Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Fofi! είπε:

      Δεν θα ηθελα να σκεφτομαι οτι απλα ηταν πιο τυχερο το πρωτο μου παιδακι...προτιμω να σκεφτομαι οτι ειναι τυχαιο γεγονος το 2ο και το 3ο...εννοειται θα κανω εξετασεις και οτι χρειαστει..και ισως παρω και μια 2η γνωμη...

      μπορει κ αυτο να συμβαινει,φυσικα

      καλα αποτελεσματα!

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, mama16 είπε:

 Βρε κορίτσια διαβάζω πόσο τρώνε τα παιδάκια σας κ έχω πάθει σοκ. Δλδ μόνο ο δικός μου τρώει με το ζόρι φρουτοκρεμα 100-120μλ, μεσημεριανό 110-140 κ απογευματινό 100-120? Κ προσπαθώ να τον ταιζω όσο περισσότερο μπορώ? Έτσι κ στην πρώτη μου κ ακόμα χειρότερη εκείνη.. Γιατί τα δικά μου παιδιά βγαίνουν έτσι??? 

Μην αγχώνεσαι το κάθε παιδί είναι διαφορετικό. Αλλά τρώνε πιο πολύ και άλλα πιο λίγο. Εμένα της ξαδέρφης μου από μωρό δν έεπινε πολύ γάλα, δν έτρωγε ποσότητες καλές και τώρα ειναι 3 χρόνων και τρώει μια χαρά. Και η κόρη μου ποτέ τρώει ποσότητα ποτέ όχι, βασικά στην φρουτοκρεμα έχουμε. Θέμα δν την θέλει με. Τπτ δν ζορίζω όσο θέλει. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, mama16 είπε:

 Βρε κορίτσια διαβάζω πόσο τρώνε τα παιδάκια σας κ έχω πάθει σοκ. Δλδ μόνο ο δικός μου τρώει με το ζόρι φρουτοκρεμα 100-120μλ, μεσημεριανό 110-140 κ απογευματινό 100-120? Κ προσπαθώ να τον ταιζω όσο περισσότερο μπορώ? Έτσι κ στην πρώτη μου κ ακόμα χειρότερη εκείνη.. Γιατί τα δικά μου παιδιά βγαίνουν έτσι??? 

Καθε παιδακι ειναι διαφορετικο μια χαρα ειναι οι ποσοτητες ειναι μικρουλη ακομαααα!!!

 

Just now, Ria@90 είπε:

Αα εμείς μέχρι μεσημεριανό έχουμε ...απογευματινα θηλάζει σε λιγες μερες θα παμε να δω τι θα πει....ισως δεν καταλαβα καλα...

Το 3ο γευμα συνηθως μπαινει στον 7ο-8ο εμεις το βαλαμε νωριτερα γτ αφενως δεν θηλαζε κ αφετερου εμεις ξεκινησαμε την ολη διαδικασια νωριτερα 4μιση μηνων ξεκινησαμε φρουτα!

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καθε παιδακι ειναι διαφορετικο μια χαρα ειναι οι ποσοτητες ειναι μικρουλη ακομαααα!!!

 

Το 3ο γευμα συνηθως μπαινει στον 7ο-8ο εμεις το βαλαμε νωριτερα γτ αφενως δεν θηλαζε κ αφετερου εμεις ξεκινησαμε την ολη διαδικασια νωριτερα 4μιση μηνων ξεκινησαμε φρουτα!

