Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια σος θελω τη συμβουλη σας για κατι...το μωράκι μας συντομα θα γινει 5 μηνων κ σημερα διαπίστωσε ο αντρας μ πως εβγαλε ερπη ο ιδιος...διαβασα στο ίντερνετ διάφορα κ εχω πανικοβληθεί..ξερετε τιποτα πνω στο θεμα ποσο επικίνδυνο είναι αν μεταδοθει στο μωρο?

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Ria@90 είπε:

Κοριτσια σος θελω τη συμβουλη σας για κατι...το μωράκι μας συντομα θα γινει 5 μηνων κ σημερα διαπίστωσε ο αντρας μ πως εβγαλε ερπη ο ιδιος...διαβασα στο ίντερνετ διάφορα κ εχω πανικοβληθεί..ξερετε τιποτα πνω στο θεμα ποσο επικίνδυνο είναι αν μεταδοθει στο μωρο?

Γεια σου ρια μου. Μη σκέφτεσαι τι θα πάθει αν μεταδοθεί απλα προσέξτε να μην μεταδοθεί.

Αν κολλήσει θα σου πει ο παιδίατρος. Περαστικά σας εύχομαι 

Κατά τα αλλα τι κάνει ο μικρουλης;; Είναι καλα;


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

19 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Γεια σου ρια μου. Μη σκέφτεσαι τι θα πάθει αν μεταδοθεί απλα προσέξτε να μην μεταδοθεί.

Αν κολλήσει θα σου πει ο παιδίατρος. Περαστικά σας εύχομαι 

Κατά τα αλλα τι κάνει ο μικρουλης;; Είναι καλα;

Ναι σωστα προσέχουμε ετσι κ αλλιως πολυ..καλα ειναι ξεκινήσαμε σταιρεες κ του αρέσει πολυυυυυ ξετρελαθηκε με το κολοκυθάκι.....εσεις τι κανετε???

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου εχω κ φρικαρει κ θελω νανα το μοιραστω μαζι σας εχω μια φιλη που εχω βαρεθει να ακουω οτι ο παιδιατρος της εδωσε συγχαρητηρια επειδη θηλαζει αποκλειστικα κ το μωρο της ειναι αψογα κ δεν επαθε ουτε παλινδρομηση ουτε κολλικους επειδη το θηλαζει αυτο ειναι το δευτερο μωρο της.το πρωτο της παιδι που ναι κοντα τεσσαρων  ειναι τελειως παραμελημένο με βρωμικα ρουχα ξεραμενα φαγητα στο προσωπο δεν μιλαει δεν κανει προτασεις δεν τρωει μονο αλεσμενα γτ κανενας δεν ασχολειται μαζί του κ οταν μου ξανα περιφανευτηκε για το ποσο τελεια ειναι της ειπα πως σημασια δεν εχει μονο το γάλα αλλα η ανατροφη του παιδιου για να λεμε οτι ισως ειμαστε καλοι γονεις,δηλαδη οι υπολοιπες κοινες μαμαδες οπως εγω που δεν καταφερα να θηλασω αποκλειστικα κ έδωσα ΞΕΝΟ γαλα στο μωρο μ κ ετυχε να εχει κ παλινδρομηση να πεσω στην πυρα?εννεοται οτι μητρικο ειναι οτι καλυτερο για το μωρο αλλα παθαινουν κατι με το ξενο γαλα?τι μυαλα ειναι αυτα που κουβαλανε μερικοι δν μπορω να καταλαβω οπως η μαια που φερα στο σπιτι που μου πε απεξω απεξω οτι πολλοι ανθρωποι που επιναν ξενο γαλα επαθαν καρκινο σε λεχωνα τωρα ακου κουβεντα κ της λεω κ ο ξαδερφος μ που θηλαζε εφυγε στα 40 του τι μ λες τωρα κ γω με ξενο γαλα μεγαλωσα θα αρρωστησω?κ τα αλλαζε μετα..

