Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχω καιρό να μπω στο φόρουμ, χαιρετώ τα νέα κορίτσια και εύχομαι τα καλύτερα σε όλες! Είμαι σε προετοιμασία για εμβρυομεταφορα κατεξυγμενων βλαστοκυστεων. Εχω πολλές γνώσεις όσο αφορά το κομμάτι της ωοληψιας, στην εμβρυομεταφορα ειδικά κατεψυγμένων, έχω πολλές απορίες. Για παράδειγμα 2η ημέρα του κύκλου έκανα οιστραδιολη και είναι 67.Θεωρειται υψηλή? Να ακυρώσω τη διαδικασία? Έκανα και υπέρηχο και δεν υπάρχει κύστη. Γενικά δεν έχω καταλάβει τι θέλει προσοχή στην εμβρυομεταφορα. Είναι η τελευταία μου προσπάθεια και δε θέλω να πάω με ο, τι να ναι συνθήκες. 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, mama16 είπε:

Από τη στιγμή που παίρνετε προφυλάξεις είναι πολύ δύσκολο να είσαι.. Προφανώς σου καθυστέρησε λόγω θηλασμού, το είχα πάθει κ εγώ!

Ναι παίρνουμε προφυλάξεις γιατί λόγο αυτών των χαπιών δεν πρέπει να μείνω με τίποτα έγκυος....και είμαι κατά της εκτρωσης και δε θέλω να μείνω έγκυος και να μου πούνε να το ρίξω...το θεωρω μεγάλη αμαρτία.....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Elpida88 είπε:

Καλημέρα σας κοριτσάκια μου γλυκά...τι κάνετε; Πως είναι τα μπουμπουκακια σας; Εμείς ήμαστε 8 μηνών σήμερα και ήμαστε αρκετά ζωηροί....κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι που με απασχολεί; Θηλάζω τον μπεμπουλη αποκλειστικά συν τα φαγητά που έχουν μπει επιπλέον....αδιαθετησα πρωτη φορά όταν ήταν ο μπέμπης 4 μηνων....σήμερα είναι η 7η μέρα καθυστέρησης και τώρα άρχισα να αγχώνομαι γιατί παίρναμε όλες τις προφυλάξεις μια δεν υπήρξε κανενα απρόοπτο... Συμβαίνει όταν θηλάζεις να μην είναι κανονικός ο κύκλος; Σας έχει τυχει;

Αααα εμείς γίναμε χθές !! Ακριβώς 8 μηνών!!!


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Αααα εμείς γίναμε χθές !! Ακριβώς 8 μηνών!!!

Ναι κοπέλα μου μιλούσαμε τότε...απλά είχα καιρό να στείλω γιατί έχω κ τα 2 τα μικρά τωρα Κ δε προλαβαίνω...είμαι στο τρέξιμο....να σου ζήσει το μωράκι σου.....μια μέρα διάφορα έχουμε..εγώ είχα γεννήσει 36+4 ημερών....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Ria@90 είπε:

Κοριτσια ν τι νου κάνετε??πως είστε?? Εμεις παλι με τα κακα θέμα αιμα δε βλεπω αλλα ειναι πρασινα με βλεννη το χω παραπονο γτ εχω κοψει τα παντα σχεδον π μπορει να προκαλουν αλλεργια αλλα προφανως κατι ξεφεύγει π δεν ξερω...ισως το ψωμι απο τν φούρνο να εχει κ γαλα τι να οω δε ξερω...ο μικρος παααρα πολυ ανυσηχος σμρ δεν εχει κοιμηθει πανω απο τεταρτο...κ δως του κούνημα κ νανι νανι...πω πω...επισης εχει βγαλει μια μικρη σα πληγουλα στονκατω χείλος στην ακρη δεν ξερω ανν ειναι γρατζουνιά μιας π εχει νυχακια κ τα εχει ολη μερα στο στόμα η αν ειναι ερπης...δεν εχει κανεις μας ερπη αυτον καιρό αλλα ο αντρας μ γνκ βγάζει κατα καιρούς... λετε να παιζειβκατι τέτοιο?? Ειναι πααρα πολυ μικρο κ ειναι συο κατω χειλος...ρωτησα τη παιδίατρο κ μ ειπε αν βγαλει φουσκάλα να τη καλεσω...