Κ εμείς ξεκινήσαμε 4μιση μηνών φρουτοκρεμα κ σουπα γτ μαλλον δεν χορταινε μονο με τον θηλασμο κ ξενο δεν ηθελα να δωσω βαβαια ουτε το έπαιρνε... ειχαμε θεμα και με τ αγελαδινό ειχε αλλεργια κ δεν ηθελα να μπω σε φαυλο κύκλο με τα γαλατα..ισως μου το βαλει αργοτερα οπως λες....αντε ν δουμε....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Κ εμείς ξεκινήσαμε 4μιση μηνών φρουτοκρεμα κ σουπα γτ μαλλον δεν χορταινε μονο με τον θηλασμο κ ξενο δεν ηθελα να δωσω βαβαια ουτε το έπαιρνε... ειχαμε θεμα και με τ αγελαδινό ειχε αλλεργια κ δεν ηθελα να μπω σε φαυλο κύκλο με τα γαλατα..ισως μου το βαλει αργοτερα οπως λες....αντε ν δουμε....

Ναι μαλλον θα σας το βαλει αργοτερα!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, mama16 είπε:

 Βρε κορίτσια διαβάζω πόσο τρώνε τα παιδάκια σας κ έχω πάθει σοκ. Δλδ μόνο ο δικός μου τρώει με το ζόρι φρουτοκρεμα 100-120μλ, μεσημεριανό 110-140 κ απογευματινό 100-120? Κ προσπαθώ να τον ταιζω όσο περισσότερο μπορώ? Έτσι κ στην πρώτη μου κ ακόμα χειρότερη εκείνη.. Γιατί τα δικά μου παιδιά βγαίνουν έτσι??? 

Μια χαρά τρώει όσο θέλει μην πιέζεις εμείς τώρα τρώμε καλά που κλείσαμε χρόνο δε την πιεσαποτέ όμως σκέψου ότι από 30 κουταλιες φρουτοκρεμα ξαφνικά έφαγε όλο το μπολ κ από κει που μεσημεριανό ετρωγε με ζορι 2 κουταλιες άρχισε να τρώει 200γρ όποτε θέλουν Θα φανε.

Κορίτσια ειμαι πολύ χαρούμενη σήμερα είχαμε αναπτυξιολογο κ μας βρήκε πάρα πολύ καλά για τη διορθωμενη μας ηλικία που ειναι 9 μηνων δε χρειαζόμαστε φυσικοθεραπειες ούτε χρειάζεται να κάνουμε μαγνητική εγκεφάλου πάει πολύ καλά κ όπως την ειδε τον γεναρη μας ειπε θα φυγει μέχρι τελος Φεβρουάριου που θα κλείναμε χρόνο κανονικα θα περπατάει μόνη της μας είπε η αντίληψη της ειναι πολύ καλή λιγο πίσω στα μπαμπαλισματα είμαστε αλλά θα μας ξαναδεί δεν τον ανυσηχει προς το παρον κ δε δείχνει σημάδια αυτισμού μας ειπε τι παιχνίδια να πάρουμε τώρα κ τι να της κάνουμε για την ηλικία της αυτά τα νέα μας 

  • Μου αρέσει 4

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Vasoth. είπε:

Μια χαρά τρώει όσο θέλει μην πιέζεις εμείς τώρα τρώμε καλά που κλείσαμε χρόνο δε την πιεσαποτέ όμως σκέψου ότι από 30 κουταλιες φρουτοκρεμα ξαφνικά έφαγε όλο το μπολ κ από κει που μεσημεριανό ετρωγε με ζορι 2 κουταλιες άρχισε να τρώει 200γρ όποτε θέλουν Θα φανε.

Κορίτσια ειμαι πολύ χαρούμενη σήμερα είχαμε αναπτυξιολογο κ μας βρήκε πάρα πολύ καλά για τη διορθωμενη μας ηλικία που ειναι 9 μηνων δε χρειαζόμαστε φυσικοθεραπειες ούτε χρειάζεται να κάνουμε μαγνητική εγκεφάλου πάει πολύ καλά κ όπως την ειδε τον γεναρη μας ειπε θα φυγει μέχρι τελος Φεβρουάριου που θα κλείναμε χρόνο κανονικα θα περπατάει μόνη της μας είπε η αντίληψη της ειναι πολύ καλή λιγο πίσω στα μπαμπαλισματα είμαστε αλλά θα μας ξαναδεί δεν τον ανυσηχει προς το παρον κ δε δείχνει σημάδια αυτισμού μας ειπε τι παιχνίδια να πάρουμε τώρα κ τι να της κάνουμε για την ηλικία της αυτά τα νέα μας 

Έλα ρε Βάσω μου 1000 μπράβο!!!! Μπράβο το διαμαντι μας!!! Φοβερή είναι!!! Έτσι όλα καλά να πηγαίνουν!!!!

