Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Πήγαμε τελικά. Ο μικρός έχει αλλεργία στην πρωτεινη του δικού μου γάλακτος. Δεν είναι κάτι σοβαρο, ούτε ανησυχητικό. Μου επέτρεψε να ξαναφαω όλα τα τρόφιμα εκτός από γαλακτοκομικά, αυγό, ψάρι και ξηρούς καρπούς. Δεν πιστεύει ότι είναι αλλεργικός και σε αυτά αλλά για να μην το ταλαιπωρούμε με δοκιμές θα τα αποφύγω 1 μήνα ακομη. Και θα μπούμε στις στέρεες 4.5 μηνών. 

Just now, happysmile είπε:

Κοριτσια κουβεντα να γντ,τι χρωμα ματια εχουν τα βρεφακια σας?εμενα του μικρου απτη μεραπιυ γεννηθηκε ειναι γκρι αλλα ειμαι πολυ περιεργηνα δω που θα κατασταλαξει εγω εχω μπλε κ ο συζυγος καστανοπρασινα!υπαρχει.περιπτωση να βγουν κ καστανα?

Ναι υπάρχει. Δεν μας είπες οι γονείς σας τι χρώμα ματιά έχουν. Αν και έχει πιο πολλές πιθανότητες να γίνουν μπλε λόγω του μπαμπά. 

Εμας έχει μπλε. Ο μόνος ανθρωπος με μπλε στην οικογένεια είναι ο πατέρας μου. Αν είναι τόσο τυχερός τι να πω. Περιμένω να γίνει 9 μηνών να δω. 

  • Μου αρέσει 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, happysmile είπε:

Κοριτσια κουβεντα να γντ,τι χρωμα ματια εχουν τα βρεφακια σας?εμενα του μικρου απτη μεραπιυ γεννηθηκε ειναι γκρι αλλα ειμαι πολυ περιεργηνα δω που θα κατασταλαξει εγω εχω μπλε κ ο συζυγος καστανοπρασινα!υπαρχει.περιπτωση να βγουν κ καστανα?

Εμένα έχει γκριζογαλανα. Απ όταν γεννήθηκε άνοιξαν δεν έχουν σκουρινει ακόμα. Θηλαζω αποκλειστικά από την αρχή δεν ξερω αν παίζει ρολο


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Anna17 είπε:

Πήγαμε τελικά. Ο μικρός έχει αλλεργία στην πρωτεινη του δικού μου γάλακτος. Δεν είναι κάτι σοβαρο, ούτε ανησυχητικό. Μου επέτρεψε να ξαναφαω όλα τα τρόφιμα εκτός από γαλακτοκομικά, αυγό, ψάρι και ξηρούς καρπούς. Δεν πιστεύει ότι είναι αλλεργικός και σε αυτά αλλά για να μην το ταλαιπωρούμε με δοκιμές θα τα αποφύγω 1 μήνα ακομη. Και θα μπούμε στις στέρεες 4.5 μηνών. 

Ναι υπάρχει. Δεν μας είπες οι γονείς σας τι χρώμα ματιά έχουν. Αν και έχει πιο πολλές πιθανότητες να γίνουν μπλε λόγω του μπαμπά. 

Εμας έχει μπλε. Ο μόνος ανθρωπος με μπλε στην οικογένεια είναι ο πατέρας μου. Αν είναι τόσο τυχερός τι να πω. Περιμένω να γίνει 9 μηνών να δω. 

Καστανα,τα δικα μου ειναι μπλε εγω πηρα απο γιαγια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, vaso_mpempis είπε:

Σκέφτομαι το όνομα του... τον ρωτάω "Πως σε λένε;" αλλά δεν μου απαντάει!! :-D

Δεν θέλω να τον φωνάζω μπέμπη για πολύ ακόμα :confused:

Ποια τα πιθανά ονόματα?


