Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Κορίτσια καλημερα! Έκανα πριν λίγο τεστ και είναι θετικό! Το ανέβασα στο προφίλ!Νομίζω πως είναι λίγο πιο έντονο από χθες.Την Παρασκευή έχω την χοριακη και ελπίζω να πάνε όλα καλά!Φοβάμαι να χαρώ,ακόμα είναι πολύ νωρίς,όμως βλέπω ότι εφόσον έγινε εμφύτευση,είναι κατι θετικό!Φιλιά σε όλες❤️

      Ω ναι το βλεπω κΙ εγω! Συγχαρητηρι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη ευχομαι!!♥️♥️

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Ria@90 είπε:

Κορίτσια να ανοιξω ενα θεματακι να δω λιγο πως αντιδράνε οι δικοι σας συγγενεις απέναντι στα μωρακια εννοωντας παπουδες γιαγιάδες...ειναι τοσο υπερβολικοί κ οι δικοί σας π θέλουνε να τα βλεπουν συνεχεια να ζητανε καθε μερα φωτογραφίες αν μένουν ενα τετράγωνο παρακατω η στη ιδια πολη σε αλλη περιοχή ...να προσπαθούν να δείξουν εστω κ να το εννοουν τι να πω πως νοιάζονται το παιδι παραπάνωκ απο εσάς τις ιδιες?απλα με τρωει η περιέργεια?? Εχω ακούσει κ το κουφο πες γιαγιά πριν καν τ μωρο πει μαμα μπαμπα κ μ εχουν πεσει τα μαλλια..και πως οταν κλαιει το μωρο νοιάζεται και ποναει παραοανω απ οτι εγω κ οτι μονο οταν γινω γιαγιά θα καταλαβω εκει νταξ δεν σχολιασα καν..ελπιζω να καταλαβε τη σιωπη μου εκεινες τις  μερες..για πείτε???καθε ποτε τα βλεπουν?

Απο την μερια του αντρα μου ειναι το 5ο εγγονι(μετα απο την δικια μου ηρθε κ 6ο) δεν ειναι μεγαλοι σε ηλικια η πεθερα 53 ο πεθερος 60 γενικα ειναι πολυ καλοι ανθρωποι κ 'μαλλον' λογω οτι εχουν αρκετα εγγονια(αν κ ουτε στο πρωτο απο οτι θυμαμαι κανανε τπτ τραγικο) αν κ ολα μενουν αρκετα μακρυα εκτος απο την δικια μας κ το 6ο π ηρθε πριν 6μηνες ειναι πολυ διακριτικοι παντα.ηρθαν 1φορα στο μαιευτηριο την ειδαν απο μακρυα κ 1φορα οταν σαραντησα ξανα δεν ηρθαν παρολου π μενουμε κοντα 15λεπτα με το αυτοκινητο πηγαινουμε εμεις ομως 1φορα στις 15μερες ή οπως τυχει για να την βλεπουν οταν ηταν μωρακι δεν την περνανε αγγαλια συχνα κ οταν την περνανε παντα μετα απο δικη μ προτροπη! Απο την μερια μου ειναι το 1ο εγγονι κ τα πραγματα ειναι ακομα πιο νορμαλ την ειχα την μαμα 3μερες (Π λεει ο λογος αφου την εδιωξα την 2η μερα αφου ημουν καλα)στο μαιευτηριο να με βοηθαει δεν ηρθε καθολου 40μερες κ γνκ δεν ερχεται τοσο συχνα την βλεπουν οποτε τυχει να παω γιατι μενουν στην πολη κ εγω σε χωριο κυριως πηγαινω 1φορα τον μηνα στην μαμα μ(ειναι χωρισμενοι οι δικοι μ) μιλαμε στο messenger αλλα ποτε δεν στελνει πρωτη εκτος κ αν χρειαστει κατι δεν περνει με βιντεοκληση εκτος κ αν την παρω εγω κ ειναι νεα δεν ειναι οτι ειναι μεγαλη(43χρονων) πιστευω ειναι στον ανθρωπο ειτε πρωτο εγγονι ειτε 20ο αν ο ανθρωπος ειναι διακριτικος δεν θα αλλαξει τοσο πολυ με το εγγονι! 

