Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Είναι δύο τα μωρά καλέ ! Το λέω για να μην ανχωθουν Κ άλλες κοπέλες . Στα δίδυμα σχεδόν καμία δεν μπαίνει στο μήνα της .

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, mama16 είπε:

3ον μηνών ηταν 4800. Γεννήθηκε 2460 κ φύγαμε απ' το μαιευτήριο 2300. Στους 2 μήνες ήταν 4200. Ακολουθεί την τελευταία καμπύλη λίγο κάτω. Αν πχ κάποια στιγμή δεν πάρει όσο πρέπει θα πέσει περισσότερο. Εσένα 2 μηνων πόσο ήταν? Εγώ έχω ζυγαριά από την πρώτη κ τον ζυγίζω κάθε μέρα!!! Εμμονή ιδέα μου έχει γίνει ήδη από το πρώτο παιδί!

Τωρα ειναι δυο μηνων στις 16 θα τον κλεισουμε.ενος ηταν 4 κιλα τωρα θα δούμε τον θηλαζω κιολας λιγο αλλα εχει μπουτακια προγουλακι καλα να να ναι μωρα πιο αδυνατα πιο στρουμπουλα δν εχει σημασια υγιη να ναι ολα τα μωρακια μας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, happysmile είπε:

Τωρα ειναι δυο μηνων στις 16 θα τον κλεισουμε.ενος ηταν 4 κιλα τωρα θα δούμε τον θηλαζω κιολας λιγο αλλα εχει μπουτακια προγουλακι καλα να να ναι μωρα πιο αδυνατα πιο στρουμπουλα δν εχει σημασια υγιη να ναι ολα τα μωρακια μας.

Εμένα 1 μηνών ήταν 3400. Εντάξει 4 κιλά καλά ήταν. Πήρε αρκετό. Κ αν τον βλέπεις ήδη με μαγουλακια κλπ σημαίνει ότι βάζει παρά την παλινδρόμηση..θετικό αυτό! Υγεία μωρέ να έχουν όλα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , mama16 είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε??? Πως νιώθετε που καθε μέρα τα μωράκια σας μεγαλώνουν όλο κ περισσότερο?? Είναι 3,5 μηνών κ ήδη συνομιλούμε συνέχεια με φωνουλες κ αγκου. Γελάμε δυνατά κ για ώρα, κάνουμε χαρουλες, γυρνάμε στα πλάγια. Κ σήμερα άρχισε να γυρνάει κ από μπρούμυτα ανάσκελα... Κ το έκανε πολλές φορές!!! :x τώρα μένει να κάνει το αντίστροφο... Μην με παρεξηγείτε που νιώθω τόσο ενθουσιασμένη κ θέλω να τα λέω παντού αλλά αν κ δεύτερη φορά μανούλα κ τα έχω ξανά περάσει αυτά τα στάδια, ενθουσιάζομαι το ίδιο... Κ όπως όλες οι μανουλες για τα παιδιά τους, είμαι κουκουβάγια!!!!

Και πολύ καλά κάνεις!!!!! Αγάπες μου είναι τόσο τέλεια τα μωράκια :wub:

  • Μου αρέσει 2

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

@mama16 δεν ξέρω αν βγάζεις σωστές μετρήσεις με το κάθε μέρα. Γιατί αν έχεις παρατηρήσει ακόμη και εμείς μπορεί να κάνουμε κατακράτηση μια μέρα η να κολλήσει λίγο η ζυγαριά. Όπως είπατε ήδη σημασία έχει να είναι γερά. Στην κατώτατη η πιο ψηλά μην ανησυχείς. Νομίζω η μπέμπα σου τα περνει τα κιλάκια που χρειάζεται.

