Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, happysmile είπε:

Δν ξερω πια κοπελα εγραψε που αγχωνεται πως θα καταπινει το μωρο μου τρωει κρεμα απο δυομιση μηνων μια χαρα καταπινουν!κοριτσια ποτε ξεκινανε να γελανε δυνατα τυπου ξεκαρδιζονται?σημερα σαν να πηγε να γελασει έτσι αλλα επειδη βγαζει διαφορες φωνουλες μην μπερδευτηκα ειναι τριαμιση μηνων!

Κι εμένα ο μικρός μου περίπου 3μιση ξεκίνησε να ξεκαρδίζεται! σε γέλια!! πλέον το κάνει καθημερινά και είναι τέλειο <3 <3 <3

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@happysmile εμενα γελασε μια φορα  3.5 μηνων απο τοτε ξαναγελασε μοβο 1 φορα κι οχι οπως την πρωτη..

@Luckystars καλα ειμαστε αν και λαχταρησαμε σημερα...ειχε μπει μια τριχουλα στο ματι του..ασε πηγα και γυρισα..ημασταν ετοιμοι να παμε νοσοκομειο..τελικα την εβγαλα με μια γαζα...φυλαω τις δικες μου τριχες εχω και τις δικες του πλεον..ολο βγαινουν αφου το σεντονι του ειναι γεματο τριχες καθε πρωι..η δικια σου αστο κασκαντερ θα γινει μην το ψαχνεις:-P


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Γλυκερια123 είπε:

@happysmile εμενα γελασε μια φορα  3.5 μηνων απο τοτε ξαναγελασε μοβο 1 φορα κι οχι οπως την πρωτη..

@Luckystars καλα ειμαστε αν και λαχταρησαμε σημερα...ειχε μπει μια τριχουλα στο ματι του..ασε πηγα και γυρισα..ημασταν ετοιμοι να παμε νοσοκομειο..τελικα την εβγαλα με μια γαζα...φυλαω τις δικες μου τριχες εχω και τις δικες του πλεον..ολο βγαινουν αφου το σεντονι του ειναι γεματο τριχες καθε πρωι..η δικια σου αστο κασκαντερ θα γινει μην το ψαχνεις:-P

Ωχου ναι;;; μια χαρά το χειριστικες! Έχει πολύ  μαλλάκι ο μπεμπης;;;

Και εγώ μωρό ήμουν πολύ ευλυγιστη, ο μπαμπάς μας Ταρζαν, οπότε ναι το πήρα απόφαση για την μικρή ότι είναι μίξη και κάνει γυμναστικες επιδείξεις, αχαχαχχαχα!!!!!! 

9 ώρες πρίν, happysmile είπε:

Δν ξερω πια κοπελα εγραψε που αγχωνεται πως θα καταπινει το μωρο μου τρωει κρεμα απο δυομιση μηνων μια χαρα καταπινουν!κοριτσια ποτε ξεκινανε να γελανε δυνατα τυπου ξεκαρδιζονται?σημερα σαν να πηγε να γελασει έτσι αλλα επειδη βγαζει διαφορες φωνουλες μην μπερδευτηκα ειναι τριαμιση μηνων!

Καλημέρα κορίτσι μου, εγώ ρώτησα. Και εσεις απο νωρίς σε στερεες, αν επιτρέπεται, και εσείς με δυσανεξία; Σας ξεκίνησε κρέμα και γάλα ταυτόχρονα; 

 

Καλημέρα μανούλες, πως είστε;;; τα μωράκια σας;;; 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Luckystars είπε:

@vaso_mpempisΤο κάνω εικόνα! Αχαχαχαχαχαχαχα! 

@Γλυκερια123Συμπεθέρα μου πως είστε; φιλάκια! 

Για πείτε κορίτσια γιατί εμείς θα μπούμε νωρίτερα σε στερεές λόγω δυσανεξίας και αγχώνομαι.... Πως θα μασάει το μωρό, πως θα καταπίνει, όλα με αγχώνουν.....