Κ λαθος μου το εχω αμελησει αν κ βαφτισαμε την μικρη κ παντρευτηκαμε δεν εχει κανεις φοτο πλην της μαμας μου καποιες απο ταν ηταν μωρακι!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Απο την μερια του αντρα μου ειναι το 5ο εγγονι(μετα απο την δικια μου ηρθε κ 6ο) δεν ειναι μεγαλοι σε ηλικια η πεθερα 53 ο πεθερος 60 γενικα ειναι πολυ καλοι ανθρωποι κ 'μαλλον' λογω οτι εχουν αρκετα εγγονια(αν κ ουτε στο πρωτο απο οτι θυμαμαι κανανε τπτ τραγικο) αν κ ολα μενουν αρκετα μακρυα εκτος απο την δικια μας κ το 6ο π ηρθε πριν 6μηνες ειναι πολυ διακριτικοι παντα.ηρθαν 1φορα στο μαιευτηριο την ειδαν απο μακρυα κ 1φορα οταν σαραντησα ξανα δεν ηρθαν παρολου π μενουμε κοντα 15λεπτα με το αυτοκινητο πηγαινουμε εμεις ομως 1φορα στις 15μερες ή οπως τυχει για να την βλεπουν οταν ηταν μωρακι δεν την περνανε αγγαλια συχνα κ οταν την περνανε παντα μετα απο δικη μ προτροπη! Απο την μερια μου ειναι το 1ο εγγονι κ τα πραγματα ειναι ακομα πιο νορμαλ την ειχα την μαμα 3μερες (Π λεει ο λογος αφου την εδιωξα την 2η μερα αφου ημουν καλα)στο μαιευτηριο να με βοηθαει δεν ηρθε καθολου 40μερες κ γνκ δεν ερχεται τοσο συχνα την βλεπουν οποτε τυχει να παω γιατι μενουν στην πολη κ εγω σε χωριο κυριως πηγαινω 1φορα τον μηνα στην μαμα μ(ειναι χωρισμενοι οι δικοι μ) μιλαμε στο messenger αλλα ποτε δεν στελνει πρωτη εκτος κ αν χρειαστει κατι δεν περνει με βιντεοκληση εκτος κ αν την παρω εγω κ ειναι νεα δεν ειναι οτι ειναι μεγαλη(43χρονων) πιστευω ειναι στον ανθρωπο ειτε πρωτο εγγονι ειτε 20ο αν ο ανθρωπος ειναι διακριτικος δεν θα αλλαξει τοσο πολυ με το εγγονι! 

Κ λαθος μου το εχω αμελησει αν κ βαφτισαμε την μικρη κ παντρευτηκαμε δεν εχει κανεις φοτο πλην της μαμας μου καποιες απο ταν ηταν μωρακι!

Μπράβο κ στην μαμά κ στην πεθερά σου... Μακάρι όλοι να ήταν τόσο διακριτικοι κ να μην δημιουργούσαν προβλήματα!

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Στην αρχη επιδορπιου γιαουρτιου advance μετα απο 1μηνα κατσικισιο με πετσα ή αγελαδινο κ πλεον οτι πεσει στα χερια μας!:mrgreen:

Μπραβο σας για τις σωματικες κατακτησεις σας κ το δοντακι!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ και εσύ να χαίρεσαι το μικράκι σου.. Εγώ έλεγα να ξεκινήσω κατευθείαν αυτό με την πέτσα οχι; 

7 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Αχ μπράβο στη μικρούλα σου, νωρίς νωρίς τα κάνει!!! Εγώ ξεκίνησα με το δέλτα advance bio που είναι τελείως σκέτο αλλά δεν του άρεσε καθόλου, πήγαινε να κάνει εμετό όταν του το έβαζα στο στόμα οπότε του ξεκίνησα το advance με μήλο κ μπανάνα κ το δέχεται καλύτερα!

