχρι να αποφασισεις εσυ να μην θηλαζει. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kpp83 είπε:

Μου έκοψε τα γαλακτοκομικά γαμώτο δοκιμαστικά γιατί ο μπέμπης κάνει πολύ υδαρά κακά... Κλαψ λιγμ σνιφ!

Υπομονή όταν μπουν οι στερεές λογικά θα σου πει να σταματήσεις... Πρέπει να κάνουμε μερικές "θυσίες" για τα μικρά μας όταν χρειάζεται!!!!!! Όπως είπε κ η Άννα συνήθεια είναι. Εγώ για γλυκό παίρνω μπισκότα digestive που είναι νηστίσιμα κ από πάνω βάζω είτε μέλι είτε μαρμελάδα.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mama16 είπε:

Υπομονή όταν μπουν οι στερεές λογικά θα σου πει να σταματήσεις... Πρέπει να κάνουμε μερικές "θυσίες" για τα μικρά μας όταν χρειάζεται!!!!!! Όπως είπε κ η Άννα συνήθεια είναι. Εγώ για γλυκό παίρνω μπισκότα digestive που είναι νηστίσιμα κ από πάνω βάζω είτε μέλι είτε μαρμελάδα.

Βλεπω κοριτσια η αλλεργια η κ η προληψη παει συννεφο!μελι επιτρεπεται?

Βρε κοριτσια εσας σας μειναν κιλα?εχω γεννησει εδω κ ενα μηνα κ παρολο που χω κοψει τηγανητα γαλακτοκομικα γλυκα δν κατεβαινω γραμμαριο.δν θηλαζω αποκλειστικα κανω μικτη αλλα εχω απογοητευτει παρα πολυ  λες κ ο μεταβολισμος μου με εγκατελειψε θα περιμενω ενα μηνα ακομα κ δεν γλιτωνω τον διαιτολογο!δεν μουρμουραω το μωρο μου να ναι καλα αλλα οσο να πεις η ψυχολογια ειναι καπως κ ριχνω τρελο ξενυχτι!

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, happysmile είπε:

Βλεπω κοριτσια η αλλεργια η κ η προληψη παει συννεφο!μελι επιτρεπεται?

Βρε κοριτσια εσας σας μειναν κιλα?εχω γεννησει εδω κ ενα μηνα κ παρολο που χω κοψει τηγανητα γαλακτοκομικα γλυκα δν κατεβαινω γραμμαριο.δν θηλαζω αποκλειστικα κανω μικτη αλλα εχω απογοητευτει παρα πολυ  λες κ ο μεταβολισμος μου με εγκατελειψε θα περιμενω ενα μηνα ακομα κ δεν γλιτωνω τον διαιτολογο!δεν μουρμουραω το μωρο μου να ναι καλα αλλα οσο να πεις η ψυχολογια ειναι καπως κ ριχνω τρελο ξενυχτι!

Εγώ τρώω τα πάντα με μέτρο  (και μέλι). Με τα κιλά παλεύω και γω..χανω αργά και βασανιστικά!!!!  Έχω αλλα 10 και το χειρότερο είναι η κοιλιά που έχει μεν πέσει αλλά είναι σαν χλαπατσα..  μαλλον θέλει γυμναστική αλλά που Χρόνος!!!

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Πότε μπαίνουν τροφές στη διατροφή των μικρων; Όταν μπουν με τον θηλασμό τι γίνεται; ξαφνικά από κάθε λίγο και λιγάκι γάλα πάει πχ 3 φορές τη μερα; τα στήθη Πως ανταποκρίνονται; 