@mama16Κορίτσι μου εμάς γυρνάει μπρούμυτα από πολύ νωρίς.... Στην αρχή γύριζε στο πλαι.... Λέω οκ τυχαίο, μετά έσπρωχνε σιγά σιγά γύρισε μπρούμυτα αλλά δε μπορούσε να βγάλει το ένα χεράκι έξω να στηριχτεί!Πλέον το κάνει με πολύ ευκολία και την έχω υπό επιτήρηση, με αγχώνει πολύ το μεσοδιάστημα ανάσκελα μπρούμυτα μην δε μπορεί να γυρίσει να ανασαινει σωστά...ειδικά το βράδυ πετάγομαι στον ύπνο να δω τι κάνει! Και πλέον εκτός από της βόλτες στην κούνια, οι περισσότερες θέσεις που παίρνει είναι μπρούμυτα.... Ψάχνω να βρω λύση μια και έχω ακούσει τα σφηνάκια έχουν χαρακτηριστεί ως επικίνδυνα;;;; Ή θα το πάρω απόφαση πως είναι η στάση που της αρέσει, τώρα που το σκέφτομαι εγω είμαι αυτής της θέσης, αν δλδ μπορεί να συνδυαστεί.Αφου στην εγκυμοσύνη δυσκολεύτηκα πολύ.... Με το που γέννησα αναζητουσα το μπρούμυτα! 

@vaso_mpempisΥπέροχος ο μικρός σου, να τον χαιρεσαι κορίτσι μου! 

Απ' τη στιγμή που γυρνάει μπρούμυτα δεν μπορείς να κανεις κάτι να αποτρέψεις να κοιμάται έτσι, απλά να την ελέγχεις. Πάντως μην αγχώνεσαι για να γυρνάει έχει αρκετή δύναμη πλέον κ ακόμα να μην μπορεί να γυρίσει ανάσκελα θα σηκώνει ψηλά το κεφαλάκι κ δεν θα πάθει κάτι! Τα σφηνάκια ναι απαγορεύονται. Με τις κρέμες μην αγχώνεσαι, εμείς ξεκινήσαμε σχεδόν 4,5 μηνών κ μια χαρά κατάπινε. Απλά την πρώτη φορά φτιάχνεις λίγο πιο αραιή την κρέμα κ βάζεις στην μύτη του κουταλιού

Link to comment
Share on other sites

Just now, Luckystars είπε:

Ωχου ναι;;; μια χαρά το χειριστικες! Έχει πολύ  μαλλάκι ο μπεμπης;;;

Και εγώ μωρό ήμουν πολύ ευλυγιστη, ο μπαμπάς μας Ταρζαν, οπότε ναι το πήρα απόφαση για την μικρή ότι είναι μίξη και κάνει γυμναστικες επιδείξεις, αχαχαχχαχα!!!!!! 

Καλημέρα κορίτσι μου, εγώ ρώτησα. Και εσεις απο νωρίς σε στερεες, αν επιτρέπεται, και εσείς με δυσανεξία; Σας ξεκίνησε κρέμα και γάλα ταυτόχρονα; 

 

Καλημέρα μανούλες, πως είστε;;; τα μωράκια σας;;; 

Ειχε μαλλακια δεν εχει ..χαχαχ εχουν αρχισει και πεφτουν πολυ...καλημερα!!!αυριο γιατρο επιτελους...εσεις ποτε εχετε γιατρο;;


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, happysmile είπε:

Δν ξερω πια κοπελα εγραψε που αγχωνεται πως θα καταπινει το μωρο μου τρωει κρεμα απο δυομιση μηνων μια χαρα καταπινουν!κοριτσια ποτε ξεκινανε να γελανε δυνατα τυπου ξεκαρδιζονται?σημερα σαν να πηγε να γελασει έτσι αλλα επειδη βγαζει διαφορες φωνουλες μην μπερδευτηκα ειναι τριαμιση μηνων!

Καλά θα άκουσες ότι γέλασε το μωράκι σου. Αλλά γελάνε πιο νωρίς, αλλά βγάζουν νωρίς κραυγουλες κλπ. Κ εμάς το πρώτο γέλιο με ήχο ήταν περίπου 50 ημερών. Από τους 2,5-3 μήνες άρχισε να γελάει κανονικά. Συνήθως πάντως γελάνε 4 ή 5 μηνών

Link to comment
Share on other sites

Just now, Γλυκερια123 είπε:

Ειχε μαλλακια δεν εχει ..χαχαχ εχουν αρχισει και πεφτουν πολυ...καλημερα!!!αυριο γιατρο επιτελους...εσεις ποτε εχετε γιατρο;;

Πριν προλαβουν να πεσουν τα πρωτα θα εχουν βγει καινουργια! Εγω ελεγα θα εχω το πιο καραφλο κοριτσι αλλα πλεον την κουρευω καθε 2εβδομαδες γτ η φραντζα μπαινει στα ματια....