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, happysmile είπε:

Κοριτσια μου εχω κ φρικαρει κ θελω νανα το μοιραστω μαζι σας εχω μια φιλη που εχω βαρεθει να ακουω οτι ο παιδιατρος της εδωσε συγχαρητηρια επειδη θηλαζει αποκλειστικα κ το μωρο της ειναι αψογα κ δεν επαθε ουτε παλινδρομηση ουτε κολλικους επειδη το θηλαζει αυτο ειναι το δευτερο μωρο της.το πρωτο της παιδι που ναι κοντα τεσσαρων  ειναι τελειως παραμελημένο με βρωμικα ρουχα ξεραμενα φαγητα στο προσωπο δεν μιλαει δεν κανει προτασεις δεν τρωει μονο αλεσμενα γτ κανενας δεν ασχολειται μαζί του κ οταν μου ξανα περιφανευτηκε για το ποσο τελεια ειναι της ειπα πως σημασια δεν εχει μονο το γάλα αλλα η ανατροφη του παιδιου για να λεμε οτι ισως ειμαστε καλοι γονεις,δηλαδη οι υπολοιπες κοινες μαμαδες οπως εγω που δεν καταφερα να θηλασω αποκλειστικα κ έδωσα ΞΕΝΟ γαλα στο μωρο μ κ ετυχε να εχει κ παλινδρομηση να πεσω στην πυρα?εννεοται οτι μητρικο ειναι οτι καλυτερο για το μωρο αλλα παθαινουν κατι με το ξενο γαλα?τι μυαλα ειναι αυτα που κουβαλανε μερικοι δν μπορω να καταλαβω οπως η μαια που φερα στο σπιτι που μου πε απεξω απεξω οτι πολλοι ανθρωποι που επιναν ξενο γαλα επαθαν καρκινο σε λεχωνα τωρα ακου κουβεντα κ της λεω κ ο ξαδερφος μ που θηλαζε εφυγε στα 40 του τι μ λες τωρα κ γω με ξενο γαλα μεγαλωσα θα αρρωστησω?κ τα αλλαζε μετα..

Εχεις απολυτο δικιο σημσια δεν εχει αν θηλάζεις η όχι αλλα να ναι καλα η μητέρα ωστε να προσφέρει αγάπη κ ζεστασιά στο μωρο...ειχα μια τετοια συζήτηση με την μαια π φώναξα η οποια μ εθεσε 2 ερωτήσεις επειδη θηλαζω κ εγω αποκλειστικά...τι είναι προτιμότερο μητέρα π θηλάζει αλλα δε δίνει σημασία στο μωρο της ενω το θηλαζει? η μητέρα π δινει ξενο κ όταν το παιδι της τρωει είναι απο πανω κ το ενθαρρύνει κ το αγαπαει κ τ δίνει σημασια κ ζεστασια....το θεμα δεν είναι να θηλάζεις το θεμα είναι  ο τροπος απέναντι στο παιδι σου....απορώπως εν ετη 2019 υπάρχουν ακόμη τετοιοι στενομυαλοι άνθρωποι!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, happysmile είπε:

Κοριτσια μου εχω κ φρικαρει κ θελω νανα το μοιραστω μαζι σας εχω μια φιλη που εχω βαρεθει να ακουω οτι ο παιδιατρος της εδωσε συγχαρητηρια επειδη θηλαζει αποκλειστικα κ το μωρο της ειναι αψογα κ δεν επαθε ουτε παλινδρομηση ουτε κολλικους επειδη το θηλαζει αυτο ειναι το δευτερο μωρο της.το πρωτο της παιδι που ναι κοντα τεσσαρων  ειναι τελειως παραμελημένο με βρωμικα ρουχα ξεραμενα φαγητα στο προσωπο δεν μιλαει δεν κανει προτασεις δεν τρωει μονο αλεσμενα γτ κανενας δεν ασχολειται μαζί του κ οταν μου ξανα περιφανευτηκε για το ποσο τελεια ειναι της ειπα πως σημασια δεν εχει μονο το γάλα αλλα η ανατροφη του παιδιου για να λεμε οτι ισως ειμαστε καλοι γονεις,δηλαδη οι υπολοιπες κοινες μαμαδες οπως εγω που δεν καταφερα να θηλασω αποκλειστικα κ έδωσα ΞΕΝΟ γαλα στο μωρο μ κ ετυχε να εχει κ παλινδρομηση να πεσω στην πυρα?εννεοται οτι μητρικο ειναι οτι καλυτερο για το μωρο αλλα παθαινουν κατι με το ξενο γαλα?τι μυαλα ειναι αυτα που κουβαλανε μερικοι δν μπορω να καταλαβω οπως η μαια που φερα στο σπιτι που μου πε απεξω απεξω οτι πολλοι ανθρωποι που επιναν ξενο γαλα επαθαν καρκινο σε λεχωνα τωρα ακου κουβεντα κ της λεω κ ο ξαδερφος μ που θηλαζε εφυγε στα 40 του τι μ λες τωρα κ γω με ξενο γαλα μεγαλωσα θα αρρωστησω?κ τα αλλαζε μετα..

