Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

1 hour ago, Penny... είπε:

Ρε αγάπη ο ανδρας μου λεει οτθ εγω επειδη ειμαι αγχωμρνη δεβ μπορω να βαλω το μωρό να κοιμηθεί μονο του ο ανδρας μου πιυ το εβακε χθες το βραδυ στην κούνια κοιμηθηκε εγω σήμερα εχω προσπαθησει αλλα δεν κοιμάται παρα μονο επανω μου να ισχυει αυτο που μου λεει

Να σου ζήσει!! Πάντα γερό το μωράκι σας :wub:

Μια χαρά σωστά τα κάνεις όλα να είσαι σίγουρη! Κι εμένα Έτσι ήταν Είναι φυσιολογικό μεγαλώνοντας το μωρό θα αλλάζει.. . Επίσης εσένα σε μυρίζει το μωρό και θέλει αγκαλίτσες γι αυτό στην αρχή είναι πιο δύσκολο στην κούνια Ενώ για τον άντρα σου είναι πιο εύκολο. Εγώ αυτό είχα καταλάβει οπότε υπήρχα στο χώρο λες και με έψαχνε και ήθελε αγκαλιά οτ αν ήταν πιο μικρός... δεν βλέπουν και καλά.. 

Αγάπες μου :wub:

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

13 hours ago, Penny... said:

Ο μικρός μου κοιμαται μετα απο καθε γευμα ενα μισαωρο με μια ωρα το πολύ αλλα εκει που κοιμάται τινάζεται και ξυπνάει ετσι παει μεχρι την νύχτα όπου και την νυχτσ δεν έχει καλο ύπνο εχω αρχισει και ανυσηχω αν είναι φυσιολογικό όλο αυτό...

Είναι πολύ πολύ μικρός ακόμη ο μπέμπης σου. Δεν είναι μόνο ότι πεινάει αλλά ειδικά αν θηλάζει θέλει στήθος για παρηγοριά κ θαλπωρή. Αν δεν θηλάζετε δώσε πιπίλα και τώρα. Αν θηλάζει πρέπει να περιμένει λίγο και να σου δώσει το οκ η παιδίατρος.

Στο βραδινούς ύπνους αν κοιμάται καλύτερα με το σύζυγο ΤΕΛΕΙΑ! Ας αναλάβει να ξεκουραστείς λίγο.

Επίσης στα μαθήματα μας είχαν πει ότι τα μωράκια κοιμούνται πιο εύκολα στην αγκαλιά γιατί φωλιάζει. Ως εκ τούτου ένα ελαφρύ φασκιωμα πιάνει σε κάποια μωρά. (ελαφρύ μην το σφίξεις πολύ το παιδί) ειδικά αν τινάζεται.

Επισης να θυμάσαι ότι το πόδια του μωρού που ακόμα τα μαζεύει κονταραν στη μήτρα σου. Ως εκ τούτου αν το τοποθετήσετε στην άκρη της κούνιας ή του λικνου να ακουμπάει ποδαράκια τα βοηθάει (μας το είχε πει η μαία από τα μαθήματα) στο δικό μας το μπέμπη άρεσε πολύ άν και έσπρωχνε με ότι είχε να έρθει όσο πιο κοντά μου γίνεται στο λίκνο.

Υπομονή απο το 2ο μήνα είναι άλλα παιδάκια!

  • Ευχαριστώ 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Penny... είπε:

Ο μικρός μου κοιμαται μετα απο καθε γευμα ενα μισαωρο με μια ωρα το πολύ αλλα εκει που κοιμάται τινάζεται και ξυπνάει ετσι παει μεχρι την νύχτα όπου και την νυχτσ δεν έχει καλο ύπνο εχω αρχισει και ανυσηχω αν είναι φυσιολογικό όλο αυτό...

Ναι αγάπη φυσιολογικοτατο. Θα υπάρξουν πολλές αλλαγές στον ύπνο του με τον καιρό. 

14 ώρες πρίν, Penny... είπε:

Ρε αγάπη ο ανδρας μου λεει οτθ εγω επειδη ειμαι αγχωμρνη δεβ μπορω να βαλω το μωρό να κοιμηθεί μονο του ο ανδρας μου πιυ το εβακε χθες το βραδυ στην κούνια κοιμηθηκε εγω σήμερα εχω προσπαθησει αλλα δεν κοιμάται παρα μονο επανω μου να ισχυει αυτο που μου λεει

Όχι δεν ισχύει. Απλά εσύ είσαι η ΜΑΜΆ και είναι αλλιώς. 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

FYI την Τρίτη στις 18.30 είδα στο Instagram του all4baby θα έχει δωρεάν ερωτήσεις για το θηλασμό στη συμβουλο. Εγώ στο κέντρο τους είχα κάνει σεμινάρια και είναι πολύ καλή. Ειδικότερα οι νέες μανούλες εκμεταλλευτείτε την ευκαιρία να ρωτήσετε απορίες.


IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μουυυ πηρα της dr brown το ergonomic teether για τα ουλα του μικρού θελω να το χρησιμοποιήσω απλα δεν ξερω πως το αποστείρωνω...πισω γραφει οχι αποστειρωση βρασιμο ...αλλα πλυσιμο με σαπούνι κ ζεστο νερο....τι σαπούνι εννοει ξερει καμια? Γινεται να του το δωσω χωρις αποστειρωση 4 μηνων κ κατι παιδι? .σορυ για την ασχετιλα....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια. Είχε καμια μαμά που το παιδί της είχε δυσκοιλιοτητα με την εισαγωγή στερεάς τροφής? Εμείς έχουμε 2 μήνες κ δν λέει να στρώσει το έντερο. Νερό δίνω αρκετό, τι άλλο να κάνω? 

