Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Angot είπε:

      μωρε όλες οι χοριακες που είναι θετικές είναι καλές , απλώς κάποιες είναι πιο υψηλές από κάποιες άλλες!  😉 θετικη να ναι και ότι να ναι!!! πως νιώθεις εσυ σήμερα; 

      καλε άμα σου λέω όλα μια χαρά θα ναι ! είμαι σαν τη vivechrome  στα τεστ! εχω βεντάλια με χρώματα ! 🤣 

      Τα ίδια,πόνοι στη μήτρα και στη μέση..Κρίμα αν δεν προχώρησε το σπορακι πάντως,θα στεναχωρηθω πολύ..

      @Eflenewνα την ακούς την @Angot, είναι η γκουρού των τεστ ❤️

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, nanoula90 είπε:

Αυτο που ξερω εγω ειναι οτι για παιδια κατω των 2 ετων, ειναι 3 δοσεις συνολικα, ενω για παιδια απο 2 και πανω ειναι 2 δοσεις. Για το bexsero δηλαδη

Ναι αυτό είναι το εμβολιο, δεν έχει κάποιο άλλο από οτι ξέρω .

Εσείς το κάνατε;


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, BettySt είπε:

Ναι αυτό είναι το εμβολιο, δεν έχει κάποιο άλλο από οτι ξέρω .

Εσείς το κάνατε;

Οχι ακομα κοριτσι μου, ο παιδιατρος μας ειπε οτι εφοσον δεν προκειται να παει παιδικο σταθμο αμεσα, δεν το κρινει απαραιτητο απο τωρα και θα το κανουμε του χρονου. 

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, BettySt είπε:

Ναι αυτό είναι το εμβολιο, δεν έχει κάποιο άλλο από οτι ξέρω .

Εσείς το κάνατε;

Ναι κ εμεις το ιδιο με την @nanoula90 του χρονου εφοσον δεν θα παει βρεφικο!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια δεν ξέρω τι συμβαίνει αλλά ο μικρός δυσκολεύεται πολύ να κόιμηθει το βράδυ ξυπνάει συνέχεια για γάλα. Σκέφτομαι μήπως δεν χορταίνει πια... 10 μέρες προσπαθούμε τα λαχανικά και τρώει 50-80gr μόνο. Λέτε να μειώνεται και το γάλα μου;;; τι να πω... Έχω εξαντληθεί.. Σκέφτομαι να του δώσω φρούτο αύριο μήπως τα φάει πιο εύκολα.

Λέτε να είναι αλμα;; είμαστε ακριβώς 6 μηνων


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Καλημερα! Το καθε παιδακι ειναι διαφορετικο. Εμεις τωρα ξεκινησαμε να τρωμε στερεες, μεχρι τωρα μονο θηλαζε και ισως και κανα γιαουρτι αν ετρωγε. 

Ουτε εμενα επαιρνε μπιμπερο και ουτε παιρνει. Εκπαιδευτικο ποτηρακι 360 δοκιμασε και αργοτερα ποτηρακι με καλαμακι. Αλλα ειναι κ λιγο νωρις, ειστε μικρακια ακομα. 

Ααα εχω πολύ μέλλον δηλαδή!!Ευχαριστω για τις απαντήσεις!

 

@vaso_mpempis Μήπως βγάζετε δοντάκια; Εμένα ενώ από νεογέννητη σχεδόν κοιμόταν 6-7 ώρες συνεχόμενα,εδώ και ένα μήνα που βγάλαμε τα κάτω δοντάκια και συνεχίζουμε με τα πάνω,δυσκολεύεται να κοιμηθεί και ξυπναει ανα 3-4 ώρες!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Lou888 είπε:

Ααα εχω πολύ μέλλον δηλαδή!!Ευχαριστω για τις απαντήσεις!

 

@vaso_mpempis Μήπως βγάζετε δοντάκια; Εμένα ενώ από νεογέννητη σχεδόν κοιμόταν 6-7 ώρες συνεχόμενα,εδώ και ένα μήνα που βγάλαμε τα κάτω δοντάκια και συνεχίζουμε με τα πάνω,δυσκολεύεται να κοιμηθεί και ξυπναει ανα 3-4 ώρες!

