Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Ένα έβαλα πέμπτης ημέρας.Οντως είναι πολύ νωρίς,απλά ήθελα να δω αν βγει έστω αχνή γραμμή,αλλά τπτ..το early predictor είναι διαφορετικό απο τα άλλα? Αυτό που πήρα δείχνει από την πέμπτη ημέρα συλληψης

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?Είμαι στην 23η κ δεν τα νιώθω όλη μέρα.Πιο πολύ το πρωί κ το βράδυ.Η μαία λέει από 28η αρχίζουμε να μετράμε κ να ανησυχούμε αν δεν τα ακούμε.

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

13 ώρες πρίν, Luckystars είπε:

 

Καλημερα κοριτσια, καλη εβδομάδα, σας ευχαριστω πολυ! 

Εχτες φαγαμε πρωτη φορά λαχανικα, αφησε πολυ λιγο.Ειμαστε και με ντεπον για τα δοντακια, λογικα οταν ποναει μπορει να μου τρωει λιγοτερο ε; απλα για να καταλαβω αν εχει να κανει με τι της αρέσει και τι οχι. 

Εσεις πως ειστε; τα μωρακια σας; 

Καλημερα σε ολες τις μανουλες και τα μωρακια σας; πως ειστε; 

Όταν πονάνε ναι κάποιες φορές τρώνε λιγότερο. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλημέρα. Νεράκι πίνουν τα μωράκια σας; Εμένα καθόλου με κανένα τρόπο. Επίσης έχουμε αρχίσει λαχανικά και φρούτα από 25/11. Είναι πλέον 6.5 μηνών και από λαχανικά τρώει πατάτα, γλυκοπατάτα. Κολοκυθι, κολοκύθα και καρότο. Θέλω να του δώσω κρεμμύδι για να νοστιμισει και ντομάτα ξέρετε αν επιτρέπεται; επίσης καμία ιδέα με τι να συνδιασω το πατζάρι;

Όσο για τα δαμάσκηνα εγώ τα βραζω και μετά τα ψιλοκοβω στο ραβδομπλεντερ και το ζουμακι το φυλάω και το προσθέτω στις φρούτοκρέμες. Και επειδή είναι η εποχή τους έχουμε φάει λωτο που τρελαίνετε και σιγά σιγά θα βάλω και χυμό από ρόδι. Δεν έχει πολλά φρούτα ο χειμώνας δύστηχως 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 είπε:

Κορίτσια καλημέρα. Νεράκι πίνουν τα μωράκια σας; Εμένα καθόλου με κανένα τρόπο. Επίσης έχουμε αρχίσει λαχανικά και φρούτα από 25/11. Είναι πλέον 6.5 μηνών και από λαχανικά τρώει πατάτα, γλυκοπατάτα. Κολοκυθι, κολοκύθα και καρότο. Θέλω να του δώσω κρεμμύδι για να νοστιμισει και ντομάτα ξέρετε αν επιτρέπεται; επίσης καμία ιδέα με τι να συνδιασω το πατζάρι;

Όσο για τα δαμάσκηνα εγώ τα βραζω και μετά τα ψιλοκοβω στο ραβδομπλεντερ και το ζουμακι το φυλάω και το προσθέτω στις φρούτοκρέμες. Και επειδή είναι η εποχή τους έχουμε φάει λωτο που τρελαίνετε και σιγά σιγά θα βάλω και χυμό από ρόδι. Δεν έχει πολλά φρούτα ο χειμώνας δύστηχως 

Για αρχη δοκιμασε κρεμμυδι κομματι αστο να βρασει κ μετα βγαλτο αν κ εμενα μ επετρεπε να το αφησω μεχρι το τελος κ την ντοματα για αρχη βαλτην χωρις σπορια κ φλουδα κ τριψτην κ οσο περναει ο καιρος μπορεις να αφηνεις κ τα σπορια!!!! Επισης μπορεις να βαλεις φασολακια ή αρακα μπορεις ν βαλεις σεληνο κ μαιντανο αν σ επιτρεπει ο παιδοατρος εμενα με ειχε ελευθερη σε ολα αυτα!!! Γινεται πολυ νοστημο!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Ria@90 είπε:

Αχ αυτοβτο bio babe πηρα μια το τελιεωσαμε....κ ξεμειναμε τ ψαχνω εδω κ 2 μερες σε ολη τη Θεσσαλονίκη δεν το εχει κανεις ....κ αναγκαστικα εχθες εδωσα γιωτης.. 

