Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 3/12/2019 at 11:37 ΜΜ, nanoula90 είπε:

Ειμαστε ενος ετους παρα κατι και ακομα σερι πανω απο 3ωρο δεν εχουμει κοιμηθει. Εκτος απο προχθες που ηταν υπο την επηρεια ενος φαρμακου για ενα θεμα που ειχε. Αλλα εκτος απο αυτην την μοναδικη φορα, ολα μας τα βραδια ειναι με ξυπνηματα απο 4 εως και 8 ξυπνηματα στις δυσκολες μερες που μπορει να ποναει λογω δοντιων

Αχ βαχ μαλλον κ εμρις τα δοντια ειναι το ζητημα....λοιπόν τελευταία τον πιάνει παραλήρημα κλαιει οταν τ φτιαχμω τη φρουτοκρεμα κ τα κανω πολυ γρήγορα κ σμρ εβαλα βιαστικα το χυμο απο πορτοκάλι με αυτον αγκαλιά για να μη κλαιει κ μετα π τελειωσαμε παρατηρώ πως το πορτοκαλι απ τη μια πλευρα ειναι χαλασμενο..υπαρχει περίπτωση να τον πειράξει?? Εχω αγχωθει λιγο...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μετα απο πόσες μέρες τρώνε κανονικό γευμα; Έχει τώρα 3 μέρες και έχουμε καταφέρει 40gr λαχανικά και μετά θηλασμό. Βασικά νομίζω δεν θα κάνω Καλά αλλά ακόμα δεν έχω πάρει μπλέντερ Ίσως φταίει αυτό. Επίσης το ξαναζεσταινετε το φαι αν δεν το φάει;


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Κορίτσια μετα απο πόσες μέρες τρώνε κανονικό γευμα; Έχει τώρα 3 μέρες και έχουμε καταφέρει 40gr λαχανικά και μετά θηλασμό. Βασικά νομίζω δεν θα κάνω Καλά αλλά ακόμα δεν έχω πάρει μπλέντερ Ίσως φταίει αυτό. Επίσης το ξαναζεσταινετε το φαι αν δεν το φάει;

Κάποια παιδάκια κάνουν αρκετό διάστημα να φάνε αρκετή ποσότητα σε φαγητό. Πιστεύω όμως εσείς δεν ανήκετε σε αυτή την κατηγορία γιατί γενικά είναι φαγανος. Μάλλον φταίει που δεν είναι πολτοποιημένο τελείως. Όταν πάρεις μπλέντερ θα φάει περισσότερο. Πάντως τα περισσότερα μωράκια εδώ μέσα σε λίγες μέρες από τη στιγμή που ξεκίνησαν στερεές άρχισαν να τρώνε 200μλ

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, mama16 είπε:

Κάποια παιδάκια κάνουν αρκετό διάστημα να φάνε αρκετή ποσότητα σε φαγητό. Πιστεύω όμως εσείς δεν ανήκετε σε αυτή την κατηγορία γιατί γενικά είναι φαγανος. Μάλλον φταίει που δεν είναι πολτοποιημένο τελείως. Όταν πάρεις μπλέντερ θα φάει περισσότερο. Πάντως τα περισσότερα μωράκια εδώ μέσα σε λίγες μέρες από τη στιγμή που ξεκίνησαν στερεές άρχισαν να τρώνε 200μλ

Θα δούμε και με το μπλεντερ θα το παραγγειλω αύριο δευτερα λογικα θα ερθει...ευχαριστώ. Φαγανος Ακόμα δεν ξέρω αν είναι.. Μου φαίνεται όμως δύσκολος παραδόξως Ενώ με τον θηλασμο δεν είχαμε θέμα.  


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis said:

Θα δούμε και με το μπλεντερ θα το παραγγειλω αύριο δευτερα λογικα θα ερθει...ευχαριστώ. Φαγανος Ακόμα δεν ξέρω αν είναι.. Μου φαίνεται όμως δύσκολος παραδόξως Ενώ με τον θηλασμο δεν είχαμε θέμα.  

Κάτσε να μπει το κρεατάκι. Με μοσχαρι ειδικά τα περισσότερα χαίρονται. Ο δικός μου τρώει 250ml πολτοποιημένης τροφής είτε φρουτοκρεμα είτε κρεατοχορτοσουπα.

  • Μου αρέσει 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

Κάτσε να μπει το κρεατάκι. Με μοσχαρι ειδικά τα περισσότερα χαίρονται. Ο δικός μου τρώει 250ml πολτοποιημένης τροφής είτε φρουτοκρεμα είτε κρεατοχορτοσουπα.