@happysmile φάε Μοσχαρι, είναι ελάχιστες οι ουσίες που περνάνε μέσα από το γάλα. Από την στιγμή που δεν τρως γαλακτοκομικα, μια μερίδα Μοσχαρι δεν πειράζει πουθενά. Όσο για τα μλ εμένα είναι 3 και πίνει 30 με 50 ml. Και ξέρεις κάτι; να χερεσε που δεν πίνει πολύ. Το κάνει αυθόρμητα για να προφυλαχθει. Γιατί στην παλινδρομηση τα γεύματα πρέπει να είναι μικρά. Εμένα υπάρχουν στιγμές που πίνει κάθε ώρα και άλλες που πεινάει στις 4 ωρες. Δεν τον πίεσα ποτέ να φάει. Απλά κουράζομαι λίγο παραπάνω αν μπορείς να το πεις κούραση γιατί τον ταΐζω συχνά.

Εμένα ο γαστρεντερολογος μου είπε 4.5 μηνών εισαγωγή στις στέρεες. Ο παιδίατρος σου σου το είπε λόγω της αλλεργίας  μάλλον. Πάντως εμένα λογω της αλλεργίας μου το είπε και διευκρινήσεις ότι για να φάμε θα πρέπει να μπορεί να κάθετε με βοήθεια, να κρατάει το κεφάλι μόνος του όρθιο και να δείχνει ενδιαφέρον για το φαγητό. Καλά ενδιαφέρον για το φαΐ εμένα θα δείχνει σίγουρα :razz:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 είπε:

@mama16 δεν ξέρω αν βγάζεις σωστές μετρήσεις με το κάθε μέρα. Γιατί αν έχεις παρατηρήσει ακόμη και εμείς μπορεί να κάνουμε κατακράτηση μια μέρα η να κολλήσει λίγο η ζυγαριά. Όπως είπατε ήδη σημασία έχει να είναι γερά. Στην κατώτατη η πιο ψηλά μην ανησυχείς. Νομίζω η μπέμπα σου τα περνει τα κιλάκια που χρειάζεται.

@happysmile φάε Μοσχαρι, είναι ελάχιστες οι ουσίες που περνάνε μέσα από το γάλα. Από την στιγμή που δεν τρως γαλακτοκομικα, μια μερίδα Μοσχαρι δεν πειράζει πουθενά. Όσο για τα μλ εμένα είναι 3 και πίνει 30 με 50 ml. Και ξέρεις κάτι; να χερεσε που δεν πίνει πολύ. Το κάνει αυθόρμητα για να προφυλαχθει. Γιατί στην παλινδρομηση τα γεύματα πρέπει να είναι μικρά. Εμένα υπάρχουν στιγμές που πίνει κάθε ώρα και άλλες που πεινάει στις 4 ωρες. Δεν τον πίεσα ποτέ να φάει. Απλά κουράζομαι λίγο παραπάνω αν μπορείς να το πεις κούραση γιατί τον ταΐζω συχνά.

Εμένα ο γαστρεντερολογος μου είπε 4.5 μηνών εισαγωγή στις στέρεες. Ο παιδίατρος σου σου το είπε λόγω της αλλεργίας  μάλλον. Πάντως εμένα λογω της αλλεργίας μου το είπε και διευκρινήσεις ότι για να φάμε θα πρέπει να μπορεί να κάθετε με βοήθεια, να κρατάει το κεφάλι μόνος του όρθιο και να δείχνει ενδιαφέρον για το φαγητό. Καλά ενδιαφέρον για το φαΐ εμένα θα δείχνει σίγουρα :razz:

Αρα να μην ανησυχω τωρα παραδειγμα το ηπιε ολο κ τα 90 το πρωι μονο τα 60 απλα ειναι αυτο που λες οτι μπορει στις δυο ωρες μιαμιση να ξαναπεινασει εκει του κανω αλλα 30 εχει τυχει να μ πιει κ 60 μετα απο μιαμιση ωρα εκει τρόμαξα μην τα βγαλει.μπορει κ να μην πεινασει η να χορτασει αν τον βαλω λιγο να θηλασει.λενε οτι βελτιωνεται πολυ η καταστασημε τις στερεες περιμενουμε τοτε λοιπον.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , happysmile είπε:

