Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, Smile89 είπε:

Από δύο μηνων ξεκίνησε 6-7 ώρες κ σιγά σιγά το αύξανε. Τώρα κλεισμένους εννιά σήμερα κοιμάται 10-11 ώρες σερί. Απλά το βράδυ ίσως νιαουρισει λίγο για πιπιλα. Όταν ήταν εκεί τριών μηνών ξύπνησε κ αντί για γάλα της έβαλα πιπίλα κ αυτο ήταν δεν ξανά φάγαμε βράδυ. Ότι ξενύχτι μου χέι κάνει είναι λόγω δοντιών η άλματος. 

6ωρα Έχουμε κάνει κι εμείς τώρα δυο μέρες αλλά είναι 8-2 δυστυχώς!! Αφού σκέφτομαι να τον ξυπνάω στις 12 Μήπως κάνει κάνα σερί Μέχρι το πρωί αλλά δεν θέλω να τον ξυπνάω ρε γαμωτο!!!!

Καλημέρα 


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, vaso_mpempis είπε:

6ωρα Έχουμε κάνει κι εμείς τώρα δυο μέρες αλλά είναι 8-2 δυστυχώς!! Αφού σκέφτομαι να τον ξυπνάω στις 12 Μήπως κάνει κάνα σερί Μέχρι το πρωί αλλά δεν θέλω να τον ξυπνάω ρε γαμωτο!!!!

Καλημέρα 

δεν κανει να τον ξυπνας θα το βρει το προγραμμα μονος του ως τοτε υπομονη.  αλλα μην ανησυχεις καποια στιγμη το βρισκουν το προγραμμα τους

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

6ωρα Έχουμε κάνει κι εμείς τώρα δυο μέρες αλλά είναι 8-2 δυστυχώς!! Αφού σκέφτομαι να τον ξυπνάω στις 12 Μήπως κάνει κάνα σερί Μέχρι το πρωί αλλά δεν θέλω να τον ξυπνάω ρε γαμωτο!!!!

Καλημέρα 

Θα το αλλάξει μόνος του το πρόγραμμα θα δεις θα κοιμάται πιο αργά από τις 8. 

Just now, Anna17 είπε:

@Kpp83 περαστικά μωρέ. Δράμα είναι να είσαι άρρωστη και να φοβάσαι και για το μωρό.

@Smile89 μακάρι να ήταν όλα τα μωράκια το ίδιο. Και εγώ δίνω πιπίλα αλλά μόλις απόκοιμηθεί για τα καλά την αφήνει και πέφτει και στις 2 ώρες ξυπνάει. Και πιπίλα να του δώσω την φτύνει γιατί θέλει να φάει. Μακάρι να είναι πάντα καλοβολο το μωράκι σου. 

Ναι φυσικά είναι στο μωρό. 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

6ωρα Έχουμε κάνει κι εμείς τώρα δυο μέρες αλλά είναι 8-2 δυστυχώς!! Αφού σκέφτομαι να τον ξυπνάω στις 12 Μήπως κάνει κάνα σερί Μέχρι το πρωί αλλά δεν θέλω να τον ξυπνάω ρε γαμωτο!!!!

Καλημέρα 

Βασω μου κ μενα τα ιδια κοιμαται απτις εφτα ξυπνα στις 12κ μετα στις 3η4 κ 6η7!χτες βραδυ ομως εδωσε ρεστα τον ενοχλουν πολυ τα ουλα του στις 16κλεινει 3μηνων!ολο το βραδυ το χερι στο στομα κ το πρωι αφου δν κοιμοταν γαριδα το ματι του λεω ξαναγυρισαμε στον πρωτο μηνα τι γντ!εγω που δοκιμασα να τον ξυπνησω να φαειμπας κ κοιμηθει παραπανω τζιφος ξαναξυπνησε τις ιδιες ωρες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ βρε κορίτσια. Έχει 10ακια ελπίζω να τελειώσει εκεί το κακό.