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Πριν προλαβουν να πεσουν τα πρωτα θα εχουν βγει καινουργια! Εγω ελεγα θα εχω το πιο καραφλο κοριτσι αλλα πλεον την κουρευω καθε 2εβδομαδες γτ η φραντζα μπαινει στα ματια....

Χαχαχ παλι καλα γιατι το ειχα μια εννοια κι ελεγα οτι θα μου μεινει γλομπος:-P να της αφησεις μακρια μαλλακια μου αρεσουν πολυ στα κοριτσακια:x


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Γλυκερια123 είπε:

Χαχαχ παλι καλα γιατι το ειχα μια εννοια κι ελεγα οτι θα μου μεινει γλομπος:-P να της αφησεις μακρια μαλλακια μου αρεσουν πολυ στα κοριτσακια:x

Μονο φραντζα περνω τα υπολοιπα μακρυα κ ετσι θα μεινουν ακουρευτα γτ μ αρεσουν κ μενα τα πολυ μακρυα μαλλακια στα κοριτσια!!! Οχι γλομπος δεν θα μεινει μην σκας ειναι τοσο ζωντανα τα κυτταρα τους που μεγαλωνουν τσακ μπαμ στο λεω εγω π θα ειμασταν παρολιγο φαλακρες:lol: κ οταν γεννηθηκε ειχε πολυ μαλλι!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Μονο φραντζα περνω τα υπολοιπα μακρυα κ ετσι θα μεινουν ακουρευτα γτ μ αρεσουν κ μενα τα πολυ μακρυα μαλλακια στα κοριτσια!!! Οχι γλομπος δεν θα μεινει μην σκας ειναι τοσο ζωντανα τα κυτταρα τους που μεγαλωνουν τσακ μπαμ στο λεω εγω π θα ειμασταν παρολιγο φαλακρες:lol: κ οταν γεννηθηκε ειχε πολυ μαλλι!

Μπραβο καλα κανεις να μπορεις να της φτιαχνεις και τα μαλλακια...!:xσ ευχαριστω πολυ γιατι το σκεφτομουν εχω δει και καποια μωρα που το μισο κεφαλι εχει μαλλια και το αλλο οχι κι ειχα φοβηθει χαχα


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, mama16 είπε:

Απ' τη στιγμή που γυρνάει μπρούμυτα δεν μπορείς να κανεις κάτι να αποτρέψεις να κοιμάται έτσι, απλά να την ελέγχεις. Πάντως μην αγχώνεσαι για να γυρνάει έχει αρκετή δύναμη πλέον κ ακόμα να μην μπορεί να γυρίσει ανάσκελα θα σηκώνει ψηλά το κεφαλάκι κ δεν θα πάθει κάτι! Τα σφηνάκια ναι απαγορεύονται. Με τις κρέμες μην αγχώνεσαι, εμείς ξεκινήσαμε σχεδόν 4,5 μηνών κ μια χαρά κατάπινε. Απλά την πρώτη φορά φτιάχνεις λίγο πιο αραιή την κρέμα κ βάζεις στην μύτη του κουταλιού

Την ημέρα την ελέγχω κορίτσι μου, το βράδυ είναι αυτό που με αγχώνει.... Ναι και 3γω το πήρα απόφαση πλέον έτσι της αρέσει! Όσες φορές της αλλάζω στάση κάθεται λίγο έτσι μετά γυρνάει μπρούμυτα! Σωστά ήξερα τελικά για τα σφηνάκια, ευτυχώς δεν έχω χρησιμοποιήσει! 

Σιγά σιγά πιστεύω θα μπούμε σε στερεες.... 