Εγώ λέω να δώσω αυτό με την πέτσα κατευθείαν γτ αν δώσω τα άλλα με τα φρούτα κλπ σιγά μην το φάει αυτό που είναι κ πιο καλό.. Βεβαια αν δν της αρέσει δεν θα της το δώσω με το ζόρι... 

7 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Κορίτσια ρώτησα πάλι την παιδίατρο και μου είπε 150-200ml το πολύ  (που σιγά μην τα πιει) νερό ότι πίνουμε κι εμείς 

Τι να πιει; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitr@17 είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ και εσύ να χαίρεσαι το μικράκι σου.. Εγώ έλεγα να ξεκινήσω κατευθείαν αυτό με την πέτσα οχι; 

Εγώ λέω να δώσω αυτό με την πέτσα κατευθείαν γτ αν δώσω τα άλλα με τα φρούτα κλπ σιγά μην το φάει αυτό που είναι κ πιο καλό.. Βεβαια αν δν της αρέσει δεν θα της το δώσω με το ζόρι... 

Τι να πιει; 

Μακάρι να της αρέσει. Εμένα η δική μου παιδίατρος μου απαγόρευσε κανονικό γιαούρτι, προς το παρόν μου είπε μόνο επιδόρπιο γιαουρτιού. Το bio advance έχει τη γεύση του κλασικού αγελαδινού γιαουρτιού αλλά δεν του άρεσε καθόλου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Dimitr@17 είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ και εσύ να χαίρεσαι το μικράκι σου.. Εγώ έλεγα να ξεκινήσω κατευθείαν αυτό με την πέτσα οχι; 

Εγώ λέω να δώσω αυτό με την πέτσα κατευθείαν γτ αν δώσω τα άλλα με τα φρούτα κλπ σιγά μην το φάει αυτό που είναι κ πιο καλό.. Βεβαια αν δν της αρέσει δεν θα της το δώσω με το ζόρι... 

Τι να πιει; 

Εννοειται αν εχεις το οκ απο παιδιατρο δωσε κανονικο παντως εμενα αν κ εφαγε πρωτα αυτο με τα φρουτα μια χαρα εφαγε κ τρωει κ με την πετσα ακομα κ την κλασσικη αγελαδιτσα!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Update!

Κοριτσια δε δεχόμαστε ούτε τα εκπαιδευτικά ποτηράκια ούτε τιποτα!Μονο στήθος!

ανυπομονω για τις στέρεες!

Όσες θηλάζετε,ποσο καιρό έκαναν τα μικρούλια μέχρι να αντικαταστήσουν γεύμα θηλασμού με τις στέρεες;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα από την 3η μέρα που έφαγε όλο το μπωλ φρούτα έκοψα γεύμα μετά από 10 μέρες το μεσημεριανό κ μετά από 15 συνολικά κ το απογευματινό. Γενικά αν το τρώει όλο δεν έχεις λόγο να θηλασεις μετά. 

@Ria@90 είναι κ εμάς το 1ο εγγόνι εκατέρωθεν κ γίνεται παρέλαση συγγενών κ χαμός με βίντεο κ φωτό. Κ εγώ ήμουν το ίδιο οπότε κάπως πάει...

  • Μου αρέσει 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Lou888 είπε:

Update!

Κοριτσια δε δεχόμαστε ούτε τα εκπαιδευτικά ποτηράκια ούτε τιποτα!Μονο στήθος!

ανυπομονω για τις στέρεες!

Όσες θηλάζετε,ποσο καιρό έκαναν τα μικρούλια μέχρι να αντικαταστήσουν γεύμα θηλασμού με τις στέρεες;

Καλημερα! Το καθε παιδακι ειναι διαφορετικο. Εμεις τωρα ξεκινησαμε να τρωμε στερεες, μεχρι τωρα μονο θηλαζε και ισως και κανα γιαουρτι αν ετρωγε. 

