Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, Ria@90 είπε:

Α δεν ελιωσε τοσο απλα φουσκωσε κ εκανε φουσκαλα απλα λεω μηπως επειδη ηταν στην ιδια αποστείρωση επηρέασε κ εμεινε καποια ουσία χημική πανω στα μπιμπερο οχι αναγκαστικα να φαινεται...τα πλένουμε ε? Με τι τα πλένεις ρε συ δημητρα? Εγω τα πλενω με ενα υγρο της νουκ απ το φαρμακειο αλλα ακριβο ρε παιδι μ..

Ούτε καν ρε εσύ.. Με αυτό π πλένω τα πιάτα.. Καλά εγώ πλέον δεν κάνω αποστείρωση.. Αλλά ποτέ δεν πήρα ξεχωριστό απορρυπαντικο για τα μπιμπερό.. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ria@90 είπε:

Εγω εχω μια ζυγαρια φαγητού χαχα 

Εμεις το τρώμε ολο το γευμα αλλα σε περιπτωση που αφήσει θα ηθελα να ξερω ποσο εχει φάει. Κανει δουλεια η ζυγαριά; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

18 ώρες πρίν, Luckystars είπε:

Εμεις το τρώμε ολο το γευμα αλλα σε περιπτωση που αφήσει θα ηθελα να ξερω ποσο εχει φάει. Κανει δουλεια η ζυγαριά; 

Κ μένα το τρώει αλλά θέλω να βλέπω πόσο τρώει.. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,

σημερα πηγαμε στον γιατρό και μας είπε πως ξεκιναμε τροφές σε 10 μέρες που κλείνουμε τους 6 μήνες!

Μας έβαλε για αρχή 3 μέρες ζωμό κρέατος και μετά λαχανικά.

Ξεκινησε καμία άλλη ετσι;

Εντωμεταξυ,μιας κ είχατε αυτή τη συζήτηση πριν λιγες μέρες..μας είπε πως ξεκιναμε κατευθείαν νερό για να μη γίνει δυσκοίλια.Το βράζουμε σε κατσαρόλα τουλάχιστον 7 λεπτά και προσφέρουμε σε θερμοκρασία δωματίου.Οχι εμφιαλωμένο εάν ζούμε Αττική ή μεγάλες επαρχιακές πόλεις.Μονο σε χωριά.

Αυτα από μας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Lou888 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

σημερα πηγαμε στον γιατρό και μας είπε πως ξεκιναμε τροφές σε 10 μέρες που κλείνουμε τους 6 μήνες!

Μας έβαλε για αρχή 3 μέρες ζωμό κρέατος και μετά λαχανικά.

Ξεκινησε καμία άλλη ετσι;

Εντωμεταξυ,μιας κ είχατε αυτή τη συζήτηση πριν λιγες μέρες..μας είπε πως ξεκιναμε κατευθείαν νερό για να μη γίνει δυσκοίλια.Το βράζουμε σε κατσαρόλα τουλάχιστον 7 λεπτά και προσφέρουμε σε θερμοκρασία δωματίου.Οχι εμφιαλωμένο εάν ζούμε Αττική ή μεγάλες επαρχιακές πόλεις.Μονο σε χωριά.

Αυτα από μας!

Καλησπέρα, εγώ ξεκίνησα πρώτα λαχανικά και μετά ζωμούς για λίγο και τώρα βάζω και κρεατάκι σιγά σιγά. Νομίζω όμως δεν έχει και μεγάλη σημασία... σιγά σιγά θα τα φάνε όλα με όποια σειρά κι αν είναι.. μόνο σε κάποια συγκεκριμένα θέματα συμφώνουν όλοι περίπου οι γιατροί (αυγό,αλάτι κλπ). Εγώ μένω Αττική και δίνω εμφιαλωμένο (και δεν πίνει γουλιά βέβαια :lol: ) αλλά σε αυτό το θέμα πραγματικά ο καθένας λέει τα δικά του

Καλή αρχή με το φαγάκι σας, να σου ζήσει το μπεμπάκι σου

Βρε κορίτσια πόσο γρήγορα μεγαλώνουν τα μωρά;;;;;;;;;;;;;;;;;;!!!!!!!!!!!!!