Τα είχε ο Σκλαβενίτης 1+1.. Εγώ της έδωσα χθες να δοκιμάσει κ βρώμη  γεύση και ξετρελαθηκε... Μακράν καλύτερη από την γιωτης.. Της είχα δώσει μπισκότο κρέμα γιωτης κ ούτε να φτύσει.. 5 κουταλιές έφαγε κ αυτές με το ζόρι.. Ενώ χθες έφαγε 160γρ..

πρίν από 44 λεπτά , Anna17 είπε:

Κορίτσια καλημέρα. Νεράκι πίνουν τα μωράκια σας; Εμένα καθόλου με κανένα τρόπο. Επίσης έχουμε αρχίσει λαχανικά και φρούτα από 25/11. Είναι πλέον 6.5 μηνών και από λαχανικά τρώει πατάτα, γλυκοπατάτα. Κολοκυθι, κολοκύθα και καρότο. Θέλω να του δώσω κρεμμύδι για να νοστιμισει και ντομάτα ξέρετε αν επιτρέπεται; επίσης καμία ιδέα με τι να συνδιασω το πατζάρι;

Όσο για τα δαμάσκηνα εγώ τα βραζω και μετά τα ψιλοκοβω στο ραβδομπλεντερ και το ζουμακι το φυλάω και το προσθέτω στις φρούτοκρέμες. Και επειδή είναι η εποχή τους έχουμε φάει λωτο που τρελαίνετε και σιγά σιγά θα βάλω και χυμό από ρόδι. Δεν έχει πολλά φρούτα ο χειμώνας δύστηχως 

Τέλεια η ιδέα σ με το δαμάσκηνο.. Θα το δοκιμάσω γτ έχουμε κολλήσει μήλο αχλάδι μπανάνα πορτοκάλι.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και μωράκια! 

Κορίτσια διαβάζω τι ποσότητες τρώνε τα μωρά σας και χαίρομαι πολύ. Εμένα είναι 8 μηνών και δεν τρώει σχεδόν τίποτα. Λίγο γιαούρτι Advance λίγα φρούτα και λίγα λαχανικά  (κουταλιτσες όχι ποσότητα ).Κρέας δεν της αρέσει καθόλου.   Δεν ξέρω τι να κάνω,  ποτε θα ξεκολλήσει από το θηλασμό;  Πείτε μου καμία ιδέα,  κανένα κόλπο για να τρώει. 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 17/12/2019 at 9:52 ΠΜ, Anna17 είπε:

Κορίτσια καλημέρα. Νεράκι πίνουν τα μωράκια σας; Εμένα καθόλου με κανένα τρόπο. Επίσης έχουμε αρχίσει λαχανικά και φρούτα από 25/11. Είναι πλέον 6.5 μηνών και από λαχανικά τρώει πατάτα, γλυκοπατάτα. Κολοκυθι, κολοκύθα και καρότο. Θέλω να του δώσω κρεμμύδι για να νοστιμισει και ντομάτα ξέρετε αν επιτρέπεται; επίσης καμία ιδέα με τι να συνδιασω το πατζάρι;

Όσο για τα δαμάσκηνα εγώ τα βραζω και μετά τα ψιλοκοβω στο ραβδομπλεντερ και το ζουμακι το φυλάω και το προσθέτω στις φρούτοκρέμες. Και επειδή είναι η εποχή τους έχουμε φάει λωτο που τρελαίνετε και σιγά σιγά θα βάλω και χυμό από ρόδι. Δεν έχει πολλά φρούτα ο χειμώνας δύστηχως 

Καλημέρα! Ούτε Εμείς πίνουμε νερό. Δεν τρώμε Επίσης Καλά καλα

Just now, BettySt είπε:

Καλημέρα κορίτσια και μωράκια! 

Κορίτσια διαβάζω τι ποσότητες τρώνε τα μωρά σας και χαίρομαι πολύ. Εμένα είναι 8 μηνών και δεν τρώει σχεδόν τίποτα. Λίγο γιαούρτι Advance λίγα φρούτα και λίγα λαχανικά  (κουταλιτσες όχι ποσότητα ).Κρέας δεν της αρέσει καθόλου.   Δεν ξέρω τι να κάνω,  ποτε θα ξεκολλήσει από το θηλασμό;  Πείτε μου καμία ιδέα,  κανένα κόλπο για να τρώει. 

Καλημέρα! Εμείς είμαστε 6 αλλά προς τα εκεί οδεύει.. Δεν τρώει. Φρούτα καθόλου και λαχανικά 50-60gr. Κρέας έβαλα αλλα το στόμα ερμητικά κλειστο....