Καλησπερα... σε νοιωθω απόλυτα οσο αφορα την αλλεργια.. ουτε εμενα ειχαν φτιαξει τα κακα του..εγω ομως εβλεπα αιμα συνεχεια.. εσυ αν δν βλεπεις τοτε εισαι σε καλο δρομο.. και απο οσο ξερω απο φουρνο δν κανει να τρως τπτ για τυχον ιχνη.. σογια εχεις κοψει?

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , Sol_10 είπε:

Καλησπερα... σε νοιωθω απόλυτα οσο αφορα την αλλεργια.. ουτε εμενα ειχαν φτιαξει τα κακα του..εγω ομως εβλεπα αιμα συνεχεια.. εσυ αν δν βλεπεις τοτε εισαι σε καλο δρομο.. και απο οσο ξερω απο φουρνο δν κανει να τρως τπτ για τυχον ιχνη.. σογια εχεις κοψει?

Έτρωγα ταχινι αλλα μετα διαπίστωσα πως εχει σογια κ πηρα αλλο ταχινι π δεν ειχε σογια....δεν ξέρω τον εχει πιασει τελευταια εδω κ μια εβδομαδα ενα παραλήρημα δεν κοιμάται πανω απο μισαωρο καθε 1 ωρα ξυπνάει μες τη νύχτα πολυ ανήσυχος....κ στα πιο πολλα γευματα ειναι φουλ ανήσυχος τινάζει ποδια κ κανει κακα παραλληλα...κ κλαιει ειλικρινά  δεν ξερω απο τι μπορει να ναι να μη φτανει το γαλα??η πρωτη ατακα π μ λενε όλοι μ κατεβάζει κ τη ψυχολογια κ νομιζω οντως πως δεν φτανει....η αλλεργια τον κανει να ποναει?βρε κορίτσια τα ματια του κοκκινα απο την νυστα αλλα δε λεει να κοιμηθεί...μηπως τα ουλα?? Εχει μονιμως τα χερια στο στομα κ πολλα πολλαα σαλια...

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Elpida88 είπε:

Ναι κοπέλα μου μιλούσαμε τότε...απλά είχα καιρό να στείλω γιατί έχω κ τα 2 τα μικρά τωρα Κ δε προλαβαίνω...είμαι στο τρέξιμο....να σου ζήσει το μωράκι σου.....μια μέρα διάφορα έχουμε..εγώ είχα γεννήσει 36+4 ημερών....

Ναι αγάπη!!! Να σου ζήσει κι εσένα!!! Εδώ είμαι στο τρέξιμο εγώ με ένα!!


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Έτρωγα ταχινι αλλα μετα διαπίστωσα πως εχει σογια κ πηρα αλλο ταχινι π δεν ειχε σογια....δεν ξέρω τον εχει πιασει τελευταια εδω κ μια εβδομαδα ενα παραλήρημα δεν κοιμάται πανω απο μισαωρο καθε 1 ωρα ξυπνάει μες τη νύχτα πολυ ανήσυχος....κ στα πιο πολλα γευματα ειναι φουλ ανήσυχος τινάζει ποδια κ κανει κακα παραλληλα...κ κλαιει ειλικρινά  δεν ξερω απο τι μπορει να ναι να μη φτανει το γαλα??η πρωτη ατακα π μ λενε όλοι μ κατεβάζει κ τη ψυχολογια κ νομιζω οντως πως δεν φτανει....η αλλεργια τον κανει να ποναει?βρε κορίτσια τα ματια του κοκκινα απο την νυστα αλλα δε λεει να κοιμηθεί...μηπως τα ουλα?? Εχει μονιμως τα χερια στο στομα κ πολλα πολλαα σαλια...