Κ τα δυο εχει αλλεργια στην πρωτεινη του γαλακτος δινω το allernova που ειναι κ για παλινδρομηση.εγω δεν τρωω γαλακτοκομικα.δεν ξερω αν δεν κανει να φαω κ το μοσχαρι σαν κρεας δνεχω ρωτησει

Δλδ τι βαρος εχει?ποσο επρεπε να ναι δεκαεξι του μηνα εχω ραντεβου εμενα γεννηθηκε 2850 πιστεω ετσι οπως τον πιανω οτι ειναι γυρω στα πεντε κιλα ειναι κ ψηλος δν παιρνω ζυγαρια γτ θα τον ζυγιζω ολη την ωρα.

Γιατί να μην κάνει?


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, happysmile είπε:

Τα χω μπερδεψει λιγο επειδη το μικρο εχει ακκεργια στο αγελαδινο νομιζαοτι δν κανει ιυτε το ξρεας περα απτο γαλα.

Ε δεν νομίζω βρε

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Anna17 είπε:

@mama16 δεν ξέρω αν βγάζεις σωστές μετρήσεις με το κάθε μέρα. Γιατί αν έχεις παρατηρήσει ακόμη και εμείς μπορεί να κάνουμε κατακράτηση μια μέρα η να κολλήσει λίγο η ζυγαριά. Όπως είπατε ήδη σημασία έχει να είναι γερά. Στην κατώτατη η πιο ψηλά μην ανησυχείς. Νομίζω η μπέμπα σου τα περνει τα κιλάκια που χρειάζεται.

@happysmile φάε Μοσχαρι, είναι ελάχιστες οι ουσίες που περνάνε μέσα από το γάλα. Από την στιγμή που δεν τρως γαλακτοκομικα, μια μερίδα Μοσχαρι δεν πειράζει πουθενά. Όσο για τα μλ εμένα είναι 3 και πίνει 30 με 50 ml. Και ξέρεις κάτι; να χερεσε που δεν πίνει πολύ. Το κάνει αυθόρμητα για να προφυλαχθει. Γιατί στην παλινδρομηση τα γεύματα πρέπει να είναι μικρά. Εμένα υπάρχουν στιγμές που πίνει κάθε ώρα και άλλες που πεινάει στις 4 ωρες. Δεν τον πίεσα ποτέ να φάει. Απλά κουράζομαι λίγο παραπάνω αν μπορείς να το πεις κούραση γιατί τον ταΐζω συχνά.

Εμένα ο γαστρεντερολογος μου είπε 4.5 μηνών εισαγωγή στις στέρεες. Ο παιδίατρος σου σου το είπε λόγω της αλλεργίας  μάλλον. Πάντως εμένα λογω της αλλεργίας μου το είπε και διευκρινήσεις ότι για να φάμε θα πρέπει να μπορεί να κάθετε με βοήθεια, να κρατάει το κεφάλι μόνος του όρθιο και να δείχνει ενδιαφέρον για το φαγητό. Καλά ενδιαφέρον για το φαΐ εμένα θα δείχνει σίγουρα :razz:

Καλά εννοείται ότι δεν είναι σωστές οι μετρήσεις καθημερινά.... Αλλά έχω φάει μεγάλο κόλλημα ήδη από την πρώτη μου κόρη κ δεν μπορώ να το ξεκοψω!!! :tongue: Εγώ κορίτσια ξέρω ότι σε περίπτωση μεγάλης αλλεργίας πρέπει να κόβεις γαλακτοκομικά, ψάρια, αυγά κ μοσχάρι ξεκινώντας βέβαια απ' τα γαλακτοκομικά. Αν δεις ότι πάλι υπάρχει θέμα κόβεις κ κάτι άλλο ώσπου να δεις ότι δεν έχει πρόβλημα το μωρό. Αλλά @happysmile αν κόβοντας μόνο γαλακτοκομικά δεν έχει κάποιο θέμα το μωρό δεν χρειάζεται να κόψεις κ τα υπόλοιπα