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Dimitr@17 είπε:

Τα είχε ο Σκλαβενίτης 1+1.. Εγώ της έδωσα χθες να δοκιμάσει κ βρώμη  γεύση και ξετρελαθηκε... Μακράν καλύτερη από την γιωτης.. Της είχα δώσει μπισκότο κρέμα γιωτης κ ούτε να φτύσει.. 5 κουταλιές έφαγε κ αυτές με το ζόρι.. Ενώ χθες έφαγε 160γρ..

Τέλεια η ιδέα σ με το δαμάσκηνο.. Θα το δοκιμάσω γτ έχουμε κολλήσει μήλο αχλάδι μπανάνα πορτοκάλι.. 

Να σαι καλα πηγα κ πηρα επιτέλους γτ το γιωτης περαν του οτι δεμ το έτρωγε εχει κ γαλα μεσα...στο οποιο ειχαμε κ αλλεργία.....

Κοριτσια εκανα μια γκαφα....εβαζα κατι πλαστικα οδοντοφυΐας της νουκ στον αποστείρωση ...κ σημερα εβγαλα το μπιμπερο κ τ εδωσα νερο μετα διαπίστωσα πως αυτο εοχε ψηλο λιωσει εβγαλε φουσκαλα...υπάρχει περίπτωση να αφησε χημικο υπολλειμα στα μπιμπερο κ τι ειναι αυτο επικίνδυνο???

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Καλημέρα! Ούτε Εμείς πίνουμε νερό. Δεν τρώμε Επίσης Καλά καλα

Καλημέρα! Εμείς είμαστε 6 αλλά προς τα εκεί οδεύει.. Δεν τρώει. Φρούτα καθόλου και λαχανικά 50-60gr. Κρέας έβαλα αλλα το στόμα ερμητικά κλειστο....

Κ εμενα εκει που έτρωγε εχει εδω κ 2 μερες π το εχει μειωσει....κ αναγκαστικα κανω τον κλόουν κ γελάει κ καπως τον ξεγελαω να ανοιγει στομα κ μα τρωει...ετσι σημερα τον ταισα κ εφαγε ολη τη φρουτοκρεμα....αλλιως περιμενω λιγη ωρα τ δινω νερο κανω βόλτες στο σπιτι κ μετα συνεχίζω παλι...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Καλημέρα! Ούτε Εμείς πίνουμε νερό. Δεν τρώμε Επίσης Καλά καλα

Καλημέρα! Εμείς είμαστε 6 αλλά προς τα εκεί οδεύει.. Δεν τρώει. Φρούτα καθόλου και λαχανικά 50-60gr. Κρέας έβαλα αλλα το στόμα ερμητικά κλειστο....

Κατάλαβα. Θα έχουμε θέμα με το φαγητό από ότι καταλαβαίνω. Αλλά που θα πάει θα μάθουν! Υγεία να έχουν και θα τη βρούμε την άκρη και με το φαγητό. 

  • Μου αρέσει 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Να σαι καλα πηγα κ πηρα επιτέλους γτ το γιωτης περαν του οτι δεμ το έτρωγε εχει κ γαλα μεσα...στο οποιο ειχαμε κ αλλεργία.....

Κοριτσια εκανα μια γκαφα....εβαζα κατι πλαστικα οδοντοφυΐας της νουκ στον αποστείρωση ...κ σημερα εβγαλα το μπιμπερο κ τ εδωσα νερο μετα διαπίστωσα πως αυτο εοχε ψηλο λιωσει εβγαλε φουσκαλα...υπάρχει περίπτωση να αφησε χημικο υπολλειμα στα μπιμπερο κ τι ειναι αυτο επικίνδυνο???

Χαχαχ και εγώ έβαλα το μασητικο στον αποστειρωτής κ βγήκε μισό από ότι ήταν.. Φυσικά τα ξαναέβαλα για αποστείρωση.. Μετά διάβασα στις οδηγίες πως το πλένουν... 

Just now, Ria@90 είπε:

Κ εμενα εκει που έτρωγε εχει εδω κ 2 μερες π το εχει μειωσει....κ αναγκαστικα κανω τον κλόουν κ γελάει κ καπως τον ξεγελαω να ανοιγει στομα κ μα τρωει...ετσι σημερα τον ταισα κ εφαγε ολη τη φρουτοκρεμα....αλλιως περιμενω λιγη ωρα τ δινω νερο κανω βόλτες στο σπιτι κ μετα συνεχίζω παλι...

Εμενα τρώει φρούτα 150 φαγητό 180 - 200 και κρέμα 180

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Dimitr@17 είπε:

Χαχαχ και εγώ έβαλα το μασητικο στον αποστειρωτής κ βγήκε μισό από ότι ήταν.. Φυσικά τα ξαναέβαλα για αποστείρωση.. Μετά διάβασα στις οδηγίες πως το πλένουν... 

