Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Άρα πιστεύεις ότι δεν θα υπάρξει θέμα με την σκόνη. Ούτε ότι εχτές έσκασε με το τέστ και έκλαιγε. Πρώτη φορά που σε εμβρυομεταφορα είχε 3 μέρες υπερβολικούς πόνους στην μέση ούτε να κάτσει ούτε να σηκωθεί και λέω μπασ και εγινε το θαύμα μας.Ναι το ξέρω με το άγχος έχεις δίκιο είναι για το μόνο θέμα που έχω άγχος λογικό όταν σου λένε οι γενετιστές ότι άμα κάνεις παιδί μέχρι τα 34 γιατί μετά είναι παθολογικό το σπέρμα τώρα είμαι 29 έχεις δίκιο συμφωνώ. Ελπίζω το τέστ να είναι λάθος και να δούμε την Κυριακή μια θετική χοριακη. Σε όλες σας το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αλήθεια 

      Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά την προηγούμενη Τετάρτη,βάλαμε ένα εμβρυακι.Ξεκινησα να κάνω τεστ από το Σάββατο η την Κυριακή αν θυμάμαι καλά και μέχρι την Τετάρτη το πρωί έβγαιναν αρνητικά (λογικό).Μετά έκανα αλλά δύο και βγήκαν θετικά,αύριο θα πάω για χοριακη.Αν θέλει να κάνει τεστ,καλό θα ήταν να περιμένει τουλάχιστον μία εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Οι πόνοι στην κοιλιά και τη μέση είναι καλό σημαδι, τουλάχιστον για μένα,διότι και τις δύο φορές που ήμουν έγκυος,είχα τέτοιους πόνους.Αλλα κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός,δεν υπάρχουν στάνταρ συμπτώματα.Καποιες γυναίκες δεν είχαν καθόλου συμπτώματα και παρόλα αυτά πήραν θετική χοριακη.Σχετικα με τη σκόνη και τον καφέ,ασφαλώς και δεν επηρεάζουν το έμβρυο.Αν είναι να πιάσει,θα πιάσει.Σας εύχομαι μια μεγάλη χοριακη και σε λίγο καιρό να γεμίσει η αγκαλιά σας με μωράκια ❤️

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

@Vasoth. τα νέα σας είναι τέλεια, χαίρομαι πολύ για σας!!!!

@Dimitr@17 εμείς έχουμε ξεκινήσει μοσχάρι κ κοτόπουλο κ τώρα σιγά σιγά θα κάνουμε συνέχεια εισαγωγές!

@Nicol_ έχω εσένα κ παρηγορουμαι ότι υπάρχουν κ άλλοι που δεν τρώνε τα παιδάκια τους... Βέβαια ας έτρωγε καλύτερα το μωράκι σου κ ας μην είχα να παρηγορηθω!! 

@Kpp83εχεις δίκιο σε αυτό που λες, το φαι ειναι ανάλογο κ με την ανάπτυξη. Μπράβο πάντως στα μωράκια σας και είναι πολύ ανεπτυγμένα, εμένα είναι μόλις 66εκατοστα. Όσο για το βάρος παίρνει αργά κ σταθερά, δεν έχει ανέβει καμπύλη ούτε έχει πέσει από τη γέννηση

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ria@90 είπε:

Κοριτσια αχ και βαχ σήμερα περιμεμω περίοδο κ δεν εχω κανενα πονακι η κατι ρε παιδι μ π να διεχνει περα απ τη λιγουρα οτι θα ερθει εχω ψιλοαχγωθει...υπάρχει περίπτωση απλα νς μην εχει στσταθεροποιηθεί ο κυκλος εεεεε??? Καλημέρα!!!

Εγώ μετά τη γέννα ούτε προειδοποίηση έχω ούτε καν πονάω στην περίοδο. 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Smile89 είπε:

Εγώ μετά τη γέννα ούτε προειδοποίηση έχω ούτε καν πονάω στην περίοδο. 

Ευχαριστώ μαλλον αλλαξε κ ο κυκλος κ γενικά αλλαξε η περίοδος ελπιζω να μη ποναω κ εγω πλέον χεχε

Link to comment
Share on other sites

Πω κοριτσια σας διαβαζω κι ανυπομονω να μπουμε σε τροφες αν και το χω αγχος αν θα τρωει η τι θα του φτιαχνω κ τετοια αλλα περιμενω πως και πως..

  • Μου αρέσει 2

url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι προς τ παρον αγχώνομαι για μεταβαση σε μη αλεσμεμη τροφη απο τωρα...το χω μεγαλο αγχος ......πως θα γινει κ οταν ξεκινήσει ευελπιστώ να μην είμαι μονη σπιτι....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 34 λεπτά , Γλυκερια123 είπε:

Πω κοριτσια σας διαβαζω κι ανυπομονω να μπουμε σε τροφες αν και το χω αγχος αν θα τρωει η τι θα του φτιαχνω κ τετοια αλλα περιμενω πως και πως..