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι έχει παραγίνει το θέμα με τις αλλεργίες. Οι γιατροί για ψύλλου πηδημα κόβουν τροφές από τη μητέρα. Εγώ 3 μήνες δεν έτρωγα τίποτα πέρα από ρύζι Πατατες και μακαρόνια. Και να φανταστείτε ότι αυτά τα κόψαμε επειδή είχε πονακια ο μικρός, κανένα άλλο συμπτώμα. Στους 2.5 μηνες αποχή τσουπ και το αίμα. Είχε δίκιο ο γαστρεντερολογος περνάνε ίχνη μέσα από το γάλα μας. Στο 1 λίτρο γάλα περνάει 1μλ στο μωρό φανταστείτε. Και άρχισα να τρώω σαν άνθρωπος. Είχα φτάσει στο σημείο να θέλω να αποθηλασω γι αυτό το λόγο. Και όπως μου είπε δεν υπάρχει κανένας λόγος να το κάνω και ας του είπα ότι θηλάζει απόκλειστικα. Για αυτό για σοβαρά προβλήματα καλύτερα ο ειδικός. Άκουγα και εγώ αυτές τις βλακιες για το κρέας, και για τα όσπρια κτλ. Τίποτα δεν τον πείραζε, ήταν ανέτοιμος το γαστρεντερολογικο του και είχε πονους. Ακόμη έχει άλλα πιο λίγους πια. 

@happysmile εγώ δεν θα τον πιεζα. Αν δεν σε ενοχλεί ότι πρέπει να φτιάχνεις μικρά γεύματα 

  • Μου αρέσει 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Anna17 είπε:

Η αλήθεια είναι ότι έχει παραγίνει το θέμα με τις αλλεργίες. Οι γιατροί για ψύλλου πηδημα κόβουν τροφές από τη μητέρα. Εγώ 3 μήνες δεν έτρωγα τίποτα πέρα από ρύζι Πατατες και μακαρόνια. Και να φανταστείτε ότι αυτά τα κόψαμε επειδή είχε πονακια ο μικρός, κανένα άλλο συμπτώμα. Στους 2.5 μηνες αποχή τσουπ και το αίμα. Είχε δίκιο ο γαστρεντερολογος περνάνε ίχνη μέσα από το γάλα μας. Στο 1 λίτρο γάλα περνάει 1μλ στο μωρό φανταστείτε. Και άρχισα να τρώω σαν άνθρωπος. Είχα φτάσει στο σημείο να θέλω να αποθηλασω γι αυτό το λόγο. Και όπως μου είπε δεν υπάρχει κανένας λόγος να το κάνω και ας του είπα ότι θηλάζει απόκλειστικα. Για αυτό για σοβαρά προβλήματα καλύτερα ο ειδικός. Άκουγα και εγώ αυτές τις βλακιες για το κρέας, και για τα όσπρια κτλ. Τίποτα δεν τον πείραζε, ήταν ανέτοιμος το γαστρεντερολογικο του και είχε πονους. Ακόμη έχει άλλα πιο λίγους πια. 

@happysmile εγώ δεν θα τον πιεζα. Αν δεν σε ενοχλεί ότι πρέπει να φτιάχνεις μικρά γεύματα 

