Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Κορίτσια... περιμένω πως και πως να έρθει Τρίτη να εισάγουμε τροφές!!!! Με έχει κουράσει απίστευτα όσο μεγαλώνει τόσο εξαντλουμαι !!! Πόσο γάλα να κατεβάσω πια!!!!!!! 

Θέλω να αγοράσω μπλέντερ.. καμία ιδέα;

Εγώ έχω ένα που το είχα πάρει από τηλεμάρκετινγκ ήδη από το πρώτο μου παιδάκι κ έμεινα πολύ ευχαριστημένη αλλά δεν ξέρω αν παίζεται ακόμα στην τηλεόραση. Αν μου χαλάσει γιατί έχει πολτοποιησει ήδη πολλά πολλά φαγητά θα πάρω ραβδομπλεντερ που είναι εξίσου καλό κ πιο εύκολο στην μετακίνηση όπως κ η @Kpp83. Πόσο μηνών είστε τώρα? Μπαίνετε σε στερεές στην ώρα σας ε? Γιατί όλες οι άλλες μπήκαμε πιο νωρίς! @Kpp83 μακάρι όντως να υπήρχε κάτι που να ξεφλουδίζει αυτόματα τα φρούτα κ να μην κάνουμε αυτή τη διαδικασία κάθε φορά!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, mama16 είπε:

Εγώ έχω ένα που το είχα πάρει από τηλεμάρκετινγκ ήδη από το πρώτο μου παιδάκι κ έμεινα πολύ ευχαριστημένη αλλά δεν ξέρω αν παίζεται ακόμα στην τηλεόραση. Αν μου χαλάσει γιατί έχει πολτοποιησει ήδη πολλά πολλά φαγητά θα πάρω ραβδομπλεντερ που είναι εξίσου καλό κ πιο εύκολο στην μετακίνηση όπως κ η @Kpp83. Πόσο μηνών είστε τώρα? Μπαίνετε σε στερεές στην ώρα σας ε? Γιατί όλες οι άλλες μπήκαμε πιο νωρίς! @Kpp83 μακάρι όντως να υπήρχε κάτι που να ξεφλουδίζει αυτόματα τα φρούτα κ να μην κάνουμε αυτή τη διαδικασία κάθε φορά!!

Την άλλη βδομάδα γινόμαστε 6 

  • Μου αρέσει 2

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Kpp83 είπε:

Το ραβδομπλεντερ πλένεται πιο εύκολα κ το παίρνεις κ μαζί. Εγώ έχω το Braun MQ745 και είμαι πολύ ευχαριστημένη γιατί η ταχύτητα αυξομειώνεται ανάλογα με την πίεση που ασκείς στο κουμπί. 

Γίνεται να βγάλουν επιτελους κάτι να ξεφλουδίζει αυτόματα τα φρούτα; 

γυάλινο κάδο έχει;


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Κορίτσια... περιμένω πως και πως να έρθει Τρίτη να εισάγουμε τροφές!!!! Με έχει κουράσει απίστευτα όσο μεγαλώνει τόσο εξαντλουμαι !!! Πόσο γάλα να κατεβάσω πια!!!!!!! 

Θέλω να αγοράσω μπλέντερ.. καμία ιδέα;

Έχει ένα στα Λίντλ φαινεται πολύ καλό. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πω κορίτσια εψει καθυστερήσει η ρημάδα η περιοδος 7 μερες κ εχω σκασει μ εχουν πιασει τα ψυχολογικά εχω πονακια νευρα....να σς πω ποτε σταθεροποιείται ο κυκλος περιπου θελει χρονο ε?επισης σήμερα π δεν εχω αστρακι να βαλω στη σουπα τ μικρου τι μπορω αλλο να βαλω?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κανετε? Ειμαι σε αναζήτηση καθίσματος. Πιο μου προτείνεται? Να μην είναι πάρα πολύ ακριβο δλδ πάνω από 300ε. Έχω δει αυτά τα 2, έχει καμία κανένα από αυτά τα 2? 

https://www.skroutz.gr/s/13236555/Inglesina-Newton-Isofix-Grey.html?from=sku_color_variations

https://www.letoshop.gr/prd/kathisma-autokinitou-foppapedretti-isodinamyk-cherry-9-36-kg

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ria@90 said:

Πω κορίτσια εψει καθυστερήσει η ρημάδα η περιοδος 7 μερες κ εχω σκασει μ εχουν πιασει τα ψυχολογικά εχω πονακια νευρα....να σς πω ποτε σταθεροποιείται ο κυκλος περιπου θελει χρονο ε?επισης σήμερα π δεν εχω αστρακι να βαλω στη σουπα τ μικρου τι μπορω αλλο να βαλω?