Πήραμε κι γάλα για δυσκοιλιοτητα αλλά τπτ

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Xrysasid είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Είχε καμια μαμά που το παιδί της είχε δυσκοιλιοτητα με την εισαγωγή στερεάς τροφής? Εμείς έχουμε 2 μήνες κ δν λέει να στρώσει το έντερο. Νερό δίνω αρκετό, τι άλλο να κάνω? 

Πήραμε κι γάλα για δυσκοιλιοτητα αλλά τπτ

 

Ρωτα τον παιδιαρο σου εγω που ειναι σκεψου τριων μηνων επεδη ηταν φουλ δυσκοιλιος βαζω ντουφαλακ ενηλικων 4μλ μια φορα την ημερα στο γαλα του!δεν προκαλει (εθισμο)οπως αλλα τετοια σκευασματα η να το συνηθισει ο οργανισμος του κ φτιαχνει κ την χλωριδα του εντερου!μ χει πει οταν με το καλο μπουμε στερεες στη φρουτοκρεμα λιγο ακτινιδιο κ θα τα κανει μονος του!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, happysmile είπε:

Ρωτα τον παιδιαρο σου εγω που ειναι σκεψου τριων μηνων επεδη ηταν φουλ δυσκοιλιος βαζω ντουφαλακ ενηλικων 4μλ μια φορα την ημερα στο γαλα του!δεν προκαλει (εθισμο)οπως αλλα τετοια σκευασματα η να το συνηθισει ο οργανισμος του κ φτιαχνει κ την χλωριδα του εντερου!μ χει πει οταν με το καλο μπουμε στερεες στη φρουτοκρεμα λιγο ακτινιδιο κ θα τα κανει μονος του

Της. Δίνω ακτινίδιο αλλά δν βλέπω και φως δλδ τα ίδια. Δαμάσκηνο δίνω και σύκο αλλά τπτ. Τώρα μας είπε να πάρει Προβιοτικά μήπως την βοηθήσουν... Τι να πω δ ξέρω 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Xrysasid said:

Της. Δίνω ακτινίδιο αλλά δν βλέπω και φως δλδ τα ίδια. Δαμάσκηνο δίνω και σύκο αλλά τπτ. Τώρα μας είπε να πάρει Προβιοτικά μήπως την βοηθήσουν... Τι να πω δ ξέρω 

Πιστευω τα προβιοτικά θα βοηθήσουν. Εμένα π είμαι ενήλικας με βοήθησαν γτ κάποιες περιόδους είμαι κ γω δυσκοίλια. Εύχομαι περαστικά.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Ria@90 είπε:

Κοριτσια μουυυ πηρα της dr brown το ergonomic teether για τα ουλα του μικρού θελω να το χρησιμοποιήσω απλα δεν ξερω πως το αποστείρωνω...πισω γραφει οχι αποστειρωση βρασιμο ...αλλα πλυσιμο με σαπούνι κ ζεστο νερο....τι σαπούνι εννοει ξερει καμια? Γινεται να του το δωσω χωρις αποστειρωση 4 μηνων κ κατι παιδι? .σορυ για την ασχετιλα....

Ρια μου εμεις έχουμε κόψει την αποστείρωση από τον 3ο. Πλένουμε με proderm  για σκεύη πιπιλες μπιμπερό μασητικά κλπ απλά μου έχει πει μεχρι να τα ξαναχρησιμοποιω να τα βάζω ψυγείο τα μπιμπερο

Just now, Kpp83 είπε:

Αυτό το καταραμένο εμβόλιο του πνευμονιοκοκου το τσακιζει το αγοράκι μου... :sad:

Ωχ αλήθεια;;; Κάνατε πυρετο;;;


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Xrysasid είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Είχε καμια μαμά που το παιδί της είχε δυσκοιλιοτητα με την εισαγωγή στερεάς τροφής? Εμείς έχουμε 2 μήνες κ δν λέει να στρώσει το έντερο. Νερό δίνω αρκετό, τι άλλο να κάνω? 

Πήραμε κι γάλα για δυσκοιλιοτητα αλλά τπτ

 

Εμένα την εσφιγγε το καρότο κ η μπανάνα. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σος ξυπνησε το μωρο με τσιμπλα στο εβα ματι το οποιο εθναι συνεχεια δακρυσμενο απτο πρωι κ κολλησαν οι βλεφαριδες μεταξυ τουςκ δν μπορουσε να το ανοιξει τι να κανω?το καθαρισα με φυσιολογικο ορο κ αποστειεωμενη γαζα παλι βγαζει ομως!

Link to comment
Share on other sites

Just now, happysmile είπε:

Κορίτσια σος ξυπνησε το μωρο με τσιμπλα στο εβα ματι το οποιο εθναι συνεχεια δακρυσμενο απτο πρωι κ κολλησαν οι βλεφαριδες μεταξυ τουςκ δν μπορουσε να το ανοιξει τι να κανω?το καθαρισα με φυσιολογικο ορο κ αποστειεωμενη γαζα παλι βγαζει ομως!

Βράσε χαμομήλι και κάνε πλυσεις με γαζουλα μια για κάθε μάτι και προς τη μια πλευρά.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Kpp83 είπε:

Αυτό το καταραμένο εμβόλιο του πνευμονιοκοκου το τσακιζει το αγοράκι μου... :sad:

Και εμένα τα ίδια. Τώρα στο χρονο ξανά θα το κάνουμε και δν θέλω να το σκέφτομαι. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...