Αίμα στα κακακια γιατί είδες? Αφού είχες τα πάντα κομμένα.. Έχεις δίκιο, είναι της μόδας οι θηλάζουσες να κόβουν διάφορα απ' τη διατροφή της κ έτσι δυσκολευόμαστε. Γαλακτοκομικά κ εγώ έχω κομμένα από μόνη μου γιατί είδα ότι κάθε φορά που θαεπινα γάλα η παγωτό ο μικρός έκανε μεγαλύτερες γουλιες από ότι συνήθως. Τώρα για το ότι απαγορεύουν όσπρια κ ντομάτες κ το ένα κ το άλλο δεν το καταλαβαίνω. Δεν μένουν κ πολλές επιλογές για την θηλάζουσα.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τι μ κανετε? Κοριτσια ο έξυπνος ο άντρας  μ ειχε τη φαεινή ιδεα να βγαλε τον μικρο μια βολτα το τετράγωνο του σπιτου τον μικρό κατα τις 5 στα χερια του...τον ειχε στη σκια αλλα ανα διαστηματα ηταν κ λιγάκι στον ηλιο...λετε να παθει κατι καμια ηλιαση...Επειδή μ κοιμαται συχνα μετα τη βόλτα..η θερμοκρασία του πάντως ειναι καλη ειναι κρυος..είμαι υπερβολική????

Link to comment
Share on other sites

Just now, mama16 είπε:

Αίμα στα κακακια γιατί είδες? Αφού είχες τα πάντα κομμένα.. Έχεις δίκιο, είναι της μόδας οι θηλάζουσες να κόβουν διάφορα απ' τη διατροφή της κ έτσι δυσκολευόμαστε. Γαλακτοκομικά κ εγώ έχω κομμένα από μόνη μου γιατί είδα ότι κάθε φορά που θαεπινα γάλα η παγωτό ο μικρός έκανε μεγαλύτερες γουλιες από ότι συνήθως. Τώρα για το ότι απαγορεύουν όσπρια κ ντομάτες κ το ένα κ το άλλο δεν το καταλαβαίνω. Δεν μένουν κ πολλές επιλογές για την θηλάζουσα.

Έχει αλλεργία στην πρωτεινη του δικού μου γάλακτος, του μητρικού. Για αυτό το λόγο θα αρχίσει τις στέρεες λίγο νωρίτερα. Δεν είναι κάτι σοβαρο για το οποίο πρέπει να διακόψω το θηλασμό πάντως. Ομολογώ όμως πως αν δεν είχα πάει σε ειδικό θα είχα αποθηλασει. Δεν θα αντέχα άλλους 4 μήνες στέρηση. 

@Ria@90 αν είχε πάθει ηλίαση δεν θα το είχες καταλάβει ήδη βρε; πίστεψε λίγο περισσότερο στον εαυτό σου και στην κρίση σου. Είμαι σίγουρη ότι είσαι μια υπέροχη μαμά που δεν έχεις ανάγκη να αμφιβάλεις για τίποτα. Όσο για τα μωράκια είναι λίγο παραπάνω ανθεκτικά από όσο νομίζεις. Άνθρωποι είναι και αυτά αλλά λίγο πιο κοντοστουπικα. Αντέχουν :razz:

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω λατρέψει τη διατροφή χωρίς γαλακτοκομικά να είναι καλά η @Anna17 και το ευλογημένο που μου πρότεινε γιατί ένα άλλο που είχα πάρει δεν τρώγεται.

Έχω χάσει 2 κιλά τρώγοντας του σκασμού και έχω πορωθει. Στο μπέμπη δεν έκανε διαφορά αλλά θα συνεχίσω!

Ψάξτε στο pinterest για dairy free συνταγές και θα βρείτε διαμαντάκια :)

Ιδεες:

Αβοκάντο με αβγά ποσε ή με τόνο κ μαϊντανό σε φρυγανισμενο ψωμί.

Overnight oats με γάλα αμυγδάλου μπανάνα και κακάο

Ποπ κορν σπιτικό για σνακ ή και junk φτιαγμένο σε καλαμποκέλαιο.

Smoothies (πήρα κ ωραίο μπλέντερ θα χρειαστεί κ για το μπέμπη)

Νηστίσιμα κουλουρακια πορτοκαλιού 

Ψητο κρέας ή ψάρι με λαχανικά ή σαλάτα

Ασιατικά φαγητό για takeaway ή για το σπίτι (κοτόπουλο με πιπεριές κ μπασματι ή με ανανά κάρυ κ γάλα καρύδας)

και last but not least τρώω καθημερινά ένα κομματάκι από την κάτωθι σοκολατοπιτα που δεν καταλαβαίνεις ότι είναι νηστίσιμη με τίποτα!!!!