Τι άλλο θα ακούσουμε!!! Αν είναι δυνατόν!! Όλα αυτα είναι απλά βλακείες και μην ασχολείσαι.. 

Ας κάνει κάθε μαμα ότι καλύτερο μπορεί για το μωρό της και ως εκεί και δεν έχει λόγο να δώσει αναφορά σε κανέναν ..  νευριασα συγγνώμη 

Φιλιά στο μπουμπούκι σου 

Just now, Ria@90 είπε:

Ναι σωστα προσέχουμε ετσι κ αλλιως πολυ..καλα ειναι ξεκινήσαμε σταιρεες κ του αρέσει πολυυυυυ ξετρελαθηκε με το κολοκυθάκι.....εσεις τι κανετε???

Κι εμείς πολύ Καλά!! Δεν έχουμε αρχίσει τροφές ακόμα τέλος του μήνα λογικά. Είναι απίστευτο Πως πέρασαν σχεδόν 5 μήνες και τα μωρα μας πλέον είναι παιδάκια και επικοινωνούν!!!! 

Μας τον φάγανε κάτι κουνούπια τις προάλλες και έχω συεναχωρηθει ελπίζω να μην μείνουν σημάδια :-(


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Τι άλλο θα ακούσουμε!!! Αν είναι δυνατόν!! Όλα αυτα είναι απλά βλακείες και μην ασχολείσαι.. 

Ας κάνει κάθε μαμα ότι καλύτερο μπορεί για το μωρό της και ως εκεί και δεν έχει λόγο να δώσει αναφορά σε κανέναν ..  νευριασα συγγνώμη 

Φιλιά στο μπουμπούκι σου 

Κι εμείς πολύ Καλά!! Δεν έχουμε αρχίσει τροφές ακόμα τέλος του μήνα λογικά. Είναι απίστευτο Πως πέρασαν σχεδόν 5 μήνες και τα μωρα μας πλέον είναι παιδάκια και επικοινωνούν!!!! 

Μας τον φάγανε κάτι κουνούπια τις προάλλες και έχω συεναχωρηθει ελπίζω να μην μείνουν σημάδια :-(

Βασουλα μ πως παει γ διατροφη?σε δυο μηνες εχασα 7αλλα κανω ατασταλειες ψιλες βεβαια κ καμμια φορα δν κανω σωστα τα γευματα δν τρωω τα φρουτα απο την μερα που γεννησα 16 νοεμβριου γντ 4μηνων εχασα 15/17κιλα αλλα εκανα ραγαδες που δν τις ειχα δει το βοδι κ γιναν ασπρες τωρα κλαφτες δλδ!δν μαρεσουν καθολου..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, vaso_mpempis είπε:

Τι άλλο θα ακούσουμε!!! Αν είναι δυνατόν!! Όλα αυτα είναι απλά βλακείες και μην ασχολείσαι.. 

Ας κάνει κάθε μαμα ότι καλύτερο μπορεί για το μωρό της και ως εκεί και δεν έχει λόγο να δώσει αναφορά σε κανέναν ..  νευριασα συγγνώμη 

Φιλιά στο μπουμπούκι σου 

Κι εμείς πολύ Καλά!! Δεν έχουμε αρχίσει τροφές ακόμα τέλος του μήνα λογικά. Είναι απίστευτο Πως πέρασαν σχεδόν 5 μήνες και τα μωρα μας πλέον είναι παιδάκια και επικοινωνούν!!!! 