Just now, Γλυκερια123 είπε:

Ειχε μαλλακια δεν εχει ..χαχαχ εχουν αρχισει και πεφτουν πολυ...καλημερα!!!αυριο γιατρο επιτελους...εσεις ποτε εχετε γιατρο;;

Εμάς δεν είχε πολλά...Τώρα αρχίζει να γεμιζει και σε όλο το κεφαλάκι αλλά κυρίως από το αυχενακι και προς τα πάνω και της τα φιλαω!!!!! 

Με το καλό ο γιατρός σας! Την άλλη εβδομαδα πρώτα ο Θεός και εμείς και εμβόλιο! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Luckystars είπε:

Την ημέρα την ελέγχω κορίτσι μου, το βράδυ είναι αυτό που με αγχώνει.... Ναι και 3γω το πήρα απόφαση πλέον έτσι της αρέσει! Όσες φορές της αλλάζω στάση κάθεται λίγο έτσι μετά γυρνάει μπρούμυτα! Σωστά ήξερα τελικά για τα σφηνάκια, ευτυχώς δεν έχω χρησιμοποιήσει! 

Σιγά σιγά πιστεύω θα μπούμε σε στερεες.... 

Εμάς δεν είχε πολλά...Τώρα αρχίζει να γεμιζει και σε όλο το κεφαλάκι αλλά κυρίως από το αυχενακι και προς τα πάνω και της τα φιλαω!!!!! 

Με το καλό ο γιατρός σας! Την άλλη εβδομαδα πρώτα ο Θεός και εμείς και εμβόλιο! 

Κ εμας γυρνάει απο 3μιση με 4 μηνων..ρώτησα τη παιδίατρο κ μ ειπε μα μην αγχώνομαι κ πως για να γυρνάει κ να στηρίζει κεφαλι σημαινει πως εχει τη δυναμη.. δεν θα πνιγει προς θεου μη φοβάσαι...κ εγω μολις τον βαλω για υπνο στον υπνο του αυτοματα γυρναει μπρούμυτα...οπως βολεύονται μωρε τα γλυκούλια μας...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Ria@90 είπε:

Κ εμας γυρνάει απο 3μιση με 4 μηνων..ρώτησα τη παιδίατρο κ μ ειπε μα μην αγχώνομαι κ πως για να γυρνάει κ να στηρίζει κεφαλι σημαινει πως εχει τη δυναμη.. δεν θα πνιγει προς θεου μη φοβάσαι...κ εγω μολις τον βαλω για υπνο στον υπνο του αυτοματα γυρναει μπρούμυτα...οπως βολεύονται μωρε τα γλυκούλια μας...

Ευχαριστώ κορίτσι μου για την απάντηση..... Κάθε τους κατάκτηση είναι ένα μικρό καθημερινό θαύμα! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Luckystars είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι μου για την απάντηση..... Κάθε τους κατάκτηση είναι ένα μικρό καθημερινό θαύμα! 

Αυτο ακριβως ποσο ενθουσιασμό μπορει να εχει μια μανα για το παιδι της σε καθε τους κατακτηση δεν μπορουσα να το φανταστώ ποτε μου...σήμερα φαγαμε σουπα έφαγε πολυ καλα κ ηταν λες και χορτασα εγω για 100 χρόνια χαχα ....Ανυπομονώ να δοκιμάσει κι άλλες γευσεις...οσο για το γελιο κ εμας γελασε 3μιση με 4 μηνων ετσι δυνατα...κ καθε φορα για να γελάσει κάνουμε τον κλόουν  χαχα...Αυτο που αντιλαμβάνεται τα παντα με ξεπερνάει...οταν τ λεω ερχεται μπαμπας απο τη δουλειά χαμογελαει μεχρι τα αυτιά κουνάει ποδια και χερια οπως κ για  τις σταιρεες οταν τις ετοιμάζω κανει το ιδιο....

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια Καλημέρα!!Είναι φυσιολογικό μετα τις σταιρεες να δυσκοέυεται με τις κενώσεις ολη μερα κ να τα κανει την επομενη τ πρωι με πολυ γκρίνια μεσα στη νυχτα? Επισης η αλλαγη πανας εχει γινει παλη κανονική κωλο δεν βαζει κατω βαραει με τα ποδια πιάνει με τα χερια τη πανα σηκωνει λεκανη οως δεν βρέθηκα με κακα στα μούτρα ενας θεος ξερει....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...