Δεν έχω ιδέα!!! Πως θα καταλαβω αν ειναι δοντια..;; που εβαλα το χερι μου τωρα δεν καταλαβα κατι. Απόψε το παραεκανε! Θηλάσε από τις 20:00 Μέχρι τις 23:00 δυο φορές και ενω νυσταζε δεν κοιμόταν.. Τελικά κοιμήθηκε και ξύπνησε 00:30 με γκρίνια όπου δεν τον θηλασα αλλά ηρέμησε με πιπίλα και πριν λίγο πάλι ξύπνησε και δεν κοιμόταν με τπτ χωρίς στήθος οπότε και έφαγε λιγάκι πάλι!!! Δεν κλαίει ευτυχώς αλλα με έχει τεντωσει!! !!


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Έχει 20 μερες που δεν κοιμάται.... Έχω απελπιστεί. Δοκιμάσαμε να τον εκπαιδεύσουμε να είμαστε δίπλα του να κοιμηθεί. Τζίφος 2 ώρες μετά ακόμα ξύπνιος κ έκλαιγε. Δοκιμάσαμε εστιβιλ και κλαιγαμε όλοι μαζί. Εμεις μετα τα 40 λεπτά κλάματος δεν αντέξαμε άλλο.

Πλέον κοιμάται μόνο αγκαλιά και ξυπνάει συνεχώς το βράδυ.  Απελπισία γυρνάω κ δουλειά.


IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

Έχει 20 μερες που δεν κοιμάται.... Έχω απελπιστεί. Δοκιμάσαμε να τον εκπαιδεύσουμε να είμαστε δίπλα του να κοιμηθεί. Τζίφος 2 ώρες μετά ακόμα ξύπνιος κ έκλαιγε. Δοκιμάσαμε εστιβιλ και κλαιγαμε όλοι μαζί. Εμεις μετα τα 40 λεπτά κλάματος δεν αντέξαμε άλλο.

Πλέον κοιμάται μόνο αγκαλιά και ξυπνάει συνεχώς το βράδυ.  Απελπισία γυρνάω κ δουλειά.

Κουράγιο. Περνάνε πολλές φάσεις. Πάρε το βιβλίο τα μωρά είναι άνθρωποι τις νύχτας. Επίσης μπορείς να πάρεις σύμβουλο ύπνου. Εγώ θα το κάνω κάποια στιγμή αργότερα απλά λόγω οικονομικού. Έχει μια πολύ καλη

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, BettySt είπε:

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! 

Εμένα η παιδίατρος μου είπε να το κάνουμε η τον άλλο μήνα που θα είναι 9 μηνων η μόλις χρονισει. Αυτό που με προβληματιζει είναι ότι η παιδίατρος μου είπε ότι το εμβόλιο είναι 2 δόσεις και εγώ διάβασα για 4 δόσεις. Ξέρεις κάτι για αυτό;

4 δόσεις νομίζω είναι πριν να γίνει 6 μηνών, 3 δόσεις είναι από 6μηνων-2 ετών κ 2 δόσεις είναι από 2 ετών κ πάνω. Την πρώτη δόση στην κόρη μου την είχα κάνει 9 μηνών. Είχε ανεβάσει έως 38,5 αλλά μετά από 1-2 μέρες έπεσε κ δεν είχε κάποια άλλη παρενέργεια

Link to comment
Share on other sites

Just now, mama16 είπε:

4 δόσεις νομίζω είναι πριν να γίνει 6 μηνών, 3 δόσεις είναι από 6μηνων-2 ετών κ 2 δόσεις είναι από 2 ετών κ πάνω. Την πρώτη δόση στην κόρη μου την είχα κάνει 9 μηνών. Είχε ανεβάσει έως 38,5 αλλά μετά από 1-2 μέρες έπεσε κ δεν είχε κάποια άλλη παρενέργεια

Σε ευχαριστώ πολύ! Τη δεύτερη δόση ποτέ θα τη κάνετε; 

