Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

      • Χαχα 2

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, Dimitr@17 είπε:

Άλμα είναι 23 26 εβδομάδα.. Δώσε κανονικά το γεύμα όσο φαει και μετά από μισή ώρα δώσε γάλα.. Γενικά γάλα πόσο πίνει; όταν είναι το γεύμα του; 

Μάλλον άλμα είναι. Είμαστε στην 26. Σήμερα πρώτη φορά έφαγε κανονικά τα λαχανικά του και δεν ήπιε γάλα (150gr :mrgreen:). Μέχρι τώρα, δέκα μέρες που παλεύω έτρωγε περίπου το μισό και μετά έπινε λίγο γάλα! Για να δω απόψε μήπως μου κοιμηθεί πιο πολύ σερί!!Γάλα δεν μπορώ να υπολογίσω πόσο πίνει με τον θηλασμό.. ΄Προχτές το βράδυ που τον τάισε ο άντρας μου με μπιμπερό για να κοιμηθεί ήπιε 150ml περίπου. Αύριο θα ξεκινήσω να ρίχνω και ζουμάκι απο κρεατάκια και σιγά σιγά και κρέας και μόλις το καταφέρουμε κι αυτό (ελπίζω σε κανα 10'ημερο) θα βάλουμε δεύτερο γεύμα φρούτα μου έχει πει η παιδίατρος οπότε τότε περιμένω να δω τι θα γίνει και με τον βραδινό ύπνο!!!!!!! Τουλάχιστον δεν κλαίει, μην παραπονιέμαι!

@Kpp83 Μήπως με την πητ σου θα έπεφτες κι εσυ πανω σ αυτο το άλμα τώρα;


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, vaso_mpempis είπε:

Μάλλον άλμα είναι. Είμαστε στην 26. Σήμερα πρώτη φορά έφαγε κανονικά τα λαχανικά του και δεν ήπιε γάλα (150gr :mrgreen:). Μέχρι τώρα, δέκα μέρες που παλεύω έτρωγε περίπου το μισό και μετά έπινε λίγο γάλα! Για να δω απόψε μήπως μου κοιμηθεί πιο πολύ σερί!!Γάλα δεν μπορώ να υπολογίσω πόσο πίνει με τον θηλασμό.. ΄Προχτές το βράδυ που τον τάισε ο άντρας μου με μπιμπερό για να κοιμηθεί ήπιε 150ml περίπου. Αύριο θα ξεκινήσω να ρίχνω και ζουμάκι απο κρεατάκια και σιγά σιγά και κρέας και μόλις το καταφέρουμε κι αυτό (ελπίζω σε κανα 10'ημερο) θα βάλουμε δεύτερο γεύμα φρούτα μου έχει πει η παιδίατρος οπότε τότε περιμένω να δω τι θα γίνει και με τον βραδινό ύπνο!!!!!!! Τουλάχιστον δεν κλαίει, μην παραπονιέμαι!

@Kpp83 Μήπως με την πητ σου θα έπεφτες κι εσυ πανω σ αυτο το άλμα τώρα;

Εμείς ξεκινήσαμε στον 5ο μήνα φρούτα μετά από 15 μέρες της έδωσα κρέμα βανίλια τον 6ο μήνα ξεκίνησε κρέας προς το παρόν έχει φάει μοσχάρι κοτόπουλο από λαχανικά διαφορά και μακαρόνια.. Εμένα δεν μπορώ να πω τρώει.. Είναι 6.5μηνων κ γάλα πίνει 4φορες την μερα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitr@17 είπε:

Εμείς ξεκινήσαμε στον 5ο μήνα φρούτα μετά από 15 μέρες της έδωσα κρέμα βανίλια τον 6ο μήνα ξεκίνησε κρέας προς το παρόν έχει φάει μοσχάρι κοτόπουλο από λαχανικά διαφορά και μακαρόνια.. Εμένα δεν μπορώ να πω τρώει.. Είναι 6.5μηνων κ γάλα πίνει 4φορες την μερα

Έχουμε δρόμο ακόμα φίλη μου.....