  • Ευχαριστώ 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasoth. είπε:

Μια χαρά τρώει όσο θέλει μην πιέζεις εμείς τώρα τρώμε καλά που κλείσαμε χρόνο δε την πιεσαποτέ όμως σκέψου ότι από 30 κουταλιες φρουτοκρεμα ξαφνικά έφαγε όλο το μπολ κ από κει που μεσημεριανό ετρωγε με ζορι 2 κουταλιες άρχισε να τρώει 200γρ όποτε θέλουν Θα φανε.

Κορίτσια ειμαι πολύ χαρούμενη σήμερα είχαμε αναπτυξιολογο κ μας βρήκε πάρα πολύ καλά για τη διορθωμενη μας ηλικία που ειναι 9 μηνων δε χρειαζόμαστε φυσικοθεραπειες ούτε χρειάζεται να κάνουμε μαγνητική εγκεφάλου πάει πολύ καλά κ όπως την ειδε τον γεναρη μας ειπε θα φυγει μέχρι τελος Φεβρουάριου που θα κλείναμε χρόνο κανονικα θα περπατάει μόνη της μας είπε η αντίληψη της ειναι πολύ καλή λιγο πίσω στα μπαμπαλισματα είμαστε αλλά θα μας ξαναδεί δεν τον ανυσηχει προς το παρον κ δε δείχνει σημάδια αυτισμού μας ειπε τι παιχνίδια να πάρουμε τώρα κ τι να της κάνουμε για την ηλικία της αυτά τα νέα μας 

:x

 να την χαίρεσαι να είναι πάντα καλά 

  • Ευχαριστώ 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Κοροτσια γουρούνιασα κ εφαγα πολλες καραμελες τυπου αυτες του σούπερ αλλα κ ζελεδακια.....αλλα τωρα αγχωθηκα μη κατι πειράξει το γαλα τον μικρο....Υπάρχει τετοιο θεμα:?εφαγα πολλές μωρε....φφφ ερχεται η περιοδος αύριο κ εφαγα οτι βρήκα μπροστα μ σμρ......

Link to comment
Share on other sites

On 16/11/2019 at 6:16 ΜΜ, mama16 είπε:

Εμένα κάνει το αντίθετο, του αρέσει το φαγητό αλλά τα φρούτα κ γενικά οι γλυκειες γεύσεις όχι ιδιαίτερα... Πιστεύω πάντως κάποια στιγμή θα φάει καλύτερα το μεσημεριανό. Να κάνεις υπομονή κάποιο καιρό! Σε ένα σχόλιο σου ρωτουσες αν είναι κάποια έγκυος?? Μήπως είσαι εσύ?? :)

Όχι όχι δεν είμαι από όσο ξέρω τουλάχιστον.. Όσο για το φαγητό μια χαρά το τρώει πλέον κ το μεσημεριανό κ τα φρούτα κ την κρέμα μας της..αυριο ξεκινάμε κρέας μοσχάρι.. Εσείς; 

On 16/11/2019 at 11:41 ΜΜ, Kpp83 είπε:

Ναι πολύ καλύτερα!!! Δοκίμασε κ γλυκοπατατα. Ειδικά το μοσχάρι το τρώει άνετα!

Το αγόρι μου σήμερα έκλεισε μισό χρόνο ζωής και α) έκανε σβούρα β) ανακάλυψε το πουλί του. Γελάσαμε με την ψυχή μας!!