Και εγώ όπως η @Smile89ξεκίνησα την πιπίλα 2 μηνών κ έκοψα τους πράσινους θηλασμός. Τρώει στις 21.00 και κοιμάται καμία ώρα μετά. Ξυπνάει γύρω στις 3 για πιπίλα και μετά γύρω στις 5.30 με 6 για φαγητό και ξανακοιμαται έως τις 7.00 που ξυπνάει πλέον μαζί με τον άντρα μου.


IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, happysmile είπε:

Βασω μου κ μενα τα ιδια κοιμαται απτις εφτα ξυπνα στις 12κ μετα στις 3η4 κ 6η7!χτες βραδυ ομως εδωσε ρεστα τον ενοχλουν πολυ τα ουλα του στις 16κλεινει 3μηνων!ολο το βραδυ το χερι στο στομα κ το πρωι αφου δν κοιμοταν γαριδα το ματι του λεω ξαναγυρισαμε στον πρωτο μηνα τι γντ!εγω που δοκιμασα να τον ξυπνησω να φαειμπας κ κοιμηθει παραπανω τζιφος ξαναξυπνησε τις ιδιες ωρες!

Κι εμένα με τα ούλα χαμός!!! Αλλά με έσωσε η πιπίλα τον ηρεμεί πολύ Και τον κοιμιζει!

Κορίτσια εσας Πότε γύρισαν τα μωρά σας; εμένα τπτ ακόμα.. .

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια...ο.μικρούλης μας εχει ταραξει στη γκρίνια αυτόν τον καιρο αγκαλιά δε θελει κατωω δε θελει... με τπτ δεν ειναι ευχαριστημένος τρωει 5λεπτα μετα γκρινιαζει κουνιεται ολη την ωρα κανει το ανασκελα μπρουμιτα κ μετα γκρινιαζει μετα τον βαζω ανασκελα ξανα μανα τα ιδια..εχει γινει υπερβολικα ατακτος κ γκρινιάρης....καταλαβαινω οκ ισως είναι απ το αλμα ανάπτυξης αλλα τοσοοοο πολυ ρε κοριτσια?? Ποσο κραταει αυτό??ειναι κ τα ουλα του ενα θεμα..μ αυτα κ με εκεινα με αθτη τη γκρινια βαζει σα χελωνα κιλα εχουμε κολλησει γυρω στα 7400..αλλα ρε κοριτσια σαν κιλα νορμαλ αλλα αμ τον δειτε δεν του φαινεται ...ειναι ψηλος ισως κ για αυτο....τι να πω...τωρα 4μιση μηνών  σε μισο μηνα μαλλον ξεκιναμε κ τος σταιρες τροφες αλλο κ αυτο μα δω πως θα το δεχτει εχβ ακουσει πως δεν το δέχονται καλα ολα τα μωρακια....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Καλημέρα κοριτσια...ο.μικρούλης μας εχει ταραξει στη γκρίνια αυτόν τον καιρο αγκαλιά δε θελει κατωω δε θελει... με τπτ δεν ειναι ευχαριστημένος τρωει 5λεπτα μετα γκρινιαζει κουνιεται ολη την ωρα κανει το ανασκελα μπρουμιτα κ μετα γκρινιαζει μετα τον βαζω ανασκελα ξανα μανα τα ιδια..εχει γινει υπερβολικα ατακτος κ γκρινιάρης....καταλαβαινω οκ ισως είναι απ το αλμα ανάπτυξης αλλα τοσοοοο πολυ ρε κοριτσια?? Ποσο κραταει αυτό??ειναι κ τα ουλα του ενα θεμα..μ αυτα κ με εκεινα με αθτη τη γκρινια βαζει σα χελωνα κιλα εχουμε κολλησει γυρω στα 7400..αλλα ρε κοριτσια σαν κιλα νορμαλ αλλα αμ τον δειτε δεν του φαινεται ...ειναι ψηλος ισως κ για αυτο....τι να πω...τωρα 4μιση μηνών  σε μισο μηνα μαλλον ξεκιναμε κ τος σταιρες τροφες αλλο κ αυτο μα δω πως θα το δεχτει εχβ ακουσει πως δεν το δέχονται καλα ολα τα μωρακια....