Υλικά

  1. 3 1/2 φλυτζάνια αλεύρι για όλες τις χρήσεις
  2. 2 φλυτζάνια ζάχαρη
  3. 2 φλυτζάνια νερό βρύσης
  4. 3 κουταλιές της σούπας ξύδι
  5. 2 βανίλιες
  6. 3/4 φλυτζάνι τσαγιού ελαιόλαδο
  7. 1 κουταλάκι γλυκού σόδα
  8. 6 κουταλιές της σούπας κακάο
  9. 1 κουταλάκι του γλυκού αλάτι
  10. Για το σιρόπι:
  11. 1 ποτήρι νερό
  12. 1 1/2 ποτήρι ζάχαρη
  13. 125 γραμ. κακάο

Εκτέλεση

  1. Ξεκινάμε βάζοντας σε ένα μεγάλο μπολ όλα τα υγρά στοιχεία της σοκολατόπιτας.Δηλαδη το νερό το λάδι το ξύδι.

  2. Στη συνέχεια προσθέτουμε τη σόδα τις βανίλιες το κακάο το αλεύρι το αλάτι και τη ζάχαρη.Τα ανακατεύουμε καλά να ομογενοποιηθει το μείγμα και το βάζουμε σε ένα ταψακι αλουμινίου μιας χρήσης η ένα πυρέξ καλά λαδωμενο.

  3. Ψήνουμε σε προθέρμασμενο φούρνο στους 180 βαθμούς για 40 με 45 λεπτά αναλόγως το φούρνο.

  4. Όσο ψήνεται η σοκολατόπιτα ετοιμάζουμε το σιρόπι μας βάζοντας όλα τα υλικά μας στην κατσαρόλα και τα αφήνουμε να βράσουν για 5λεπτα

  5. Μόλις είναι έτοιμη η σοκολατόπιτα μας αφού έχει κρυώσει ελαφρώς ριχνουμε το σιρόπι ζεστό αφού ανοίξουμε τρυπούλες με το πίσω μέρος μιας κουταλας

 


IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Anna17 είπε:

Έχει αλλεργία στην πρωτεινη του δικού μου γάλακτος, του μητρικού. Για αυτό το λόγο θα αρχίσει τις στέρεες λίγο νωρίτερα. Δεν είναι κάτι σοβαρο για το οποίο πρέπει να διακόψω το θηλασμό πάντως. Ομολογώ όμως πως αν δεν είχα πάει σε ειδικό θα είχα αποθηλασει. Δεν θα αντέχα άλλους 4 μήνες στέρηση. 

@Ria@90 αν είχε πάθει ηλίαση δεν θα το είχες καταλάβει ήδη βρε; πίστεψε λίγο περισσότερο στον εαυτό σου και στην κρίση σου. Είμαι σίγουρη ότι είσαι μια υπέροχη μαμά που δεν έχεις ανάγκη να αμφιβάλεις για τίποτα. Όσο για τα μωράκια είναι λίγο παραπάνω ανθεκτικά από όσο νομίζεις. Άνθρωποι είναι και αυτά αλλά λίγο πιο κοντοστουπικα. Αντέχουν :razz:

Ευχαριστώ πολύ...πες μ λιγο τη δική σ ιστορία περι αλλεργιας κ θηλασμού γτ κ εμεις ενω ήμασταν καλύτερα επιστρέψαμε στις παρσινες κενώσεις με Βλεννη εχω κοψει σχεδον τα πάντα..ισβς τον πείραξε το ταχινι π περιείχε μεσα σογια... η παιδίατρος μ ειχε πει πως 4μιση μηνών ισως ξεκινήσουμε στεραια αν δεν βελτιωθεί η κατασταση.. αλλα εγω θέλω να συνεχισω να θηλάζω μεχρι κ 6 μηνων τουλάχιστον....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...