Και εμένα έτσι είναι. Μην ανησυχείς για το γάλα. Εγώ χρειάστηκε να λείψω μες στην εβδομάδα και του έδωσα μπιμπερό. Ε 40 μλ ήπιε. Δεν είναι το γάλα. Και μην σε τρελαίνουν όλοι. Όσο για τα χέρια και εμένα το ίδιο κάνει. Αλλά έχω δοκιμάσει να του δώσω στήθος και αηδιάζει. Άρα τα χέρια θέλει να πιπιλησει. Νομίζω ότι απλά είναι η ηλικία. Μην ξέχνας ότι όλα με το στόμα τα ανακαλύπτουν. Όσο για τα σάλια. Ένα θα σου πάρω τρέχουν από το στόμα του στο χέρι μου και στανε στο πάτωμα. Και οι μπλούζες όλες μουσκιδι. Κάνει και φούσκες με τα σάλια :)

  • Μου αρέσει 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Ναι αγάπη!!! Να σου ζήσει κι εσένα!!! Εδώ είμαι στο τρέξιμο εγώ με ένα!!

Άστα να πάνε κοπέλα μου....προσπαθώ όταν κοιμάται ο μπεμπουλης να παίζω λίγο με τον μεγάλο για να μην νοιώθει ότι τον παραμελώ ....αλλα ειναξ πολύ καλός η ψυχούλα...τον λατρεύει τον μπέμπη και δεν τον ζηλεύει καθόλου....ευτυχώς γιατί θα είχα πιο πολύ τρέξιμο..... περιμένω να τον πάρουν παιδικό αλλά δε μας ειδοποίησαν ακόμα....κρίμα γιατί ήθελε πολύ να πάει και αυτός....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 είπε:

Και εμένα έτσι είναι. Μην ανησυχείς για το γάλα. Εγώ χρειάστηκε να λείψω μες στην εβδομάδα και του έδωσα μπιμπερό. Ε 40 μλ ήπιε. Δεν είναι το γάλα. Και μην σε τρελαίνουν όλοι. Όσο για τα χέρια και εμένα το ίδιο κάνει. Αλλά έχω δοκιμάσει να του δώσω στήθος και αηδιάζει. Άρα τα χέρια θέλει να πιπιλησει. Νομίζω ότι απλά είναι η ηλικία. Μην ξέχνας ότι όλα με το στόμα τα ανακαλύπτουν. Όσο για τα σάλια. Ένα θα σου πάρω τρέχουν από το στόμα του στο χέρι μου και στανε στο πάτωμα. Και οι μπλούζες όλες μουσκιδι. Κάνει και φούσκες με τα σάλια :)

Κ εσεις ετσι δλδ τοσο απαρηγορητο κλαμα κ τοση αυπνια κ γκρίνια??..εμας σημερα ολη μερα παιζει να κοιμήθηκε 3 ωρες κ πολυ λεω??? Απλα με τρελαίνει που δε μπορω να κατλαβω γιατί κλαιει....θελω να τον βοηθησω αλλα δε μπορω...μου φαινεται θα παρω την παιδιατρο τηλέφωνο...δεν ξερω εχουμε τεντωσει κ εγω κ π συζυγος....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Elpida88 είπε:

Άστα να πάνε κοπέλα μου....προσπαθώ όταν κοιμάται ο μπεμπουλης να παίζω λίγο με τον μεγάλο για να μην νοιώθει ότι τον παραμελώ ....αλλα ειναξ πολύ καλός η ψυχούλα...τον λατρεύει τον μπέμπη και δεν τον ζηλεύει καθόλου....ευτυχώς γιατί θα είχα πιο πολύ τρέξιμο..... περιμένω να τον πάρουν παιδικό αλλά δε μας ειδοποίησαν ακόμα....κρίμα γιατί ήθελε πολύ να πάει και αυτός....

Μπράβο μωρέ η ψυχούλα μου. Πόσο χρονών είναι ο πρώτος?

Just now, Ria@90 είπε:

Κ εσεις ετσι δλδ τοσο απαρηγορητο κλαμα κ τοση αυπνια κ γκρίνια??..εμας σημερα ολη μερα παιζει να κοιμήθηκε 3 ωρες κ πολυ λεω??? Απλα με τρελαίνει που δε μπορω να κατλαβω γιατί κλαιει....θελω να τον βοηθησω αλλα δε μπορω...μου φαινεται θα παρω την παιδιατρο τηλέφωνο...δεν ξερω εχουμε τεντωσει κ εγω κ π συζυγος....

Του βαλες σεσουάρ??