Καλημέρα Ρία μου,

να τον χαίρεσαι!!!!!! :wub: Ίσως να δοκίμαζες πιπίλα, εμένα με έσωσε!! Ο δικός μου ακόμα δεν γύρισε αν και θεριό χαχαχαχα Κι εμείς αυτόν τον μήνα δεν βάλαμε πολύ. 7200 τον προηγούμενο και τώρα είναι 7800 αλλά μου φαίνεται ότι έχει μεγαλώσει πολύ!!!! έχει αλλάξει πάρα πολύ από τον περασμένο μήνα, το πιο τέλειο είναι που μιλάει όλη την ώρα μπουρ μπουρ μπουρ 

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Καλημέρα Ρία μου,

να τον χαίρεσαι!!!!!! :wub: Ίσως να δοκίμαζες πιπίλα, εμένα με έσωσε!! Ο δικός μου ακόμα δεν γύρισε αν και θεριό χαχαχαχα Κι εμείς αυτόν τον μήνα δεν βάλαμε πολύ. 7200 τον προηγούμενο και τώρα είναι 7800 αλλά μου φαίνεται ότι έχει μεγαλώσει πολύ!!!! έχει αλλάξει πάρα πολύ από τον περασμένο μήνα, το πιο τέλειο είναι που μιλάει όλη την ώρα μπουρ μπουρ μπουρ 

Ρε συ με τη πιπιλα είναι με τις φασεις του μια στιγμη θα τη παρει την αλλη οχι...το μετανιώνω πό δεν τον εμαθα νωριτερα σε μπιμπερο κ πιπιλα...ναι κ ο δικος μας φαινεται πως μεγάλωσε άλλαξε...ψηλώνει απλα τα μπουτάκια του δεν ειναι τοοοσο τσουπωτα οσο ηταν...ισως επειδή ψηλώνει...ρε συ δε βαζει κωλο κστω ολο κουνιέται ασε π μεσα σττη μερα δε κοιμάται παμω απο 2 ωρες ολα μαζι....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Ρε συ με τη πιπιλα είναι με τις φασεις του μια στιγμη θα τη παρει την αλλη οχι...το μετανιώνω πό δεν τον εμαθα νωριτερα σε μπιμπερο κ πιπιλα...ναι κ ο δικος μας φαινεται πως μεγάλωσε άλλαξε...ψηλώνει απλα τα μπουτάκια του δεν ειναι τοοοσο τσουπωτα οσο ηταν...ισως επειδή ψηλώνει...ρε συ δε βαζει κωλο κστω ολο κουνιέται ασε π μεσα σττη μερα δε κοιμάται παμω απο 2 ωρες ολα μαζι....

Κι εμένα τη μέρα δεν κοιμάται πολύ.  Αχ μεγαλωνουν τα ζουζουνια!!!!!!!!! Συντομα θα τα κυνηγάμε 

Κορίτσια σοκ! Μας έφεραν κάτι σοκολατάκια σπίτια και γουρουνιασα έφαγα αρκετά και τώρα ένα θα ότι είχαν κονιάκ μέσα. Λέτε να τον πειράξει;;;;;;; Έχω στεναχωρηθεί πολύ 

  • Λυπημένη/-ος 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, vaso_mpempis said:

Κι εμένα τη μέρα δεν κοιμάται πολύ.  Αχ μεγαλωνουν τα ζουζουνια!!!!!!!!! Συντομα θα τα κυνηγάμε 

Κορίτσια σοκ! Μας έφεραν κάτι σοκολατάκια σπίτια και γουρουνιασα έφαγα αρκετά και τώρα ένα θα ότι είχαν κονιάκ μέσα. Λέτε να τον πειράξει;;;;;;; Έχω στεναχωρηθεί πολύ 

Καλέ χαλάρωσε είναι ελάχιστη η ποσότητα! Επίσης από 4 μηνών κ μετά δεν είναι τόσο ευαίσθητα στο αλκοόλ.