Αντε να δω αύριο!!!! 4η μερα  γενικα δεν τον βλεπω θερμό!!! Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο..  Όταν φτιάχνεις την κρέμα μετά αν δεν τη φάει τι την κάνουμε; 


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Αντε να δω αύριο!!!! 4η μερα  γενικα δεν τον βλεπω θερμό!!! Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο..  Όταν φτιάχνεις την κρέμα μετά αν δεν τη φάει τι την κάνουμε; 

Καλημέρα!  Δεν  ζεσταίνουμε αλεσμένο φαγητο ξανα.Μπορεις να αλεθεις τη μιση ποσοτητα φαγητου και την αλλη να την κρατάς στο ψυγείο για την επομενη μερα. Αλλα οχι αλεσμενη. Οτι μεινει αλεσμενο η το τρως εσυ η το πετας. Εμας η παιδιατρος αυτές τις οδηγιες μας εδωσε.

Οσον αφορα την ποσότητα μην αγχώνεσαι.  Εμενα ακομα κ τώρα τρωει μονο λιγες κουταλιες. Κυρια τροφη του ειναι το γαλα


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Nicol_ είπε:

Καλημέρα!  Δεν  ζεσταίνουμε αλεσμένο φαγητο ξανα.Μπορεις να αλεθεις τη μιση ποσοτητα φαγητου και την αλλη να την κρατάς στο ψυγείο για την επομενη μερα. Αλλα οχι αλεσμενη. Οτι μεινει αλεσμενο η το τρως εσυ η το πετας. Εμας η παιδιατρος αυτές τις οδηγιες μας εδωσε.

Οσον αφορα την ποσότητα μην αγχώνεσαι.  Εμενα ακομα κ τώρα τρωει μονο λιγες κουταλιες. Κυρια τροφη του ειναι το γαλα

Άρα βρασμένα λαχανικά τα κρατάω στο ψυγείο. Το μπλέντερ κάνει δουλειά για τόσο μικρές ποσότητες;;

Καλημέρα 


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, vaso_mpempis είπε:

Άρα βρασμένα λαχανικά τα κρατάω στο ψυγείο. Το μπλέντερ κάνει δουλειά για τόσο μικρές ποσότητες;;

Καλημέρα 

Σε μικρές ποσότητες εμένα δεν έκανε μόνο το ραβδομπλεντερ έκανε καλή δουλειά βέβαια εμένα μου είπε να το αλεθω όλο κ να το χωρίζω σε δύο μερίδες δε χάνονται συστατικά τώρα ο κάθε παιδίατρος λέει τα δικά του εγώ πάντως μαγειρεύω για δύο μέρες κ αλεθω στο ραβδομπλεντερ τη μια μερίδα 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Θα δούμε και με το μπλεντερ θα το παραγγειλω αύριο δευτερα λογικα θα ερθει...ευχαριστώ. Φαγανος Ακόμα δεν ξέρω αν είναι.. Μου φαίνεται όμως δύσκολος παραδόξως Ενώ με τον θηλασμο δεν είχαμε θέμα.  

Φαγανος εννοούσα στο γάλα γιατί βλέπω τον δικό μου ότι κ γάλα δεν πρέπει να έπινε πολύ αφού έχει λίγα κιλά κ με τις τροφές έτσι συνεχίζει. Μακάρι εσένα να σ τρώει!

13 ώρες πρίν, Kpp83 είπε:

Κάτσε να μπει το κρεατάκι. Με μοσχαρι ειδικά τα περισσότερα χαίρονται. Ο δικός μου τρώει 250ml πολτοποιημένης τροφής είτε φρουτοκρεμα είτε κρεατοχορτοσουπα.

Χαχα εμένα το μοσχάρι δεν του πολύ αρέσει, καλύτερα τρώει το κοτόπουλο κ ακόμα καλύτερα τα σκέτα λαχανικά. Τρώτε πολύ μπράβο. Στην παιδίατρο πηγές να δεις πόσο βάρος πήρε σε 1 μήνα τώρα που μπήκαν οι στερεές? Εμένα μόνο 350γρ..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! 
Να χαίρεστε όλες τα μωράκια σας!!

Έχω και γω μια μπουμπου 5 μηνών.Δεν έχω πιάσει ποτέ συζήτηση εδώ μέσα αλλά πολλές φορές σας διάβαζα όσο μπορούσα.
 