Κριθαράκι ή τραχανά.

44 minutes ago, Xrysasid said:

Κορίτσια τι κανετε? Ειμαι σε αναζήτηση καθίσματος. Πιο μου προτείνεται? Να μην είναι πάρα πολύ ακριβο δλδ πάνω από 300ε. 

Αυτοκινήτου ή φαγητού;;

  • Ευχαριστώ 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια πειτε λιγο για τπν ύπνο των μωρων σας...ποτε έστρωσε...εμας εχω την εντύπωση πως αντί να βελτιώνεται χειροτερεύει....κ κανουμε ενα 2 ωρο μερικες φορες να τον κοιμησουμε γτ σπαραζει στ κλαμα...υο πρόβλημα είναι οτι τρίβει ματια κ θελει να κοιμηθεί αλλα απαξ κ υον πας για ύπνο τελος εχουμς πολεμο...σε λιγο κλείνουμε 6ο .μηνα... βλέπω αλλες μαμαδες π 6μηνιτικα κοιμούνται ολο το βραδυ μεχρι τ πρωι κ αναρωτιέμαι τι κανω λαθος..ξυπνα ανα 3ωρο 4ωρο ακομη ..νεογεννητος ήταν πιο ηρεμος..

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Κορίτσια πειτε λιγο για τπν ύπνο των μωρων σας...ποτε έστρωσε...εμας εχω την εντύπωση πως αντί να βελτιώνεται χειροτερεύει....κ κανουμε ενα 2 ωρο μερικες φορες να τον κοιμησουμε γτ σπαραζει στ κλαμα...υο πρόβλημα είναι οτι τρίβει ματια κ θελει να κοιμηθεί αλλα απαξ κ υον πας για ύπνο τελος εχουμς πολεμο...σε λιγο κλείνουμε 6ο .μηνα... βλέπω αλλες μαμαδες π 6μηνιτικα κοιμούνται ολο το βραδυ μεχρι τ πρωι κ αναρωτιέμαι τι κανω λαθος..ξυπνα ανα 3ωρο 4ωρο ακομη ..νεογεννητος ήταν πιο ηρεμος..

Ειμαστε ενος ετους παρα κατι και ακομα σερι πανω απο 3ωρο δεν εχουμει κοιμηθει. Εκτος απο προχθες που ηταν υπο την επηρεια ενος φαρμακου για ενα θεμα που ειχε. Αλλα εκτος απο αυτην την μοναδικη φορα, ολα μας τα βραδια ειναι με ξυπνηματα απο 4 εως και 8 ξυπνηματα στις δυσκολες μερες που μπορει να ποναει λογω δοντιων

  • Λυπημένη/-ος 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το Joie Stages 110 ευρώ στο black Friday αλλα δεν έχει έρθει ακόμα να σου πω γνώμη. Δεν έχει isofix όμως καθώς είναι για το αμάξι του συζύγου που είναι πιο παλιό.

Προς το παρόν έχουμε ένα maxi cosy γιατί ταιριάζει στο καρότσι μας το οποίο δεν μου άρεσε κυρίως γιατί το κουμπωμα μου βγάζει την Παναγία να κλείσει κ έχω σπάσει άπειρα νύχια. (αουτς!!!).

Γενικά πάντως το "αυγό" μας φάνηκε παντελώς άχρηστο να μπαίνει στο καρότσι. Λόγω της ζέστης κ της κλήσης τον βάζαμε στο πορτ μπεμπέ οταν ήταν νεογέννητο, ενώ τώρα που μεγάλωσε λίγο προτιμάμε να ξυπνήσει κ να μπει στο καρότσι καθώς δεν θέλουμε να κοιμάται στη βόλτα.

 

  • Ευχαριστώ 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...