Κι εγώ το ιδιο

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Γλυκερια123 είπε:

Εσεις ποτε θα ξεκινησετε; στερεες;ποσα κιλα ειναι τωρα ο μπεμπακος σου;

θα ξεκινήσουμε. Είναι άρρωστη η παιδίατρος και αλλάξαμε το ραντεβού για την άλλη εβδομάδα οπότε πιστεύω και θα ξεκινήσουμε. Δεν τον έχω μετρήσει τελευταία, πρέπει να είναι λίγο πάνω απο τα 8 κιλά.. γύρω στα 8200. Φαίνεται ότι είναι έτοιμος πλέον.. όποτε τρώμε κοιτάζει έντονα και νιώθω άσχημα!!! Είμαι κι εγώ έτοιμη πλέον.... ο αποκλειστικός θηλασμός είναι βάρβαρος πια με το θηριάκι μου. Εσείς πως είστε;; Πότε ξεκινάτε εσείς;


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

θα ξεκινήσουμε. Είναι άρρωστη η παιδίατρος και αλλάξαμε το ραντεβού για την άλλη εβδομάδα οπότε πιστεύω και θα ξεκινήσουμε. Δεν τον έχω μετρήσει τελευταία, πρέπει να είναι λίγο πάνω απο τα 8 κιλά.. γύρω στα 8200. Φαίνεται ότι είναι έτοιμος πλέον.. όποτε τρώμε κοιτάζει έντονα και νιώθω άσχημα!!! Είμαι κι εγώ έτοιμη πλέον.... ο αποκλειστικός θηλασμός είναι βάρβαρος πια με το θηριάκι μου. Εσείς πως είστε;; Πότε ξεκινάτε εσείς;

Κι εμεις καπου εκει ειμαστε απο κιλα..9/12 εχουμε παιδιατρο κ τοτε θα μας πει ποτε θα ξεκινησουμε και με τι...θηριακι ειναι ο μπεμπακος σου!!μπραβο!θηλαζει ωρες;ξυπναει τη νυχτα;


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Γλυκερια123 είπε:

Κι εμεις καπου εκει ειμαστε απο κιλα..9/12 εχουμε παιδιατρο κ τοτε θα μας πει ποτε θα ξεκινησουμε και με τι...θηριακι ειναι ο μπεμπακος σου!!μπραβο!θηλαζει ωρες;ξυπναει τη νυχτα;

Γενικά θηλάζει λίγο (10-15 λεπτα στο γεύμα).Είχε μπει σε καλό πρόγραμμα κοιμόταν 8ωρο μερικά βράδια αλλά αδιαθέτησα και λογικά είχα λιγότερο γάλα οπότε και άρχισε πάλι να ξυπνάει στο 3ωρο. Θα δούμε απόψε...


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, vaso_mpempis είπε:

Γενικά θηλάζει λίγο (10-15 λεπτα στο γεύμα).Είχε μπει σε καλό πρόγραμμα κοιμόταν 8ωρο μερικά βράδια αλλά αδιαθέτησα και λογικά είχα λιγότερο γάλα οπότε και άρχισε πάλι να ξυπνάει στο 3ωρο. Θα δούμε απόψε...

Ααα μια χαρα ειστε...καλο προγραμμα έχετε..κι εμένα κάνα 2 εβδομάδες  ξυπναγε συνέχεια τη νύχτα του βαζα πιπίλα και ξανακοιμοταν η ξυπναγε για γάλα ..ευτυχώς τώρα φαίνεται να επανήλθε στο παλιό πρόγραμμα και κοιμάται όλη νύχτα.  ..εύχομαι να κοιμηθεί ο μπέμπης σου σήμερα γιατί η αϋπνία δεν παλεύεται 


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Ria@90 said:

Εγω παλι προς τ παρον αγχώνομαι για μεταβαση σε μη αλεσμεμη τροφη απο τωρα...το χω μεγαλο αγχος ......πως θα γινει κ οταν ξεκινήσει ευελπιστώ να μην είμαι μονη σπιτι....

Η Ριας κ άγχος;;; Όχι δεν το πιστεύω :-P

  • Χαχα 2

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Kpp83 είπε:

Η Ριας κ άγχος;;; Όχι δεν το πιστεύω :-P

Χαχχαχαχα ρε συ εδω εχω ψυχοσωματικο με τν λαιμό κ πολλες φορες νιώθω τ φαι ν χει κάτσει στον λαιμό μου...με το πρώτο βηχακι τ μικρού πετάγομαι αμέσως οπότε τ εχω άγχος πως θ μεταβούμε....χαχα θα μου πειτε ρα κόλπα εσείς!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Ria@90 είπε:

Χαχχαχαχα ρε συ εδω εχω ψυχοσωματικο με τν λαιμό κ πολλες φορες νιώθω τ φαι ν χει κάτσει στον λαιμό μου...με το πρώτο βηχακι τ μικρού πετάγομαι αμέσως οπότε τ εχω άγχος πως θ μεταβούμε....χαχα θα μου πειτε ρα κόλπα εσείς!!

Αααααχχχχχ μάνα Είναι μόνο Μια φίλη μου :x

Θα μας χορέψουν... Μέχρι να πάνε φαντάροι θα μας τρέχουν χαχαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Αααααχχχχχ μάνα Είναι μόνο Μια φίλη μου :x

Θα μας χορέψουν... Μέχρι να πάνε φαντάροι θα μας τρέχουν χαχαχαχαχα

Αυτο ξανα πες το!!!σα τη μαναααα κανείς...βρε κορίτσια έχουμε θεμα δυσκοιλιότητας....εκεί π βελτίωσαμε λιγο τον ύπνο εοειδη έτρωγε καλα τσουππππ κοιλιά κ δε κοιμαται ολη νυχτα ξυονα ανα 1 ωρα σφίγγεται κλαιει .ε λυγμούς δεν τα καταφέρνει ξανα κοιμάται....ετσι παει μεχρι υ πρωι όπου τα καταφερνει κ ξαλαφρωνει...τη μερα είναι πολυ καλος τη νυχτα δε το έχουμε  τι να κανωωω??

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...