Και εγώ λέω τον άλλο μήνα που θα είναι 9 μηνων να κάνουμε τη πρώτη , να μου φεύγει από το κεφάλι. 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 minutes ago, Nicol_ said:

Κουράγιο. Περνάνε πολλές φάσεις. Πάρε το βιβλίο τα μωρά είναι άνθρωποι τις νύχτας. Επίσης μπορείς να πάρεις σύμβουλο ύπνου. Εγώ θα το κάνω κάποια στιγμή αργότερα απλά λόγω οικονομικού. Έχει μια πολύ καλη

Ευχαριστώ. Τωρα δεν ειναι θεμα ςλλα τρεμω πως θα ανταπεξέλθουμε μαζι με την πολύωρη κ απαιτητική δουλειά μου.  Θα πάω στο σεμινάριο της Λεζέ το Σάββατο. Ειχα κάνει εκεί τα σεμινάρια θηλασμού κ φροντίδας μωρού κ ήταν τα πιο καλά ξοδεμένα λεφτά που έχω δώσει.


IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, BettySt είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Τη δεύτερη δόση ποτέ θα τη κάνετε; 

Και εγώ λέω τον άλλο μήνα που θα είναι 9 μηνων να κάνουμε τη πρώτη , να μου φεύγει από το κεφάλι. 

Έχω 2 παιδάκια, η κόρη μου τώρα είναι 3 χρόνων που της κάναμε το εμβόλιο. Αν θυμάμαι καλά η δεύτερη δόση γίνεται μετά από 1 τρίμηνο κ η 3η δόση μετά από 1 χρόνο. Ο μπέμπης μου είναι τώρα 6,5 μηνών, δεν το κάναμε ακόμα, λογικά κ σε αυτόν γύρω στους 9 μήνες θα το κάνουμε. Πάντως ρωτά τον παιδίατρο γιατί λέει για 2 δόσεις... Κ αν επιμένει στην άποψη του καλύτερα να πας σε άλλον..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Kpp83 είπε:

Έχει 20 μερες που δεν κοιμάται.... Έχω απελπιστεί. Δοκιμάσαμε να τον εκπαιδεύσουμε να είμαστε δίπλα του να κοιμηθεί. Τζίφος 2 ώρες μετά ακόμα ξύπνιος κ έκλαιγε. Δοκιμάσαμε εστιβιλ και κλαιγαμε όλοι μαζί. Εμεις μετα τα 40 λεπτά κλάματος δεν αντέξαμε άλλο.

Πλέον κοιμάται μόνο αγκαλιά και ξυπνάει συνεχώς το βράδυ.  Απελπισία γυρνάω κ δουλειά.

ωχ!!! κουράγιο αγαπημένη


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Κουράγιο. Περνάνε πολλές φάσεις. Πάρε το βιβλίο τα μωρά είναι άνθρωποι τις νύχτας. Επίσης μπορείς να πάρεις σύμβουλο ύπνου. Εγώ θα το κάνω κάποια στιγμή αργότερα απλά λόγω οικονομικού. Έχει μια πολύ καλη

Κορίτσι θέλω να μου πεις περαιτέρω για το σύμβουλο ύπνου! Ποιος σου το πρότεινε και σε βοηθάει πως?

Θα πάρω και εγώ το βιβλίο να το διαβάσω

 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Κορίτσια δεν ξέρω τι συμβαίνει αλλά ο μικρός δυσκολεύεται πολύ να κόιμηθει το βράδυ ξυπνάει συνέχεια για γάλα. Σκέφτομαι μήπως δεν χορταίνει πια... 10 μέρες προσπαθούμε τα λαχανικά και τρώει 50-80gr μόνο. Λέτε να μειώνεται και το γάλα μου;;; τι να πω... Έχω εξαντληθεί.. Σκέφτομαι να του δώσω φρούτο αύριο μήπως τα φάει πιο εύκολα.

Λέτε να είναι αλμα;; είμαστε ακριβώς 6 μηνων

Άλμα είναι 23 26 εβδομάδα.. Δώσε κανονικά το γεύμα όσο φαει και μετά από μισή ώρα δώσε γάλα.. Γενικά γάλα πόσο πίνει; όταν είναι το γεύμα του; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...