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλησπέρα! Τετάρτη μέρα που τρώει βανίλια ρυζαλευρο σήμερα κι έφαγε 120 μλ..Μπορεί να έτρωγε και παραπάνω αν είχε...Είναι πολλά η λιγο; ο γιατρός μου χει πει όσο θέλει δε μου έχει πει συγκεκριμένη ποσότητα και δεν ξέρω αν τρώει καλά η όχι.. 


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 41 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Γτ πόσο είναι; 

Σήμερα έγινε 6 μηνών αλλά μέχρι να πούμε ότι τρώμε κανονικά φαντάζομαι θα έχει μπει άνοιξη χαχαχαχαχαχαχα :lol:


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Σήμερα έγινε 6 μηνών αλλά μέχρι να πούμε ότι τρώμε κανονικά φαντάζομαι θα έχει μπει άνοιξη χαχαχαχαχαχαχα :lol:

Δηλαδή πόσο τρώει; εγώ πόσο είναι το κανονικο αναρωτιέμαι.. ένα γεύμα δηλαδή  


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Γλυκερια123 είπε:

Δηλαδή πόσο τρώει; εγώ πόσο είναι το κανονικο αναρωτιέμαι.. ένα γεύμα δηλαδή  

στις οδηγίες που μου έχει δώσει η παιδίατρος λέει ότι η βρεφική μερίδα είναι 150-250gr. Εμένα μετά από δέκα μέρες πρώτη φορά σήμερα έφαγε 150gr (χτες πχ με το ζορι 50gr.. είναι δύσκολος). Θα δω μήπως με τα φρούτα έχω καλύτερη τύχη! Πάντως του το λέω από την αρχή : ΕΙΣΑΙ ΒΥΖΑΚΙΑΣ!ΤΕΛΟΣ!! χαχαχαχα:lol:

  • Χαχα 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

στις οδηγίες που μου έχει δώσει η παιδίατρος λέει ότι η βρεφική μερίδα είναι 150-250gr. Εμένα μετά από δέκα μέρες πρώτη φορά σήμερα έφαγε 150gr (χτες πχ με το ζορι 50gr.. είναι δύσκολος). Θα δω μήπως με τα φρούτα έχω καλύτερη τύχη! Πάντως του το λέω από την αρχή : ΕΙΣΑΙ ΒΥΖΑΚΙΑΣ!ΤΕΛΟΣ!! χαχαχαχα:lol:

α οκ τότε κάτι κάνει ο δικός μου..σιγά σιγά θα πάρει μπρος...να σου πω σκέτο ρυζαλευρο δίνεις η βανιλια;Μήπως δεν του αρέσει γι αυτο;η Ν αλλάξεις μάρκα άμα δεις ότι δεν τρώει...Αλλά αφού ξεκίνησε να τρώει πιστεύω έτσι θα πάει από δω και πέρα...άσε το παιδι να ευχαριστηθεί γάλα χαχαχαχα 

  • Χαχα 1

url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Γλυκερια123 είπε:

α οκ τότε κάτι κάνει ο δικός μου..σιγά σιγά θα πάρει μπρος...να σου πω σκέτο ρυζαλευρο δίνεις η βανιλια;Μήπως δεν του αρέσει γι αυτο;η Ν αλλάξεις μάρκα άμα δεις ότι δεν τρώει...Αλλά αφού ξεκίνησε να τρώει πιστεύω έτσι θα πάει από δω και πέρα...άσε το παιδι να ευχαριστηθεί γάλα χαχαχαχα 

Δεν δινω ρυζαλευρο ουτε κρεμες. Ξεκινησα με λαχανικα. Ναι απλά θέλουν το χρόνο τους φαντάσου ακόμα μου κάνει τη θηλαστική κίνηση στο κουταλάκι με τη γλώσσα του ο καλούλης μου


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 hours ago, vaso_mpempis said:

 

@Kpp83 Μήπως με την πητ σου θα έπεφτες κι εσυ πανω σ αυτο το άλμα τώρα;

Θα ήθελα να είναι αυτό αλλά μάλλον δεν...