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elpida88 είπε:

Άστα να πάνε κοπέλα μου....προσπαθώ όταν κοιμάται ο μπεμπουλης να παίζω λίγο με τον μεγάλο για να μην νοιώθει ότι τον παραμελώ ....αλλα ειναξ πολύ καλός η ψυχούλα...τον λατρεύει τον μπέμπη και δεν τον ζηλεύει καθόλου....ευτυχώς γιατί θα είχα πιο πολύ τρέξιμο..... περιμένω να τον πάρουν παιδικό αλλά δε μας ειδοποίησαν ακόμα....κρίμα γιατί ήθελε πολύ να πάει και αυτός...

Smile είναι 3χρονων ο μεγάλος

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Ria@90 είπε:

Έτρωγα ταχινι αλλα μετα διαπίστωσα πως εχει σογια κ πηρα αλλο ταχινι π δεν ειχε σογια....δεν ξέρω τον εχει πιασει τελευταια εδω κ μια εβδομαδα ενα παραλήρημα δεν κοιμάται πανω απο μισαωρο καθε 1 ωρα ξυπνάει μες τη νύχτα πολυ ανήσυχος....κ στα πιο πολλα γευματα ειναι φουλ ανήσυχος τινάζει ποδια κ κανει κακα παραλληλα...κ κλαιει ειλικρινά  δεν ξερω απο τι μπορει να ναι να μη φτανει το γαλα??η πρωτη ατακα π μ λενε όλοι μ κατεβάζει κ τη ψυχολογια κ νομιζω οντως πως δεν φτανει....η αλλεργια τον κανει να ποναει?βρε κορίτσια τα ματια του κοκκινα απο την νυστα αλλα δε λεει να κοιμηθεί...μηπως τα ουλα?? Εχει μονιμως τα χερια στο στομα κ πολλα πολλαα σαλια...

Αχ βρε αγαπη μου γιατι; κι εμεις έχουμεπαρα πολλα σαλια και πιπιλιζουμε χερια καιμπλουζες αλλα δεν κλαιμε. Μηπως τρωει πολυ και γι αυτόξυπναει;; καθε ποσο τονταιζεις; δεν παιζει να μην έχειςγαλα.. αν θυμαμαι καλα οδευετε στα 7 κιλα κι εσεις!!!!!!! Μηπωςτον ενοχλει τπτ αλλο; πχ η ζεστη; δοκίμασε να τον κανεις βόλτα με μαρσιπο η καροτσι δεν παιζει να μην κοιμηθει πιστευω!!γενικα το κουνημα βοηθαει πολυ εκτος αν οντως πονάειτι να πω... μακαρι να ηρεμησε ο αντρακος σουκαι να κοιμάται!!!! Αγαπη μου μωρε.. η παιδίατροςτι λεει;


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Ria@90 είπε:

Κ εσεις ετσι δλδ τοσο απαρηγορητο κλαμα κ τοση αυπνια κ γκρίνια??..εμας σημερα ολη μερα παιζει να κοιμήθηκε 3 ωρες κ πολυ λεω??? Απλα με τρελαίνει που δε μπορω να κατλαβω γιατί κλαιει....θελω να τον βοηθησω αλλα δε μπορω...μου φαινεται θα παρω την παιδιατρο τηλέφωνο...δεν ξερω εχουμε τεντωσει κ εγω κ π συζυγος....

Μήπως περνάει κανένα άλμα ανάπτυξης κ συμπεριφέρεται έτσι? Αν ναι θα ξανά επανέλθει μην ανησυχεις... Κ εννοείται ότι το γάλα σου φτάνει, όσο του δίνεις τόσο περισσότερο "παράγεις"

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Και εμάς ζορίζεται το βράδυ να κοιμηθεί. Είχε προχθές ενα live session δωρεάν το all4baby με συμβουλο ύπνου. Μου είπε ότι κοιμάται πολύ αργά και 4 μηνών πρέπει να κάνει 1 δεκατιανο κ ένα απογευματινό υπνάκο μισή έως 1 ώρα και ένα 2ωρο μεσημεριανό. Βραδινό ύπνο από τις 7.30! Τους υπνακους τους πετυχαίνει το βράδυ φτάνει 23.00 για να κοιμηθεί και επειδή ζορίζεται κλαίει από την υπερένταση. Προσπαθώ σιγά σιγά να το βελτιώσω....


IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...