Εμενα  παιδίατρος μ ειπε πως ισως ξεκινήσουμε εμεις κ απ τον 4ο στεραια γτ εχει αλλεργια στο γαλα μ κ ειμαι κ εγω με αυστηρη διατροφή δυστυχως αλλα ευτυχως αλλαξαν οι κενωσεις τ γινανε πιο νορμάλ απ οτι ηταν πριν...κκμαναμε καλλιεργεια μηπως ηταν καμια λοίμωξη ευτυχως δεν ειναι τπτ μ εφυγε ενα βαρος σμρ...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Εμενα  παιδίατρος μ ειπε πως ισως ξεκινήσουμε εμεις κ απ τον 4ο στεραια γτ εχει αλλεργια στο γαλα μ κ ειμαι κ εγω με αυστηρη διατροφή δυστυχως αλλα ευτυχως αλλαξαν οι κενωσεις τ γινανε πιο νορμάλ απ οτι ηταν πριν...κκμαναμε καλλιεργεια μηπως ηταν καμια λοίμωξη ευτυχως δεν ειναι τπτ μ εφυγε ενα βαρος σμρ...

Ουφ!!!!! Ωραία Ρια μου μπράβο! Υπομονή με τη διατροφή σημασία έχει που είναι καλύτερα ο γιόκας σου:x


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

On 22/8/2019 at 9:39 ΜΜ, Luckystars είπε:

Είναι 2 ημέρες που η μικρή φωνάζει όταν την βάλω στήθος....Ενώ μέχρι προχτές έτρωγε αχόρταγα στήθος και το ζητούσε όσα γεύματα και αν έκανε.....Είμαστε 5η εβδομάδα Μήπως είναι άλμα ή έχει παθει σύγχυση επειδή κάνω μικτή διατροφή;

Ευχαριστώ και πάλι κορίτσι μου!

Σορυ π επεμβαινω αλλα κ εμενα μ το κανει εδω κ μια με 2 εβδ αυτο κ ειμαστε με αποκλειστικό θηλασμό...ανα ποση ωρα το ταιζεις το μπεμπε? Εγω το ταιζα με το ζορι ανα δυωρο... κ μ εκανε το ιδιο τωρα τον αφηνω λιγο παραπανω τον ταιζω ανα τριωρο κ λιγο παραπανω κ ζηταει μονος του...μην το πιέζεις το μωρακι ασε το να ζητησει αυτό το ιδιο...επισης εμενα μ τρωει 3 η 5' κ κλαιει κ δε θελει ν φαει παραπανω ωρα οπως παλια...αν κρίνεις πως στις ζεστες ουτε εμεις εχουμε πολλη ορεξη να φαμε αυτά π ζεσταίνονται 3 φορες πιο πολυ απο μας τι να κανουν τα καημενα...οταν τ ειπα στη παιδιατρο μ ειπε να μην ανησυχώ κ πως τ μωρο τα πρωτα 5 ' παιρνει το 90% κ πως τα πρωτα 5' ειναι κ το γαλα πιο θρεπτικο μονο τα βραδυα κ τα πρωινα μ τρωει πολυυυ καλα κανενα 15λεπτο που ρουφαει καλα...επισης υπαρχει κ το ενδεχόμενο  ΓΟΠ .. σ το κανει σε ολα τα γεύματα?

10 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Πωπω μεγάλωσε ο μπουμπουκος!!!!!! Να τον χαίρεσαι μωρέ, σκέφτομαι σήμερα την περίοδο της εγκυμοσύνης που τα λέγαμε στο φόρουμ και πολύ συγκινούμαι. Μπορώ να πω ότι μου έχει λείψει να Είμαι έγκυος χαχαχα

Η @Beboula25 ξέρετε τι κάνει;

Να πω την αλήθεια μ μου ελειψε κ εμενα η εγκυμοσύνη χαχα θελω ξαναααα χαχα

1 ώρα πρίν, vaso_mpempis είπε:

Ουφ!!!!! Ωραία Ρια μου μπράβο! Υπομονή με τη διατροφή σημασία έχει που είναι καλύτερα ο γιόκας σου:x

Ναι δοξα τον θεο να ηρεμησω κ εγω λιγακι γτ τελευταία πολλα μαζι αλλα σιγα σιγα μπαινουμε σε μια ρεγουλα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...