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Καλησπέρα, εγώ ξεκίνησα πρώτα λαχανικά και μετά ζωμούς για λίγο και τώρα βάζω και κρεατάκι σιγά σιγά. Νομίζω όμως δεν έχει και μεγάλη σημασία... σιγά σιγά θα τα φάνε όλα με όποια σειρά κι αν είναι.. μόνο σε κάποια συγκεκριμένα θέματα συμφώνουν όλοι περίπου οι γιατροί (αυγό,αλάτι κλπ). Εγώ μένω Αττική και δίνω εμφιαλωμένο (και δεν πίνει γουλιά βέβαια :lol: ) αλλά σε αυτό το θέμα πραγματικά ο καθένας λέει τα δικά του

Καλή αρχή με το φαγάκι σας, να σου ζήσει το μπεμπάκι σου

Βρε κορίτσια πόσο γρήγορα μεγαλώνουν τα μωρά;;;;;;;;;;;;;;;;;;!!!!!!!!!!!!!

Εγώ ξεκίνησα στον 5ο μήνα με φρούτα μετά κρέμα κΟ μετά λαχανικά με κρέας.. Τώρα τρώει κ μακαρόνια.. Κ σε λίγες μέρες θα ξεκινήσουμε γιαούρτι κ ανθότυρο.. 7μηνων θα γίνει στις 25

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μανουλες καλησπερα! 

Εμείς ξεκινησαμε στερεες απο 3,5 μηνων, ηταν ετοιμη να φαει ειπε παιδιατρος και επιπλέον ηταν μονόδρομος σε εμας λογω δυσανεξιας στο γαλα. 

Πλεον κανουμε 3 γευματα στερεες, φρουτα, λαχανικα με κρεατακι και κρεμουλα. 

Σήμερα ξεκινησα να ζυγιζω, τρωει τουλαχιστον 150γρ κάθε γεύμα, καλα ειναι; 

12 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Καλησπέρα, εγώ ξεκίνησα πρώτα λαχανικά και μετά ζωμούς για λίγο και τώρα βάζω και κρεατάκι σιγά σιγά. Νομίζω όμως δεν έχει και μεγάλη σημασία... σιγά σιγά θα τα φάνε όλα με όποια σειρά κι αν είναι.. μόνο σε κάποια συγκεκριμένα θέματα συμφώνουν όλοι περίπου οι γιατροί (αυγό,αλάτι κλπ). Εγώ μένω Αττική και δίνω εμφιαλωμένο (και δεν πίνει γουλιά βέβαια :lol: ) αλλά σε αυτό το θέμα πραγματικά ο καθένας λέει τα δικά του

Καλή αρχή με το φαγάκι σας, να σου ζήσει το μπεμπάκι σου

Βρε κορίτσια πόσο γρήγορα μεγαλώνουν τα μωρά;;;;;;;;;;;;;;;;;;!!!!!!!!!!!!!

Ποσο γρηγορα τα μαναρακια μας! 

Εγω νομιζω σαν χτες που μου την εδωσαν στην αγκαλια μου και τωρα τρωμε με κουταλακι! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Luckystars είπε:

Μανουλες καλησπερα! 

Εμείς ξεκινησαμε στερεες απο 3,5 μηνων, ηταν ετοιμη να φαει ειπε παιδιατρος και επιπλέον ηταν μονόδρομος σε εμας λογω δυσανεξιας στο γαλα. 

Πλεον κανουμε 3 γευματα στερεες, φρουτα, λαχανικα με κρεατακι και κρεμουλα. 

Σήμερα ξεκινησα να ζυγιζω, τρωει τουλαχιστον 150γρ κάθε γεύμα, καλα ειναι; 

Ποσο γρηγορα τα μαναρακια μας! 

Εγω νομιζω σαν χτες που μου την εδωσαν στην αγκαλια μου και τωρα τρωμε με κουταλακι! 

Καλά είστε! Εμείς σήμερα δεν φάγαμε καθόλου 20gr φρούτα και 50gr λαχανικά με μοσχαράκι. Τα τρώω εγώ βέβαια δεν πάνε χαμένα χαχαχαχα

 Που θα πάει... 


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , vaso_mpempis είπε:

Καλά είστε! Εμείς σήμερα δεν φάγαμε καθόλου 20gr φρούτα και 50gr λαχανικά με μοσχαράκι. Τα τρώω εγώ βέβαια δεν πάνε χαμένα χαχαχαχα

 Που θα πάει... 

Καλα ναι ειναι πολυ νοστιμα! 

Δεν ειναι καθε μερα ιδια μερα, εμεις καθε μερα το ιδιο τρώμε; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...