Ουτε εμενα επαιρνε μπιμπερο και ουτε παιρνει. Εκπαιδευτικο ποτηρακι 360 δοκιμασε και αργοτερα ποτηρακι με καλαμακι. Αλλα ειναι κ λιγο νωρις, ειστε μικρακια ακομα. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Dimitr@17 είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ και εσύ να χαίρεσαι το μικράκι σου.. Εγώ έλεγα να ξεκινήσω κατευθείαν αυτό με την πέτσα οχι; 

Εγώ λέω να δώσω αυτό με την πέτσα κατευθείαν γτ αν δώσω τα άλλα με τα φρούτα κλπ σιγά μην το φάει αυτό που είναι κ πιο καλό.. Βεβαια αν δν της αρέσει δεν θα της το δώσω με το ζόρι... 

Τι να πιει; 

Νερό 


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σας κορίτσια! Έχω καιρό να γράψω,  αλλά σας διαβάζω. 

Θέλω να σας ρωτήσω σε τι φαγητά βάζετε ζυμαρικά και τι ζυμαρικά ;

Και επίσης έχει κάνει καμία από σας το εμβόλιο της μηνιγγιτιδας και πόσες δόσεις;

 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, BettySt said:

Γειά σας κορίτσια! Έχω καιρό να γράψω,  αλλά σας διαβάζω. 

Θέλω να σας ρωτήσω σε τι φαγητά βάζετε ζυμαρικά και τι ζυμαρικά ;

Και επίσης έχει κάνει καμία από σας το εμβόλιο της μηνιγγιτιδας και πόσες δόσεις;

 

Βάζω αστράκι. Μου έχει πει κ τραχανά αλλά έχει γάλα κ αλάτι κ τον φοβάμαι. Το ζυμαρικί το βάζω αντι πατάτας στο μεσημεριανό ή με τον κρόκο που τρώει το απόγευμα.

Για το εμβόλιο η κουμπάρα μου που δουλεύει στον ΕΟΦ κ η παιδιατρος μου είπαν υποχρεωτικά απο 4 μηνων αν είσαι σε μέρος τουριστικό καλοκαίρι ή με μετανάστες από τον 4ο μήνα. Εμάς μας συνέστησε να περιμένουμε λίγο να τελειώσει με τα υποχρεωτικά κ θα το κάνουμε μόλις χρονίσει.

 

  • Μου αρέσει 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

Βάζω αστράκι. Μου έχει πει κ τραχανά αλλά έχει γάλα κ αλάτι κ τον φοβάμαι. Το ζυμαρικί το βάζω αντι πατάτας στο μεσημεριανό ή με τον κρόκο που τρώει το απόγευμα.

Για το εμβόλιο η κουμπάρα μου που δουλεύει στον ΕΟΦ κ η παιδιατρος μου είπαν υποχρεωτικά απο 4 μηνων αν είσαι σε μέρος τουριστικό καλοκαίρι ή με μετανάστες από τον 4ο μήνα. Εμάς μας συνέστησε να περιμένουμε λίγο να τελειώσει με τα υποχρεωτικά κ θα το κάνουμε μόλις χρονίσει.

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! 

Εμένα η παιδίατρος μου είπε να το κάνουμε η τον άλλο μήνα που θα είναι 9 μηνων η μόλις χρονισει. Αυτό που με προβληματιζει είναι ότι η παιδίατρος μου είπε ότι το εμβόλιο είναι 2 δόσεις και εγώ διάβασα για 4 δόσεις. Ξέρεις κάτι για αυτό;

  • Μου αρέσει 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, BettySt είπε:

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! 

Εμένα η παιδίατρος μου είπε να το κάνουμε η τον άλλο μήνα που θα είναι 9 μηνων η μόλις χρονισει. Αυτό που με προβληματιζει είναι ότι η παιδίατρος μου είπε ότι το εμβόλιο είναι 2 δόσεις και εγώ διάβασα για 4 δόσεις. Ξέρεις κάτι για αυτό;

Αυτο που ξερω εγω ειναι οτι για παιδια κατω των 2 ετων, ειναι 3 δοσεις συνολικα, ενω για παιδια απο 2 και πανω ειναι 2 δοσεις. Για το bexsero δηλαδη


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...