Τα σκέτα λαχανικά δεν τα γούσταρε ούτε ο δικός μου που καταβροχθίζει τα ΠΆΝΤΑ. Μόλις μπει το κρεατάκι θα τρίβεις τα μάτια σου. Ο κάθε παιδίατρος τα δικά του από ότι βλέπω. Εμείς ξεκινήσαμε με φρούτα και σε 10 μέρες μπήκε στο κρέας.

  • Μου αρέσει 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

Θα ήθελα να είναι αυτό αλλά μάλλον δεν...

Τα σκέτα λαχανικά δεν τα γούσταρε ούτε ο δικός μου που καταβροχθίζει τα ΠΆΝΤΑ. Μόλις μπει το κρεατάκι θα τρίβεις τα μάτια σου. Ο κάθε παιδίατρος τα δικά του από ότι βλέπω. Εμείς ξεκινήσαμε με φρούτα και σε 10 μέρες μπήκε στο κρέας.

Εμένα μου είπε είτε φρούτα είτε λαχανικα δεν έχει σημασία τι θα ξεκινήσω πρώτα απλά ενα ένα. Εμείς επιλέξαμε λαχανικά 


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Xrysasid είπε:

Κορίτσι θέλω να μου πεις περαιτέρω για το σύμβουλο ύπνου! Ποιος σου το πρότεινε και σε βοηθάει πως?

Θα πάρω και εγώ το βιβλίο να το διαβάσω

 

Όλες αϋπνες μανουλες ε? Ακόμα δε κάναμε συνεδρίες με τη σύμβουλο γιατί είναι αρκετά τα χρήματα και το μεταθέσαμε για αργότερα. Άννα πραπα λέγεται και την βρήκα μέσω φίλης που ήρθε σε επικοινωνία μαζί της. Έχει σελίδα στο ,φεις και πολύ καλές κριτικές.θα σου στείλω τη σελιδα με προσωπικό μήνυμα γιατί εδώ θα κάνει κάνα δυο μέρες να τη βγάλει

  • Ευχαριστώ 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Δεν έχω ιδέα!!! Πως θα καταλαβω αν ειναι δοντια..;; που εβαλα το χερι μου τωρα δεν καταλαβα κατι. Απόψε το παραεκανε! Θηλάσε από τις 20:00 Μέχρι τις 23:00 δυο φορές και ενω νυσταζε δεν κοιμόταν.. Τελικά κοιμήθηκε και ξύπνησε 00:30 με γκρίνια όπου δεν τον θηλασα αλλά ηρέμησε με πιπίλα και πριν λίγο πάλι ξύπνησε και δεν κοιμόταν με τπτ χωρίς στήθος οπότε και έφαγε λιγάκι πάλι!!! Δεν κλαίει ευτυχώς αλλα με έχει τεντωσει!! !!

Εμένα τρίβει παρα πολύ τα μάτια της,τώρα που βγάζει δοντάκια!Ολη τη μέρα.Συν φυσικά ότι δαγκώνει ότι βρει με μανία!

Δοξα το θεό κοριτσια,σήμερα που έπρεπε να πάω δουλειά,της έδωσε η πεθερά μου γάλα μα το κουταλάκι και το πήρε μα πολύ μεγάλη χαρά κιολας!Το βρήκε μαλλον παιχνίδι και έφαγε ετσι 100ml.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια θέλω να σας πω ότι σκέφτομαι να μείνω έγκυος πάλι!! Ρώτησα την γυναικολόγο και μου είπε άφοβα..  Και ο μικρός είναι πολυ πολυ καλος και λέω γιατί να το καθυστέρησω;; Για πείτε μου τη γνώμη σας... 


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...