Ναι δοκίμασα γλυκοπατάτα παντζάρι κ φασολάκια.. Εντάξει μια χαρά τα τρώει πλεο.. Σήμερα κλείσαμε κ εμείς μισό χρόνο ζωής με την ζουζούνα μου 

Just now, Ria@90 είπε:

Κοροτσια γουρούνιασα κ εφαγα πολλες καραμελες τυπου αυτες του σούπερ αλλα κ ζελεδακια.....αλλα τωρα αγχωθηκα μη κατι πειράξει το γαλα τον μικρο....Υπάρχει τετοιο θεμα:?εφαγα πολλές μωρε....φφφ ερχεται η περιοδος αύριο κ εφαγα οτι βρήκα μπροστα μ σμρ......

Εγώ όταν είχα σαραντησει έτρωγα κάθε Μερα μια μαρς δεν έπαθε τπτ η μικρη

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasoth. είπε:

Μια χαρά τρώει όσο θέλει μην πιέζεις εμείς τώρα τρώμε καλά που κλείσαμε χρόνο δε την πιεσαποτέ όμως σκέψου ότι από 30 κουταλιες φρουτοκρεμα ξαφνικά έφαγε όλο το μπολ κ από κει που μεσημεριανό ετρωγε με ζορι 2 κουταλιες άρχισε να τρώει 200γρ όποτε θέλουν Θα φανε.

Κορίτσια ειμαι πολύ χαρούμενη σήμερα είχαμε αναπτυξιολογο κ μας βρήκε πάρα πολύ καλά για τη διορθωμενη μας ηλικία που ειναι 9 μηνων δε χρειαζόμαστε φυσικοθεραπειες ούτε χρειάζεται να κάνουμε μαγνητική εγκεφάλου πάει πολύ καλά κ όπως την ειδε τον γεναρη μας ειπε θα φυγει μέχρι τελος Φεβρουάριου που θα κλείναμε χρόνο κανονικα θα περπατάει μόνη της μας είπε η αντίληψη της ειναι πολύ καλή λιγο πίσω στα μπαμπαλισματα είμαστε αλλά θα μας ξαναδεί δεν τον ανυσηχει προς το παρον κ δε δείχνει σημάδια αυτισμού μας ειπε τι παιχνίδια να πάρουμε τώρα κ τι να της κάνουμε για την ηλικία της αυτά τα νέα μας 

να την χαιρεστε !!!  εμπαινα και σας διαβαζα , περασαμε και εμεις ενα μηνα στην μενν , αλλα λεω τι να πω εγω, μπροστα στον αγωνα την αγαπη και την υπομονη σας!!

χαρηκα τοσο πολυ με τα νεα σας !!!ευλογημενη και υγιης να ειναι παντα !! και να σας δινει μονο χαρες !!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, gmnth03 είπε:

να την χαιρεστε !!!  εμπαινα και σας διαβαζα , περασαμε και εμεις ενα μηνα στην μενν , αλλα λεω τι να πω εγω, μπροστα στον αγωνα την αγαπη και την υπομονη σας!!

χαρηκα τοσο πολυ με τα νεα σας !!!ευλογημενη και υγιης να ειναι παντα !! και να σας δινει μονο χαρες !!

σ ευχαριστω πολυ.Δεν εχει σημασια ποσο εμεινες ο καθενας εχει τη δική του ιστορία εκεί μέσα κ κάνει τον δικό του αγώνα να βγαίνουν όλοι με γεμάτες αγκαλιές από κει μόνο αυτό.