Μας τον φάγανε κάτι κουνούπια τις προάλλες και έχω συεναχωρηθει ελπίζω να μην μείνουν σημάδια :-(

Ναι ρε συ σαν χθες μας θυμαμαι που μιλούσαμε για τημ εγκυμοσύνη κ τωρα τα παλικάρια μας μεγάλωσαν...εμεις τις δεχτηκαμε ευτυχώς ευκολα του αρέσει ασε π σήμερα ηθελε κι αλλο ...επισης κοιμάται πιο καλα κ ειναι πιο ηρεμος...ισως χπρταινει πιο καλα πλεομ κ ισως πινει πιο πολυ γαλα για να ξεδιψάσει κ τρώει καλυτερα..φτου φτου μακαρι χθες πρωτη φορα μ κοιμήθηκε σερι μεχρι τις 5μιση....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, happysmile είπε:

Βασουλα μ πως παει γ διατροφη?σε δυο μηνες εχασα 7αλλα κανω ατασταλειες ψιλες βεβαια κ καμμια φορα δν κανω σωστα τα γευματα δν τρωω τα φρουτα απο την μερα που γεννησα 16 νοεμβριου γντ 4μηνων εχασα 15/17κιλα αλλα εκανα ραγαδες που δν τις ειχα δει το βοδι κ γιναν ασπρες τωρα κλαφτες δλδ!δν μαρεσουν καθολου..

Πείνα!! Την Πέμπτη έχω μετρήσεις και θα μάθω. Εγώ δεν εκανα ραγάδες ευτυχώς. Θέλω να χάσω σύνολο 13 κιλά άντε να δούμε..... Δεν μπορώ άλλο δεν μου πάνε τα ρούχα μου ακόμα αλλά αρνούμαι να αγοράσω αλλα 

Κορίτσια συνδεσαμε την κάμερα και τον ταιζω και τον βάζω για ύπνο στα σκοτάδια και έχει πολύ πλάκα που τον βλεπω και νανουριζεται μόνος του!!! Ειμαι τόσο τυχερή με το θέμα του ύπνου απ την αρχή κοιμάται εύκολα και από σχεδόν 2 μηνων μόνος του

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Πείνα!! Την Πέμπτη έχω μετρήσεις και θα μάθω. Εγώ δεν εκανα ραγάδες ευτυχώς. Θέλω να χάσω σύνολο 13 κιλά άντε να δούμε..... Δεν μπορώ άλλο δεν μου πάνε τα ρούχα μου ακόμα αλλά αρνούμαι να αγοράσω αλλα 

Κορίτσια συνδεσαμε την κάμερα και τον ταιζω και τον βάζω για ύπνο στα σκοτάδια και έχει πολύ πλάκα που τον βλεπω και νανουριζεται μόνος του!!! Ειμαι τόσο τυχερή με το θέμα του ύπνου απ την αρχή κοιμάται εύκολα και από σχεδόν 2 μηνων μόνος του

Καλησπερα!!οταν λες κοιμαται μονος του;;τον αφηνεις κατω στην κουνια και κοιμαται;


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

@vaso_mpempis. Κάνε ένα τάμα που είναι ο Αρης τόσο Θεός!!!!

@happysmile θηλάζω αποκλειστικά. Ειναι γεγονός οτι ειχε ελάχιστους κολικούς κ καθόλου παλινδρόμηση αλλα αυτο ειναι και λογω του παιδιού. Οι Ταλιμπάν του θηλασμού φίλες, με έριχναν στο Πυρ το εξώτερον για το μπουκάλι ξένο που του δίνω που κ που αν είμαστε έξω πχ κ θέλω να πιω κ δεύτερο ποτηράκι κρασί ή απλά γιατί δεν ήθελα να θηλασω στον κόσμο! Λες κ είναι διαγωνισμός... Ε μάντεψε! Έχουν γεννήσει κάνα χρόνο πριν από εμένα και δεν μπορούν να σταματήσουν το θηλασμό γιατί το μωρό τους ΔΕΝ παίρνει μπουκάλι και δεν πίνει άλλο γάλα. Επίσης σχεδον 2 ετων της τραβάει τη μπλούζα καθε τοσο κ λιγάκι να θηλασει ενω φυσικά δεν πεινάει κ δεν κοιμάται χωρίς βυζι. Τώρα λοιπόν μάντεψε ποια νιώθει σούπερ μαμά.

 

  • Μου αρέσει 3

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...