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Αχαααα Αλέξανδρος Μάρκος Φίλιππος Ορέστης Κωνσταντίνος Στέφανος Χριστόφορος  τα αγαπημένα μου. 

 Ορέστης  και Φίλιππος πολύ ωραια  :wub:


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μαριος ήταν από τα δικα μου αγαπημένα και θα πούμε το μικρό μας. Πρέπει να σκεφτείς αν θες αρχαιοελληνικο Σωκράτης, Περικλής, Ιάσωνας η κλασσικό πχ Νίκος, Αγγελος, Πέτρος, Σταύρος, Βασίλης κτλ. Και μετά να αρχίσεις να ψάχνεις. Έχει πάρα πολλά σαιτ με ονόματα. Εμείς είχαμε δει ένα τέτοιο με τον άντρα μου και έφτιαξε ο καθένας μας μια λίστα με τα ονόματα που μας άρεσαν. Μετά βρήκαμε τα κοινά και καταλήξαμε σε ένα. 

  • Μου αρέσει 2

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 είπε:

Μαριος ήταν από τα δικα μου αγαπημένα και θα πούμε το μικρό μας. Πρέπει να σκεφτείς αν θες αρχαιοελληνικο Σωκράτης, Περικλής, Ιάσωνας η κλασσικό πχ Νίκος, Αγγελος, Πέτρος, Σταύρος, Βασίλης κτλ. Και μετά να αρχίσεις να ψάχνεις. Έχει πάρα πολλά σαιτ με ονόματα. Εμείς είχαμε δει ένα τέτοιο με τον άντρα μου και έφτιαξε ο καθένας μας μια λίστα με τα ονόματα που μας άρεσαν. Μετά βρήκαμε τα κοινά και καταλήξαμε σε ένα. 

Πάρα πολύ ωραία ιδέα ευχαριστώ 


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, happysmile είπε:

Φιλιππο θα πω τον γιο μου,λογω πεθερου!το λατρευω!!

Τέλειο!!!!

3 ώρες πρίν, Anna17 είπε:

Μαριος ήταν από τα δικα μου αγαπημένα και θα πούμε το μικρό μας. Πρέπει να σκεφτείς αν θες αρχαιοελληνικο Σωκράτης, Περικλής, Ιάσωνας η κλασσικό πχ Νίκος, Αγγελος, Πέτρος, Σταύρος, Βασίλης κτλ. Και μετά να αρχίσεις να ψάχνεις. Έχει πάρα πολλά σαιτ με ονόματα. Εμείς είχαμε δει ένα τέτοιο με τον άντρα μου και έφτιαξε ο καθένας μας μια λίστα με τα ονόματα που μας άρεσαν. Μετά βρήκαμε τα κοινά και καταλήξαμε σε ένα. 

Ιάσωνας φοβερό!!!

  • Μου αρέσει 2

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι τέλειο και το Ιασωνας και το Φίλιππος. Λόγω πεθερού θα τον πούμε Κωνσταντίνο που είναι ωραίο αλλά πολύ μεγάλο δυστυχώς

 Στη θάλασσα που άκουγα να φωνάζουν ένα παιδάκι προχτές τα άλλα παιδάκια  μου φάνηκε κάπως... Σε κάθε περίπτωση αν θέλει να το κόψει ας το κάνει μόνος του...

  • Μου αρέσει 2

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

Ναι τέλειο και το Ιασωνας και το Φίλιππος. Λόγω πεθερού θα τον πούμε Κωνσταντίνο που είναι ωραίο αλλά πολύ μεγάλο δυστυχώς

 Στη θάλασσα που άκουγα να φωνάζουν ένα παιδάκι προχτές τα άλλα παιδάκια  μου φάνηκε κάπως... Σε κάθε περίπτωση αν θέλει να το κόψει ας το κάνει μόνος του...

Είναι ωραίο ολόκληρο!!

  • Ευχαριστώ 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...