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, mama16 είπε:

 Βρε κορίτσια διαβάζω πόσο τρώνε τα παιδάκια σας κ έχω πάθει σοκ. Δλδ μόνο ο δικός μου τρώει με το ζόρι φρουτοκρεμα 100-120μλ, μεσημεριανό 110-140 κ απογευματινό 100-120? Κ προσπαθώ να τον ταιζω όσο περισσότερο μπορώ? Έτσι κ στην πρώτη μου κ ακόμα χειρότερη εκείνη.. Γιατί τα δικά μου παιδιά βγαίνουν έτσι??? 

Εμενα σχεδον 9 κνδεν τρωει σχεδον καθολου. Καμια 10αρια κουταλιες Φρουτοκρεμα και λαχανικα με κρεας καθολου. Οποτε είσαι μια χαρα

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, mama16 said:

 Βρε κορίτσια διαβάζω πόσο τρώνε τα παιδάκια σας κ έχω πάθει σοκ. Δλδ μόνο ο δικός μου τρώει με το ζόρι φρουτοκρεμα 100-120μλ, μεσημεριανό 110-140 κ απογευματινό 100-120? Κ προσπαθώ να τον ταιζω όσο περισσότερο μπορώ? Έτσι κ στην πρώτη μου κ ακόμα χειρότερη εκείνη.. Γιατί τα δικά μου παιδιά βγαίνουν έτσι??? 

Καλέ μην αγχώνεσαι. Βάζει βάρος κανονικά σωστά; Ειναι κ μεγαλοσωμα μωρα ο δικός μου κ της Ριας. 76εκ είναι ένα μέσο μωρο 1+ έτους με βάση τις καμπύλες.

12 hours ago, Vasoth. said:

Μια χαρά τρώει όσο θέλει μην πιέζεις εμείς τώρα τρώμε καλά που κλείσαμε χρόνο δε την πιεσαποτέ όμως σκέψου ότι από 30 κουταλιες φρουτοκρεμα ξαφνικά έφαγε όλο το μπολ κ από κει που μεσημεριανό ετρωγε με ζορι 2 κουταλιες άρχισε να τρώει 200γρ όποτε θέλουν Θα φανε.

Κορίτσια ειμαι πολύ χαρούμενη σήμερα είχαμε αναπτυξιολογο κ μας βρήκε πάρα πολύ καλά για τη διορθωμενη μας ηλικία που ειναι 9 μηνων δε χρειαζόμαστε φυσικοθεραπειες ούτε χρειάζεται να κάνουμε μαγνητική εγκεφάλου πάει πολύ καλά κ όπως την ειδε τον γεναρη μας ειπε θα φυγει μέχρι τελος Φεβρουάριου που θα κλείναμε χρόνο κανονικα θα περπατάει μόνη της μας είπε η αντίληψη της ειναι πολύ καλή λιγο πίσω στα μπαμπαλισματα είμαστε αλλά θα μας ξαναδεί δεν τον ανυσηχει προς το παρον κ δε δείχνει σημάδια αυτισμού μας ειπε τι παιχνίδια να πάρουμε τώρα κ τι να της κάνουμε για την ηλικία της αυτά τα νέα μας 

Μα τι ωραία νέα!!!

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια αχ και βαχ σήμερα περιμεμω περίοδο κ δεν εχω κανενα πονακι η κατι ρε παιδι μ π να διεχνει περα απ τη λιγουρα οτι θα ερθει εχω ψιλοαχγωθει...υπάρχει περίπτωση απλα νς μην εχει στσταθεροποιηθεί ο κυκλος εεεεε??? Καλημέρα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 said:

Κοριτσια αχ και βαχ σήμερα περιμεμω περίοδο κ δεν εχω κανενα πονακι η κατι ρε παιδι μ π να διεχνει περα απ τη λιγουρα οτι θα ερθει εχω ψιλοαχγωθει...υπάρχει περίπτωση απλα νς μην εχει στσταθεροποιηθεί ο κυκλος εεεεε??? Καλημέρα!!!

Εμένα πάντως που ήταν 23 μέρες έχει πάει 32...

 

  • Ευχαριστώ 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...