Δεν ειπαμε να το παρακανεις αλλα να και βιβλιογραφία:

Medical opinion

Dr. Jack Newman MD, FRCPC and Thomas W. Hale, R.Ph. Ph.D both believe that a mother can drink some alcohol and continue breastfeeding as she normally does. Dr. Jack Newman says this in his handout More Breastfeeding Myths: “Reasonable alcohol intake should not be discouraged at all. As is the case with most drugs, very little alcohol comes out in the milk. The mother can take some alcohol and continue breastfeeding as she normally does. Prohibiting alcohol is another way we make life unnecessarily restrictive for nursing mothers.”


IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλέ χαλάρωσε είναι ελάχιστη η ποσότητα! Επίσης από 4 μηνών κ μετά δεν είναι τόσο ευαίσθητα στο αλκοόλ.

Δεν ειπαμε να το παρακανεις αλλα να και βιβλιογραφία:

Medical opinion
Dr. Jack Newman MD, FRCPC and Thomas W. Hale, R.Ph. Ph.D both believe that a mother can drink some alcohol and continue breastfeeding as she normally does. Dr. Jack Newman says this in his handout More Breastfeeding Myths: “Reasonable alcohol intake should not be discouraged at all. As is the case with most drugs, very little alcohol comes out in the milk. The mother can take some alcohol and continue breastfeeding as she normally does. Prohibiting alcohol is another way we make life unnecessarily restrictive for nursing mothers.”

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Κι εμένα τη μέρα δεν κοιμάται πολύ.  Αχ μεγαλωνουν τα ζουζουνια!!!!!!!!! Συντομα θα τα κυνηγάμε 

Κορίτσια σοκ! Μας έφεραν κάτι σοκολατάκια σπίτια και γουρουνιασα έφαγα αρκετά και τώρα ένα θα ότι είχαν κονιάκ μέσα. Λέτε να τον πειράξει;;;;;;; Έχω στεναχωρηθεί πολύ 

καλε σιγα την ποσοτητα που βαζουν στα σοκολατακια. μην τρελαθουμε κιολας 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

καλε σιγα την ποσοτητα που βαζουν στα σοκολατακια. μην τρελαθουμε κιολας 

 

Just now, Kpp83 είπε:

Καλέ χαλάρωσε είναι ελάχιστη η ποσότητα! Επίσης από 4 μηνών κ μετά δεν είναι τόσο ευαίσθητα στο αλκοόλ.

Δεν ειπαμε να το παρακανεις αλλα να και βιβλιογραφία:

Medical opinion
Dr. Jack Newman MD, FRCPC and Thomas W. Hale, R.Ph. Ph.D both believe that a mother can drink some alcohol and continue breastfeeding as she normally does. Dr. Jack Newman says this in his handout More Breastfeeding Myths: “Reasonable alcohol intake should not be discouraged at all. As is the case with most drugs, very little alcohol comes out in the milk. The mother can take some alcohol and continue breastfeeding as she normally does. Prohibiting alcohol is another way we make life unnecessarily restrictive for nursing mothers.”

λετε ε; θενξ

μαλλον υπερβαλλω δεν ξερω τι μ επιασε αγχωθηκα

  • Χαχα 2

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω τη συνέντευξη στη Μελέτη και έχω βουρκώσει. Εξαιρετικά δύσκολο πράγμα οι εξωσωματικές και μπράβο στις μανούλες που το πέρασαν.

Επίσης με έβαλε σε σκέψεις γιατί θα ήθελα πολύ ένα δεύτερο παιδί αλλά δεν παίζει άμεσα και σε 3 χρόνια που θα μπορέσω πάλι θεωρητικα λόγω δουλειάς θα είμαι 39!   

  • Μου αρέσει 2

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...