Εχω μια ερώτηση..Θηλάζουμε αποκλειστικά αλλά κάποιες φορές,όταν πρέπει να λείψω για δουλεια(2-3 φορές το μήνα) έδινα αντλημένο σε μπουκαλι!Ξαφνικα,άρχισε να το αρνείται και να με περιμένει για να φάει υπομονετικά,χωρίς να κλαίει,μέχρι και 6 ώρες!Εχει συμβεί σε καμία σας;

Δοκιμασα να το δώσω και με ποτηράκι ή σύριγγα αλλά ούτε λόγος!

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Lou888 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 
Να χαίρεστε όλες τα μωράκια σας!!

Έχω και γω μια μπουμπου 5 μηνών.Δεν έχω πιάσει ποτέ συζήτηση εδώ μέσα αλλά πολλές φορές σας διάβαζα όσο μπορούσα.
 

Εχω μια ερώτηση..Θηλάζουμε αποκλειστικά αλλά κάποιες φορές,όταν πρέπει να λείψω για δουλεια(2-3 φορές το μήνα) έδινα αντλημένο σε μπουκαλι!Ξαφνικα,άρχισε να το αρνείται και να με περιμένει για να φάει υπομονετικά,χωρίς να κλαίει,μέχρι και 6 ώρες!Εχει συμβεί σε καμία σας;

Δοκιμασα να το δώσω και με ποτηράκι ή σύριγγα αλλά ούτε λόγος!

 

 

Γεια σου!Να σου ζήσει η μπουμπουκα! Κι εγώ δίνω με μπουκάλι κάποιες φορές και κάποια στιγμή είχε άρνηση και δεν ετρωγε με τίποτα! Ειχα ρωτήσει και σύμβουλο Τότε, επιμειναμε μερικές μέρες και τελικά το πηρε πάλι. Αν πεινάσει πολύ και λείπεις θα το πάρει πιστεύω..

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, mama16 said:

Χαχα εμένα το μοσχάρι δεν του πολύ αρέσει, καλύτερα τρώει το κοτόπουλο κ ακόμα καλύτερα τα σκέτα λαχανικά. Τρώτε πολύ μπράβο. Στην παιδίατρο πηγές να δεις πόσο βάρος πήρε σε 1 μήνα τώρα που μπήκαν οι στερεές? Εμένα μόνο 350γρ..

Καλέ σούπερ είναι τα 350γρ. σε αυτήν την ηλικία μου είπε η παιδιατρος κ εμένα 400 είχε πάρει. Εγώ το βίντεο με την ξενερα του με τα σκέτα λαχανικά σκέφτομαι να το ανεβάσω να γελάει ο κόσμος.

23 hours ago, vaso_mpempis said:

Άρα βρασμένα λαχανικά τα κρατάω στο ψυγείο. Το μπλέντερ κάνει δουλειά για τόσο μικρές ποσότητες;;

Καλημέρα 

Κ εμένα μου είπε να κρατάω τη μισή ποσότητα κ το ζουμακι να το ζεσταίνω για να πολτοποιηθει καλύτερα τη 2η μέρα ειδικά αν έχει πατατα. Πολτοποιημένο το πετάς αν έρθει σε επαφή με το κουτάλι κ τα σάλια του.

Πήρα μπλέντερ κ το πήγα πίσω. Το ραβδομπλεντερ είναι μεν πιο χρονοβόρο αλλά κάνει καλύτερα τη μικρή ποσότητα, έχει κ πιο εύκολο πλύσιμο κ το παίρνεις κ μαζι σου εύκολα.

15 hours ago, Lou888 said:

Καλησπέρα κορίτσια! 
Να χαίρεστε όλες τα μωράκια σας!!

Έχω και γω μια μπουμπου 5 μηνών.Δεν έχω πιάσει ποτέ συζήτηση εδώ μέσα αλλά πολλές φορές σας διάβαζα όσο μπορούσα.
 

Εχω μια ερώτηση..Θηλάζουμε αποκλειστικά αλλά κάποιες φορές,όταν πρέπει να λείψω για δουλεια(2-3 φορές το μήνα) έδινα αντλημένο σε μπουκαλι!Ξαφνικα,άρχισε να το αρνείται και να με περιμένει για να φάει υπομονετικά,χωρίς να κλαίει,μέχρι και 6 ώρες!Εχει συμβεί σε καμία σας;

Δοκιμασα να το δώσω και με ποτηράκι ή σύριγγα αλλά ούτε λόγος!

 

 

Ουαου ενα κορίτσι επιτέλους!!! Συμβαίνει με τα αποκλειστικά θηλαζοντα... Αν δεν παίρνει το μπουκάλι δοκίμασε κ το εκπαιδευτικό ποτηράκι. Η chicco έχει ένα από 4 μηνών. Φυσικά είναι καλύτερα να του το δώσει άλλος. 

  • Μου αρέσει 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...