Εμενα τρώει φρούτα 150 φαγητό 180 - 200 και κρέμα 180

Εγω το ειδα μετα αφου εδωσα το μπιμπερό....λες να παθει τπτ?αγχώθηκα τωρα....απλα ντρεπομαι να πατω τη παιδίατρο να ρωτησω....ουφ ολα τα χαζα σε εμενα τυχαινουν...

Just now, Dimitr@17 είπε:

Χαχαχ και εγώ έβαλα το μασητικο στον αποστειρωτής κ βγήκε μισό από ότι ήταν.. Φυσικά τα ξαναέβαλα για αποστείρωση.. Μετά διάβασα στις οδηγίες πως το πλένουν... 

Εμενα τρώει φρούτα 150 φαγητό 180 - 200 και κρέμα 180

Κ εμενα φρουτα 200 φαγητο το ιδιο απλα φρούτα απο τοτε π εβαλα πορτοκάλι κ μανταρινι κατι του χαλαει τη γεύση κ τ κανω πλεον 150....κρεμα δημητριακών τ εκαμα 150 αλλα επειδη βλεπω πως ζηταει κ αλλο κ κατεβαίνει ευκολα 200 του κανω.....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Εγω το ειδα μετα αφου εδωσα το μπιμπερό....λες να παθει τπτ?αγχώθηκα τωρα....απλα ντρεπομαι να πατω τη παιδίατρο να ρωτησω....ουφ ολα τα χαζα σε εμενα τυχαινουν...

Κ εμενα φρουτα 200 φαγητο το ιδιο απλα φρούτα απο τοτε π εβαλα πορτοκάλι κ μανταρινι κατι του χαλαει τη γεύση κ τ κανω πλεον 150....κρεμα δημητριακών τ εκαμα 150 αλλα επειδη βλεπω πως ζηταει κ αλλο κ κατεβαίνει ευκολα 200 του κανω.....

Εμενα ηταν μπροστά όταν της είπα ααα έχω πάρει ένα μασητικο.. Για φέρε μ λέει να δούμε το βγάζω από τον αποστειρωτή κ από παγωτό χωνάκι είχε μείνει το χωνάκι μόνο.. Οχι μην ανησυχείς δεν είναι τπτ.. Κ μενα η παιδίατρος μου είπε δεν πειράζει.. Δεν είπε κάτι για τα μπουκάλια εγώ απλά τα έπλυνα κ τα ξαναέβαλα.. Άλλωστε το υγρό απ έξω θα έχει πέσει γτ τα μπιμπερό τα βάζουμε μρ το στόμιο κατω

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitr@17 είπε:

Εμενα ηταν μπροστά όταν της είπα ααα έχω πάρει ένα μασητικο.. Για φέρε μ λέει να δούμε το βγάζω από τον αποστειρωτή κ από παγωτό χωνάκι είχε μείνει το χωνάκι μόνο.. Οχι μην ανησυχείς δεν είναι τπτ.. Κ μενα η παιδίατρος μου είπε δεν πειράζει.. Δεν είπε κάτι για τα μπουκάλια εγώ απλά τα έπλυνα κ τα ξαναέβαλα.. Άλλωστε το υγρό απ έξω θα έχει πέσει γτ τα μπιμπερό τα βάζουμε μρ το στόμιο κατω

Α δεν ελιωσε τοσο απλα φουσκωσε κ εκανε φουσκαλα απλα λεω μηπως επειδη ηταν στην ιδια αποστείρωση επηρέασε κ εμεινε καποια ουσία χημική πανω στα μπιμπερο οχι αναγκαστικα να φαινεται...τα πλένουμε ε? Με τι τα πλένεις ρε συ δημητρα? Εγω τα πλενω με ενα υγρο της νουκ απ το φαρμακειο αλλα ακριβο ρε παιδι μ..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Α δεν ελιωσε τοσο απλα φουσκωσε κ εκανε φουσκαλα απλα λεω μηπως επειδη ηταν στην ιδια αποστείρωση επηρέασε κ εμεινε καποια ουσία χημική πανω στα μπιμπερο οχι αναγκαστικα να φαινεται...τα πλένουμε ε? Με τι τα πλένεις ρε συ δημητρα? Εγω τα πλενω με ενα υγρο της νουκ απ το φαρμακειο αλλα ακριβο ρε παιδι μ..

Εγω τα πλενω με το υγρό πιάτων για μωρά  Planet baby. Και τα παιχνίδια της με αυτό,  γιατί τα βάζει όλα στο στόμα. 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...